Radio Caca (RACA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Radio Caca (RACA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Teknoloji ile beraber teknoloji dünyasının da bir araya gelmesiyle hem yepyeni teknolojiler hem de yepyeni kripto varlıklar piyasada yer almaya devam ediyor. Radio Caca ve RACA Token da kripto piyasasında yerini alan bir proje ve kripto varlık olarak öne çıkmayı başardı.

Her yeni çıkan kripto para ya da token için olduğu gibi Radio Caca (RACA) için de Radio Caca nedir, RACA nedir ve nasıl, nereden alınır gibi sorular bir anda en sık sorulan sorular olmaya başladı.

Bu içeriğimizde sizlere Radio Caca nedir ve RACA nedir soruları başta olmak üzere Radio Caca (RACA) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Radio Caca Nedir?

Radio Caca; metaverse, NFT, DeFi ve GameFi destekli bir kripto oyun projesidir.

Elon Musk’ın annesi Maye Musk, Binance Borsası CEO’su Changpeng Zhao ve daha birçok ismin desteklediği Radio Caca, Ekim 2021 tarihinde ortaya çıkmış ve kısa sürede popüler olmuştur.

Radio Caca projesi içerisinde kripto dünyasına dair hemen her şey mevcut ve planlanmış olarak görünmektedir. Hem DeFi (Decentralized Finance), hem GameFi, hem NFT, hem de Metaverse adına birçok özellik ve proje barındıran Radio Caca, destekleyen ünlü isimlerin de yer aldığı panel ile adından iddialı bir şekilde bahsettirmektedir.

Metaverse alanında USM Metaverse projesi ile 2021 yılının sonuna kadar demosu, 2022 yılında ise tam sürümü ile büyük bir beklenti yaratan Radio Caca, projesiyle birlikte metaverse ve kripto oyun alanında büyük bir başarı hedefliyor.

USM Metaverse nedir diye sorulacak olursa da USM Metaverse; Tencent ve Backed Game firmaları ile birlikte yaklaşık 2 yıldır geliştirilen ve 2 milyon dolarlık bir yatırımla ortaya çıkacak olan Radio Caca’nın oyun projesidir. 3 boyutlu bir haritalandırma teknolojisine sahip olacak olan oyunun adındaki USM kısaltması United Stated of Mars cümlesinin kısaltmasıdır.

Oyun tam bir metaverse deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmış olup oyunculara Mars’ta geçecek olan benzersiz bir serüven yaşatmayı planlamaktadır. Ayrıca oyun içerisinde özel olarak tasarlanmış NFT projeleri yer alacak ve Play-to-Earn (P2E) de denilen Oyna Kazan deneyimi olan GameFi özellikleriyle birlikte DeFi projeleri ve özellikleri de sunulacak.

RACA Nedir?

RACA, Radio Caca’nın projesine özel yerel token birimidir.

Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer alan RACA, Radio Caca için USM Metaverse ve diğer tüm projelerde geçerli kripto varlık birimi olacaktır.

Ayrıca yine Radio Caca için özel hazırlanan NFT projelerinde ve diğer tüm DeFi ve GameFi sistemlerinde de RACA Token ile alışverişler gerçekleştirilecektir.

BSC ekosisteminde yer alsa da yol haritasında Ethereum blok zincirinde de yer alma hedefi belirleyip bu hedefi gerçekleştirilen RACA Token, ayrıca güncellenerek V2 versiyonunu da yayınlamıştır.

RACA Nereden Alınır?

Eğer Radio Caca Token yani diğer adıyla RACA Token almak istiyorsanız bunun için iki alternatifiniz bulunmaktadır:

 1. PancakeSwap DEX platformundan satın almak,
 2. Radio Caca (RACA) listeleyen merkezi kripto borsalardan satın almak.

Eğer DEX platformları kullanımı konusunda tecrübeliyseniz RACA Token almakta hiçbir zorluk yaşamazsınız ancak böyle bir tecrübeniz yoksa imdadınıza RACA listeleyen kripto borsalar yetişecektir.

RACA Nasıl Alınır?

Eğer merkezi bir kripto borsadan kolaylıkla RACA Token satın almak istiyorsanız RACA listeleyen kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden aşağıdaki adımları takip ederek RACA Token alabilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz RACA tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne RACA yazarak RACA/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve RACA Satın Al (Buy RACA) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine PancakeSwap üzerinden RACA Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan RACA aramasını yaparak seçin. Eğer RACA araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x043b49749e0016e965600d502e2177ca2d95b3d9 RACA BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Radio Caca (RACA) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap üzerinden RACA satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

Radio Caca (RACA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Radio Caca ve RACA Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu alan sizden gelen talepler ve sorular üzerine sıkça güncellenecektir.

RACA Coin Nedir?

İnternet kullanıcılarının hemen hepsi tüm kripto varlıklara coin dedikleri için RACA Token için de RACA Coin ve Radio Caca Coin terimleri sıkça kullanılmaktadır ancak RACA yani Radio Caca bir coin değil bir token birimidir.

Radio Caca (RACA) Binance Borsası’nda Var Mı?

Radio Caca (RACA) henüz Binance Borsası’nda listelenmemiştir ancak Binance CEO‘su Changpeng Zhao (CZ) tarafından desteklenmesinden ötürü neredeyse herkes Radio Caca (RACA)‘nın Binance Borsası‘nda yer alacağına kesin gözüyle bakmaktadır.

Elon Musk Radio Caca (RACA) İlişkisi Nedir?

Elon Musk‘ın doğrudan Radio Caca ile bir ilişkisi bulunmuyor ancak annesi Maye Musk NFT alanında Radio Caca (RACA) için destek sağlamaktadır. Ayrıca Radio Caca‘nın oyun projelerinde Dogecoin (DOGE)‘den esinlenilerek oluşturulmuş robot köpek NFT karakterleri yer alacaktır.

Radio Caca (RACA)’nın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Radio Caca (RACA) Resmî Web Sitesi
https://www.radiocaca.com

Radio Caca (RACA) Twitter
https://twitter.com/RadioCacaNFT

Radio Caca (RACA) Telegram
https://t.me/RadioCacaofficialNews

Radio Caca (RACA) Reddit
https://www.reddit.com/r/RadioCacaNFT/

Radio Caca (RACA) Medium
https://radiocaca.medium.com/

Radio Caca (RACA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/radio-caca/

Radio Caca (RACA) Resmi Web Sitesi
https://www.coingecko.com/tr/coins/radio-caca

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Radio Caca (RACA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir