Baby Doge Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Baby Doge Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni çıkan bazı kripto varlıklar kendiliğinden bir popülarite kazanıyorken bazı kripto varlıklar da ünlü isimlerin eliyle bir anda popüler olabiliyor. Son günlerde artan Baby Doge Coin nedir sorusunun ve Baby Doge Coin‘in popüler kripto varlıklar arasına girmesi de Dogecoin‘den tanıdığımız Elon Musk sayesinde gerçekleşti.

Bu içeriğimizde Baby Doge Coin nedir sorusu başta olmak üzere Baby Doge Coin ile ilgili tüm soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Baby Doge Coin Nedir?

Baby Doge Coin, Dogecoin‘den esinlenilerek oluşturulmuş topluluk odaklı meme token birimidir.

Tıpkı esinlenilen Dogecoin ve diğer meme token adı verilen topluluk odaklı kripto varlıklar gibi çevrimiçi bir topluluğun desteği ile büyüyen Baby Doge Coin, kendini Dogecoin‘in bebeği olarak tanıtıyor ve babasından bir şeyler öğrenerek daha iyisini yapmayı hedefliyor. Zaten simgesinde de Dogecoin‘de olan Shiba Inu cinsi köpeğin yavru versiyonu bulunmaktadır.

Baby Doge Coin‘in bir başka hedefi ve belki de asıl hedefi ise dünya üzerindeki tüm köpekleri korumaktır. Bu hedef doğrultusunda da elde edilen gelirlerin bir kısmı dünya üzerinde köpekleri korumaya ve kurtarmaya yönelik açılan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ve derneklere bağışlanmaktadır.

Deflasyonist bir kripto varlık olan Baby Doge Coin‘in token adı BabyDoge olarak geçmektedir. Deflasyonist yapısından dolayı da BabyDoge alarak cüzdanlarında tutan yatırımcılar, tuttukları süreçte sürekli olarak Baby Doge Coin kazanırlar.

Şimdiye kadar toplam arzının %29 yakılan BabyDoge, her alım ve satım işleminde %10 kesinti uygulayarak bu kesintinin %5’ini yakıp kalan %5’lik kesintiyi cüzdanında BabyDoge tutan kişilere dağıtırlar. Ayrıca otomatik yakımların yanı sıra manuel yakımlarla da arz miktarını düşürerek fiyat arttırmaya çalışıyorlar.

Baby Doge Coin Nereden Alınır?

Baby Doge Coin satın almak isteyenler için aslında bugüne kadar tek bir seçenek vardı o da PancakeSwap üzerinden satın almaktı. Çünkü Baby Doge Coin, Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer alan token özellikli bir kripto varlıktır ve henüz hiçbir kripto borsada listelenmemişti.

Ancak Elon Musk‘ın da katkısı ile bir anda çok popüler olan BabyDoge, önümüzdeki günlerde kripto borsalarda listelenmeye başlayacaktır çünkü kripto borsalardan listeleme olacağına dair haberler gelmeye başladı.

Baby Doge Coin Nasıl Alınır?

Bugün hızlı bir şekilde Baby Doge Coin listelemesi yapacağını duyuran ve bu yazı yayınlandığından BabyDoge listelemesini gerçekleştirecek olan MXC (MEXC) Borsası üzerinden Baby Doge Coin satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Baby Doge Coin satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  3. Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Market sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
  4. Tekrar Market sayfasına gidin ve arama bölümünden BABY araması yaparak BABYDOGE/USDT paritesini seçin.
  5. Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek Buy BABYDOGE butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise aşağıdaki başlığa tıklayarak destek alabilirsiniz.

MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi

BabyDoge yani Baby Doge Coin alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance borsasında hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
  • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
  • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
  • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan BABYDOGE aramasını yaparak seçin. Eğer BABYDOGE araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x2A587076be8A3C90612914e081134e6348C5D60a Baby Doge contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
  • Satın almak istediğiniz miktarda Baby Doge Coin (BabyDoge) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap üzerinden Baby Doge Coin satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

Baby Doge Coin ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Baby Doge Coin ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını bu bölümde sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen sorular ve taleplere de bağlı olarak düzenli bir şekilde güncellenecektir.

Baby Doge Ne Demek?

Baby Doge, kendini Dogecoin‘in yavrusu olarak tanıttığından dolayı ve Bebek Doge ya da Yavru Doge demektir.

Baby Doge Coin Hangi Borsada?

Baby Doge, Elon Musk’ın Twitter’daki tweetinden hemen sonra kripto borsaların dikkatini çekmiştir ve MXC (MEXC) Borsası Baby Doge Coin listelemesi yapmıştır.

MEXC Borsası‘ndan hemen bir hesap oluşturup Baby Doge Coin satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Baby Doge Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

Baby Doge, henüz çok yeni bir kripto varlık ancak arkasına Elon Musk desteğini alan Dogecoin‘in şimdiki durumu göz önüne alındığında geleceği açısından olumlu sinyaller söz konusudur.

Baby Doge Coin Yorumları Nasıl?

Baby Doge, kısa sürede çok iyi yorumlara sahip olmayı başarmıştır. Kısa vadede gösterdiği yükseliş ve popülariteden dolayı birçok kişi Baby Doge Coin hakkında olumlu şeyler düşünmektedir. Bu pozitif durumun bir etkisi de dünya üzerindeki tüm köpeklere sağlanacak olan destektir.

Baby Doge Coin Binance Borsasında Listelendi Mi?

Baby Doge, henüz Binance Borsası’nda yer almıyor. Ancak çizgisini korursa ve popülerliği artmaya devam ederse ilerleyen dönemlerde Binance Borsası‘nda BabyDoge listelemesi olmaması için hiçbir sebep yok.

Baby Doge Coin’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Baby Doge Coin Resmî İnternet Sitesi
https://babydogecoin.com/

Baby Doge Coin Twitter
https://twitter.com/babydogecoin

Baby Doge Coin Facebook
https://www.facebook.com/BabyDogeCoin/

Baby Doge Coin Telegram
https://t.me/babydogecoin

Baby Doge Coin Instagram
https://www.instagram.com/thebabydogecoin/

Baby Doge Coin Reddit
https://www.reddit.com/user/Baby_doge_coin

Baby Doge Coin Discord
https://discord.com/invite/vuxmrn5FSZ

Baby Doge Coin CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/baby-doge-coin/

Baby Doge Coin CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/baby-doge-coin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Baby Doge Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir