NFPrompt (NFP) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

NFPrompt (NFP) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasına her geçen gün yeni kripto para adayları katılmakta ve özellikle yapay zeka coinleri olarak da dillendirilen yapay zeka destekli projeler bu dönemde oldukça ilgi görmektedir. Nitekim son zamanlarda sıkça aranan NFPrompt nedir, NFP Coin nedir veya NFP Token nedir araştırmaları da yapay zeka destekli bir kripto para projesi olan NFPrompt (NFP) ile bize bu popülariteyi göstermektedir.

Bu makalemizde NFPrompt (NFP) projesi ile ilgili tüm sorulara cevap vermeye ve projeyi detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

NFPrompt Nedir?

NFPrompt, platform kullanıcılarının yapay zeka desteği ile kendi içeriklerini geliştirebildikleri ve hem NFT hem de Web 3.0 tabanlı bir kripto projesidir.

Platform içeriklerini UGC yani User-Generated Content (Kullanıcının Geliştirdiği İçerik) olarak tanıtmaktadır çünkü platform tüm kullanıcılarının yapay zeka desteği ile birlikte kendi NFT içeriklerini oluşturmalarına, satış için listelemelerine, kazanç sağlamalarına ve sosyalleşmelerine olanak sağlamaktadır.

Özellikle yapay zekayı kullanarak NFT projeleri ortaya çıkarıp bunları satarak kazanç elde etmeyi planlayanlar için muhteşem imkânlar sunan proje, kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm geliştirmeleri de yaparak günden güne kendini geliştirmektedir.

NFP Token Nedir?

Kripto paralarla ilgilenen kişilerce daha çok NFP Coin olarak bilinen NFP Token, NFPrompt projesinin yerel token birimidir. Her ne kadar insanlar NFP Coin deseler de NFP bir token birimidir ve Binance Smart Chain üzerinde yer alıp BEP20 özelliklidir.

NFP Token’ın en öne çıkan özelliği staking imkânı sunmasıdır çünkü NFP Token, Proof of Stake (PoS) protokolü ile çalışmaktadır. Bu sayede NFT Token sahipleri ayrıca staking havuzuna katılarak yeni tokenlar kazanabilmektedir.

NFP Token’ın bir diğer özelliği NFPrompt platformunun yerel token birimi olmasıdır. Yani platformda dönen tüm ticaret ve yapılan tüm işlemler NFP Token ile yapılmaktadır. Bu da NFP Token’ın yoğun kullanıma sahip olduğunu göstermektedir.

Ek olarak bir yönetişim sistemine sahip olan NFPrompt projesinde NFP Token sahipleri projenin geleceği ile ilgili kararlarda oy kullanma ve karar verme mekanizmasına dahildir.

Proje birlikte çalışan aşağıdaki ana bileşenlerden oluşmaktadır:

NFP Token Nereden Alınır?

Daha çok NFP Coin nereden alınır sorusu ile karşımıza çıkan NFP Token nereden alınır sorusunun cevabını da şu şekilde cevaplayabiliriz; Binance Smart Chain destekli merkeziyetsiz kripto borsalardan veya NFP Token listelemesi yapmış olan merkezi kripto borsalardan satın alabilirsiniz.

Eğer merkezi kripto borsalardan satın alım yapmak istemiyorsanız Trust Wallet veya Metamask gibi bir kripto para cüzdanı ile PancakeSwap vb. bir merkeziyetsiz kripto borsa üzerinden NFP Token satın alabilirsiniz. Eğer merkeziyetsiz kripto borsalardan alım yapacak yeterli bilgiye sahip değilseniz veya bununla uğraşmak istemiyorsanız NFP Token listelemesi yapan merkezi kripto borsaları tercih edebilirsiniz.

NFP Token Nasıl Alınır?

NFP Token nasıl alınır sorusuna cevap bulmak isteyenler ise aşağıdaki adımları takip ederek NFP Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden NFP Token satın alabilirler:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz NFP Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne NFP yazarak NFP/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve NFP Satın Al (Buy NFP) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

NFPrompt ve NFP Token ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde NFPrompt ve NFP Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

NFP Coin Nedir?

NFP Coin aslında NFP Token’ın bizzat kendisidir ancak ülkemizde tüm kripto para projeleri coin olarak adlandırıldığından NFP de NFP Coin olarak lanse edilse de kullanımı yanlıştır çünkü NFP bir coin değil token birimidir.

NFP Token Geleceği Olan Bir Proje mi?

Birçok kripto para projesi başlangıçta geleceği olan bir proje gibi gelse de kripto dünyasında her zaman riskler söz konusudur. Bu nedenle NFPrompt ve NFP Token %100 geleceği olan projelerdir demek imkânsız ancak son zamanlardaki popülerliği ve gördüğü talebe bakacak olursak son dönemin en çok rağbet gören projesi NFPrompt ve en popüler kripto paralarından biri NFP Token diyebiliriz.

NFP Token Listelemesi Yapan Borsalar Hangileri?

Birçok merkezi kripto borsa NFP Token listelemesi yapmıştır ancak yukarıda yer alan NFP Token Nasıl Alınır başlığı altında en iyi borsa seçimini ve nasıl satın alacağınızı detaylı bir şekilde anlattık.

NFPrompt (NFP)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

NFPrompt (NFP) Resmî Websitesi
https://nfprompt.io/

NFPrompt (NFP) Twitter
https://twitter.com/nfprompt

NFPrompt (NFP) Telegram
https://t.me/nfprompt

NFPrompt (NFP) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/nfprompt/

NFPrompt (NFP) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/nfprompt

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
NFPrompt (NFP) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir