Floki Inu (FLOKI) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Floki Inu (FLOKI) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarının düşük fiyatlı varlıkları genellikle en büyük topluluk kitlesine sahip varlıklar olmayı başarıyorlar. Floki Inu da bu kategoriye giren ve oldukça popüler olan kripto varlıklardan biridir.

Floki Coin de denilen Floki Inu, özellikle Elon Musk etkisinden dolayı sıkça sosyal medyada gündem olduğundan kullanıcılar da Floki Coin nedir, Floki Coin nasıl alınır gibi soruları sıkça araştırmaktadırlar.

Bu içeriğimizde sizlere Floki Inu (FLOKI) nedir, nasıl ve nereden alınır başta olmak üzere FLOKI ile ilgili tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Floki Inu Nedir?

Floki Inu, Shiba Inu (SHIB)’dan esinlenerek oluşturulmuş Elon Musk’tan ilham alan topluluk odaklı bir kripto varlıktır.

Dogecoin Killer olarak kripto piyasalarda nam salan Shiba Inu (SHIB) hayranları tarafından oluşturulan ve adını Vikingler‘deki bir tarihi karakterden alan Floki Inu, Kimbal Musk’ın Milyon Bahçeler Hareketi (Million Gardens Movement) projesinin resmi tek kripto projesi olup kendi içinde üç ana proje üzerine çalışmaktadır.

Bu projelerden biri Metaverse evreninde bir NFT oyun projesi olan Valhalla, bir diğeri NFT pazarı olarak tasarlanan FlokiPlaces ve son olarak da Floki Inuversity olarak adlandırılan bir eğitim/öğretim projesidir.

Hedefleri arasında en iyi 10 kripto varlık arasına girmek var olan Floki Inu, sahip olduğu topluluğun gücünün de etkisi ile kripto dünyasında bir devrim yapmayı planlamaktadır.

Floki nedir diye sorulacak olursa da Floki, Floki Inu’nun token birimidir ve aynı zamanda token adıdır.

Hem Ethereum blockchain hem de Binance Smart Chain üzerinde kurulmuş bir proje olan Floki Inu, deflationarion de denilen her alım ve satımda gerçekleştirilen otomatik yakım işlemine ve yine her alım ve satımda gerçekleştirilen otomatik staking işlemine sahiptir.

Daha açıklayıcı olmak gerekirse bir kullanıcı her Floki Inu (FLOKI) alımı ya da satımı yaptığında bu alım ve satımından bir miktar kesilerek kesilen miktarın bir kısmı otomatik yakılıp kalan kısmı da elinde Floki Inu (FLOKI) tutan kişilere ödül olarak dağıtılmaktadır.

FLOKI, kısa vadede Forbes Magazine ve Yahoo Finance gibi dünyaca ünlü finans yayınlarında yer almayı başardığından ve Elon Musk desteği aldığından hedeflerini oldukça büyük tutmaktadır.

Floki Inu (FLOKI) Nereden Alınır?

Floki Inu yani FLOKI almak için temelde iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır:

 • Merkezi kripto borsalardan satın almak,
 • PancakeSwap ve UniSwap merkeziyetsiz kripto borsalar üzerinden satın almak.

Yani başka bir deyişle PancakeSwap veya UniSwap üzerinden MetaMask ya da TrustWallet gibi bir cüzdan aracılığıyla FLOKI satın alabileceğiniz gibi aynı zamanda FLOKI listelemesi yapan kripto borsalar üzerinden de FLOKI satın alabilirsiniz.

Floki Inu (FLOKI) Nasıl Alınır?

Floki Inu (FLOKI) listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden FLOKI satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Gate.io borsasındaki hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra eğer para yatırmanız gerekiyorsa hesabınıza aktarım sağlayın. io Borsası’nın detaylı kullanımı ile ilgili şu içeriğimizi inceleyebilirsiniz: Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi
 • Para aktarımı yaptıysanız veya hesabınıza para varsa Trade bölümüne gelin ve burada arama kısmından FLOKI/USDT paritesini bulun ve seçin.
 • Seçim yaptıktan sonra FLOKI Al (Buy FLOKI) kısmından satın almak istediğiniz miktarda FLOKI Token satın alabilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine MetaMask veya Trust Wallet gibi bir cüzdan hesabı ile UniSwap üzerinden de Floki Inu satın alınabilmektedir. Eğer UniSwap üzerinden Floki Inu (FLOKI) satın almak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet veya MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Ethereum (ETH) kripto para birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Transferi yapacağınız borsa hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına ERC20 protokolü üzerinden minimum miktarı sağlamak koşuluyla dilediğiniz miktarda ETH transferi yapın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve UniSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan ETH seçimi yapın ve alt kısımdan FLOKI aramasını yaparak seçin. Eğer FLOKI araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x43f11c02439e2736800433b4594994Bd43Cd066D FLOKI ETH contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Floki Inu (FLOKI) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

Son olarak da PancakeSwap üzerinden Floki Inu yani FLOKI Token alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance Borsası’nda hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan FLOKI aramasını yaparak seçin. Eğer FLOKI araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x2B3F34e9D4b127797CE6244Ea341a83733ddd6E4 FLOKI BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Floki Inu (FLOKI) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap üzerinden FLOKI satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

Floki Inu (FLOKI) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Floki Inu veya token adıyla FLOKI Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

Floki Coin Nedir?

Floki Coin, kullanıcıların Floki Inu yani FLOKI Token için kullandığı bir terimdir ancak hatalı bir kullanımdır. Çünkü Floki Inu bir coin yani kripto para değil bir kripto token birimidir.

Dolayısıyla Floki Coin ve Floki Inu Coin ile başlayan tüm terimler hatalıdır.

Floki Inuversity Nedir?

Floki Inuversity, Floki Inu‘nun projelerinden biridir ve eğitim & öğretim üzerine tasarlanmıştır.

FlokiPlaces Nedir?

Floki Places, Floki Inu‘nun NFT pazaryeri projesidir. NFT alışverişlerinin ve diğer tüm NFT işlemlerinin yürütüleceği bir proje olarak tasarlanmıştır.

Elon Musk Floki Inu’yu Destekliyor Mu?

Floki Inu, Elon Musk‘tan ilham alan bir kripto projesidir ancak Elon Musk‘ın direkt olarak bir desteği bulunmuyor. Zaman zaman Musk, Twitter üzerinden Floki Inu köpeğiyle ilgili paylaşımlar yapmaktadır ve birçok kullanıcı bu paylaşımları dolaylı olarak Floki Token ile ilgili olarak görmektedir.

Floki Inu (FLOKI)’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Floki Inu (FLOKI) Resmî Web Sitesi
https://theflokiinu.com/

Floki Inu (FLOKI) Twitter
https://twitter.com/realflokiinu

Floki Inu (FLOKI) Telegram
https://t.me/FlokiInuToken

Floki Inu (FLOKI) Discord
https://discord.com/invite/cujZEcmK2x

Floki Inu (FLOKI) Medium
https://medium.com/@realflokiinu

Floki Inu (FLOKI) Instagram
https://www.instagram.com/realfloki_inu/

Floki Inu (FLOKI) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/floki-inu/

Floki Inu (FLOKI) CoinGecko
https://www.coingecko.com/en/coins/floki-inu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Floki Inu (FLOKI) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir