PancakeSwap (CAKE) Nedir, Nasıl Alınır?

PancakeSwap (CAKE) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsalara ait kripto varlıkların ve token birimlerinin değeri yatırımcıların gözünde hep bir adım ileride olmuştur. CAKE Token da aynı şekilde PancakeSwap platformuna ait olmasından dolayı ve kısa zamanda büyük bir yükseliş göstermesinden sebep yatırımcıların en çok merak ettiği varlıklar arasındaki yerini almıştır.

Bu içeriğimizde PancakeSwap yerel token birimi CAKE nedir, nasıl ve nereden alınır gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

PancakeSwap Nedir?

PancakeSwap, dünyanın en çok kullanılan merkeziyetsiz kripto borsalarından (DEX) biri olup kripto yatırımcılarının en çok tercih ettiği platformlardan biridir.

PancakeSwap ile ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıdaki başlığa tıklayarak ilgili içeriğimizde bulabilirsiniz.

PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi

CAKE Nedir?

CAKE, PancakeSwap Borsası’nın yerel token özellikli kripto varlık birimidir.

Birçok kullanıcı tarafından PancakeSwap Coin ve CAKE Coin olarak da lanse edilen CAKE, kısa zamanda ciddi bir yükseliş grafiği gösterdiğinden birçok kripto yatırımcısının dikkatini çekmeyi başarmıştır.

İlk çıktığı dönemler olan 3 Kasım 2020 tarihinde 0,19 dolar gibi çok cüzi bir fiyata sahip olan PancakeSwap (CAKE) Token, henüz piyasadaki yerini alalı 1 yıl olmamasına rağmen 30 Nisan 2021 tarihinde 44,18 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek değerini kazanmıştır.

Toplam arzı 205.997.017 adet olan CAKE’in bu içerik tarihli market hacmi 3,598,449,971.32 dolardır ve kripto varlıklar sıralamasında ilk 50 arasında yer almaktadır.

CAKE Token Nereden Alınır?

CAKE Token satın almak isteyen kullanıcıların tahmin edilebileceği üzere satın alabilecekleri ilk platform PancakeSwap Borsası’dır.

PancakeSwap Borsası bir DEX platformu yani merkeziyetsiz kripto borsa olduğundan satın alma işlemlerinde zorlanan kullanıcılar PancakeSwap yerine CAKE listelemesi yapan kripto borsaları da tercih edebilirler.

CAKE Token Nasıl Alınır?

CAKE Token’ın ait olduğu PancakeSwap Borsası’ndan CAKE satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • TrustWallet veya MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
  • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
  • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
  • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan CAKE aramasını yaparak seçin.
  • Satın almak istediğiniz miktarda PancakeSwap (CAKE) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

CAKE Token ya da diğer adıyla PancakeSwap Token satın alabilmenin bir diğer yolu olan kripto borsalar aracılığı ile satın alma işlemini Binance üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Borsası‘ndan CAKE satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Binance Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar Binance Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  3. Para transferini tamamladıktan sonra Piyasalar bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
  4. Tekrar Piyasalar sayfasına gelin ve arama bölümüne CAKE yazarak CAKE/USDT paritesini seçin.
  5. Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra CAKE Al (Buy CAKE) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

PancakeSwap (CAKE) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde PancakeSwap Token veya diğer adıyla CAKE Token ile ilgili kullanıcıların ve yatırımcıların en çok sorduğu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

CAKE Coin Nedir?

CAKE Coin, kripto kullanıcılarının kendi aralarınca PancakeSwap (CAKE) için sıkça kullandıkları bir terimdir ancak yanlıştır.

CAKE, Binance Smart Chain ekosisteminde yer alan bir token birimidir ve bu nedenle de kripto para (coin) olarak değerlendirilemez.

Bu nedenle de Cake Coin ile başlayan tüm terimler doğru sonuçlara götürse de hatalı kullanım olacaktır. Aynı şekilde PancakeSwap Coin terimi de PancakeSwap Token yerine kullanılan hatalı bir terim olacaktır.

CAKE Token Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

CAKE, henüz yılını doldurmayan bir kripto varlık olmasına karşın fiyatıyla ve gösterdiği yükselişle adını kısa zamanda dünyanın en iyi ilk 50 kripto varlığı arasına yazdırmayı başarmıştır.

Arkasındaki güç olan PancakeSwap Borsası‘nın da dünyanın en çok tercih edilen DEX platformlarından biri olduğu düşünüldüğünde CAKE geleceği olan bir kripto varlıktır ve geleceği parlaktır demek yanlış olmaz.

CAKE Token Yorumları Nasıl?

CAKE; sahip olduğu yatırımcılar, fanları ve takipçileri tarafından fazlasıyla el üstünde tutulmakta ve çok daha güzel seviyelere yükseleceğine inanılmaktadır. Bu nedenle de CAKE Token ile ilgili olumsuz yorumlara denk gelme şansınız oldukça düşüktür.

PancakeSwap (CAKE)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

PancakeSwap (CAKE) Resmî İnternet Sitesi
https://pancakeswap.finance/

PancakeSwap (CAKE) Twitter
https://twitter.com/pancakeswap

PancakeSwap (CAKE) Telegram
https://t.me/pancakeswapturkiye

PancakeSwap (CAKE) Reddit
https://www.reddit.com/r/pancakeswap/

PancakeSwap (CAKE) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pancakeswap/

PancakeSwap (CAKE) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/pancakeswap

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
PancakeSwap (CAKE) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir