Pepe Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Pepe Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paraların hayatımıza girdiği günden bugüne memecoin çılgınlığı sürekli olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Son dönemin en popüler memecoin furyası da PEPE Coin olarak bilinen PEPE Token ile başladı.

Özellikle son günlerde gösterdiği ciddi yükselişlerle birlikte artık herkesin PEPE Coin nedir diye arattığı PEPE Token nedir, nasıl alınır ve nereden alınır kimi konuları işlediğimiz bu makale ile PEPE Token’ı yakından keşfedebilirsiniz.

PEPE Token Nedir?

PEPE Coin nedir sorusu ile daha çok sorulan PEPE Token, Ethereum ağında oluşturulmuş ve memecoin kategorisinde yer alan bir kripto para projesidir.

Deflasyonist bir memecoin olan PEPE Token, 2000’li yılların başında popüler olan ve Matt Furie tarafından oluşturulan Pepe the Frog adlı internet memesine ithafen oluşturulmuştur.

2021 yılında kripto piyasalarını kasıp kavuran Dogecoin ve Shiba Inu gibi 2023 yılına damga vurmayı hedefleyen PEPE, vergisiz bir para politikası, staking sistemi ile ödüllendirme odaklı yeniden dağıtım sistemi ve token değerini yükseltmek için bir yakım mekanizmasına sahiptir.

Yol haritasında ilk aşamada başta Twitter olmak üzere tüm internette adını duyurmayı hedeflemiş olan PEPE Token’ın gerçekleştirmek istediği diğer hedefler ise merkezi kripto borsaların tamamında listelenmek ve kripto piyasalarında fırtınalar estirmektir.

Arkasındaki ekip hakkında herhangi bir veri olmayan ve ekibinin tamamen anonim olduğu PEPE Token yine de bu ekibin anonim olarak yürüttüğü çalışmalar ile başta Twitter olmak üzere gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

PEPE Token, elinde uzun vadede PEPE tutan ve  projeye bağlı kalan yatırımcıları için teşvikler sunan bir yeniden dağıtım sistemi kullanır. Bu sayede, sadık yatırımcıları hızlı bir şekilde satmak yerine token tuttukları için ödüllendirerek yeni yatırımcıları PEPE Token sahibi yapmaya teşvik ediyor. Her ne kadar PEPE Token’ın arz miktarı maksimum 420.690.000.000.000 olsa da her alım ve satım işleminde PEPE Token bir yakım mekanizması kullanmaktadır.

PEPE Token’ın maksimum arzının %93,1’i, Uniswap’taki likidite havuzunda ve kilitlenmiş bir şekilde kalacak. Kalan arz miktarı %6,9 ise ileride merkezi borsalarda listenecek miktar, ödül miktarı, yakım miktarı gibi masraflar için bir cüzdanda tutulmaktadır. Bu cüzdan, pepecexwallet.eth ENS (Etherem Name Service) adı kullanılarak izlenebilmektedir.

PEPE Token Nereden Alınır?

PEPE Token nereden alınır merak edenlere verilecek en özet cevap; merkeziyetsiz kripto borsalar ya da PEPE Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardır diyebiliriz.

Ethereum ağını destekleyen merkeziyetsiz kripto borsalar üzerinden PEPE Token satın almak için yine Ethereum ağını destekleyen bir kripto cüzdan ile birlikte Uniswap Borsası’ndan PEPE Token satın alınabilir.

Merkeziyetsiz kripto borsa ve kripto cüzdan kullanımı için yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar ise PEPE Token listelemesi yapan merkezi kripto borsaları tercih edebilirler.

PEPE Token Nasıl Alınır?

PEPE Token’ı listelemiş kripto borsalardan biri olan MEXC Borsas üzerinden PEPE Token satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilir ve PEPE Token nasıl alınır sorusuna uygulamalı cevap bulabilirsiniz.

  1. MEXC Borsası’ndaki hesabınıza giriş yapın, eğer hesabınız yoksa ise hemen hesap açmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra veya yeni hesabınızı açtıktan sonra hesabınıza satın almak istediğiniz PEPE miktarı kadar kripto para transferi yapın. Ucuz transfer işlemlerinden dolayı transfer ederken Tron (TRX) kripto para birimini tercih edebilirsiniz.
  3. Eğer transferi farklı bir kripto para birimi ile yaptıysanız bu miktarı Tether (USDT) para birimine çevirin.
  4. MEXC Borsası’nda Piyasa (Market) sayfasına gelin ve arama bölümüne PEPE yazarak PEPE/USDT paritesini seçin.
  5. Satın almak istediğiniz miktarı girin ve PEPE Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı konusunda zorluk çekiyorsanız MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

PEPE Token ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında PEPE Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Eğer sorunuzu aşağıdaki listede göremezseniz yorum olarak iletebilir ve cevap bulabilirsiniz.

PEPE Coin Nedir?

PEPE Coin, PEPE Token yerine kullanılan ve popüler bir terimdir ancak hatalıdır çünkü PEPE bir coin değil Ethereum ERC-20 tabanlı bir token birimidir.

PEPE Token Tüm Merkezi Borsalarda Ne Zaman Listelenecek?

Henüz popülerliği çok yeni oluşmaya başlayan PEPE Token zaten hali hazırda birçok merkezi kripto borsada listelenmiştir ancak tüm merkezi borsalarda ne zaman listeleneceğine dair bir veri bulunmamaktadır.

PEPE Token Geleceği Olan Bir Proje mi?

Tamamen topluluk odaklı bir memecoin olan PEPE Token’ın bir geleceği olup olmayacağından bahsetmek oldukça zor. Bu nedenle PEPE Token satın alırken mutlaka iyi karar verilmeli ve risk alınmamalıdır.

PEPE Token Hangi Borsalarda Var?

PEPE Token birçok merkezi kripto borsada yer alıyor ve gün geçtikçe tüm borsalardaki yerini almaya devam edecektir.

PEPE Token’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

PEPE Token Resmî Websitesi
https://www.pepe.vip/

PEPE Token Twitter
https://twitter.com/pepecoineth

PEPE Token Telegram
https://t.me/pepecoineth

PEPE Token Discord
https://discord.com/invite/pepe-palace

PEPE Token CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pepe/

PEPE Token CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/pepe

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Pepe Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir