Airdrop Nedir ve Ne İşe Yarar?

Airdrop Nedir ve Ne İşe Yarar?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında en çok duyulan terimlerden biri olan Airdrop, bu dünyaya yeni giren yatırımcılara ve kullanıcılara airdrop nedir ve airdrop ne demek sorularını sıkça sordurmaktadır.

MacOS ve iOS işletim sistemlerinin airdrop adındaki programı dolayısıyla kripto para dünyasındaki airdroplar zaman zaman kripto airdrop, airdrop coin gibi terimlerle de aranmaktadır. Eğer airdrop ne demek ve airdrop fırsatları nasıl değerlendirilir merak ediyorsanız en açık şekilde size airdrop ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışalım.

Airdrop Nedir?

Airdrop, yeni veya yeni üretilecek bir kripto paranın belli bir kısmının hediye olarak yatırımcılara dağıtılmasıdır. Eğer piyasaya yeni çıkacak bir para varsa genellikle önce airdrop başlatırlar ve ilk yatırımcılarına ve takipçilerine belli bir miktarı hediye olarak verirler.

Airdrop işlemleri tıpkı piyasaya yeni çıkacak olan bir markanın veya bir markaya ait yeni bir ürünün promosyon çalışması gibidir. Örnekleyecek olursak bir kozmetik markası yeni bir parfüm çıkarmadan önce bu parfümün tester denilen promosyonlarını nasıl ücretsiz dağıtıp kitle oluşturmaya çalışıyorsa airdroplar da bir kripto paranın piyasaya çıkmadan önce ücretsiz bir kısım dağıtarak kitle oluşturmasıdır.

Airdrop Ne İşe Yarar?

Airdrop ile piyasaya yeni çıkacak bir kripto paranın cüzi bir miktarına ücretsiz sahip olursunuz. Genellikle de bedava coin, bedava kripto para, ücretsiz coin, ücretsiz kripto para gibi aramalarda airdrop sayfalarına yönlenirsiniz. Zaman zaman kripto para madenciliği ile ilgili sitelere de yönlendirilebilirsiniz ancak genellikle airdrop siteleri ile karşılacaksınızdır.

Ücretsiz airdrop coin kazanma şansı dolayısıyla kripto para dünyasında yer alıp yatırım yapmadan fırsatları değerlendirmek isteyen kişiler için oldukça cezbedici bir özelliğe sahiptir. Airdrop ne demek bilen kişiler sürekli takipte kalabilmek için airdrop haberleri yer alan platformlarda veya airdrop siteleri diye tabir edilen sitelerde sıkça vakit geçirmekte ve çıkan her fırsatı değerlendirmektedir.

Her Airdrop Güvenli Midir?

Bir kripto paranın airdrop başlatması ilerleyen süreçte kesinlikle kripto borsalarda yerini alacağını garanti etmez. Her kripto para girişimi airdrop başlatabilir ancak kripto para piyasasına veya kripto borsalara girmeyebilir. Bu nedenle de airdrop aracılığı ile elde edilen ücretsiz ve bedava kripto para birimleri airdrop süresi dolduktan sonra hiçbir değer teşkil etmeyebilir.

Bazı kullanıcılar airdrop seçerken airdrop fiyat araştırması yaparlar ve fiyatı en cazip olanları seçmeye çalışırlar. Ancak unutulmaması gereken bir durum var; airdrop kripto para birimi eğer piyasada yer alırsa piyasaya gireceği fiyatı garanti edemez. Yani alınan kripto para airdrop tamamlandıktan sonra airdrop fiyatının 10 katı altında da olabilir 10 katı üstünde de olabilir.

Airdrop alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur; eğer bir airdrop fırsatı bulduğunuzda faydalanmak için öncesinde bir miktar ücretli satın almanız gerektiği uyarısı alırsanız ya da böyle bir şart koşulursa çok temkinli olmanızda fayda var. Daha önce de söylediğimiz gibi her kripto para airdrop sonrası piyasada yerini alacak diye bir garanti yoktur ve yaptığınız yatırım boşa gidebilir.

Güncel Airdrop Listesi Nereden Bulunur?

Airdrop coin, coin airdrop, airdrop kripto para gibi terimlerin tamamının kripto para dünyasındaki airdrop duyurularını kapsadığını çözdüyseniz eminiz şu anda airdrop coin nedir sorusundan uzaklaşıp airdrop takip edebileceğiniz siteleri ve airdrop takibi yapabileceğiniz platformları merak etmeye başlamışsınızdır. Herkes airdrop coin kazanma fırsatını yakalamak istemekte çünkü airdrop süreci sonlanan kripto para piyasada yerini alır ve çok fazla değerlenirse ciddi kazanç imkanı sunabilmektedir.

Airdrop fırsatları için açılmış birçok airdrop sitesi bulunduğunu gibi airdrop Telegram grupları da çokça bulunmaktadır. Airdrop Twitter hesapları da sıkça karşılaşılan airdrop takip platformlarından biridir.

Yabancı platformlardan bitcointalk forumu da airdrop duyuruları yapmaktadır. Bitcointalk airdrop aramalarında mutlaka karşınıza çıkacaktır ve İngilizce diline hâkimseniz bu da sizin için iyi bir airdrop takip fırsatıdır.

Binansal olarak çok kısa bir süre sonra bizler de sizin için özel bir airdrop takip sistemi oluşturarak en güncel airdrop duyurularını sizlerle paylaşacağınız. Eğer henüz bir airdrop takip sitesi veya airdrop takip platformu keşfedemediyseniz beklemede kalın ve Binansal ile tüm airdrop listeleri elinizin altında olsun olsun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Airdrop Nedir ve Ne İşe Yarar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir