Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsalar denilince ilk akla gelen Türk kripto borsalarından birisi olan Paribu, Türkiye’nin en çok kullanılan ve tercih edilen kripto borsalarından birisidir.

Her ne kadar Türk kripto borsaları ile ilgili daha önce yaşanan dolandırıcılık durumlarından kaynaklı Türk borsalarına karşı bir güven problemi söz konusu olsa da Paribu, en çok güvenilen ve tercih edilen Türk kripto borsalarından biri olmayı başarmıştır.

Bu içeriğimizde Paribu nedir, nasıl kullanılır gibi Paribu Borsası ile ilgili en çok merak edilen soruların ve konuların cevaplarını aydınlatmaya çalışacağız.

Paribu Nedir?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu, Türkiye’nin en çok tercih edilen kripto borsalarından biridir.

14 Şubat 2017 yılında Yasin Oral tarafından açılan ve hizmete başlayan Paribu, günümüzde yaklaşık 4 milyon kullanıcıya sahip olup dünya genelinde en çok tercih edilen kripto borsalar arasında ilk 50 arasında yer almaktadır.

Açıldığı yılın sonunda 5.800 adet Bitcoin (BTC) hacmi olan ve kendisine dünyanın en çok tercih edilen ilk 50 kripto borsası arasında 16. sırada yer bulan Paribu hacim olarak bu yazı tarihinde yaklaşık 2 milyar 790 milyon dolarlık hacme sahiptir.

Özellikle sadece Türkçe değil direkt Türk bir kripto borsa ile çalışmak isteyen ve borsaya yatırılacak tutarları Havale/EFT gibi daha basit yollarla gerçekleştirmek isteyen Türk kullanıcılar için ilk duraklardan biri olan Paribu, sürekli olarak kendini geliştirmeye de devam etmektedir.

Verdiği hizmetlerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde, Türk sporunda ve sanatında da etkin olarak destek, anlaşma ve sponsorluklar sağlayan Paribu, çizgisini bozmadan emin adımlarla hizmet vermeye devam ediyor.

Paribu Nasıl Kullanılır?

Paribu kullanımı nispeten global kripto borsalara göre ve hatta bazı Türk kripto borsalarına göre çok daha kolaydır.

Herhangi bir destek almadan dahi kolayca kullanılabilen Paribu için yine de ihtiyaç duyulabilen birçok işlemi başlıklar halinde inceleyelim.

Paribu Hesabı Nasıl Açılır?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu Borsası’nda hesap açma işlemi oldukça kolay ve hızlı olup aşağıdaki adımları izleyerek hemen hesap oluşturabilirsiniz.

 1. Paribu internet sitesine giriş yapmak için buraya tıklayın.
 2. Yukarıdaki görselde de görünen Ücretsiz Üye Ol butonuna tıklayın.
 3. Açılan sayfada sizden istenen bilgileri eksiksiz girin ve en az 8 karakterden oluşan ve en az 1 büyük harf, bir küçük harf ve bir rakam içeren parolanızı oluşturun.
 4. Altta yer alan “Paribu tarafından Ticari Elektronik İleti almayı kabul ediyorum.” ibaresinin solundaki ikona tıklayarak kabul edin ve Hesabımı Oluştur butonuna tıklayın.
 5. Son olarak cep telefonunuza gönderilen kodu girin.

Bu adımların ardından başarılı bir şekilde Paribu hesabınız açılmış olacaktır. Hesabınızı açtıktan sonra adınızın yazdığı butona tıklayıp Güvenlik sekmesinden E-Posta Doğrulama işlemini de yapmanız gerekmektedir. Çünkü yapılacak olan tüm para transferlerinde ve kripto transferlerinde e-posta adresinize gönderilen doğrulama kodunun da girilmesi gerekir.

Paribu mail değiştirme ve Paribu telefon numarası değişikliği araştırmaları yaptıysanız eğer bununla ilgili somut bir bilgi bulamayabilirsiniz. Çünkü Paribu’da telefon ve mail adresi değiştirme seçeneği bulunmamaktadır.

Eğer geçerli bir mazeretiniz varsa bunun için Paribu iletişim numarası ile iletişime geçerek ya da Paribu Destek Merkezi‘nden destek talebi oluşturarak destek alabilirsiniz.

Paribu Kimlik Doğrulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu hesabınızda işlem limitlerine takılmamak ve para yatırma ya da çekme işlemlerinde sorun yaşamamak için kimliğinizi doğrulamanız gerekmektedir. Kimliğinizi doğrulamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Paribu giriş işlemini yapın ve ardından sağ üst kısımdan adınızın yazdığı bağlantıya tıklayın.
 2. Hemen ardından Kimlik Doğrulama sekmesine gelin.
 3. Kimlik doğrulaması için sizden istenen adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirin.

Paribu kimlik doğrulama işlemi için net bir süre verilemiyor ancak genellikle çok kısa bir sürede kimlik doğrulamasını tamamlamış olursunuz.

Paribu kimlik doğrulama sorunu yaşarsanız muhtemelen sizden istenen bilgileri eksik ya da hatalı giriş yapmışsınızdır. Tüm işlemleri doğru yaptığınıza eminseniz Paribu Yardım Merkezi sayfasını veya Paribu Destek İste sayfasını ziyaret edebilir ya da Paribu Canlı Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Paribu kimlik bilgileri istiyor diye tedirgin olmanızı gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Çünkü hemen hemen tüm kripto borsalar KYC doğrulaması denilen bu kimlik bilgilerini sizden talep etmektedir.

Paribu Hesabına Nasıl Para Yatırılır?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu hesabınıza para yatırmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır:

 • Kripto transferi ile para yatırma,
 • Havale veya EFT ile para yatırma.

Paribu kredi kartı ile para yatırma hizmeti ne yazık ki sunmamaktadır. Bu nedenle de yalnızca yukarıdaki iki seçenek ile Paribu hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Kripto transferi ile para yatırma işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdan sayfasına gidin.
 3. Kripto Varlıklarım başlığı altında transfer için kullanacağınız kripto varlığı bulun ve karşısındaki Yatır bağlantısına tıklayın.
 4. Açılan sayfada size özel o kripto varlığa ait bir cüzdan kodu ve sadece bazı kripto varlıklarda geçerli olan Destination Tag adı altında bir kod verilecek. Hem cüzdan kodunu hem de Destination Tag bilgisini kopyalayın.
 5. Transferi yapacağınız kripto borsa hesabınıza gidin ve kopyaladığınız cüzdan bilgilerini girerek transfer işlemini başlatın.

Kripto transferleri 7/24 gerçekleşebiliyorken transfer süreleri seçilen kripto varlığa göre değişkenlik göstermektedir. Paribu kripto para yatırma işlemlerinde herhangi bir süre kısıtlaması veya mesai uygulaması bulunmuyor.

Paribu hesabınıza Havale/EFT yoluyla para yatırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdan sayfasına gidin.
 3. Nakit Varlıklarım başlığı altındaki Türk Lirası (TL) seçeneğine ait olan Yatır bağlantısına tıklayın.
 4. Açılan sayfada açılır menüde eğer havale yapacaksanız Paribu banka hesapları içerisinden hesabınızın bulunduğu bankayı seçin. Eğer Paribu’nun çalıştığı bankalar dışında bir bankadan işlem yapacaksanız listeden herhangi bir bankayı seçebilirsiniz.
 5. Seçtiğiniz bankaya ait IBAN numarasını kopyalayın ve banka hesabınıza giderek kopyaladığınız IBAN numarasına para transferinizi gerçekleştirin. Otomatik olarak çıkmazsa alıcı ismine Paribu Teknoloji A.Ş. yazmayı unutmayın.

Paribu hesabınıza para yatırırken mutlaka size ait, yani Paribu hesabını açarken kullandığınız isim ve soyisime bir banka hesabından işlem yapmanız gerekir. Aksi taktirde para hesabınıza geçmeyecektir.

ATM üzerinden Paribu’ya yatırılan paralar kimlik tespiti mümkün olmadığı için kabul edilmemektir ve bu paralar hesabınıza düşmeyecektir.

Paribu para yatırma limiti gibi bir limite sahip değildir. Dolayısıyla kimlik onaylı Paribu hesapları günlük 1.000.000 (1 Milyon) TL’ye kadar hesaplarına para yatırabilirler.

Daha önceleri Paribu para yatırma kodu adında bir kod kullanımı vardı ve Paribu, yapılan para transferlerinde açıklama kısmına bu kodun yazılmasını isterdi ancak artık geçmişte kaldı. Sadece hesap sahibi ile aynı isim ve soyisimde bir banka hesabından işlem yapılması yeterli hale geldi.

Paribu para yatırma saatleri ise yapılacak işlemin havale ya da EFT olmasına göre değişmektedir. Havale işlemleri 7/24 gerçekleşirken EFT işlemleri ise mesai saatleri içerisinde gerçekleşebilmektedir.

Paribu para yatırma sorunu yaşayan kullanıcılar, yukarıdaki tüm kurallara uygun şekilde para yatırma işlemi yapıp yapmadıklarını kontrol edip eğer herhangi bir yanlışlık yoksa Paribu iletişim telefon numarası üzerinden iletişim kurarak veya Paribu Destek Merkezi sayfasından destek talebi oluşturarak destek alabilirler.

Paribu kripto para yatırma ile yapılan işlemler için herhangi bir süre, limit veya zaman kısıtlaması uygulamamaktadır.

Paribu Kripto Alımı ve Satımı Nasıl Yapılır?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu’da kripto para ve token alımı ya da satımı için çok kolay ve pratik bir sayfa olan Kolay Al/Sat sayfası bulunmaktadır.

Paribu Kolay Al/Sat sayfasından kolay ve hızlıca kripto varlık almak ve satmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. Paribu giriş işlemini gerçekleştirin ve ardından Kolay Al/Sat bağlantısına tıklayın.
 2. Açılan sayfada varsayılan olarak Bitcoin gelecektir. Bitcoin dışında bir varlık seçmek için Bitcoin (BTC) yazısına tıklayın ve listeden satın almak istediğiniz varlığı seçin.
 3. Satın almak için Bitcoin Al sekmesinin altındaki kutucuğa kaç Türk Lirası ile satın almak istiyorsanız girin ve Bitcoin Al butonuna tıklayın.
 4. Satış yapmak için ise Bitcoin Sat yazan sekmeye tıklayın ve kutucuğa satmak istediğiniz miktarı girerek Bitcoin Sat butonuna tıklayın.

Paribu Alış ve Satış Emri Nasıl Verilir?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu‘da kripto para ve token alıp satabilmek oldukça basit olup aşağıdaki adımları takip ederek alım ve satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz:

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin.
 3. Piyasalar sayfasında varsayılan olarak Bitcoin için açılacaktır. Bitcoin paritesi BTC/TL paritesine tıklayıp satın almak ya da satmak istediğiniz kripto varlığı seçin.
 4. Satın almak için Alış sekmesindeki bilgileri girin. Fiyat kısmına o anki fiyatı girmek için kutucuğun hemen sağındaki + ikonuna tıklayabilirsiniz veya o anda işlem Bekleyen Satış Emirleri arasından herhangi birine tıklayarak işlem yapabilirsiniz.
 5. Satış yapmak için de Satış sekmesine geçip yine gerekli bilgileri girin veya o an Bekleyen Alış Emirleri altındaki işlemlerden birine tıklayarak işlem yapabilirsiniz.
 6. Son olarak Alış Emri Ver veya Satış Emri Ver butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Kripto varlık alım ve satım sayfasında mutlaka dikkatinizi çekecek olan detaylardan birisi de satın alma işlemleri arasında Limit, Piyasa ve Koşul olarak üç farklı alış ve satış emri seçeneği olduğunu göreceksiniz.

Varsayılan olarak açılan Paribu Limit Emri seçeneğinde satın almak istediğiniz fiyatı kendiniz belirlersiniz ya da seçersiniz ve işlemi başlattığınızda işlem girdiğiniz fiyat ve miktar müsait olduğunda en kısa sürede tamamlanır.

Paribu Piyasa Emri seçeneğinde fiyat otomatik olarak o an piyasadaki fiyattan belirlenir ve emri verdiğiniz anda alış ya da satış gerçekleşir.

Paribu Koşul Emri seçeneğinde ise hemen bir işlem yapmak yerine bir koşul yerine geldiği taktirde işlem yapılması üzerine emir verirsiniz. Örneğin X kripto para biriminin mevcut fiyatı 1 TL iken bu fiyat 2 TL olduğunda otomatik satış yapılmasını isterseniz bu Paribu Koşul Emri seçeneğini kullanabilirsiniz.

Açacağınız tüm alış ve satış emirleri sayfanın en altında beklemeye geçer. Açık Emirlerim başlığı altında gerçekleşmeyi bekleyen alış ve satış emirlerinizi görebilirsiniz. Ayrıca Paribu alış emri iptali ve Paribu satış emri iptali gibi işlemler de yine Açık Emirlerim sekmesi altında gerçekleştirilir.

Gerçekleşen tüm alış ve satış emirleriniz Emir Geçmişim sekmesi altında listelenir. Daha önce verdiğiniz ve tamamlanan tüm alış ve satış emirlerini buradan görebilirsiniz.

Piyasa Geçmişi sekmesi altında ise anlık olarak tüm Paribu kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen alış ve satış emirlerini görebilirsiniz.

Paribu Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu hesabından para çekmek için de yine kripto transferi ve para transferi olarak iki yol bulunmaktadır.

Paribu kripto para çekme işlemi tıpkı neredeyse kripto yatırma işlemi ile aynıdır ve aşağıdaki adımları takip ederek kripto çekme işlemi yapabilirsiniz:

 1. Paranın çekileceği kripto borsadan transfer için kullanacağınız kripto varlığa ait cüzdan kodunu kopyalayın.
 2. Paribu hesabınıza giriş yapın ve ardından Cüzdan sayfasına gidin.
 3. Açılan sayfada Kripto Varlıklarım başlığı altında transfer için kullanacağınız kripto varlığı bulun ve karşısındaki Çek bağlantısına tıklayın.
 4. Açılan ekranda alıcı adresi kısmına kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırın. Eğer varsa Destination Tag kısmına da yine kopyaladığınız Destination Tag kodunu girin.
 5. Çekmek istediğiniz miktarı belirleyin. Açıklama kısmı zorunlu değil ama dilerseniz açıklama yazabilirsiniz.
 6. Aşağıdaki Çek butonuna tıklayın ve hem telefon numaranıza hem de e-posta adresinize gönderilen doğrulama kodlarını girerek transferi başlatın.

Eğer Türk Lirası olarak banka hesabınıza Paribu’dan para çekmek istiyorsanız da aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Para transferini yapacağınız hesabın IBAN numarasını kopyalayın.
 2. Paribu hesabınıza giriş yapıp Cüzdan sayfasına gidin.
 3. Cüzdan sayfasında Nakit Varlıklarım başlığı altındaki Türk Lirasının tam karşısında yer alan Çek bağlantısına tıklayın.
 4. Kopyaladığınız IBAN numarasını yapıştırın ve çekmek istediğiniz miktarı belirleyerek TL Çek butonuna tıklayın.

Paribu para çekme işlemini eğer Türk Lirası olarak yapıyorsanız Paribu para çekme limiti minimum 10 TL olup kripto para veya token olarak çekeceksiniz eğer bu limit her kripto varlığa göre ayrı ayrı belirlenmektedir.

Paribu para çekme komisyon oranı da her kripto varlığa göre ayrı ayrı belirlenmektedir. Eğer Türk Lirası olarak çekim yapacaksanız Paribu para çekme ücreti olarak 3 TL ödersiniz.

Kripto varlık olarak yapılan çekim işlemlerinde Paribu’da herhangi bir süre sorunu bulunmaz. Türk Lirası için ise Paribu para çekme saatleri havale işlemleri için 7/24 iken EFT için yalnızca hafta içi ve mesai saatleri içerisindedir. Bunun dışında Paribu para çekme süresi veya Paribu para çekme saatleri gibi bir uygulama yoktur.

Paribu para çekme sıraya alındı uyarısı ile karşılaşıyorsanız eğer talebiniz başarılı bir şekilde oluşturulmuş demektir ve mümkün olan en kısa sürede transferiniz gerçekleşecektir.

Paribu para çekme sorunu yaşayan kullanıcılar, yukarıdaki tüm kurallara uygun şekilde para yatırma işlemi yapıp yapmadıklarını kontrol edip eğer herhangi bir yanlışlık yoksa Paribu iletişim telefon numarası üzerinden iletişim kurarak veya Paribu Destek Merkezi sayfasından destek talebi oluşturarak destek alabilirler.

Paribu Hesabı Nasıl Kapatılır?

Paribu hesap kapatma nasıl yapılır ve Paribu hesap silme nasıl yapılır soruları Paribu ile ilgili en sık sorulan sorulardan birisidir.

Paribu‘nun hesap kapatma konusunda kendi sisteminde herhangi bir sayfaya sahip değildir. Yani hesaplarda Paribu hesap sil gibi bir seçenek sunmadığı gibi Paribu hesap silme linki gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Bu durumda peki Paribu hesap silme nasıl yapılır veya Paribu üyelik iptali nasıl yapılır sorularını sorabilirsiniz.

Paribu hesap silme işlemi için Paribu Destek Hattı / Paribu Destek Birimi ile iletişime geçmek gerekecektir. Bunun için de Paribu iletişim numarası olan 0850 303 60 00 numarasını arayacak destek alabilir veya Paribu Destek Merkezi sayfasını ziyaret ederek destek talebi oluşturabilirsiniz.

Paribu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Paribu Borsası ile ilgili kullanıcıların en çok sorduğu soruların cevaplarını bu bölümde cevaplamaya çalıştık. Bu bölüm sizden gelen talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Paribu CEO’su Kimdir?

Yasin Oral, Paribu’nun kurucusu ve CEO’sudur.

Aynı zamanda Paribu şirketi kime ait diye sorulacak olursa da CEO ve kurucu Yasin Oral’a aittir cevabı uygun olacaktır.

Paribu Ne Zaman Kuruldu?

Ön çalışmaları 2015 yılında başlatılan Paribu, 14 Şubat 2017 tarihinde kurulmuştur.

Paribu Güvenilir Mi ve Güvenli Mi?

Paribu, Türkiye’nin en büyük ve en çok tercih edilen kripto borsalarından biri olup aynı zamanda da en çok güvenilen borsalar arasında ilk sıralardadır.

Paribu Kimin Şirketi?

Kurucusunun ve CEO’sunun Yasin Oral olduğu Paribu, resmi olarak bir anonim şirkettir ve Paribu Teknoloji A.Ş. unvanına sahiptir.

Paribu sahibi olarak CEO ve kurucu Yasin Oral ismi çok kullanılsa da esasında Paribu sahibi kim sorusunun cevabı Paribu Teknoloji A.Ş. olarak verilebilir.

Yasin Oral Kimdir?

1985 yılında Ankara’da doğan Yasin Oral, Paribu’nun CEO’su ve kurucusudur.

2009 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan Yasin Oral, 2010 yılında Matbuu, Biletgo gibi projelerin de kurucusu olarak tanınmaktadır.

Paribu Hangi Bankalarla Çalışıyor?

Paribu aktif olarak Akbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, Fibabanka, Yapı Kredi ve Türkiye Finans bankaları ile çalışmaktadır.

Paribu’ya Hangi Bankalardan Para Gönderilir?

Paribu’ya Türkiye’deki tüm bankalardan para gönderilebilir.

Dikkat edilmesi gereken tek nokta Paribu anlaşmalı bankalar dışında bir bankadan yapılan işlemler EFT olarak olarak geçecektir ve EFT işlemleri yalnızca hafta içi ve mesai saatleri içerisinde geçerlidir.

Paribu Hangi Bankaya Ait?

Paribu, herhangi bir bankaya ait şirket ya da kurum değildir.

Paribu Hafta Sonu Para Yatırma İmkânı Sunuyor Mu?

Eğer Paribu’nun anlaşmalı bankalarından birinde hesabınız varsa Paribu’ya hafta sonu havale ile yani aynı bankalar arası para transferi ile para yatırabilirsiniz. Ancak EFT ile yani farklı bankalar arası transfer ile ne yazık ki hafta sonu Paribu’ya para yatıramazsınız.

Aynı şekilde yine Paribu hafta sonu para çekme imkânı da sunmaktadır ancak bunu yalnızca havale ile gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemleri yalnızca hafta içi ve mesai saatleri içerisinde mümkündür.

Paribu Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Paribu şifrenizi unuttuysanız Paribu şifre değiştirme veya Paribu şifre yenileme de denilen Paribu parolamı unuttum sayfası ile parolanızı değiştirebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin;

 • Paribu internet sitesinde Giriş Yap butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada sol alt köşedeki Parolamı Unuttum bağlantısına tıklayın.
 • Telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yazarak Devam Et butonuna tıklayın.
 • Cep telefonunuza gelen kodu girin.
 • E-Posta adresinize gelen kodu girin.
 • Yeni parolanızı belirleyin ve tekrar aynı parolayı girerek Parolamı Değiştir butonuna tıklayın.

Eğer parolanızı değiştirmek zorunda kalırsanız Paribu, 48 saatliğine hesabınızdan para yatırma ve çekme işlemlerini kısıtlayacaktır.

Paribu WhatsApp Hattı Var Mı?

Paribu’nun resmi olarak sahip olduğu veya müşterilerine sunduğu bir WhatsApp hattı bulunmamaktadır.

İnternet üzerinde kolayca bulunan ve Paribu WhatsApp grubu olarak geçen gruplar ise Paribu’dan bağımsız özel WhatsApp gruplarıdır.

Aynı şekilde internette bulabileceğiniz Paribu Telegram grupları da yine Paribu’dan bağımsız ve özel Telegram gruplarıdır.

Paribu Şikayet Hattı Var Mı?

Paribu’nun tüm sorun, şikayet, talep ve öneriler için açılmış olan Paribu Destek Merkezi adlı bir sayfası bulunmaktadır.

Aynı zamanda Paribu Müşteri Hizmetleri telefon numarası olan 0850 303 60 00 numaralı telefondan da iletişim kurabilmek mümkündür. Ancak telefonla destek alabilmek için mesai saatleri içerisinde aramanız gerekecektir.

Paribu Müşteri Hizmetleri mesai saatleri şu an güncel olarak 09:00 – 21.00 saatleri arasındadır ve bu saatler arasında telefon numarası ile ulaşmak mümkündür.

Paribu İşlem Hacmi Nedir?

Paribu’nun kullanıcılara uyguladığı bazı limitler bulunmaktadır.

Eğer Paribu‘da onaylı bir kullanıcı iseniz günlük maksimum 1.000.000 (1 Milyon) TL, aylıkta da maksimum 5.000.000 (5 Milyon) TL para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz.

Aynı zamanda işlem hacmi oranınıza göre uygulanan Paribu komisyon oranları mevcuttur. Örneğin 100.000 TL’ye kadar hacminiz var ise alıcı olarak %0,35 satıcı olarak %0,25 Paribu komisyon ücreti bulunurken 150.000.000 üzeri işlemlerde alıcı komisyon oranı %0,1 satıcı komisyon oranı %0,01 olarak değişmektedir.

Bu nedenle de Paribu komisyon hesaplama işlemi yaparken Paribu işlem hacminize göre belirlenen oranları baz almanız gerekir. Çünkü Paribu komisyon ücretleri bu oranlara göre belirlenir.

Paribu Piyasa Nedir?

Paribu’nun listelediği kripto varlıkların yer aldığı market aynı zamanda Paribu Piyasa veya Paribu Market olarak adlandırılmaktadır.

Paribu hesabınıza giriş yaptıktan sonra Piyasalar bağlantısına tıklayarak marketi inceleyebilirsiniz.

Paribu’da Nasıl Para Kazanılır?

Paribu da diğer tüm kripto borsalar gibi borsa hizmetleri vermektedir. Bu nedenle de sadece Paribu‘ya özel bir kazanç sistemi bulunmamaktadır. Bu nedenle de internette yer alan Paribu tüyoları, Paribu para kazanma taktikleri gibi paylaşımlar borsada yapılacak işlemlere özel tüyolardır.

Paribu Mu Binance Mı?

Paribu ile Binance arası yapılacak seçim tamamen ne istenildiğine bağlıdır. Örneğin birçok kripto varlık listelemiş bir kripto borsa için Binance seçilebilirken Türk Lirası ile işlem yapılabilen güvenilir bir Türk kripto borsası için Paribu seçilebilir.

Paribu Binance Transfer Süresi ve Ücreti Ne Kadardır?

Paribu Binance ile birebir aynı özellikle bir kripto borsa olmasına karşın iki borsa arasındaki transfer süreleri ve ücretleri transferde kullanılacak olan kripto varlığa göre değişkenlik göstermektedir.

Paribu Stop Loss Nasıl Yapılır?

Paribu da stop loss işlemi Koşul Emri olarak geçer ve bu kısımdan gerekli bilgileri ve verileri girerek stop loss özelliğini kullanabilirsiniz. Yani Paribu koşullu alış ve Paribu koşullu satış işlemleri stop loss işleminin ta kendisidir.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Paribu’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Paribu Resmî Web Sitesi
https://www.paribu.com

Paribu Twitter
https://twitter.com/paribucom

Paribu Facebook
https://www.facebook.com/paribucom

Paribu Instagram
https://www.instagram.com/paribucom/

Paribu YouTube
https://www.youtube.com/c/Paribu

Paribu LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/paribu/

Paribu CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/exchanges/paribu/

Paribu CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/borsalar/paribu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Paribu Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Paribu için güzel bi yazı olmuş çok eleştirelere maruz kalıyor açıkçası bende öyle on yargı ile bakiyordum sonuçta kripto para hayatımıza giren kazanç umuduyla insanlar yöneliyor neyse ki yazınız çok açıklayıcı olmuş özellikle benim gibi kripto para dünyasına yeni başlayanlar için güzel kaleme alınmış teşekkürler ince detaylarına kadar bilgilendim.

  Cevapla
 2. Bilgiler için teşekkürler ederim çok açıklayıcı ve yararlı olmuş bizi bu denli bilgilendirmeye devam edin lütfen sabırsızlıkla bekliyorum.

  Cevapla