ALFAS Lot Sayısı, Ne İş Yapar, Kaç Lotu Var?

Alfas Lot Sayısı, Ne İş Yapar, Kaç Lotu Var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde hisse senedi yatırımcıları tarafından en çok araştırılan ve tercih edilen hisselerden biri olan ALFAS, Alfa Solar Enerji’nin hissesidir ve bu hissenin güncel lot sayısı, firmanın ne iş yaptığı gibi bilgiler oldukça merak edilmektedir.

Alfa Solar Enerji, güneş enerjisi sektöründeki büyüme potansiyeli ve güçlü finansal yapısı nedeniyle yatırımcılar tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Halka arz sonrası bazı yatırımcılar ise şirketin yüksek borçluluk seviyesini ve güneş enerjisi sektöründeki rekabeti risk olarak değerlendirmektedir.

ALFAS Ne İş Yapar?

ALFAS ne iş yapar? sorusuna yanıt olarak; Alfa Solar Enerji, güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren bir şirkettir. Kırıkkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisinde fotovoltaik (PV) paneller üretmektedir.

Güneş enerjisi sektöründe güvenilir ve kaliteli bir marka olarak değerlendirilmektedir. Sıfır hata anlayışı ile yalın üretim, uluslararası standartlara uygun, kaliteli ve uzun ömürlü ürünler, IEC 1215, IEC 62716 ve IEC 61215 standartlarına uyumluluk gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir.

2022 tarihinde Borsa İstanbul’da halka arz olmuştur ve BIST 100 endeksinde işlem görmektedir.

ALFAS Dolaşımdaki Lot Sayısı

Dolaşımdaki lot sayısı, halka açık olarak işlem gören hisse senedi sayısını göstermektedir. Şirket tarafından geri alınan veya hazine hissesi olarak tutulan hisseler dolaşımdaki lot sayısına dahil değildir.

ALFAS dolaşımdaki lot sayısı, ALFAS’ın sermaye artırımı sonrası 368.000.000’e yükselmiştir. Şirketin fiili dolaşım oranı %20 olurken, ALFAS hissesinin güncel fiyatı ise 90,00 TL’dir.

Alfas Ne Zaman Halka Arz Oldu?

ALFAS ne zaman halka arz oldu? Sorusu da bu hisse hakkında en çok merak edilen sorulardan biridir. Alfa Solar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALFAS), 9-10-11 Kasım 2022 tarihleri arasında 58,50 TL sabit fiyat ile halka arz edilmiştir.

Halka arz büyüklüğü 538,2 Milyon TL olup, halka arz sonrası halka açıklık oranı %20,00 olarak hesaplanmıştır. ALFAS hissesi, halka arz fiyatına göre ilk işlem gününde %20 prim yaparak 70,20 TL’den işlem görmeye başlamıştır.

Hisse senedi, 2023 yılı boyunca dalgalı bir seyir izleyerek 50 TL ile 90 TL arasında işlem görmüştür. 2024 yılı Nisan ayı itibarıyla ise hisse senedi fiyatı 90 TL civarındadır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
ALFAS Lot Sayısı, Ne İş Yapar, Kaç Lotu Var?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir