Pitbull Token (PIT Token) Nedir, Nasıl Alınır?

Pitbull Token (PIT Token) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarında meme coin ya da meme token adı verilen kripto varlıklar, topluluk odaklı olmalarıyla kendilerine ciddi bir kitle oluşturabiliyorlar. Pitbull (PIT) Token da kendisine ciddi bir topluluk kazanmış olan ve büyük beklentiler uyandıran kripto varlıklardan biridir.

Köpek temalı bir kripto varlık olmasının yanı sıra kısa zamanda kazandığı kitle ve gösterdiği yükseliş grafiğinden dolayı da Pitbull Token nedir, PIT Token nedir gibi sorular her geçen gün daha sık sorulmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere Pitbull Token nedir, nasıl ve nereden alınır başta olmak üzere Pitbull (PIT) Token ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Pitbull (PIT) Token Nedir?

Pitbull Token, merkeziyetsiz bir kripto topluluk projesidir.

17 Mart 2021 tarihinde Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde listelenen Pitbull (PIT) Token, tamamen topluluk odaklı bir proje olup güvenlik denetimlerinden geçmiş ve hiçbir güvenlik riski olmadığı kanıtlamış bir projedir.

Toplam arzı 100.000.000.000.000.000 (100 Katrilyon) olan PIT Token’ın toplam arzının yarısı şimdiden yakılmıştır. Kalan arzın azaltılması ve Pitbull Token’ın değerinin artması için ise her işlemden gerçekleştirilen %4’lük bir kesinti bulunmaktadır. Bu %4’lük kesintinin yarısı otomatik olarak yakılırken kalan yarısı da elinde Pitbull (PIT) Token bulunduran yatırımcılara ödül olarak dağıtılmaktadır. Yani Pitbull Token yatırımcılarına bir nevi otomatik staking işlemi sunuyor diyebiliriz.

Hiçbir şekilde ön satışa açılmayan ve adil olma ilkesine bağlı olan Pitbull Token’ın tüm geliştiricileri gönüllülerden oluşmaktadır. Başka bir deyişle Pitbull Token’ın hiçbir şekilde bir sahibi, geliştiricisi veya ücretli ekibi bulunmamaktadır. Dolayısıyla da dolaşımda olan tüm Pitbull (PIT) Token arzı yatırımcısı olan topluluğa aittir.

Herhangi bir geliştirici ekibi olmadığından Pitbull Token’ın topluluk adına bir bağış cüzdanı bulunmaktadır. Bu topluluk cüzdanı çoklu imza teknolojisi ile korunmakta ve bu sayede cüzdandan yapılacak olan tüm işlemler için topluluk içeriğinden imza çoğunluğu sağlanması gerekmektedir.

Adil olmaya çalıştığı kadar şeffaf olmaya da özen gösteren Pitbull Token topluluğu, şu ana kadar yapılan tüm harcamaları ve elde edilen tüm gelirleri şeffaf bir şekilde yatırımcıları yani topluluğu ile paylaşmaktadır. Ayrıca Pitbull Token topluluğu tarafından şu ana kadar yapılmış birden fazla da bağış bulunmaktadır.

Stratejik ortakları arasında Pig Finance (PIG Token), Friction Finance (TAO Token) ve UniTracker olan Pitbull Token’ın yol haritasında yer alan Pit Tracker, Pit Charts, Pit Farm, Pit Swap, Pit Store, Pit Stop, Pit Fund, Pit Games, Pit Lottery gibi iddialı projeleri de bulunmaktadır.

Pit Tracker Nedir?

Pit Tracker, Pitbull Token ya da başka bir deyişle PIT Token yatırımcılarının sahip oldukları PIT Token miktarını, kazandıkları ödül miktarını, yatırımların dolar karşılığını ve işlem geçmişlerini görüntüleyebildikleri bir platformdur.

Henüz beta aşamasında olan ve yakın bir zamanda tamamen devreye girecek olan Pit Tracker’ı kullanmak için tracker.pitbull.community sitesine giderek adres bölümüne cüzdan adresini girmek yeterlidir.

Pit Charts Nedir?

Pit Charts; başta PIT Token olmak üzere Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer alan tüm kripto varlıkların çizelgelerini, grafiklerini ve anlık işlemlerini takip edebilmek üzerine kurulmuş bir platformdur.

Henüz beta aşamasında olan Pit Charts ile özellikle trader olan ve teknik analizle ilgilenen yatırımcılar hem PIT Token hem de diğer tüm BSC ağındaki kripto varlıklara ait tüm verilere hâkim olabilecekler.

Pit Farm Nedir?

Pit Farm; PIT/BNB paritesinde yatırımcılara staking imkânı sağlayan ve bu sayede kazanılan puanlarla Pitbull NFT’leri elde etmelerine olanak tanıyan bir platformdur.

Platform aracılığı ile elde edilen gelirler ise Pitbull (PIT) Token’ın topluluk cüzdanına aktarılmakta ve projenin gelişimiyle birlikte bağışlar için kullanılmaktadır.

Pitbull NFT’leri sayesinde elde edilen gelirlerin %15’lik kısmı Pitbull Token’ın reklam ve tanıtım harcamalarına, %15’lik kısmı bağışlara, %10’luk kısmı ise yeni NFT tasarımlarına ve bu NFT’lerin satış platformlarına yüklenmesi için gerekli işlem giderlerine ayrılmaktadır. Geriye kalan %60’lık kısım ise toplam arzın azaltılması ve Pitbull (PIT) Token’ın değerinin yükseltilebilmesi için yakılmaktadır.

Pit Swap Nedir?

Adından da az çok anlaşılabileceği üzere Pit Swap, kripto kullanıcılarına Pitbull Token ve diğer tüm BSC projelerinin alım ve satımına imkân sunan bir DEX platformudur.

Ara yüzü ve kullanımı oldukça kolay ve kullanıcı dostu hazırlanan Pit Swap platformunda tüm BSC varlıkları ile işlem yapılabilmektedir.

Pit Store Nedir?

Pit Store; Pitbull (PIT) Token özelinde üretilen ve tasarlanan ürünlerin satışının gerçekleştirileceği özel bir e-ticaret platformudur.

Henüz yapım aşamasında olan platformda Dolar (USD) ve PIT Token ödenerek alışveriş imkânı sunulacak ve tıpkı Pit Farm’de ve Pit NFT’de olduğu gibi elde edilen gelirler topluluk cüzdanına aktarılarak reklam, pazarlama, bağış ve otomatik yakım gibi işlemlerde kullanılacaktır.

Pit Fund Nedir?

Pit Fund; Pitbull Token’ın henüz planlama aşamasında olduğu bir bağış platformudur. Bu platform sayesinde ihtiyaç sahipleri tespit edilecek ve topluluk kararlarıyla bağışlar gerçekleştirilecektir.

Pit Games Nedir?

Pit Games, Pitbull Token özelinde henüz planlama aşamasında olan bir oyun platformudur. Bu platform ile birden fazla oyun, oyun sever kullanıcıların hizmetine açılacaktır.

Pit Lottery Nedir?

Pit Lottery, henüz planlama aşamasında olan bir piyango platformudur. Bu platformda da çeşitli çekilişler yapılarak hem gelir elde edilmesi hem de kazanç sistemi kurulması planlanmaktadır.

Pitbull (PIT) Token Nereden Alınır?

Eğer Pitbull Token yani PIT Token satın almak istiyorsanız bunun için seçebileceğiniz iki ana yöntem bulunmaktadır:

 • PancakeSwap platformundan Pitbull (PIT) Token satın almak,
 • Pitbull (PIT) Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan satın almak.

İki yöntemle de rahatlıkla Pitbull Token satın alabilirsiniz ancak şunu bilmenizde fayda var; eğer PancakeSwap üzerinden Pitbull (PIT) Token satın alırsanız kazandığınız ödüller hesabınıza anlık olarak geçmektedir. Merkezi kripto borsalardan satın aldığınız takdirde bu ödüller belli periyotlarda borsalar tarafından dağıtılmaktadır.

Pitbull (PIT) Token Nasıl Alınır?

Pitbull Token (PIT Token) listelemesi yapan borsalardan biri olan Hotbit Borsası üzerinden PIT Token satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra PIT Token satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Piyasalar sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümünden PIT araması yaparak PIT/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek PIT Al (Buy PIT) butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyerek destek alabilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine PancakeSwap üzerinden PIT Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 01 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan PIT aramasını yaparak seçin. Eğer PIT araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0xa57ac35ce91ee92caefaa8dc04140c8e232c2e50 Pitbull (PIT) BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Pitbull Token (PIT) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap DEX platformunun detaylı kullanımı ile ilgili bilgi almak için PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pitbull (PIT) Token ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Pitbull (PIT) Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Pitbull Coin Nedir?

Pitbull Coin; kullanıcıların Pitbull (PIT) Token için kullandığı bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü Pitbull Token bir kripto para birimi değil token birimidir. Bu nedenle de Pitbull Coin, PIT Coin gibi tüm terimler hatalı kullanım olacaktır.

Pitbull Token (PIT Token) Hangi Borsalarda Var?

Pitbull (PIT); henüz tam anlamıyla kripto borsalardaki yerini alamadı. İlk olarak PancakeSwap platformunda yer alan Pitbull Token daha sonra MEXC, WhiteBit, Hotbit gibi borsalarda listelendi. Bizim önerimiz bu borsalar içerisinde şu an için MEXC Borsası olacaktır.

Pitbull Token (PIT Token) Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

Pitbull (PIT); elde ettiği topluluk gücü ve projesiyle başta kendi yatırımcıları olmak üzere tüm kripto yatırımcılarına geleceğinin parlak olduğunu hissettirmektedir.

Pitbull (PIT)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Pitbull (PIT) Token Resmî Web Sitesi
https://www.pitbull.community

Pitbull (PIT) Token Twitter
https://twitter.com/BscPitbull

Pitbull (PIT) Token Telegram
https://t.me/Pitbull_BSC

Pitbull (PIT) Token Instagram
https://www.instagram.com/bscpitbull/

Pitbull (PIT) Token Reddit
https://www.reddit.com/r/pitbulltoken

Pitbull (PIT) Token Discord
https://discord.com/invite/fTUjc9QHSA

Pitbull (PIT) Token CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pitbull/

Pitbull (PIT) Token CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/pitbull

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Pitbull Token (PIT Token) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir