Saitama Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Saitama Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecekte finans dünyasının kripto teknolojisi üzerinden döneceğini ön gören birçok kripto projesi bulunmaktadır. Saitama Inu (SAITAMA) da bunu ön görerek ortaya çıkan bir proje ve aynı zamanda bir kripto varlık birimidir.

Kripto dünyasındaki varlığı çok uzun bir geçmişe dayanmayan Saitama Inu; hikayesi, projeleri ve hedefleri ile tüm kullanıcılara bir anda Saitama Inu nedir, Saitama nedir ve Saitama Token nedir gibi soruları sordurmaya başladı.

Bu içeriğimizde Saitama Inu (SAITAMA) ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Saitama Inu Nedir?

Saitama Inu; finansın geleceğini teşvik etmek üzere ortaya çıkan bir kripto projesidir.

Logosunda köpek olan kripto varlıklar ve projeler arasında yer alan Saitama Inu, gençlere yönelmiş olup finansın geleceği üzerine konumlandırılmıştır. Genç nesil için kriz dolu ve çözüm bekleyen bir dünyanın miras kaldığını öne süren Saitama Inu, gençlerin özellikle finans konusunda yetersiz bilgiye ve eğitime sahip olduğunu bu nedenle de gençlerin kafası karışık, yılmış ve sıkılmış durumda kaldığını belirtmektedir.

Bu sebeplerden dolayı ortaya çıktığını belirten Saitama Inu, gençlere paranın nasıl işlendiği ile ilgili içerikler sunup yatırım yaptırırken bir taraftan da eğitim almalarını ve kendi varlık fırsatlarını yaratma kapısını aralamalarını hedeflemektedir.

Bu hedefi doğrultusunda ise gençlere kripto ve finans dünyasındaki büyük bir boşluğu doldurarak gençlerin finansal okur yazarlık anlamında gelişmelerini amaçlamaktadır.

Teknik dokümanında yer alan bilgilere göre Saitama Inu, kurucusu tarafından piyasaya sunulduktan sonra bazı mücbir sebeplerden dolayı projeden ayrılmak zorunda kaldı. Ayrılana kadarki süreçte de projeye dahil olan ya da diğer bir tabirle kazanılan topluluk, Saitama Inu’yu benimsedi ve topluluk odağıyla şekillendirmeye başlayıp projeyi kurucusundan devraldı.

Her ne kadar topluluk odaklı olan ve topluluk tarafından yönetilen bir proje olsa da Saitama Inu, uzmanlardan oluşan teknik bir ekibe sahiptir. Ayrıca Saitama Inu projesi güvenlik açısından da üçüncü taraf bir şirket tarafından denetlenmiştir.

Bu bilgilerin yanı sıra Saitama Inu, Anti-FUD Merkezi adı verilen bir ekibe sahiptir. Bu ekip düzenli olarak gerçekleştirdiği canlı yayınlar ile Saitama Inu ve SAITAMA Token ile ilgili oluşmuş ya da oluşabilecek FUD tehditlerine karşı bilgilendirmeler yapıp önlemler almaktadır.

Yine teknik dokümanına göre Saitama Inu; SaitaMask, SaitaMarket, SaitaMaker ve SaitaEdutainment adında 4 projeye sahiptir.

SaitaMask Nedir?

SaitaMask, Saitama Inu topluluğunun başta SAITAMA olmak üzere sahip olduğu kripto varlıkları korumalarını, saklamalarını sağlayacak kripto cüzdan projesidir.

Ayrıca SaitaMask’ın bir kripto cüzdan projesinin de ötesinde yatırımları korurken aynı zamanda da yatırımlara ve finansa dair eğitici ve öğretici bir proje olması amaçlanmaktadır.

SaitaMarket Nedir?

SaitaMarket, SAITAMA ile birlikte Saitama Inu’nun partneri olduğu kripto varlıklar ile ürün ve hizmet alınabilen bir sanal market projesidir.

SaitaMaker Nedir?

SaitaMaker, SAITAMA sistemine dayalı NFT projeleri oluşturmaya, başlatmaya ve teşvik etmeye odaklı bir platform projesidir.

SaitaEdutainment Nedir?

SaitaEdutaiment, adından da anlaşılabileceği üzere eğitim ve öğretim üzerine tasarlanmış bir projedir.

Bu proje ile gençlere nasıl yatırım yapılacağı, nasıl yatırımlardan tasarruf sağlanacağı, yatırımların nasıl yönetileceği gibi birçok eğitici ve öğretici içerik sunulması planlanmaktadır.

SAITAMA Nedir?

SAITAMA; Saitama Inu’nun projesine ait resmi kripto varlık birimidir.

Ethereum ERC-20 tabanlı bir token birimi olan SAITAMA, 31 Mayıs 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Tüm SAITAMA Token alım ve satım işlemlerinde %4 oranında bir kesinti yapılır. Bu %4’lük kesintinin %2’lik kısmı elinde SAITAMA tutan yatırımcılara ödül olarak dağıtılırken kalan %2’lik kısım ise yakılır ve SAITAMA değerinin korunması ve aynı zamanda artması sağlanmaktadır.

Maksimum arzı 100.000.000.000.000.000 (100 Katrilyon) olan SAITAMA’nın şimdiden %49’luk kısmı yakılmıştır. Kalan arz miktarının %4’lük kısmı UniSwap’ta kilitlenip Mayıs 2022’ye kadar ertelenmiştir ve geriye kalan %45’lik kısım ile dolaşımda yer almaktadır.

SAITAMA Nereden Alınır?

Saitama Inu yani SAITAMA Token almanın neredeyse diğer tüm token birimlerinde olduğu gibi iki yolu bulunmaktadır:

 1. UniSwap DEX platformundan satın almak,
 2. SAITAMA listeleyen merkezi kripto borsalar üzerinden satın almak.

Her iki yolla da SAITAMA Token sahibi olmak mümkündür ancak aralarında küçük bir fark bulunmaktadır. Eğer UniSwap üzerinden SAITAMA sahibi olunursa ödül olarak dağıtılan %2’lik işlem kesinti ücretleri anında hesaba geçmektedir. Merkezi kripto borsalarda ise bu ödüller belli periyotlarda borsa tarafından dağıtılmaktadır.

SAITAMA Nasıl Alınır?

Eğer merkezi bir kripto borsadan Saitama Inu (SAITAMA) satın almak istiyorsanız bunun için SAITAMA Token listelemesi yapan Gate.io Borsası’nı tercih edebilirsiniz.

Gate.io Borsası üzerinden Saitama Inu (SAITAMA) satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz SAITAMA tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne SAITAMA yazarak SAITAMA/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve SAITAMA Al (Buy SAITAMA) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine Ethereum tabanlı bir DEX platformu olan UniSwap üzerinden SAITAMA Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Ethereum (ETH) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Ethereum transferi gerçekleştireceğiniz kripto borsa hesabınıza giriş yapın ve satın almak istediğiniz SAITAMA miktarı kadar ETH transferini kopyaladığınız cüzdan koduna gerçekleştirin.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve UniSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan ETH seçimi yapın ve alt kısımdan SAITAMA aramasını yaparak seçin. Eğer SAITAMA araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x8b3192f5eebd8579568a2ed41e6feb402f93f73f SAITAMA ETH contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Saitama Inu (SAITAMA) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

Saitama Inu (SAITAMA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Saitama Inu ve SAITAMA Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Sizden gelen sorular ve talepler doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

Saitama Coin Nedir?

Saitama Coin ve Saitama Inu Coin gibi terimler kripto kullanıcılarının ortaya çıkardığı bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü Saitama Inu (SAITAMA) bir coin yani kripto para değil bir token birimidir.

Saitama Inu Binance Borsası’nda Yer Alıyor Mu?

Saitama Inu (SAITAMA) henüz Binance Borsası‘nda yer almıyor. Binance Borsası yerine Gate.io Borsası üzerinden SAITAMA Token satın alabilirsiniz.

Saitama Inu ile Shiba Inu Arasında Bir İlişki Var Mı?

Saitama Inu (SAITAMA) kurucusunun daha önce Shiba Inu ekibinde yer alan bir kişi olduğu ve Shiba Inu proje ekibinden ayrıldıktan sonra Saitama Inu‘yu oluşturduğu internette dolaşan dedikodulardan biridir ancak bunu ispat eden resmi bir kanıt bulunmadığı gibi Saitama Inu web sitesinde ve teknik dokümanında buna benzer bir ifade yer almamaktadır.

Saitama Inu (SAITAMA)’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Saitama Inu (SAITAMA) Resmî Web Sitesi
https://saitamatoken.com/

Saitama Inu (SAITAMA) Twitter
https://twitter.com/inusaitama

Saitama Inu (SAITAMA) Telegram
https://t.me/Saitama_Inu

Saitama Inu (SAITAMA) Facebook
https://www.facebook.com/groups/1275234186328559

Saitama Inu (SAITAMA) Instagram
https://www.instagram.com/saitamainuofficial/

Saitama Inu (SAITAMA) Discord
https://discord.com/invite/JcYKxskngD

Saitama Inu (SAITAMA) GitHub
https://github.com/saitamainutoken

Saitama Inu (SAITAMA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/saitama-inu/

Saitama Inu (SAITAMA) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/saitama-inu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Saitama Inu Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir