Kadena (KDA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Kadena (KDA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası son zamanlarda yakaladığı ivme itibariyle sürekli olarak yeni coin ve token birimleri ile daha sık tanışmaya başladı. Kadena (KDA) ise geçtiğimiz birkaç gün içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran projelerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Her yeni çıkan ya da popüler olan kripto varlık için sorularda olduğu gibi Kadena (KDA) için de Kadena nedir, KDA Coin nedir soruları en sık sorulan sorular olmaya başladı.

Bu içeriğimizde sizlere Kadena nedir ve KDA Coin nedir, nasıl ve nereden alınır gibi soruların cevapları başta olmak üzere Kadena (KDA) ile ilgili tüm detaylı bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Kadena Nedir?

Kadena, blockchain’in dünyanın etkileşim ve işlem yapma biçiminde devrim yaratabileceği fikri üzerine kurulan bir projedir.

Kitlesel benimsemeye ulaşmak için zincir teknolojisi ve onu iş dünyasına bağlayan ekosistemin sıfırdan yeniden tasarlanması gerektiğini düşünen Kadena kurucu ekibi, tescilli bir zincir mimarisi inşa ettiler ve blok zincirinin iş için daha önce ulaşılamaz olduğu düşünülen hız, ölçek ve enerji verimliliğinde alışmasını sağlayacak araçlar yarattılar.

Uzun bir süredir blockchain ve kripto dünyasında yer alan Kadena kurucularından Stuart Popejoy, daha önce JPMorgan’ın gelişen blockchain grubuna liderlik etmiş bir isimdir. Will Martino ise daha önce SEC’in Kripto Para Birimi Yönlendirme Komitesi’nin Teknik Lideri iken daha sonra hem Stuart Popejoy hem de Will Martino, JPMorgan‘ın şimdi JPM Coin olarak bilinen ilk blok zincirini oluşturdu.

Kadena‘nın halka açık blok zinciri Chainweb, bugün üretimde olan tek parçalı ve ölçeklenebilir katman-1 PoW ağıdır. Bitcoin‘de bulunan güvenlik ve bütünlüğü korurken verimi ve ölçeklenebilirliği artıran bir PoW (İş Kanıtı) fikir birliği mekanizmasını kullanır. Ölçeklenebilirlikte bu atılımı gerçekleştirmek için Kadena, birden fazla Bitcoin benzeri zinciri birbirine örüyor.

2020’de Kadena‘nın halka açık blok zinciri, 10 zincirden 20 zincire canlı bir ağ genişletmesi gerçekleştirdi. Mevcut TPS‘yi iki katına çıkaran genişleme, platformun üretimde her zamankinden daha yüksek talebi karşılamak için ölçeklendirme yeteneğini kanıtladı. Kadena‘nın çok zincirli mimarisi, bir verim tavanına asla ulaşılmamasını sağlar.

En değerli iki çözüm platformu olan Ethereum ve Bitcoin, güvenlik için kanıtlanmış PoW konsensüs protokolüne güveniyor. Ve işte zorluk burada yatıyor; geleneksel PoW ölçeklenebilir değil. Devrim niteliğinde, örgülü çok zincirli mimarisiyle Kadena, her gün NYSE‘de gerçekleştirilen 9+ milyon işlemi kapatmak için ölçeklenebilen tek ölçeklenebilir PoW platformudur.

Kadena‘nın belirteçleri, tüm katılımcıların teşviklerini hizalar. Madeni paraların ana tahsisi madencilik yoluyla dağıtılır. Tahsis edilen paralar (yatırımcılar, katkıda bulunanlar ve platform rezervi) kademeli olarak kullanılabilir hale gelir ve istikrar yaratır. Ağ ve belirteç programları, ekonominin ani artış yerine ölçeklenmesini sağlamak için bir benimseme eğrisi ile sürdürülebilirlik için tasarlanmıştır.

Kadena, DeFi alanından bahsedecek olursak birden fazla borsada benzersiz teşvikler ve nakit akışları sağlayan, kendi kendini koordine eden ve bölünmemiş bir likidite havuzu olan bir “likidite müştereklerini” desteklemektedir.

NFT alanında ise Pact, ERC1155’in tüm avantajlarının yanı sıra kısmi mülkiyet ile şimdiye kadarki ilk endekslenebilir, çok zincirli NFT standardını sağlamaktadır.

EVM (Ethereum Sanal Makinesi) platformları, çok zincirli birlikte çalışmayı önleyen, akıllı olmayan kopyala yapıştır kod yığınlarını içermek için en basit sözleşmeleri bile gerektirir. Bununla birlikte, Pact birlikte çalışma için tasarlandı ve tek bir PolyFungible NFT defterinin tüm pazara hizmet etmesine izin verdi.

Çoklu protokol desteği sunan Kadena, Cosmos geliştiricilerinin Pact‘i doğrudan Tendermint‘te Pact akıllı sözleşme dilinin bir uygulaması olan Kadenamint üzerine inşa etmek için kullanabileceği şekilde desteklemektedir. Ayrıca Kadena ekibi Pact’ı Polkadot/Kusama ekosistemine dahil etmek için çalışmaktadır.

Kadena Pact Nedir?

Pact, uygulamaları doğrudan blok zincirine yazmak için mevcut en güçlü akıllı sözleşme dilidir. Pact, geliştirici olmayanlar tarafından okunabilecek şekilde tasarlanmıştır ve iki yılı aşkın bir süredir üretim uygulamalarında test edilmiştir.

Pact, kodun tam resmi doğrulaması, hata mesajı, sözleşme yükseltilebilirliği, çoklu imza ve birlikte çalışabilirlik desteği dahil olmak üzere diğer projelerin sonunda geliştireceklerini söyledikleri tüm özellikleri zaten içeriyor. Pact ayrıca yetkilendirme, veri yönetimi ve iş akışında ideal bir işlevsellik kombinasyonu ile işlem mantığını kolaylaştırıyor.

KDA Coin Nedir?

KDA Coin, Kadena blok zincirinde işlem yapmak için kullanılan dijital bir para birimidir.

Ethereum‘daki ETH‘ye benzer şekilde, Kadena‘daki KDA, madencilerin ağdaki madencilik blokları için tazmin edilme şeklidir ve kullanıcıların işlemlerini bir bloğa dahil etmek için ödedikleri işlem ücretidir.

Kadena Coin de denilen KDA Coin’in toplam arzı 120 yıla yayılarak çıkarılacak şekilde toplamda 1 milyar adet olacak şekilde ayarlanmışken bu arzın %20’lik dilimi platforma, %7’lik kısmı yatırımcılara, %3’lük kısmı ekibe ve kalan %70’lik kısmı madencilere ayrılmıştır.

KDA Coin Nereden Alınır?

KDA Coin almanın tek yolu Kadena (KDA) Coin listelemesi yapan kripto borsalar üzerinden alım yapmaktır.

Henüz yeni yeni kripto borsalardaki yerini alan KDA Coin, şu anda hali hazırda birkaç borsada listelenmiştir ve bu borsalar majör borsalar arasında yer alan kripto borsalardır.

KDA Coin Nasıl Alınır?

Kadena Coin yani KDA Coin listelemesi yapan borsalardan biri olan KuCoin üzerinden KDA Coin alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • KuCoin hesabınıza giriş yapın. Eğer KuCoin Borsası’nda hesabınız yoksa indirim avantajlarıyla hesap oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz Kadena (KDA) Coin miktarı kadar para transferi gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimi ile transfer gerçekleştirebilirsiniz.
  • Transferiniz tamamlandıktan sonra yatırdığınız tutarı Bitcoin (BTC) birimine çevirin.
  • Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne KDA yazarak gelen sonuçlardan KDA/BTC paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı ve fiyatı belirleyerek KDA Al (Buy KDA) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Kadena (KDA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Kadena ve KDA Coin ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Kadena (KDA) Coin JPMorgan’a Mı Ait?

Kadena (KDA) kurucuları arasında JPMorgan‘a ait olan blok zincirinin ve JPM Coin‘in kurucuları yer almaktadır ancak Kadena (KDA) JPMorgan‘a ait değildir.

Kadena (KDA) Coin Geleceği Olan Bir Kripto Para Mı?

Kadena (KDA) sunduğu özellikler ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca yine sunduğu özelliklerle kripto dünyasına ve blockchain teknolojisine yeni bir güç kazandıran Kadena‘nın geleceğinin oldukça parlak olduğu görüşü hakimdir.

Kadena (KDA) Coin Hangi Borsalarda Var?

Kadena (KDA) halihazırda en bilinen borsalardan biri olan KuCoin Borsası‘nda yer almaktadır. Bunun dışında Bittrex Borsası, CoinEx Borsası ve CoinMetro Borsası da Kadena (KDA) Coin listelemesi yapan kripto borsalar arasında yer almaktadır.

Kadena (KDA)’nın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Kadena (KDA) Resmî Web Sitesi
https://kadena.io/

Kadena (KDA) Twitter
https://twitter.com/kadena_io

Kadena (KDA) Telegram
https://t.me/kadena_io

Kadena (KDA) Discord
https://discord.com/invite/bsUcWmX

Kadena (KDA) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/kadena-llc

Kadena (KDA) Reddit
https://www.reddit.com/r/kadena/

Kadena (KDA) Github
https://github.com/kadena-io

Kadena (KDA) YouTube
https://www.youtube.com/kadenablockchain

Kadena (KDA) Medium
https://medium.com/kadena-io

Kadena (KDA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/kadena/

Kadena (KDA) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/kadena

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Kadena (KDA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir