ABGCoin (ABGC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

ABGCoin (ABGC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsalara ait kripto para ve token birimlerini tercih edip güvenli liman olarak gören yatırımcılar için ABStocks Borsası‘na ait ABGCoin (ABGC) kripto para birimi de şimdiden merak uyandıran kripto varlıklardan biri oldu.

Bu içeriğimizde ABGCoin nedir, nasıl ve nereden alınır soruları başta olmak üzere ABGC ile ilgili tüm soruları cevaplayamaya çalışacağız.

ABGCoin (ABGC) Nedir?

ABGCoin yani ABGC, AB Group Holding‘e ait olan ABStocks Borsası‘nın yerel kripto para birimidir.

ABGroup Coin olarak da adlandırılan ABGCoin (ABGC), ABStocks Borsası‘nda yapılan işlemlerde daha düşük komisyon oranları fırsatı sunmak üzere oluşturulmuş bir kripto para olup, yatırımcılarına kazandırma hedefinin yanı sıra aynı zamanda da kendi blok zincirini oluşturmayı planlamaktadır.

Kendine ait blok zincir ağ yapısının yanı sıra 30 saniyelik blok üretme hızına sahip olan ABGC Coin, Proof of Work (PoW) protokolüne göre çalışmaktadır. Her ne kadar Proof of Work protokolüne sahip olsa da ABGCoin‘in madenciliği yapılmamaktadır ve toplam arzın tamamı üretilerek elde edilmiştir ve toplamda 100.000.000 adet arzı bulunmaktadır.

S-CRYPT hash fonksiyonuna sahip olan ABGCoin, bir emanet sistemi yapısı ve kullanıcı kimliği ile entegre olarak çalışan adres özelliğine sahiptir. Bu sayede S-CRYPT fonksiyonunun sahip olduğu eksiklerin giderilmesi ve ortaya kusursuz bir kripto para çıkarılması hedeflenmiştir.

ABGCoin (ABGC) Nasıl ve Nereden Alınır?

ABStocks Borsası‘na ait olan ABGCoin (ABGC) kripto para birimini satın almanın şu anda tek yolu ABStocks Borsası‘ndan satın almaktır ve henüz başka platformlarda ya da kripto borsalarda listelenmemiştir.

Eğer ABGCoin satın almak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. ABStocks hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hesap oluşturmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Cüzdanım bağlantısına tıklayın.
  3. Nakit Varlıklarınız başlığı altındaki Türk Lirası (TL) bölümündeki Yatır bağlantısına tıklayın.
  4. Açılan pencerede verilen banka hesap bilgilerine yatırmak istediğiniz miktarı Havale/EFT ile gönderin.
  5. Yatırım miktarınız hesabınıza geçtikten sonra yine Cüzdanım bağlantısına tıklayın ve açılan sayfada Kripto Varlıklarınız başlığı altındaki ABGC kripto para birimi bölümünden Al/Sat bağlantısına tıklayın.
  6. Son olarak da açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek ABGC Al butonuna tıklayın ve satın alma işlemini tamamlayın.

Diğer Türk ya da Türk Lirası (TL) destekleyen kripto borsalarda olduğu gibi ABStocks Borsası‘na da para transferi yaparken mutlaka hesap sahibinin adına ait bir hesaptan transfer yapılması gerekmektedir. Diğer türlü para hesaba geçmeyecek ve sorun yaşanacaktır.

Ayrıca ABStocks hesabınıza para yatırırken ATM’den para yatırma işlemi gerçekleştirilmemesi de gerekiyor. Çünkü ATM üzerinden yatırılan paraların kim tarafından yatırıldığı net olamayacağından bu para yatırma yöntemi de kripto borsalar tarafından kabul edilmemektedir.

ABGCoin (ABGC) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde ABGCoin veya diğer adıyla ABGC ile ilgili en çok sorulan sorulan cevaplarını paylaşacağız. Bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

ABGC Coin Nedir?

ABGC Coin, ABGCoin‘in kullanıcılar arasında kullanılan adıdır. Kısmen doğru bir kullanım olsa da ilgili kripto paranın orijinal adı ABGC Coin olup kodu da ABGC şeklindedir.

ABStocks Coin Nedir?

ABGCoin‘in ait olduğu borsa ABStocks Borsası olduğu için bazı kullanıcılar da ABGCoin ya da ABGC demek yerine ABStocks Coin ismini kullanmaktadır. Yani ABStocks Coin ile ABGCoin aynı şeydir.

ABStocks Nedir?

ABStocks, 2020 yılında resmi olarak faaliyete geçen Bitospher Borsası‘nın AB Grup Holding tarafından aldığı yatırımla 2021 yılında yenilenmesi ile ortaya çıkan bir borsadır.

ABGCoin Geleceği Olan Bir Kripto Para Mı?

Henüz çok yeni olmasından dolayı ABGCoin‘in geleceğinden bahsetmek doğru olmaz. Sadece şunu söyleyebiliriz; eğer ABStocks Borsası hem borsa faaliyetlerinde hem de ABGCoin geliştirme sürecinde emin adımlarla ilerlerse elbette güzel bir gelecekten bahsedilebilir.

ABGCoin Yorumları Nasıl?

ABGCoin, bir üstteki cevapta da bahsettiğimiz gibi henüz çok yeni olduğundan ne yazık ki kendisine ait yorumlar bulmak da oldukça zordur.

ABGCoin (ABGC)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

ABGCoin (ABGC) Resmî İnternet Sitesi
https://abstocks.com/

ABGCoin (ABGC) Facebook
https://www.facebook.com/ABStocksTR

ABGCoin (ABGC) Twitter
https://twitter.com/ABStocks_TR

ABGCoin (ABGC) Instagram
https://www.instagram.com/ABStocks_TR/

ABGCoin (ABGC) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UC3cfWOAJWygI7MKKTqhfDIQ

ABGCoin (ABGC) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/abstocks/

ABGCoin (ABGC) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/abstocks/

Henüz çok yeni olan ve ilerleyen dönemlerde iyi yerlere gelerek hem Türkiye adına hem de yatırımcılarına güzel kazançlar sunmasını umduğumuz ABGCoin ile ilgili görüşlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
ABGCoin (ABGC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir