CEEK VR (CEEK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

CEEK VR (CEEK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gün geçmiyor ki kripto piyasalarda yeni bir kripto para ya da token gündem olmasın. CEEK VR (CEEK) son günlerin en çok konuşulan kripto projelerinden birisi ve görünen o ki popülaritesi gün geçtikçe artmaya devam edecek.

Hal böyleyken de CEEK VR nedir, CEEK Token nedir gibi soruların sorulma sıklığı da artmaya başladı. Biz de bu nedenden ötürü sizlere CEEK VR nedir ve CEEK Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi sorular başta olmak üzere CEEK VR (CEEK) ile ilgili tüm detayları bu içeriğimizde aktarmaya çalışacağız.

CEEK VR Nedir?

CEEK VR, müzik sanatçılarını, sporcuları ve diğer dijital içerik yaratıcılarını sanal dünyalardaki hayranlarına doğrudan bağlayan bir projedir.

Universal Music ile ortaklığıyla ciddi bir sükse yaratan CEEK VR, bu ortaklık sayesinde Bon Jovi, Lady Gaga, U2, Sting, Ziggy Marley ve daha birçok yıldızı metaverse teknolojisi sayesinde hayranlarıyla buluşturacak.

Kendini video ve müzik yayıncılığının geleceği olarak gören CEEK VR, patentli bir VR setine sahiptir. Tüm dünyada satılmaya başlayan bu set, yayıncıların ve sanatçıların bir sanal etkinlik akış platformunu kullanarak performans sergilemelerini ve bundan kazanç elde etmelerini sağlamaktadır.

Başka bir deyişle sanatçılara, şarkıcılara ve yayıncılara doğrudan hayranlarıyla ve izleyicileri ya da dinleyicileri ile doğrudan etkileşim şansı sunan CEEK VR, tüm kategorilerdeki içerik üreticilerine geleceğin kazanç ve performans sergileme sistemini sunuyor.

CEEK VR sanal gerçeklik ortamları, akıllı sözleşmeler tarafından yönetilir ve token sahiplerinin CEEK adı verilen BEP20 uyumlu tokenları kullanarak etkileşimler, ödüller, oylamalar, yarışmalar, sanal ürünler ve daha fazla dünya içi işlemler için kullanmalarına izin verir.

CEEK VR; tiyatro, konser arenası, spor kompleksi ve daha fazlası dahil olmak üzere CEEK CITY adı verilen sanal ortam içerisinde bir dizi sürükleyici VR deneyimi sunuyor.

CEEK VR platformunda CEEK Token sahibi olan kişiler Ceeker olarak adlandırılmaktadır. Ceekerlar yani CEEK Token sahipleri, nadir bulunan koleksiyonları toplayabilir, en sevdikleri gruplara benzersiz erişime sahip olabilir ve dünyanın dört bir yanından içerik oluşturucuların dijital varlıklarında hak sahibi olabilirler.

CEEK VR, CEEK ekosistemindeki biletlerin ve dijital varlıkların satışlarını izleyip doğrulayabilen içerik oluşturucular için akıllı biletlerin token haline getirilmesini ve bir defterdeki değişmez veriler aracılığıyla içerik oluşturuculara telif hakkı ödemeleri sağlar.

CEEK VR‘ın gelecek planı ise ilerleyen aylarda, CEEK‘i Mobil VR Eğlence pazar lideri olarak konumlandırmaktır. Erken hareket avantajından, ekibinin derin endüstri uzmanlığından ve ilişkilerinden yararlanan benzersiz bir yaklaşım kullanan CEEK; Microsoft, Boeing, The Walt Disney Company, Dreamworks SKG, 20th Century Fox, NFL, Verizon ve Zynga‘dan oluşan sektör liderlerinin kanıtlanmış bir sicili ile birlikte gelir.

CEEK NFT Marketplace Nedir?

CEEK‘in NFT pazarı olan CEEK NFT Marketplace, blok zinciri tabanlı sayısallaştırılmış varlıkların çevrimiçi olarak oluşturulmasını ve ticaretini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

CEEK NFT Platformu, Devv.io‘da REST API ile tasarlanmış olup, platformun harcadığı enerji, Bitcoin‘in 1/1.000.000 enerji kullanımı ve CO2 çıktısı kadardır. Devv.io ayrıca, Ethereum‘un maliyetinin 1/1.000.000’de biri kadar ölçekte muazzam maliyet tasarrufu sağlar.

CEEK VR‘ın NFT pazarı, çoklu dijital gerçeklik ortamlarını geçecek olan dijital öğelerin gerçek sahipliğini mümkün kılacaktır.

CEEK Token Nedir?

CEEK Token, CEEK VR projesinin ve ekosisteminin yerel token birimidir.

Binance Smart Chain (BSC) alt yapısında yer alan CEEK Token, CEEK VR platformundaki tüm alım, satım ve benzeri işlemlerde kullanılacak olan kripto varlıktır.

CEEK VR lansmanından hemen sonra CEEK Token sahibi olan kullanıcılar; alım & satım yapmak, içerik için oy vermek, programlamayı kontrol etmek ve çok daha fazlası için CEEK Token‘ı kullanabilecekler.

Her CEEK Token sahibi, gerçek dünya ünlülerinin konserleri, ödül gösterileri, teknoloji sohbetleri, hayır amaçlı bağış toplama etkinlikleri, spor etkinlikleri, VR ticareti, sınıfta öğrenim ve çok daha fazlası için sanal gerçeklik alanına katılabilecek ve sanal gerçekliğin heyecan verici dünyasını keşfedecek.

Ceeker da denilen CEEK Token sahipleri sahip oldukları CEEK Token’larla ayrıca CEEK NFT pazarından da alışveriş yapabilecekler. Bu alışverişler ile benzersiz ürünlere sahip olabilmenin yanı sıra hayranı oldukları sanatçılar, şarkıcılar ve içerik üreticilerle de benzersiz etkileşimler kurabilecekler.

CEEK Token Nereden Alınır?

CEEK Token alabilmenin birçok token biriminde olduğu gibi iki yolu vardır:

 1. PancakeSwap, ApeSwap, UniSwap gibi DEX platformları üzerinden satın almak,
 2. CEEK Token listeleyen merkezi kripto borsalar üzerinden satın almak.

Her iki yolla da kolayca CEEK Token sahibi olabilirsiniz ve iki yol arasındaki tek fark PancakeSwap üzerinden yapacağınız alım işlemlerinde sahip olduğunuz CEEK Token’ları tamamen size özel bir cüzdanda tutabilirsiniz. Kripto borsalarda yaptığınız işlemler ise PancakeSwap‘a nazaran çok daha hızlı ve kolay olacaktır.

CEEK Token Nasıl Alınır?

CEEK Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden CEEK Token satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz CEEK tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve önce transferinizi Tether (USDT) birimine çevirip daha sonra arama bölümüne CEEK yazarak CEEK/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve CEEK Al (Buy CEEK) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine CEEK Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz. MEXC Borsası‘ndan CEEK VR almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra CEEK Token satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Market sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Market sayfasına gidin ve arama bölümünden CEEK araması yaparak CEEK/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek CEEK Al (Buy CEEK) butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyerek destek alabilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine PancakeSwap üzerinden CEEK VR yani CEEK Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 01 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan CEEK aramasını yaparak seçin. Eğer CEEK araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0xb7b36ca86685af52186f1f9394e91d115a9da654 CEEK VR (CEEK) BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda CEEK VR (CEEK) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap DEX platformunun detaylı kullanımı ile ilgili bilgi almak için PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEEK VR (CEEK) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde CEEK VR ve CEEK Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Ceeker Nedir?

Ceeker, CEEK Token sahiplerine verilen isimdir. CEEK VR tarafından belirlenen Ceeker terimi CEEK VR platformunda işlem yapan ve hesabında CEEK Token olan tüm kişilere özgü bir tanımdır.

CEEK CITY Nedir?

CEEK CITY, CEEK VR teknolojisine göre tüm yayınların ve performansların gerçekleşeceği sanal gerçeklik platformunun adıdır.

CEEK Coin Nedir?

CEEK Coin, CEEK VR (CEEK) için kullanıcılar arasında oluşmuş hatalı bir terimdir. CEEK VR yani CEEK Token bir coin değil Binance Smart Chain ekosisteminde yer alan token birimidir. Bu nedenle de CEEK Coin ve CEEK VR Coin terimleri hatalı terimlerdir.

CEEK VR (CEEK) Hangi Borsalarda Var?

CEEK VR yani CEEK Token merkezi kripto borsalardan şu anda Gate.io ve MEXC Borsası‘nda yer almaktadır. Onun dışında PancakeSwap, UniSwap ve ApeSwap gibi DEX adı verilen merkeziyetsiz kripto borsalarda da yer almaktadır.

CEEK VR (CEEK)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

CEEK VR (CEEK) Resmî Web Sitesi
https://www.ceek.io/

CEEK VR (CEEK) Twitter
https://www.twitter.com/ceek

CEEK VR (CEEK) Telegram
https://t.me/ceekvrtokensale

CEEK VR (CEEK) Facebook
https://www.facebook.com/ceekapp/

CEEK VR (CEEK) Instagram
https://www.instagram.com/ceekvr/

CEEK VR (CEEK) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCkt5aX3nCQhdREFCeVYD92g

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
CEEK VR (CEEK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir