Starbase Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Starbase Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bazen kripto para fenomenleri ve kripto paralarla ilgilenen ünlüler, bir kripto varlığın bir anda popüler olmasına vesile olabiliyor. Starbase Token da bu furyadan etkilenen bir platform ve token. Furya sonucu doğal olarak Starbase Token nedir, Starbase Coin nedir sorularının da ardı arkası kesilmiyor.

Bu yazımızla sizlere Starbase ve Starbase Token ya da diğer adıyla STAR Token nedir bunu anlatmaya çalışacağız.

Starbase ve Starbase Token Nedir?

Starbase; blok zinciri (blockchain) teknolojinin gücünü kullanarak birçok projeye ev sahipliği yapma hedefi olan bir platformdur.

Starbase platformunu özel kılan en temel etken, blockchain yani blok zinciri teknolojisine yatkın olmayan kişiler dahi Starbase ile kendi tokenlarını çıkarabilecekler ve satabilecekler.

Starbase Token yani STAR Token ise Starbase platformunun kendine özel kripto token birimidir.

Özetle; Ethereum blok zinciri ve ağı üzerinden çalışan Starbase, Ethereum ağında kişilerin kendi token birimlerini üretmelerini ve oluşturmalarını en basit ve hızlı şekilde sağlayan bir platform olarak yola çıkmıştır.

Starbase Token Nereden Alınır?

Starbase Token alabilmenin iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan birisi MetaMask veya TrustWallet gibi bir cüzdan hesabı vasıtasıyla UniSwap likidite havuzundan Ethereum karşılığı Starbase veya kullanıcıların tabiriyle Starbase Token almaktır.

Starbase alabilmenin ikinci yolu ise XT Borsası üzerinden STAR/ETH paritesinden Starbase yani STAR Token almaktır. Kripto piyasalarında henüz yeni olan ve teknik eksiği bulunan yatırımcıların XT üzerinden hareket etmeleri daha kolay olacaktır.

Aslında Starbase başka birkaç borsada daha yer almaktadır ancak az bilinen ve az kullanılan borsalar olduğundan en sağlıklısı XT Borsası‘nı tercih etmek olacaktır.

Starbase Token Nasıl Alınır?

Starbase Token’ı eğer UniSwap likidite havuzundan alacaksanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Trustwallet veya Metamask cüzdan hesabınıza girin veya cüzdan hesabınızı oluşturun.
  2. Cüzdan hesabınızdan Ethereum cüzdan konu oluşturun ve kopyalayın.
  3. Mevcutta para olan veya havale/eft yapacaksınız güvenilir bir Türk kripto borsasından bu cüzdan koduna Ethereum (ERC20) transferi gerçekleştirin.
  4. Transfer tamamlanınca DApp sekmesinden UniSwap likidite havuzuna gelin.
  5. Üst kısımdan Ethereum, alt kısımdan Starbase birimlerini bulun ve satın almak istediğiniz miktarı girerek satın alma işlemini gerçekleştirin.
  6. Satın alma aşamasında hata kodu alırsanız üç çizgiden oluşan ayarlar kısmından yüzdelik kısmı 11 ve 12 seviyelerine kadar deneyerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer XT üzerinden Starbase Token almak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. XT hesabınıza girin ve transferi gerçekleştireceğiniz kripto para veya token birimi için cüdan kodu oluşturun ve kopyalayın. Eğer XT Borsası‘nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  2. Transferi gerçekleştireceğiniz borsa hesabına giriş yapın ve aynı kripto para veya token biriminden transfer sürecini başlatın.
  3. Transfer tamamlanınca XT üzerinden Markets sekmesine gelin, ardından arama bölümüne STAR yazarak STAR/USDT paritesini seçin.
  4. Satın almak istediğiniz miktarı ve fiyatı belirledikten sonra Buy STAR bölümünden almak istediğiniz miktarı belirleyin ve satın alın.

Starbase (STAR) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Starbase Ne Demek?

Starbase, İngilizce Star ve Base kelimelerinin birleşiminden oluşmaktadır. Star, Türkçe Yıldız, Base ise Üs anlamına gelmektedir. Dolayısıyla Starbase Türkçe Yıldız Üssü demektir diyebiliriz.

Starbase Binance Borsasında Yer Alıyor Mu?

Starbase Token yani STAR Token şu anda ne yazık ki Binance borsasında yer almıyor.

Starbase BSC (Binance Smart Chain) Ağını Mı Kullanıyor?

Starbase Token, Ethereum blok zincirini ve ERC20 protokolünü kullanmaktadır.

Starbase Coin Nedir?

Starbase Coin, Starbase Token’ın kullanıcılar arasında yaygınlaşmış adıdır ancak Starbase Coin diye bir şey yoktur çünkü Starbase Token yani STAR Token bir coin (kripto para) değil bir token birimidir.

Starbase Hangi Borsada?

Starbase Token şu anda yalnızca XT borsasında yer alıyor. XT borsasındaki hesabınıza giriş yaparak veya hesap oluşturarak para transfer işlemleri sonrası STAR/ETH protokolü üzerinden Starbase Token satın alınabilir.

XT Borsası‘nda hesabınız yoksa hesap oluşturmak ve Starbase almak için buraya tıklayın.

Starbase USD yani USDT Paritesi Üzerinden Alınabilir Mi?

Starbase Token yalnızca XT Borsası‘nda listelendiğinden ve XT Borsası‘nda yalnızca Ethereum paritesi üzerinden alınabildiğinden ne yazık ki şu an için Starbase USDT paritesinden alınamamaktadır.

Starbase (STAR)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Starbase (STAR) Resmî Web Sitesi
https://starbase.co/

Starbase (STAR) GitHub
https://github.com/starbaseco

Starbase (STAR) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/starbaseco

Starbase (STAR) Twitter
https://twitter.com/starbaseco

Starbase (STAR) Facebook
https://www.facebook.com/StarbaseCo/

Starbase (STAR) Reddit
https://www.reddit.com/r/starbase/

Starbase (STAR) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/starbase/

Starbase (STAR) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/starbase

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Starbase Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir