Star Atlas (ATLAS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Star Atlas (ATLAS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyun sektörünün kripto dünyasıyla birlikte daha da renklendiğini söylemek çok yanlış olmaz. Bunun başlıca örneklerinden biri olan Star Atlas (ATLAS) hem kripto dünyasında yer almak isteyen hem de oyun zevkinden geri kalmak istemeyen kullanıcılar için adeta biçilmiş bir kaftan olabilir.

Bu içeriğimizde sizlere Star Atlas nedir ve ATLAS Token nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevapları başta olmak üzere Star Atlas (ATLAS) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Star Atlas Nedir?

Star Atlas; uzay keşfi, bölgesel fetih, siyasi hakimiyet ve benzeri birçok özellik içeren büyük bir çevrimiçi strateji oyunudur.

Unreal Engine 5 üzerine inşa edilmesi sayesinde gerçek zamanlı ve sinema kalitesinde ortamlar sunan Star Atlas oyunu; 2620 yılında, üç büyük fraksiyonun ortaya çıktığı, kaynaklar ve kontrol için rekabet ettiği fütüristik bir bilim kurgu ortamında geçiyor.

Solana blok zincirine inşa edilen Star Atlas, 2021 yılının Ocak ayında duyurulmuştur ve merkezi olmayan borsa (DEX) platformlarından biri olan Serum ile birlikte dünyanın en çok tercih edilen kripto borsalarından biri olan FTX Borsası tarafından da desteklenmektedir.

Star Atlas, çeşitli türleri kapsayan ve sinema kalitesinde bir oyun deneyimini gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilen sanal varlıklar kazanma becerisiyle birleştiren sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunmayı ve sektördeki diğer rakiplerini geçerek kullanıcıları için bir fark yaratmayı planlıyor.

Şimdiye kadar hiçbir blockchain oyunu, Star Atlas kadar farklı oynanış olasılığını bir araya getirmediğinden Star Atlas rakiplerine göre bir adım öne çıkmayı başarmıştır. Ayrıca sadece bir oyundan ibaret olmadığını zaten tahmin edebileceğiniz Star Atlas ile DeFi, GameFi sistemleri ve oyundaki her nesnenin NFT olması ve ticaretine imkan vermesi sayesinde de oyun oynayarak kazanmanın yanı sıra ekstra kazançlar da sunmaktadır.

ATLAS Token Nedir?

ATLAS Token, Star Atlas oyununun ve evreninin yerel kripto token birimidir.

Tüm alım ve satım işlemlerinde, kazançlarda ve ticaretlerde kullanılan tek kripto birimi olan ATLAS Token, toplamda 36.000.000.000 (36 Milyar) adet arza sahiptir. Hali hazırda ise toplam arzın yalnızca 2.160.000.000 adetlik kısmı dolaşımda yer almaktadır. Ayrıca yukarıda da Star Atlas’tan bahsederken belirttiğimiz üzere ATLAS Token, Solana (SOL) blok zincirinde yer alan bir token birimidir.

Aslında Star Atlas evreninde ATLAS Token tek kripto birimi değildir ve kendisiyle birlikte POLIS Token adında bir kripto varlık daha bulunmaktadır ancak POLIS Token ile ATLAS Token‘ın kullanım amaçları birbirinden farklıdır. POLIS Token daha çok bir hisse gibi kullanılırken ATLAS ise tüm ticaret işlemlerinde ve gelir elde etme modellerinde kullanılmaktadır.

ATLAS Token Nereden Alınır?

ATLAS Token alabilmek için listeleme yapan merkezi ya da merkeziyetsiz kripto borsalardan biri tercih etmek mümkündür.

Tek yapılması gereken tercih edilecek olan kripto borsanın Star Atlas (ATLAS) Token listeleyip listelemediğine bakmak ve ona göre ilgili kripto borsadan satın almaktır.

ATLAS Token Nasıl Alınır?

Eğer merkezi bir kripto borsa üzerinden Star Atlas (ATLAS) Token satın almak istiyorsanız ATLAS Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek STARL Token satın alabilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz ATLAS tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve önce transferinizi Tether (USDT) birimine çevirip daha sonra arama bölümüne ATLAS yazarak ATLAS/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve ATLAS Al (Buy ATLAS) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine ATLAS Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz.

MEXC Borsası’ndan hemen bir hesap açarak ATLAS Token almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında detaylı bilgi için de MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Star Atlas DAO (POLIS) Nedir?

Star Atlas DAO, Star Atlas evrenindeki yönetimde oy ve söz hakkı tanıyan bir token birimidir.

ATLAS Token‘dan farklı olarak bir nevi hisse senedi görevi gören Star Atlas DAO (POLIS), Star Atlas evreninde alınacak olan tüm kararlarda ve oylamalarda oy hakkı tanımakta ve bu sayede DAO yapısında söz hakkı vermektedir.

Star Atlas DAO (POLIS) Nereden ve Nasıl Alınır?

Eğer Star Atlas evreninin bir diğer token birimi olan Star Atlas DAO Token yani POLIS Token satın almak istiyorsanız bunun için POLIS Token listelemesi yapan kripto borsalardan birini tercih edebilirsiniz.

Star Atlas DAO (POLIS) Token listeleyen kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden Star Atlas DAO (POLIS) satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz POLIS tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve önce transferinizi Tether (USDT) birimine çevirip daha sonra arama bölümüne POLIS yazarak POLIS/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve POLIS Al (Buy POLIS) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine POLIS Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz.

MEXC Borsası’ndan hemen bir hesap açarak POLIS Token almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında detaylı bilgi için de MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Star Atlas (ATLAS) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

ATLAS Coin Nedir?

ATLAS Coin, ATLAS Token için kullanıcılar arasında oluşmuş hatalı bir terimdir. Star Atlas Coin de denilen ATLAS Coin teriminin aslında doğrusu Star Atlas Token ya da ATLAS Token şeklindedir. Çünkü Star Atlas (ATLAS), Solana blok zincirinde yer alan bir token birimidir.

POLIS Coin Nedir?

POLIS Coin de, POLIS Token için kullanıcılar arasında oluşmuş hatalı bir terimdir. Star Atlas DAO Coin de denilen POLIS Coin teriminin aslında doğrusu Star Atlas DAO Token ya da POLIS Token şeklindedir.

Star Atlas Nasıl Oynanır?

Star Atlas oyununu oynayabilmek için Star Atlas web sitesini ziyaret edip Play Now butonuna tıklamak ya da https://play.staratlas.com/ adresini ziyaret edip Connect Wallet butonuna tıklayarak kripto cüzdan bağlantısını sağlamak yeterlidir. Oyun zaten kendi içeriğinde kullanıcıları yönlendirmektedir.

Star Atlas (ATLAS)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Star Atlas (ATLAS) Resmî Web Sitesi
https://staratlas.com/

Star Atlas (ATLAS) Twitter
https://twitter.com/staratlas/

Star Atlas (ATLAS) Telegram
https://t.me/staratlasgame

Star Atlas (ATLAS) Reddit
https://www.reddit.com/r/StarAtlas/

Star Atlas (ATLAS) Facebook
https://www.facebook.com/StarAtlasMmo/

Star Atlas (ATLAS) Instagram
https://www.instagram.com/staratlasgame/

Star Atlas (ATLAS) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCt-y8Npwje5KDG5MSZ0a9Jw

Star Atlas (ATLAS) Discord
https://discord.com/invite/staratlas

Star Atlas (ATLAS) Twitch
https://www.twitch.tv/staratlasgame

Star Atlas (ATLAS) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/star-atlas/

Star Atlas (ATLAS) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/star-atlas

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Star Atlas (ATLAS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir