Bloktopia (BLOK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Bloktopia (BLOK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse terimi ile beraber kripto piyasalarında metaverse projeleri bir anda popüler oldu ve bazı projeler bir adım önde başladı. Bloktopia (BLOK) da bir adım önde başlayan projelerden biri ve günden güne de emin adımlarla yoluna devam ediyor.

Son zamanlarda kripto kullanıcılarının ve yatırımcılarının en çok sorduğu sorular olan Bloktopia nedir ve BLOK Token nedir sorularının da net bir cevabını verebilmek adına bu içeriğimizi oluşturduk.

Bu içeriğimizde sizlere Bloktopia nedir ve BLOK nedir, nasıl ve nereden alınır gibi merak edilen tüm sorularla birlikte Bloktopia (BLOK) ile ilgili tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Bloktopia Nedir?

Bloktopia, kripto dünyasında benzersiz bir VR deneyimi sunmayı hedefleyen bir metaverse projesidir.

Bitcoin (BTC) arzının 21 milyon ile sınırlandırılmasına hitaben 21 seviyeden oluşan bir gökdelen olan Bloktopia, benzersiz bir VR ve metaverse deneyimi sunmak üzere dünyanın en gelişmiş 3D oluşturma motorunu kullanarak kusursuz bir görsellik ve kullanıcı deneyimi sunmayı hedeflemiştir.

Bloktopia evreninde elinde BLOK Token bulunduran kullanıcılara Bloktopian adı verilmektedir. Bu kullanıcılar Bloktopia evreninde gayrimenkul sahipliği, reklam, oyun, iş ağı ve benzeri günlük hayatımızda da yer alan metotları ve Bloktopia’nın NFT mekanizması sayesinde gelir elde edebilecekler.

Polygon ağı üzerinde oluşturulan ve bir nevi metaverse oyunu da diyebileceğimiz Bloktopia evrenindeki tüm gayrimenkuller 8 farklı aşamada satılacaktır. Bu gayrimenkulleri satın alan kullanıcılar ileride geri satış yaparak kâr edebilip ya da bu gayrimenkulleri kiralayarak pasif gelir elde edebilirken birçok kullanıcıya sunulacak başta reklamcılık olmak üzere daha birçok kazanç sistemi olacaktır.

Kendi içerisinde bir yönetişim sistemi de olacak olan Bloktopia evreninde gayrimenkul ve NFT sahipleri bu yönetişim sisteminde oy hakkına sahip olacak ve çoğunluğun oyları kararları belirleyecektir.

4 aşamalı olarak Öğren, Kazan, Oyna, Oluştur bir sisteme de sahip olan Bloktopia’da kullanıcılar Twitter, YouTube, Telegram ve diğer kaynaklar aracılığıyla kripto ve metaverse evrenine dair eğitici içerikler elde edebilecek ve öğrenme aşamasında yer alacak.

Gelir elde etme imkânı temelde gayrimenkul alışı ve satışı üzerinde dönecekken ayrıca reklam, bahis, reklamcılık gibi sistemler kazanma aşamasını oluşturacak.

Evrende yer alacak kullanıcılar oyunlar oynayabilecek, sosyalleşebilecek, arkadaşlarını davet edebilecek ve kendi ağını oluşturabilecekler. Bloktopia’nın bu özelliği oynama aşamasını oluşturacak.

Son olarak da Bloktopia’nın oluşturucu aracı sayesinde kullanıcılar kendi ürünlerini, sahnelerini, sanat eserlerini oluşturabilecekler. Bloktopia’nın oluşturma aşamasını oluşturan bu özellik sayesinde de hem evren için yeni şeyler üretilebilecekken hem de bu üretilenler sayesinde ayrıca kazanç elde edilebilecek.

Bloktopia Wallet Nedir?

Bloktopia Wallet, Bloktopia’nın kendine has özel kripto cüzdan uygulamasıdır.

Kullanıcılar Bloktopia evrenine girebilmek için e-posta adresleri veya sosyal medya hesapları aracılığı ile iki faktörlü doğrulama özelliğine sahip Bloktopia Wallet yani Bloktopia Cüzdan oluşturabilecekler.

Bloktopia Wallet, sahip olunan BLOK Token miktarının saklanması için kullanılabilecek bir cüzdan olup ayrıca birden fazla blok zincirini de destekleyecektir. Başka bir deyişle kullanıcılar tek tıklamayla Polygon, Bitcoin, Ethereum ve Binance Smart Chain gibi birden fazla blok zincir ve eko sisteme uygun cüzdan adresi oluşturabilecekler.

Bloktopia Wallet oluşturan kullanıcılardan ilk giriş yaptıkları anda özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir bir avatar oluşturmaları ve bu avatara bir isim vermeleri istenecek. Avatar oluşturulup isim verildikten sonra bu bilgiler Bloktopia hesabına işlenecektir. Daha sonra alınacak birçok özellik ile bu avatarlar geliştirilebilecekler ve daha özelleştirilebileceklerdir.

Bloktopia Tanıtım Filmi

Aşağıdaki videoyu izleyerek Bloktopia evreni ve projesi hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

BLOK Token Nedir?

BLOK Token, Bloktopia evreninin yerel token birimidir.

BLOK Token özellikle Bloktopia evrenindeki gayrimenkulleri ve NFT ürünlerini satın almak için kullanılacak olan tek varlıktır. Bu nedenle de eğer Bloktopia evreninde yer almak isteniyorsa merkezi ya da merkezi olmayan kripto borsalar aracılığı ile BLOK Token sahibi olmak son derece önemlidir.

Bloktopia Token da diyebileceğimiz BLOK Token, gayrimenkul satışları tamamlandıkça arzı azaltılmak üzerine tasarlanmıştır. Ayrıca staking gibi DeFi’nin kazanç sistemleri sayesinde de gelir elde etme imkânı sunulacaktır.

BLOK Token Nereden Alınır?

Bloktopia evreninin yerel token birimi BLOK Token sahibi olabilmenin iki temel yöntemi bulunmaktadır; Bloktopia yani BLOK Token listeleyen merkezi kripto borsalardan satın almak ya da merkezi olmayan kripto borsalardan yani DEX platformlarından satın almak!

Bloktopia (BLOK) Token’da herhangi bir otomatik staking ya da ödül sistemi bulunmadığından iki yöntemle de BLOK Token alabilirsiniz. Eğer kripto piyasalarına yeni giren birisiyseniz merkezi kripto borsalar sizin için çok daha kolay olacaktır.

BLOK Token Nasıl Alınır?

Bloktopia (BLOK) Token listeleyen kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden BLOK Token alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz Bloktopia (BLOK) tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne BLOK yazarak BLOK/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve BLOK Al (Buy BLOK) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

QuickSwap DEX platformu üzerinden de BLOK Token satın alabilirsiniz ancak dediğimiz gibi eğer yeni bir kullanıcıysanız ya da çok karmaşık işlemlerle uğraşmadan hızlıca BLOK Token almak istiyorsanız önerimiz merkezi kripto borsalar olacaktır.

Bloktopia (BLOK) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu kısımda Bloktopia ve BLOK Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını paylaşıyoruz. Sizden gelen sorular ve talepler doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

Blocktopia Nedir?

Kullanıcılar arasında çok sık kullanılan Blocktopia terimi aslında Bloktopia teriminin hatalı kullanımıdır. Projenin orijinal adı Bloktopia olarak geçmektedir.

BLOCK Token ile BLOK Token Aynı Mı?

Bloktopia teriminin Blocktopia şeklinde hatalı kullanımından da kaynaklı birçok kullanıcı BLOK Token ile Block Coin‘i birbiri ile karıştırmaktadır. Bloktopia‘nın yerel token birimi BLOK Token‘dır ve Blocknet‘e ait olan Block Coin‘den tamamen farklıdır.

BLOK Coin Midir Yoksa Token Mı?

Bloktopia Token da diyebileceğimiz BLOK Token, Polygon blok zincirinde oluşturulmuştur ve kendi blok zinciri bulunmadığı için bir coin değil token birimidir. Dolayısıyla BLOK Coin ya da Bloktopia Coin terimleri hatalıdır.

Bloktopia Metaverse Projesi Olarak Ne Sunuyor?

Bloktopia; eşsiz bir metaverse evreni deneyiminin yanı sıra hem kusursuza yakın gerçeklikte oyun deneyimi ile birlikte DeFi sisteminin avantajlarıyla gelir elde etme imkânı sunmaktadır.

Bloktopia (BLOK) Hangi Borsalarda Var?

Bloktopia; ilk olarak QuickSwap DEX platformu ve KuCoin Borsası‘nda yer alırken daha sonra Gate.io ve diğer kripto borsalarda listelenmeye başlamıştır.

Bloktopia (BLOK) Geleceği Parlak Bir Proje Mi?

Bloktopia; şimdiye kadar oluşturulmuş en iddialı metaverse projelerinden biridir. Metaverse evreninin giderek popülerleşmesi ve hayatımızda yer edinmesi de göz önünde bulundurulursa Bloktopia (BLOK) geleceği oldukça parlak bir projedir.

Bloktopia (BLOK) ile KuCoin İlişkisi Nedir?

Bloktopia; proje aşamasında KuCoin tarafından da desteklenmiş bir projedir. Proje ortakları arasında KuCoin de var demek yanlış olmaz.

Bloktopia (BLOK)’nın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Bloktopia (BLOK) Resmî Web Sitesi
https://www.bloktopia.com/

Bloktopia (BLOK) Telegram
https://t.me/BloktopiaChat

Bloktopia (BLOK) Twitter
https://twitter.com/bloktopia

Bloktopia (BLOK) Medium
https://medium.com/@bloktopia

Bloktopia (BLOK) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bloktopia/

Bloktopia (BLOK) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/bloktopia

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Bloktopia (BLOK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 9 Kasım 2021, 20:33

    sizce Bloktopia Binance borsasında ne zaman listelenir?

    Cevapla