MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında kripto borsalar olmadan yatırım yapmak oldukça zordur. Oldukça çok sayıda olan kripto borsalar arasında da borsa seçmek bazen zorlayıcı olabilir. Ancak MEXC Borsası, borsa seçimi yapılırken en çok tercih edilen borsalar arasındadır.

MEXC borsası, yatırımcı ve kullanıcı bazında oldukça fazla talep gördüğünden kripto para piyasalarına yeni giren kullanıcılar da doğal olarak MEXC borsası nedir, MEXC borsası nasıl kullanılır, MEXC borsasına nasıl para yatırılır gibi soruları peş peşe sorarak meraklarını gidermek istiyorlar.

Bu içeriğimizde sizlere MEXC Borsasını A’dan Z’ye en detaylı şekilde anlatmaya ve kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

MEXC Borsası Nedir?

MEXC borsası; 2018 yılında kurulmuş, Şeyseller merkezli bir kripto para ve token borsasıdır.

2018 yılından bu yana hizmet veren MEXC Borsası işlem hacmi olarak dünyanın en iyi ilk 50 borsasından biridir. Kısa bir sürede çok ciddi kullanıcı ve yatırımcı çekmeyi başaran MEXC Borsası her geçen yükseliş göstermeye devam etmektedir.

MEXC borsasının bu kadar çok yatırımcı ve kullanıcı çekmesinin sebepleri arasında da elbette sunduğu avantajlar yer almaktadır. Bu avantajlardan bahsedecek olursak şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Düşük işlem ücretleri ve komisyonları ile kripto para alım ve satım imkânı sunulması,
 • Borsada yeni listelenecek olan kripto para ve tokenlar için ön satış imkânı sunması,
 • Kripto piyasasında henüz çok yeni olan birçok kripto para ve borsayı ilk listeleyen borsalardan biri olması,
 • Birçok ülkede lisansa sahip olması ve lisans başvurularının bulunması,
 • Spot ticaret (spot trade) işlemlerinin yanı sıra marjin ticaret (margin trade), etf, DeFi, stake gibi hizmetler sunması MEXC Borsası‘nın avantajları arasındadır.

MEXC Borsası Nasıl Kullanılır?

MEXC Borsası‘nı kullanabilmek için doğal olarak öncelikle bir MEXC Borsa hesabınızın olması gerekmektedir.

MEXC Borsası‘yla ilgili yatırımcıların ve kullanıcıların en çok merak ettiği konular ise MEXC borsasına nasıl para yatırılır, MEXC borsasına nasıl para gönderilir, MEXC borsasından para çekme işlemi nasıl yapılır gibi sorulardır.

Şimdi başlıklar halinde MEXC Borsası‘nın kullanımı hakkında bilgilerimizi paylaşalım.

MEXC Borsasına Nasıl Üye Olunur?

MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC borsasına nasıl üye olunur veya diğer tabirle MEXC borsasında nasıl hesap açılır merak ediyorsanız hemen şu adımları izleyerek hızlıca hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 1. MEXC borsası üyelik oluşturma sayfasına gitmek için buraya tıklayın.
 2. Açılan sayfada E-Posta ile Kayıt (Mail Registration) ve Telefon ile Kayıt (Phone Registration) olarak iki seçeneğiniz olacak, hangisi sizin için uygunsa en üstteki sekmeden onu seçin.
 3. Sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girin.
 4. Kayıt sayfasında bir Kodu Gönder (Get Code) butonu göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra eğer telefonla kayıt yaptıysanız telefonunuza, e-posta ile kayıt yaptıysanız e-posta adresinize bir kod gönderilecek. Bu kodu butonun hemen yanındaki kutucuğa girin.
 5. Tüm bilgiler ve doğrulama kodunu girdikten sonra aşağıda yer alan Kullanıcı Politikası ve Gizlilik Sözleşmesi (User Agreement and Privacy Policy) metnini kabul etmek için soldaki kutucuğu işaretleyin.
 6. Sayfanın en altında yer alan Kayıt Ol (Sign Up) butonuna tıklayın.

Tebrikler! MEXC üyeliğiniz ve MEXC Borsası hesabınız oluşturuldu. Şimdi tek yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak ve içeriğimizi okumaya devam etmektir.

MEXC Hesap Doğrulaması Nasıl Yapılır?

MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC hesap doğrulaması yapmak da hesap açmak kadar kolaydır. Bunun için şu adımları izleyebilirsiniz.

 1. MEXC hesabınıza giriş yapın ve sağ üstte bulunan kullanıcı ikonuna ve açılan alt menüde Doğrulanmadı (Uncertified) bağlantısına tıklayın veya https://www.mexc.com/tr-TR/user/id-auth adresine gidin.
 2. Açılan sayfadaki formda sizden istenen bilgileri girin.
 3. Bilgileri girdikten sonra sizden 3 adet fotoğraf yüklemeniz istenecektir.
 4. İlk fotoğrafa kimliğinizin ön yüzünü, ikinci fotoğrafa kimliğinizin arka yüzünü çekip yükleyin.
 5. Üçüncü fotoğrafa ise bir elinizde kimliğinizi diğer elinizde de üzerinde;
  1. İlk satırda MEXC.com,
  2. İkinci satırda isim & soy isim,
  3. Üçüncü satırda Tel: +90123456789 şeklinde telefon numaranız,
  4. Dördüncü satırda hesap ID numaranız
  5. Son satırda o günün tarihini yazdığınız bir kâğıdı tutarak fotoğrafınızı çekin ve yükleyin.
 6. Fotoğraf yüklemelerini de yaptıktan sonra en alttaki Gönder (Submit) butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemlerden sonra hesabınız kısa bir süre içerisinde onaylanacaktır.

MEXC Borsasında Alım & Satım Nasıl Yapılır?

MEXC Borsası‘nda kripto para veya token almak oldukça kolaydır. Hesabınıza para yatırdıktan sonra Değiş Tokuş (Markets) bölümüne gelin, spot bölümünü seçin ve almak istediğiniz kripto para veya token birimini bularak satın alın.

MEXC borsasında kripto para veya token satmak da almak gibidir ve tek farkı alım emri yerine satış emri vermektir.

MEXC borsasının market bölümünde Standart Versiyon ve Pro Versiyon bölümleri de yer almaktadır. Uzman iseniz Pro, değilseniz Standart versiyon üzerinden hareket edebilirsiniz.

MEXC Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC borsası para yatırma konusunda tek bir seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu da bir Türk kripto para borsasından veya hali hazırda para bulunan başka bir borsa hesabından herhangi bir kripto para alarak MEXC borsasına transfer etmektir. MEXC hesabına para yatırma işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. MEXC borsasındaki hesabınıza giriş yapın ve sayfanın sol üst kısmındaki Varlıklar (Assets) kısmına ve ardından açılan alt menüde Varlıklarım (My Assets) bağlantısına tıklayın.
 2. Karşınıza çıkan sayfada Yatır (Deposit) sekmesine gelin.
 3. İlk açılışta üst kısımda USDT (Tether) kripto para birimini göreceksiniz. Bu kısma tıklayarak transfer etmek istediğiniz kripto para birimini seçin.
 4. Seçtiğiniz para birimine göre aşağıda ağ protokolleri çıkacaktır. Uzman değilseniz seçtiğiniz kripto paranın ağı zaten otomatik seçileceği için bu kısma dokunmayabilirsiniz.
 5. Seçimlerinizden sonra Adres Oluştur (Get Address) butonuna tıklayın. Ardından sizin için oluşturulan cüzdan kodunu kopyalayın.
 6. Parayı transfer edeceğiniz borsa hesabına gelin, transfer etmek istediğiniz kripto parayı bulun ve Çek (Withdraw) butonuna tıklayın. Ardından transfer adresi kısmına kopyaladığınız cüzdan kodunu ve transfer etmek istediğiniz miktarı girip gerekli doğrulamaları yaparak transfer işlemini başlatın.

Tüm bu işlemlerden kısa bir süre sonra hesabınıza paranız yatırılacaktır ve dolayısıyla MEXC Borsası para yatırma işleminiz tamamlanmış olacağı gibi MEXC borsasına nasıl para gönderilir sorusunun cevabını da uygulamalı olarak almış olacaksınız.

MEXC Borsasından Nasıl Para Çekilir?

MEXC borsasından para çekme işlemi MEXC Borsası‘ndan para yatırma işlemiyle neredeyse aynıdır ve sadece birkaç adımı değişmektedir. MEXC para çekme işlemi için de yatırma işleminde olduğu gibi başka bir borsa hesabına ihtiyacınız vardır ve banka hesabınıza çekmek için bir Türk kripto para borsası seçmeniz gerekmektedir. MEXC hesabından para çekme işlemi için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Parayı çekmek istediğiniz borsa hesabına giriş yapın ve transferi yapacağınız kripto para birimini seçip Yatırma (Deposit) bağlantısına tıklayarak cüzdan kodunu alın.
 2. MEXC hesabınıza gelin ve yine Varlıklar (Assets) ve ardından Varlıklarım (My Assets) bağlantısına tıklayın.
 3. Açılan sayfada önce Çek (Withdraw) bağlantısına tıklayın ve ardından çekmek istediğiniz kripto para birimini seçin.
 4. Çekim Adresi (Withdraw Address) kısmına kopyaladığınız adresi yapıştırıp Çekim Miktarı (Withdraw Amount) kısmına da çekmek istediğiniz tutarı girin ve ardından Gönder (Submit) butonuna tıklayın. Adrese bir İsim (Remarks) tanımlanası yapabileceğiniz alan da bulunmaktadır ancak zorunlu bir alan değildir.
 5. Son olarak e-posta ve telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu girerek transfer işlemini başlatın.

Tüm bu işlemlerden kısa bir süre sonra paranız hesabınıza gönderilmiş olacaktır. Dolayısıyla da MEXC para çekme işlemini ve MEXC borsasından nasıl para çekilir sorusunun cevabını uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]Tüm bu işlemleri MEXC uygulamasını iOS veya Android telefonunuza indirerek de yapabilirsiniz. Aradaki tek fark görünüm olacaktır ve dikkat etmeniz gereken başlıklar ve detaylara dikkat ettikten sonra hiçbir sorun yaşamazsınız.[/box]

MEXC Borsası ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde MEXC borsası hakkında en çok sorulan soruların ve en çok merak edilen konuların cevaplarını paylaşacağız. Sizden gelen sorular ve talepler doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

MXC Borsası Nedir?

MXC Borsası, MEXC Borsası’nın isim değişikliğine gitmeden önceki adıdır. Daha önce MXC adını kullanan borsa daha sonra ismini değiştirerek MEXC olarak güncellemiştir. Dolayısıyla MXC Borsası ile ilgili tüm terimler artık MEXC Borsası olarak kullanılmaktadır.

MEXC Adres İsmi Nedir?

MEXC hesabından para çekme işlemi yaparken para çekeceğiniz adrese bir isim vermeniz istenebilir. Bu alan zorunlu değildir ancak eğer sürekli olarak kullanacaksanız bir isim vererek kaydedebilirsiniz.

MEXC Borsası Hangi Ülkenin?

MEXC kripto para borsası Çin borsası olarak bilinir ancak merkezi Doğu Afrika’ya bağlı Şeyseller adasındadır. Ancak yine de kesin olarak MEXC Borsası şu ülkenin borsasıdır diyemeyiz. Ancak MEXC Borsası nerede sorusuna cevap vermiş oluruz.

MEXC Vadeli İşlemler Nasıl Yapılır?

MEXC vadeli işlemlerin borsadaki adı MEXC Futures olarak geçmektedir ve buradan vadeli işlemler yapılabilir ancak vadeli işlemleri yapabilmek için iyi bir eğitime ve teknik bilgiye sahip olunması gerekiyor. Aksi takdirde ciddi kayıplar yaşayabilirsiniz.

MEXC Stake Nasıl Yapılır?

MEXC stake işlemi için buraya tıklayarak MEXC Borsası’nın staking sayfasına gidebilir ve stake yapılabilecek coinleri listeleyerek istediğiniz kripto parayı seçip stake işlemi başlatabilirsiniz.

MEXC Launchpad’e Nasıl Katılınır?

MEXC Launchpad nasıl katılınır sorusunun cevabı aslında biraz karmaşıktır ancak kolayca anlatalım. Öncelikle MEXC Launchpad sayfasına giderek burada devam eden etkinlikleri incelemeniz ve uygun olan etkinliğe katılmanız gerekiyor. Launchpad’lere katılabilmek için hesabınızda yeteri miktarda ve yeterince geçmişe sahip olacak şekilde MEXC Borsası’nın yerel token birimi olan MX Token tutmanız gerekmektedir.

MEXC Vadeli İşlem Bonusu Nasıl Kullanılır?

MEXC vadeli işlem bonusu, bonuslarla ilgili görevler tamamlandıktan sonra gerekli incelemeler yapılıp 3 iş günü içerisinde hesaba gönderilmektedir. Borsa özellikle belirtmediği sürece yapılması gereken ekstra bir işlem bulunmamaktadır.

MEXC Borsasında Listelenecek Coinleri Nasıl Görebilirim?

MEXC Borsası‘nda listelenecek coinleri yani kripto para ve tokenları görebilmek için buraya tıklayın. MEXC’de çıkacak veya listelenecek coinleri takip ederek ilk yatırımcılar arasına girip kazanç sağlayabilirsiniz.

MEXC Borsası Nasıl İndirilir?

MEXC Borsası‘nın hem iOS hem de Android için uygulamaları mevcuttur. iOS cihazınız varsa Apple Store’dan MEXC Borsası‘nın uygulamasını indirmek için buraya tıklayın. Android cihazınız varsa ve Google Play’den indirecekseniz buraya tıklayın.

Eğer her iki platform içinde doğrudan MEXC apk indirmek istiyorsanız buraya tıklayın.

MEXC Duyurular Yayınlıyor Mu?

MEXC Borsası tüm işlemler için duyurular yayınlamaktadır. MEXC duyurularını takip etmek için buraya tıklayın.

MEXC Hakkında Daha Fazla Piyasa Bilgisi Nasıl Alırım?

MEXC hacim ve sıralama gibi MEXC Borsası‘nın tüm piyasa bilgilerini görmek için CoinMarketCap veya Coingecko sitelerini inceleyebilirsiniz.

MEXC Kickstarter Nedir?

MEXC Kickstarter, MEXC Borsası’nın bir nevi airdrop programıdır. Bu program sayesinde MEXC Borsası’nın kripto para birimi olan MX Token‘ları stake ederek ücretsiz kripto para kazanmak mümkündür.

MXC Coin Borsası MEXC Borsası Mıdır?

MXC Coin, MEXC Borsası‘ndan tamamen bağımsız bir kripto varlıktır. MEXC Borsası’nın kendi kripto para birimi MX Token’dır.

MEXC Türkiye Sayfası Var Mıdır?

MEXC Borsası‘nın Türkiye için ayrı bir sayfası bulunmuyor ancak Türkçe diline otomatik çevrilmiş bir şekilde hizmet sunmaktadır.

MEXC Exchange Nedir?

MEXC Exchange, MEXC Borsası terimin İngilizce karşılığıdır ve yine MEXC Borsası‘nı belirtmektedir.

MEXC Binance Arası Transfer Yapabilir Miyim?

MEXC’den Binance veya diğer tüm kripto para borsalarına transfer gerçekleştirebilirsiniz. Transfer işlemi için içeriğimizi gözden geçirin.

MEXC Davet Kodu Nasıl Bulabilirim?

MEXC borsasına davet kodu ile üye olarak tüm komisyonlardan %50 indirim kazanmak için buraya tıklayın. MEXC referans kodu da MEXC davet kodu ile aynı şeydir ve referans kodu arıyorsanız yine aynı bağlantıya tıklayarak komisyon indirimli MEXC Borsası‘nı kullanabilirsiniz. MEXC referans kodu ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayın.

MEXC Borsası’na Nasıl Kayıt Olunur?

MEXC Borsası’na nasıl kayıt olunacağına dair detaylı bilgileri yukarıdaki “MEXC Borsasına Nasıl Üye Olunur?” başlığı altında paylaştık ancak MEXC Borsası’na kayıt olmak oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken buraya tıklayarak indirimli komisyon fırsatlarından da faydalanacak şekilde hemen kayıt olmak olacaktır.

MEXC Borsası Yorumları Nasıl?

MEXC tüm kullanıcılar ve yatırımcılar açısından oldukça iyi yorumlara sahiptir. Özellikle sunduğu avantajlar açısından MEXC Borsası ciddi bir kullanıcı ve yatırımcı kitlesine sahiptir.

MEXC Borsası Şikayetleri Çok Mu?

MEXC borsası çok şikayet alan bir borsa değildir çünkü tamamen yatırımcı ve kullanıcı odaklı çalışmaktadır. Yasal prosedürler dışında şikayet edilen bir tarafı bulunmuyor.

MEXC Çekim Ücretleri Pahalı Mı?

MEXC çekim ücretleri çekmek istediğiniz kripto para ve token cinsine göre değişmektedir ancak MEXC Borsası işlem ve komisyon ücretleri açısından en uygun borsalardan biridir.

MEXC Borsasını Takip Edebileceğiniz Hesaplar ve Platformlar

MEXC Twitter
https://twitter.com/MEXC_Global

MEXC Telegram
https://t.me/MEXCTurkey

MEXC Facebook
https://www.facebook.com/mexcglobal

MEXC Instagram
https://www.instagram.com/mexcglobal/

MEXC Reddit
https://www.reddit.com/r/MXCexchange/

MEXC Discord
https://discord.com/invite/yAsgjfv

MEXC LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/mexcglobal

MEXC CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/exchanges/mxc/

MEXC CoinGecko
https://www.coingecko.com/en/exchanges/mexcglobal

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
MEXC Borsası Detaylı Kullanma Rehberi

Yorumlar kapalı.