Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüz şartlarında yüzlerce kripto borsa yer almasına rağmen bazı borsalar hacmi ve sağladığı güven ile daima tercih edilen borsalar arasındaki yerini korumaktadır. Huobi Global borsası da hem sağladığı güven ve sağladığı avantajlarla en çok kullanılan ve tercih edilen kripto borsalar arasındaki yerini korumaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere Huobi nedir, Huobi Global nedir ve Huobi Global hangi ülkenin gibi en çok sorulan soruların cevaplarını vereceğimiz gibi aynı zamanda Huobi Global borsasında ihtiyaç duyulan en temel işlemlerin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız.

Huobi Global Nedir?

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global; merkezi Çin’de bulunan dünyanın en büyük ikinci kripto borsasıdır.

2013 yılında kurulan ve Çin’in en büyük kripto borsasına unvanına sahip olan Huobi Global, listelemiş olduğu yüzlerde kripto para ve token ile birlikte hızı, güvenilirliği ve kurumsallığı ile Binance’dan sonra dünyanın en büyük ikinci kripto borsası olmayı başarmıştır.

Huobi Group’a ait olan Huobi Global, 1.300’den fazla çalışan barındırırken 170 ülkede faaliyet göstermekte ve 100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahiptir.

Huobi Global’in Avantajları Nelerdir?

Kripto yatırımcılar yüzlerce kripto borsa arasından elbette ilk olarak güvenilir ve sorun çıkarmayan bir borsa isteyecektir. Huobi borsa olarak güvenilirliği ve sorunsuzluğu ile öne çıkan bir kripto borsadır ve ayrıca aşağıdaki avantajlara sahiptir.

 1. Dünyanın en büyük kripto borsası olması sayesinde Bitcoin ve tüm önde gelen altcoinleri listelemiştir.
 2. Düşük komisyon oranları sayesinde alım ve satım işlemlerinde cüzi ücretler alınmaktadır.
 3. En büyük kripto borsalardan biri olmasının yanı sıra birçok yeni çıkan ve potansiyeli olan kripto para ve token için erken listeleme yaparak alım fırsatı verir.
 4. Spot ticaret (spot trade) ile birlikte marjin ticaret (margin trade), vadeli işlemler, staking gibi farklı yatırım ve kazanç sistemlerine de sahiptir.
 5. Sık sık bonus kampanyaları düzenleyerek bonus kazanma şansı verir.
 6. Özel günlerde sıfır komisyon ile işlem yapabilme imkânı tanır.
 7. Birçok dilde olduğu gibi Türkçe dilinde hizmet vermekte ve canlı destek sunmaktadır.

Yukarıdakilere benzer daha birçok avantaj sunan ve kendini sürekli yenileyen Huobi Borsası ile yatırımlarınızı güvende tutabilir ve kazanca dönüştürme fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Huobi Global Hesabı Nasıl Açılır?

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global hesabı açmak oldukça kolaydır ve sadece birkaç saniye içinde bile hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Huobi borsasında hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Huobi Global borsasına %30 komisyon indirimi avantajı ile kaydolmak için buraya tıklayın.
 2. Kayıt sayfasında Telefon ile Kaydol ve E-Posta ile Kaydol olarak iki seçeneğiniz olacaktır. Hangi seçenek sizin için uygunsa onu seçin ve size ait olan en sık kullandığınız telefon numaranızı veya e-posta adresinizi girin.
 3. Şifrenizi en az 8 karakter olacak şekilde ve hem harf hem de rakam içerecek şekilde belirleyin.
 4. En altta yer alan kullanım sözleşmesi metninin yanındaki kutucuk işaretli değil ise işaretleyip kabul edin ve Kaydol butonuna tıklayarak ilerleyin.
 5. Bot olmadığınızı doğrulamanız gerekecektir, sizden istenen doğrulamayı yaparak tamamlayın ve ilerleyin.
 6. E-Posta adresinize veya telefon numaranıza bir kod gelecek, bu kodu yeni açılan sayfada girin ve Onayla butonuna tıklayın.

Bu aşamalardan sonra hesabınız başarılı bir şekilde oluşturulmuş olacaktır. Hesabınız oluşturulduktan sonra hesabınıza yeniden giriş yapmanız gerekebilir, sorunsuz bir şekilde hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Huobi Global KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global borsasında KYC (Know Your Customer) adı verilen müşteri tanıma doğrulaması yapılmadığı takdirde hemen her işlemde belli kısıtlamalara maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle de KYC doğrulaması yapmanız önemlidir.

Huobi Global KYC doğrulaması yapabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Huobi Global giriş sayfasına gitmek için buraya tıklayın. Eğer hesabınız yoksa hesabınızı oluşturmak için yukarı kaydırarak bir önceki başlığa geçin veya buraya tıklayın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan kullanıcı ikonu üzerine gelin ve ardından açılan alt menüden Kimlik Doğrulama bağlantısına tıklayın veya buraya tıklayın.
 3. İstenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girin ve İleri butonuna tıklayın.
 4. Yeni açılan sayfada kimlik belgenizi sizden istenen şekilde yükleyin ve İleri butonuna tıklayın.
 5. SMS doğrulama sayfasında telefon numaranız ile SMS doğrulaması gerçekleştirmeniz gerekecek. Bu aşamayı da tamamlayarak İleri butonuna tıklayın.

Tüm bu aşamaların ardından Huobi KYC doğrulama başvurusu yapılmış olacak ve en kısa sürede doğrulama tamamlanacaktır.

Huobi Global Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global borsa hesabınıza para yatırmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçenekler şu şekildedir:

 1. Başka bir kripto borsadan transfer yaparak para yatırılabilir.
 2. Kredi kartı ile ödeme yapılarak para yatırılabilir.

Huobi Borsası, kredi kartı ile para yatırılan kripto borsalar arasında yer aldığından da sıkça tercih edilmektedir ve kolay bir şekilde para yatırma işlemine müsaade etmektedir.

Huobi Global kredi kartı ile para yatırma işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Huobi borsa hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstteki menüden Bakiye bağlantısının üzerine gelin ve ardından açılan alt menüden Kredi Kartı ile Satın Al bağlantısına tıklayın.
 3. Açılan sayfada satın almak istediğiniz kripto varlığı ve yatırım miktarınızı belirleyerek Satın Al yazan butona tıklayın. Eğer KYC doğrulaması yapmadıysanız bu aşamada uyarı alırsınız.
 4. Yeni açılan sayfada kart bilgilerinizi girin ve satın alma işlemini tamamlayın.

Huobi Global’e transfer yaparak para yatırma işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Huobi Global hesabınıza giriş yapın ve ardından sağ üstteki Bakiye bağlantısının üzerine gelip açılan alt menüden Borsa Hesabı (Yatırma ve Çekme) bağlantısına tıklayın.
 2. Açılan sayfada transfer için kullanacağınız kripto varlığı bulun ve aynı hizada bulunan Yatır bağlantısına tıklayın.
 3. Yatırma Adresini Gönder butonuna tıklayın, gelen uyarıyı onaylayın ve sonrasına verilen cüzdan kodunu kopyalayın.
 4. Para transferini gerçekleştireceğiniz kripto borsaya giriş yapın ve aynı kripto para veya token birimini bularak Çekme (Withdraw) bağlantısına tıklayın.
 5. Adres bölümüne kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırın, transfer etmek istediğiniz miktarı girin ve onaylamaları gerçekleştirerek transferi başlatın.

Seçtiğiniz kripto varlığa bağlı olarak mümkün olan en kısa sürede transferiniz tamamlanacak ve Huobi Global tarafından size bilgilendirme e-postası gönderilecektir.

Huobi Global Alım ve Satım Nasıl Yapılır?

Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Huobi Global borsasında alım ve satım yapmak hem çok kolay hem de çok hızlıdır. Bu sayede alım ve satım işlemlerinde sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Huobi giriş aşamasını ve para yatırma işlemini tamamladıysanız tek yapmanız gereken üst menüden Piyasalar bağlantısına tıklamak olacaktır. Açılan sayfada alım ve satım yapmak istediğiniz kripto varlığı arama yaparak bulup istediğiniz parite/kur üzerinden alım ve satım gerçekleştirebilirsiniz.

Huobi Global ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Huobi Global ile ilgili en çok merak edilen ve sıkça sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen sorular ve taleplerle bağlantılı olarak düzenli bir şekilde güncellenecektir.

Huobi Pro Nedir?

Huobi Pro, Huobi Global’in veya sık kullanılan tabirle Huobi borsasının profesyonel yatırımcılar ve traderlar için var olan sistemidir. Ayrıca bir web sitesi veya uygulaması bulunmadığı gibi yalnızca pro kullanıcılara özel sayfası bulunmaktadır.

Huobi Global Hangi Ülkenin Borsasıdır?

Huobi Global, Çin ülkesine ait ve Çin’in en büyük kripto borsasıdır. Huobi, Huobi Global ve Huobi Pro gibi terimler de Huobi Global borsasını temsil ettiğinden Huobi hangi ülkenin veya Huobi Pro hangi ülkenin gibi soruların cevabı da aynı şekilde Çin olacaktır.

Huobi Türkiye Sayfası Var Mıdır?

Huobi Global, tüm ülkelere ve tüm dillere aynı web sitesi üzerinden hizmet vermekte olup ayrıca bir internet sitesi bulunmamaktadır. Bu konuda oldukça dikkatli olmanız faydanıza olacaktır çünkü Huobi Turkey, Huobi Pro Turkey, Huobi Türkiye adıyla veya Huobi yara yatırma, Huobi Pool adı altında sizden bilgi çalmak isteyecek platformlar da oldukça fazladır.

Huobi Global Güvenilir Mi?

Huobi Global, dünyanın en büyük kripto borsası olmasının yanı sıra kurumsallığı ve yenilikçiliği ile oldukça güvebilir bir borsadır.

Huobi Global Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Huobi Global de diğer kripto borsalar gibi geçmiş bilgisi, güvenlik ve devlet politikaları gereği hesap silme özelliğine sahip değildir. Eğer hesabınızı kullanmak istemiyorsanız tüm yatırımlarınızı çekerek hesabınızı boşta bırakabilirsiniz. Bir süre sonra hesap aktifliği pasife düşecektir.

Huobi Global’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

Huobi Global Facebook
https://www.facebook.com/huobiglobalofficial

Huobi Global Twitter
https://twitter.com/HuobiGlobal

Huobi Global Facebook
https://www.facebook.com/huobiglobalofficial

Huobi Global YouTube
https://www.youtube.com/HuobiGlobal

Huobi Global Telegram
https://t.me/HuobiTurkiye

Huobi Global Medium
https://huobiglobal.medium.com/

Huobi Global Instagram
https://www.instagram.com/huobiglobalofficial/

Huobi Global CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/exchanges/huobi-global/

Huobi Global CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/borsalar/huobi/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Huobi Global Borsası Detaylı Kullanma Rehberi