Yummy Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Yummy Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaların en vazgeçilmez tutkularından biri de yeni kripto para ve tokenlar keşfetmektir. Yummy Coin, son zamanlarda kripto yatırımcıların en çok dikkatini çeken varlıklardan biri ve Yummy Coin nedir, Yummy Coin nereden alınır, Yummy Coin nasıl alınır gibi sorularda oldukça revaçta…

Bu yazımızda sizlere Yummy Coin’i tanıtmaya ve Yummy Coin hakkında tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Yummy Coin Nedir?

Yummy Coin, dünyadaki açlığı bitirmek iddiasıyla ortaya çıkan bir kripto token birimidir.

Temel misyonu dünyadaki açlığı bitirmek olan Yummy Coin (YUMMY) her alım ve satım işlemi ile elde edilen gelirleri bir hayır kurumuna bağışlamaktadır. Bu bağış miktarını da her alım ve satım işlemi sonrası kesilen %3’lük kesintilerle toplamaktadır.

Amacı hem dünyadaki açlığı bitirmek hem de yatırımcılarına kazandırmak olan YUMMY, her işlem sonrası %9’luk kesinti uyguluyor. Bu %9’luk kesintiyi ise şu şekilde dağıtıyor:

 • %3 yakılmak üzere kilitli hesaba yollanıyor,
 • %3 yatırımcılara ödül olarak dağıtılıyor,
 • Kalan %3 ise bağışlar için toplanıyor.

Daha açık olmak gerekirse kesilen %9’luk oranla Yummy Coin üç hedefe sahiptir. İlk hedef hayır kurumları için destek toplamak, ikinci hedef cüzdanında Yummy Coin tutan yatırımcılara ödül kazandırmak ve üçüncü hedef ise piyasadaki toplam YUMMY arzını azaltarak Yummy Coin değerini arttırmaktır.

Coin yani kripto para değil bir token olan ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirinde bulunan YUMMY; Yummy Coin ($YUMMY) Is On A Moon Mission To End World Hunger veya Türkçesi ile Yummy Coin ($YUMMY) Dünya Açlığını Bitirmek Üzere Ay Görevinde sloganıyla 1 Mayıs 2021 tarihi itibariyle piyasaya sürümüş paylaşılan bilgilere göre daha şimdiden yüzbinlerce dolarlık bağış gerçekleştirmiştir.

Yummy Coin, hayır kurumlarına mevcut potansiyelinde %3’lük kesintileriyle haftalık 700.000 dolar gibi bağışlar gerçekleştirmeyi vaat ediyor. Bu hedef ile hem hayır kurumlarına hem yatırımcılara kazanç sağlamayı planlayan YUMMY, elde edilen kesintileri de yakarak hedefine ulaşmaya çalışıyor.

Sınırsız bir yükseliş ve hayırseverlik potansiyeli olduğunu düşünen Yummy Coin ekibi, hayırlarla dünyadaki açlığa son vermek isterken ve yatırımcılara kazandırmak isterken bunu hassas ve şeffaf bir şekilde yapmaya özen gösteriyor.

Sosyal medya kanallarında ve özellikle Telegram gruplarında gelen tüm sorulara cevap verdiklerini ve tüm verileri şeffaf bir şekilde paylaştığını iddia eden Yummy Coin ekibi, hedefe giden yolda hiçbir reklam ve pazarlama kampanyasından da kaçınmayacağı iddiasında bulunuyor.

Toplam Yummy Coin arzı 1,000,000,000,000 iken şimdiden bunun 272,830,435,556’lık kısmının yakılmış olduğu paylaşılıyor. Son olarak da Yummy Coin’in yakım işlemleri için kullandığı kilitli PancakeSwap kilitli likidite havuz bilgisine ulaşabilmek mümkündür. Eğer hemen görmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Yummy Coin Nereden Alınır?

Yummy Coin, hem YUMMY listelemesi yapan bir kripto borsadan hem de DEX adı verilen merkeziyetsiz borsalardan kolayca alınabilmektedir.

Hem merkeziyetsiz bir kripto borsadan hem de normal bir kripto borsadan Yummy Coin satın alabilirsiniz.

Yummy Coin Nasıl Alınır?

Yummy Coin listelemesi yapan BitMart Borsası‘ndan YUMMY satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • BitMart hesabınıza giriş yapın. Eğer BitMart hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar BitMart Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Para transferini tamamladıktan sonra Piyasa bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Piyasa sayfasına gelin ve arama bölümüne YUMMY yazarak YUMMY/USDT paritesini seçin.
 • Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra YUMMY Al (Buy YUMMY) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

PancakeSwap üzerinden Yummy Coin alabilmek için iki şeye sahip olmalısınız; Trust Wallet Cüzdan Hesabı ve Binance Hesabı. Eğer ikisine de sahipseniz aşağıdaki adımları izleyerek Yummy Coin satın alabilirsiniz:

 • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan YUMMY aramasını yaparak seçin. Eğer YUMMY araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x05f2df7b3d612a23fe12162a6c996447dce728a5 YUMMY contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda YUMMY Coin satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap üzerinden YUMMY Coin satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

Yummy Coin ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Yummy Coin ile ilgili en çok merak edilen konuları aydınlatmaya çalışacağız. Bu bölüm, kullanıcılardan gelen sorular ve talepler doğrultusunda sürekli olarak güncel tutulacaktır.

Yummy Coin Bir Kripto Para Mı?

Yummy Coin aslında bir kripto para değil bir token birimidir ancak proje ekibi Yummy Coin ismini kullandığından yatırımcılar ve kullanıcılar da Yummy Coin olarak lanse etmektedir.

Yummy Coin Binance Üzerinden Alınabilir Mi?

Yummy Coin henüz çok yeni olduğundan tüm borsalarda listelenmedi. Bu nedenle de BitMart harici Binance başta olmak üzere birçok kripto borsa üzerinden Yummy Coin almak henüz mümkün değildir.

Yummy Coin Hangi Borsalarda Var?

Yummy Coin şu anda ,PancakeSwap platformu dışında popüler kripto borsalardan BitMart’da listelenmiştir. BitMart Borsası’ndan Yummy Coin almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yummy Coin Grafiği Nasıl ve Fiyatı Ne Kadar?

Yummy Coin ile ilgili hem güncel fiyat hem de fiyat değişim grafiği bilgilerine erişmek için buraya tıklayın.

Yummy Coin Geleceği Olan Bir Token Mı?

Yummy Coin ile ilgili hem kesin bir şekilde gelecekten bahsetmek doğru olmaz ancak eğer ekip hedeflerinden şaşmaz ve vaatlerini yerine getirirse kripto piyasalarında harika işler ortaya çıkarabilirler.

Yummy Coin Yorumları Nasıl?

Kısa vadede iyi işler çıkardığından ve başlı başına hayırseverlik üzerine kurulu olan Yummy Coin ile ilgili yorumlar da gayet iyi seviyede ancak ne olursa olsun temkinli davranmakta yarar vardır.

Yummy Coin’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

Yummy Coin Resmî Web Sitesi
https://yummycrypto.com/

Yummy Coin Twitter
https://twitter.com/yummycrypto

Yummy Coin Telegram
https://t.me/yummycoin

Yummy Coin Reddit
https://www.reddit.com/r/yummycoin/

Yummy Coin Facebook
https://www.facebook.com/OfficialYummyCoin/

Yummy Coin Instragram
https://www.instagram.com/yummy.coin

Yummy Coin CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/yummy/

Yummy Coin CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/yummy

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Yummy Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir