Akita Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Akita Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönem tokenlar arasında en popüler tokenlardan biri olan Akita Inu (Akita Coin), Dogecoin ve Shib Coin gibi bir köpek cinsinden esinlenerek oluşturulmuş ve çok kısa bir sürede popüler olmuştur.

Popülerliği ile birlikte Akita Coin nedir, Akita Coin nasıl alınır, Akita Coin nereden alınır gibi soruları da beraberinde popülerleşen Akita Inu hakkında en çok merak edilen konuları ve soruların cevaplarını içeriğimizde bulabileceksiniz.

Akita Inu (AKITA) Nedir?

Akita Inu ve Akita Token olarak adlandırılan Akita Coin, bir meme token çeşididir. Kurucuları, Akita Coin’i Little Brother of Dogecoin, yani Dogecoin’in Küçük Erkek Kardeşi olarak adlandırmaktadır.

Akita Coin, SHIB Coin ile oldukça benzerdir ancak birebir aynı token değillerdir. Toplamda 100,000,000,000,000 (100 Trilyon) arzı bulunan Akita Coin, bu arzın yarısını yakılmak üzere Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e göndermiş ve kalan %50’lik kısmı ise Uniswap havuzunda kilitlemiştir.

Elon Musk ve Dogecoin’den ilham alınarak oluşturulduğu iddia edilen Akita Coin ile SHIB Coin arasındaki en büyük fark buradan gelmektedir. SHIB Coin, tam anlamıyla Dogecoin karşıtı olarak ve Dogecoin katili sıfatıyla ortaya çıkmış ve Dogecoin’den daha başarılı olma hedefi koymuştur. Akita Coin ise kendini Dogecoin kardeşi olarak görüp Dogecoin’i ilham kaynağı olarak belirtmektedir.

Akita Coin ile SHIB Coin arasındaki bir diğer fark ise proje ve çıkış yolu tamamen aynı olsa da toplam arzda kendini göstermektedir. Akita Coin, SHIB Coin toplam arzından 10 kat daha düşük toplam arza sahiptir.

Akita Token, kendini merkezi olmayan topluluk odaklı bir deney olarak görmektedir. Topluluk odaklı olmasından dolayı da kurucusunun ve kurucu paylarının olmadığı iddia edilmektedir. Kurucularının temel amacı, topluluk içindeki becerileri Akita Coin’in geliştirilmesinde değerlendirmek ve Akita Coin geleceğine topluluk olarak karar verilmesini sağlamaktır.

ERC 20 ağından bir token olan Akita Coin, Vitalik Buterin yani Ethereum tarafından yasaklanmadıkları sürece daima büyüme iddiasında olup dünyadaki tüm Akita Coin sahiplerinin eşit söz hakkına ve eşit paylara sahip olması gerektiğini savunmaktadır.

Akita Inu (AKITA) Nasıl ve Nereden Alınır?

Akita Coin nasıl alınır merak ediyorsanız bu konuda hiçbir şekilde endişe duymayın çünkü Akita Token hali hazırda 10’dan fazla borsa ve havuzda listelenmiştir.

Birden fazla yatırım yapabilme platformuna sahip olsa da Akita Coin satın almanın en kolay yolu Gate.io hesabınıza giriş yaparak market bölümünden Akita Coin’i bulup USDT paritesinden satın almaktır.

Eğer Gate.io hesabınız yoksa öncelikle Gate.io hesabı oluşturmak için buraya tıklayın. Hesabınızı oluşturduktan ve hesabınıza para transferi gerçekleştirdikten sonra hemen Piyasalar veya İngilizce adıyla Markets sayfasına gelip Akita Coin satın alabilirsiniz.

Gate.io borsasını kullanmakta sorun yaşıyorsanız veya zorlanıyorsanız aşağıdaki içeriğimizi inceleyebilir ve tüm işlemleri Akita Coin için birebir gerçekleştirebilirsiniz.

Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi

Akita Inu (AKITA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Akita Coin veya esas adıyla Akita Inu Token ile ilgili en çok sorulan soruların ve merak edilen konuların cevaplarını paylaşacağız. Bu bölüm sizden gelen yorum ve sorularla orantılı bir şekilde düzenli olarak güncellenecektir.

Akita Coin Projesi Nedir?

Akita Coin proje olarak bir meme token ve topluluk projesidir.

Akita Coin Nereden Alabilirim?

Akita Coin sahibi olabilmek için Gate.io borsasındaki hesabınıza para yatırarak USDT paritesinden Akita Coin alabilirsiniz. Gate.io hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.

Akita Coin Ne Zaman Çıktı?

Akita Coin piyasa verilerine göre ilk olarak 2 Şubat 2021 tarihinde ortaya çıkmıştır.

Akita Coin Hangi Borsada Yer Alıyor?

Akita Coin hali hazırda Gate.io borsasında yer almaktadır.

Akita Inu Coin Nedir?

Akita Inu Coin ile Akita Coin aynı token birimidir. Akita Coin; Akita Inu, Akita Inu Coin, Akita Token ve Akita Inu Token isimleriyle de anılmaktadır.

Akita Coin Kaç TL, Kaç Dolar?

Akita Coin fiyat ve güncel piyasa verilerini görmek için buraya tıklayın.

Akita Coin Hangi Ülkenin Kripto Parasıdır?

Akita Coin herhangi bir ülkenin kripto para birimi veya token birimi değildir. Çıkış noktası olarak ise Akita Coin Japonya’dan çıkmıştır.

Akita Coin Nereden Alınır?

Akita Coin şu anda en hızlı ve pratik bir şekilde Gate.io borsasından satın alınabilmektedir.

Akita Token Nedir?

Akita Token, Akita Coin’in diğer adıdır. Aslında Akita Inu bir kripto para değil bir token birimidir ancak yine de birçok kişi tarafından Akita Coin olarak bilinmektedir.

Akita Inu Coin Nasıl Alınır?

Akita Coin alabilmek için Gate.io borsasında hesap oluşturmanız ve satın alım yapmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için yazının üst kısımlarında yer alan “Akita Coin Nasıl Alınır?” başlığını inceleyebilirsiniz.

Akita Inu (AKITA)’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Akita Inu (AKITA) Web Sitesi
https://www.akita.network/

Akita Inu (AKITA) Twitter
https://twitter.com/akita_network/

Akita Inu (AKITA) Instagram
https://www.instagram.com/akita_network/

Akita Inu (AKITA) Facebook
https://www.facebook.com/AKITATOKEN

Akita Inu (AKITA) Telegram
https://t.me/akitatoken

Akita Inu (AKITA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/akita-inu/

Akita Inu (AKITA) CoinGecko
https://www.coingecko.com/en/coins/akita-inu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Akita Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir