OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto yatırımcıları, kripto dünyasının en önemli parçalarından biri olan kripto borsalar arasında daima güvenilir borsaları tercih etmek isterler. OKX Borsası da bu nedenle en çok tercih edilen borsalardan biridir.

Her ne kadar en çok tercih edilen borsalardan biri olsa da OKX Borsası’nı henüz yeni keşfetmiş kişiler haklı olarak OKX nedir, OKX Borsası nedir diye araştırarak OKX Borsası ile ilgili bilgi almaya çalışmaktadırlar.

Bu içeriğimizde sizlere OKX Borsası’nı kapsamlı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Eski adı OKEx olan OKX Borsası’nın yaptığı isim değişikliğinden dolayı makalemiz de OKX Borsası’na göre güncellenmiştir.[/box]

OKX Borsası Nedir?

OKX Borsası, 2017 kuruluş tarihli Malezya merkezli kripto borsadır.

İçerik tarihinde işlem hacmi açısından dünyanın en büyük 17. kripto borsası olan OKX, sıralamasına rağmen dünyanın en bilinen ve tercih edilen kripto borsalarından biridir.

Kripto dünyasının popülerleşmeye başladığı dönemlerde kurulan ve o günden bugüne adını sıkça duyurmayı başaran OKX, borsa olarak birçok rakibini geride bırakmayı başarmıştır.

OKX Borsası’nın Avantajları Nelerdir?

Bazı kripto borsalara kıyasla komisyon oranları biraz yüksek olan OKX, yine de güvenilirliği ve destek hizmetleriyle en çok tercih edilen borsalardan biri olma özelliğini korumaktadır.

Tam anlamıyla Türkçe destek hizmeti olan OKX, Türk kripto yatırımcıları ve kullanıcıları tarafından da tercih edilmektedir. Ayrıca Türk yatırımcılar için OKX TL Yatırma hizmeti de bulunduğundan OKX’in yoğun bir şekilde Türk kullanıcısı da bulunmaktadır.

Canlı destek hizmetiyle de öne çıkan OKX, aynı zamanda spot ticaretin yanı sıra marjin işlemlere ve staking gibi DeFi hizmetleri de verdiği için birçok kripto yatırımcısı için oldukça avantajlıdır.

OKX Hesabı Nasıl Açılır?

OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

OKX Borsası’nda hesap oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. OKX hesap oluşturma sayfasına gitmek için buraya tıklayın.
 2. E-Posta ile hesap oluşturmak için e-posta adresinizi yazın veya telefonla hesap oluşturmak için telefon ile giriş yap bağlantısına tıklayın ve ardından telefon numaranızı girin.
 3. En az 6 karakterden oluşan ve en az 1 küçük harf, 1 büyük harf ve 1 sayı içeren şifrenizi oluşturun.
 4. Aktifleşen Üye Ol butonuna tıklayın.

OKX Borsası’nda hesap açmak bu kadar kolay! Üye Ol butonuna tıkladıktan sonra e-posta adresinize veya telefon numaranıza gönderilen doğrulama kodunu da girdikten sonra üyeliğiniz açılmış olacaktır.

OKX Borsası KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?

OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

OKX Borsası’nda KYC Doğrulaması yapmak da üye olmak ve hesap oluşturmak kadar kolaydır. OKX Borsası KYC doğrulaması için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. OKX giriş sayfasına giderek hesabınıza giriş yapın.
 2. Giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan kullanıcı simgesine gelin ve açılan alt menüde KYC Doğrulaması bağlantısına tıklayın.
 3. Bireysel ve Kurumsal olarak iki seçenekle karşılaşabilirsiniz. Duruma göre bireysel veya kurumsal bağlantısına tıklayarak ilerleyin. Bireysel doğrulama yapacaksanız bir sonraki adımı izleyin.
 4. Açılan sayfada Uyruk bölümünde uyruğunuzu seçip, İsim bölümüne kimlikteki tam adınızla soyadınızı ve Belge Kimlik Numarası kısmına da kimlik numaranızı yazarak aktifleşen Bilgileri Gönder butonuna tıklayın.

Çok kısa bir süre sonra OKX hesabınızın KYC doğrulaması tamamlanmış olacaktır.

OKX Borsası Para Transferi Nasıl Yapılır?

OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

OKX para yatırma ve çekme işlemlerinde kullanıcıların 2 seçeneği bulunmaktadır. Bunlar;

 • Kripto varlık ile para transferi,
 • Kredi kartı veya banka transferi ile Türk Lirası yatırma işlemi.

Para yatırma ve çekme işlemlerinden önce mutlaka OKX KYC doğrulaması yapmış olmanız gerekmektedir. Doğrulama işlemini yaptıysanız ve OKX TL yatırma işlemi yapacaksanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. OKX hesabınıza giriş yapın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst menüden Alış/Satış bağlantısına tıklayın.
 3. Karşınıza P2P işlem sayfası gelecektir. Eğer banka transferi ile işlem yapacaksanız Satın Al BTC butonuna tıklayın ve sonrasındaki adımları izleyerek para yatırma işlemini tamamlayın.
 4. Kredi kartı ile işlem yapacaksanız en üst menünün bir altında ve solda kalan Hızlı İşlem sekmesine tıklayın.
 5. Açılan sayfada yatırmak istediğiniz miktarı belirleyin Ödeme Yöntemi ibaresinin altından Visa veya MasterCard seçeneklerinden hangisi uygunsa seçip BTC Satın Al butonuna tıklayın.
 6. Son olarak da karşınıza çıkan ekrandaki talimatları izleyerek para yatırma işlemini tamamlayın.

Eğer kripto para ve token transferi ile para yatırma işlemi yapmak istiyorsanız da aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • OKX hesabınıza giriş yapın ve ardından üst menüden Varlıklar sekmesinin üzerine gelip Para Yatır bağlantısına tıklayın.
 • Açılan sayfada para birimini seç bölümünden transfer için kullanacağınız kripto varlığı seçin. Eğer belli bir kripto para ve token için karar vermediyseniz transferi ucuz olan Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Kripto varlık seçiminden sonra ağ seçimi çıkacaktır. Bu kısma hiç dokunmadan Devam Et butonuna tıklayın.
 • Bilgilendirme uyarısı ile birlikte bir karekod ve bir cüzdan kodu verilecektir. Verilen cüzdan kodunu kopyalayın.
 • Para transferini gerçekleştireceğiniz kripto borsaya giriş yapın ve aynı kripto para veya token birimini bularak Çekme (Withdraw) bağlantısına tıklayın.
 • Adres bölümüne kopyaladığınız cüzdan kodunu yapıştırın, transfer etmek istediğiniz miktarı girin ve onaylamaları gerçekleştirerek transferi başlatın.

Kısa bir süre içerisinde paranız hesabınıza transfer edilecektir. OKX para yatırma işlemi oldukça kolay ve hızlıdır. Eğer OKX para çekme işlemi yapmak istiyorsanız da yukarıdaki işlem seçeneklerini hemen hemen aynı yolla izleyerek sadece yatırma işlemi yerine çekme ve alış yerine satış adımlarını izleyebilirsiniz.

OKX Alım ve Satım Nasıl Yapılır?

OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

OKX Borsası’nda alım ve satım yapabilmek için hesabınıza giriş yaptıysanız;

 • Üst menüden Piyasalar bağlantısına tıklayın.
 • Piyasalar sayfasında satın almak istediğiniz veya satmak istediğiniz kripto varlığı bulun ve Al-Sat butonuna tıklayın.
 • Açılan sayfada ilgili kripto varlığa ait grafikleri ve detayları bulacaksınız. Satın Al ve Sat alanlarından gerekli işlemleri takip ederek saniyeler içerisinde alım ve satım yapabilirsiniz.

OKX Borsası ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda OKX Borsası hakkında en çok merak edilen konuları aydınlatmaya ve en çok sorulan soruları cevaplamaya çalışacağız.

OKX Nedir?

OKX, Malezya merkezli bir kripto borsadır. Daha çok OKX Borsası olarak lanse edilen OKX, en popüler ve en çok tercih edilen kripto borsalar arasındadır.

OKEx Borsası Nedir?

OKX, kısa bir süre öncesine kadar OKEx adını kullanmaktaydı. Bu nedenle de birçok kullanıcı OKX Borsası‘nı OKEx olarak tanımlamaya devam etmektedir.

OKX Borsası Güvenilir Mi?

OKX, dünyanın en güvenilir kripto borsaları arasında gösterilmektedir. Bu doğrultuda da OKX güvenilir mi sorusuna evet güvenilirdir demek yanlış olmayacaktır.

OKX Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

OKX Borsası, diğer tüm kripto borsalar gibi yasal sebeplerden ve geçmiş kayıtları tutma zorunluluğundan hesap silme işlemlerine izin vermemektedir. Dolayısıyla hesabınızı silmek yerine kullanmayı bırakabilirsiniz.

OKX Coin Nedir?

OKX Coin, OKX Borsası’nın kendi özel token birimidir ve OKX Coin olarak isimlendirilse de gerçek adı OKB Token olarak geçmektedir. Ayrıca OKB Token bir coin yani kripto para değil bir token birimidir.

OKB Token hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

OKX Ortaklık Nedir?

OKX Ortaklık, OKX Referans sisteminin OKX tarafından adlandırılmış adıdır. OKX referans ödülü sistemi olan OKX Ortaklık ile referans üyelikleri sayesinde hem referanslar hem de referans olanlar kazanmaktadır.

OKX Referans Kodu Nereden Bulabilirim?

OKX Referans Kodu ihtiyacınız var ise indirim avantajı sağlayan 7839345 kodunu kullanabilirsiniz. OKX Referans veya orijinal adıyla OKX Ortaklık hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

OKX Borsası’nın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

OKX Resmî Web Sitesi
https://www.okx.com/tr

OKX Telegram
https://t.me/okxofficial_tr

OKX Twitter
https://twitter.com/okx

OKX Facebook
https://www.facebook.com/okxofficial

OKX Reddit
https://www.reddit.com/r/OKX

OKX Medium
https://medium.com/okex-blog

OKX CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/exchanges/okx/

OKX CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/borsalar/okx

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
OKX Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir