ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?

ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarının doğasında var olan dinamikliğinden kaynaklı her geçen gün yepyeni bir proje ortaya çıkabiliyor ya da bir proje bir anda parlayabiliyor. ConstitutionDAO ve PEOPLE Token da son zamanların yükselen yıldızlarından biri olmayı başardı.

Yer aldığı kripto borsalarda gösterdiği yükseliş grafiğinden dolayı ConstitutionDAO (PEOPLE) yatırımı yapmak isteyen kullanıcılar ise ConstitutionDAO nedir ve PEOPLE Token nedir sorularına net bir cevap bulamadan yatırım yapmaya çekinmektedir.

Bu içeriğimizde sizlere ConstitutionDAO nedir ve PEOPLE Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi soruların yanı sıra ConstitutionDAO (PEOPLE) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

ConstitutionDAO Nedir?

ConstitutionDAO, ABD Anayasası’nın orijinal bir kopyasını satın almak için Kasım 2021’de kurulmuş merkezi olmayan blockchain tabanlı bir organizasyondur.

Çok kısa bir süre önce kurulan ConstitutionDAO, Ethereum tabanlı olup temel amaç olarak topladığı fonlar ve oylarla Sotheby’s müzayedesinde bu müzayedeyi kazanmayı hedeflemiştir. Ancak 47 milyon dolar gibi bir fon toplamış olmasına rağmen müzayedeyi kazanamamış ve kazanamayınca da tamamen topluluğun sahip olduğu bir proje olmuştur.

Müzayedeyi kazanamasa da birçok kesimden takdir toplayan ve DAO‘nun gücünü gösterdiğine inanılan ConstitutionDAO için genel yorum insanların bir şeyler satın alma, şirket kurma, kaynakları paylaşma ve kâr amacı gütmeyen kuruluşları yönetme şeklini değiştirme potansiyeline sahip olduğu şeklindedir.

Müzayede kaybedilmeden önce ConstitutionDAO ekibi yatırımcılarına yani topluluğuna geri ödeme sözü vermişti. Nitekim müzayede kazanılamayınca da geri ödemeler gerçekleşti. Ayrıca müzayedeyi kaybettikten ve çekirdek ekibin geri çekilme seçimine takiben, tokenların, Juicebox‘ta 1:1.000.000 oranında tutulan akıllı sözleşmeden Ethereum için kullanmaktan başka hiçbir hakka, yönetime veya kullanıma sahip olmadığı belirtilmiştir.

Kriptonun sadece bir teknoloji değil, bir hareket olduğuna inanan ConstitutionDAO topluluğu, Gemini‘nin her zaman kriptonun toplumu yeniden tasarlayacağına ve bireyi güçlendireceğine inandığının altını çizerek Gemini Frontier Fund‘un ConstitutionDAO‘yu desteklemekten gurur duyduğunu belirtmiş ve anayasanın tamamen halka ait olduğunun altını çizmiştir.

PEOPLE Token Nedir?

People Token; ConstitutionDAO projesinin yerel belirteci olan kripto token birimidir.

Maksimum arzı 6.790.819.656 adet olan PEOPLE Token‘ın dolaşımdaki arzı bilinmemekte olup mevcuttaki toplam arzı 5.127.254.111 adet olarak görünmektedir. Sınırsız bir arzı olmamasının yanı sıra ayrıca PEOPLE Token ile yapılan tüm işlemlerde arzı azaltmak üzere belli oranda yakım işlemi de gerçekleşmektedir.

PEOPLE Token Nereden Alınır?

Ethereum tabanlı bir kripto varlık birimi olan PEOPLE Token‘ı satın alabilmenin tek yolu PEOPLE Token listelemesi yapan merkezi ya da merkeziyetsiz kripto borsalardan satın alım yapmaktır.

PEOPLE Token hali hazırda birden fazla kripto borsada listelenmiştir ve zamanla daha birçok kripto borsada listeleneceği düşünülmektedir.

PEOPLE Token Nasıl Alınır?

Eğer merkezi bir kripto borsa üzerinden ConstitutionDAO (PEOPLE) Token satın almak istiyorsanız PEOPLE Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek PEOPLE Token satın alabilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz PEOPLE tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve önce transferinizi Tether (USDT) birimine çevirip daha sonra arama bölümüne PEOPLE yazarak PEOPLE/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve PEOPLE Al (Buy UFO) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine PEOPLE Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz.

MEXC Borsası’ndan hemen bir hesap açarak PEOPLE Token almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında detaylı bilgi için de MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

ConstitutionDAO (PEOPLE) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda ConstitutionDAO ve PEOPLE Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

PEOPLE Coin Nedir?

PEOPLE Coin, ConstitutionDAO (PEOPLE) için halk arasında oluşmuş bir terimdir ancak ConstitutionDAO (PEOPLE) projesi kendi özel blok zincirine ait olmadığı için Ethereum blok zincirini kullanmaktadır ve dolayısıyla coin değil token birimidir.

Aynı şekilde ConstitutionDAO Coin ya da Constitution Coin gibi terimler de hatalı kullanım olacaktır.

ConstitutionDAO (PEOPLE)’nun Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

ConstitutionDAO (PEOPLE) Resmî Web Sitesi
https://www.constitutiondao.com/

ConstitutionDAO (PEOPLE) Twitter
https://twitter.com/constitutiondao

ConstitutionDAO (PEOPLE) Discord
https://discord.com/invite/p2jdESeVfy

ConstitutionDAO (PEOPLE) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/constitutiondao/

ConstitutionDAO (PEOPLE) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/constitutiondao

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
ConstitutionDAO (PEOPLE) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir