Dünyanın En Çok Tercih Edilen 10 Kripto Borsası

Dünyanın En Çok Tercih Edilen 10 Kripto Borsası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para ile ilgilenen kişi sayısı her geçen gün artarken paralel olarak kripto borsalarda da artış olmaktadır. Bu artış bir taraftan kripto paraların popülerliği ve geleceği için iyi olsa da insanlarda başka soru işaretlerine yol açmaktadır. Bu soru işaretlerinden en büyüğü de hangi borsanın tercih edilmesi gerektiğidir.

Kripto borsa; Bitcoin ile birlikte mevcut ve yeni kripto paraların alınıp satılabildiği platformlardır. Her ne kadar borsa siteleri olsa da birçok kullanıcın kripto para siteleri olarak bildiği kripto borsalar eski veya yeni, düşük ya da yüksek hacimli bakılmaksızın güvenlik açısından oldukça güçlü alt yapılara sahiptir. Ancak yine de hem güvenilirlik hem de hacim açısından birçok kişi dünyanın en çok kullanılan kripto borsalarını tercih etmek istemektedir.

Sizin için derlediğimiz dünyanın en çok tercih edilen 10 kripto borsasını inceleyerek tercihinizi yapabilirsiniz. Bu listede Türk borsalarını da görmeyi çok isterdik ancak umuyoruz ki yakın bir gelecekte bu beklentimiz de gerçekleşir.

Binance

Kripto borsa denilince şüphesiz ki akla ilk gelen borsa Binance olacaktır. Binance kelime anlamı olarak İngilizce finans anlamına gelen Finance kelimesinden türetilmiştir ve açılım olarak “Bitcoin Finance” anlamına gelmektedir.

Malta merkezli Binance, kripto borsasının en çok tercih edilme sebeplerinden birisi çok düşük komisyon masraflarına sahip olmasıdır. Kripto paraların popülerleşmeye başladığı anlardan beridir var olan ve her geçen gün büyüyen Binance borsası, kripto para siteleri arasında dünyada en çok bilinen borsadır desek yanılmış olmayız.

Binance hesabınız yoksa hemen bir hesap açmak ve düşük komisyonlarla kripto para alımı ve satımı gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

Gate.io

Gate.io kripto para borsası da dünyanın en popüler borsalarından biridir. ABD merkezli ve hacim olarak ilk 10 içerisinde henüz yer almayan Gate.io borsasını en çok cazip kılan ise yeni piyasaya çıkan tüm kripto paralara yer vermesi ve erken alım fırsatları sunmasıdır.

Gate.io hesabınızı açmak ve piyasaya yeni giren kripto paraların ilk sahibi olmak ve erken yatırım avantajları yakalamak istiyorsanız buraya tıklayın.

MEXC (MXC)

Çin merkezli eski adıyla MXC yeni adıyla MEXC kripto para borsası da dünyanın en popüler borsalarından biridir. Hacmi oldukça yüksek olan kripto para borsasının avantajları tıpkı Gate.io kripto para borsası gibi birçok kripto parada ilk alım fırsatları sunmasıdır.

MEXC hesabınız yoksa hemen bir hesap açmak ve düşük komisyonlarla kripto para alımı ve satımı gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

Coinbase Pro

Coinbase Pro, kripto borsacıların en çok tercih ettiği kripto para borsalarından biridir. Kripto para piyasasında uzun bir süredir var olması, hacmiyle ve yatırımcılarıyla da ilk 10’da yer alan ABD merkezli Coinbase Pro, özellikle stabilitesi ve verdiği güvenle kripto borsacılar tarafından en çok tercih edilen borsalardan biridir.

Coinbase Pro hesabınız yoksa hemen bir hesap açarak kripto para alımı ve satımı gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

KuCoin

Kripto para borsaları arasında bilinirliği ve hacmiyle en çok tercih edilen bir diğer borsa da Hong Kong merkezli KuCoin. KuCoin kripto para borsası hacmiyle ve popülerliğiyle kripto para borsacılarının gözdesi olan borsalardan biri olan KuCoin, sistemi ve güvenilirliğiyle de fazlasıyla tercih sebebidir.

KuCoin hesabı açarak oldukça makul komisyonlarla kripto para alımı ve satımı için buraya tıklayın.

Bitfinex

Merkezi Hong Kong’da bulunan ve Britanya Virjin Adaları’a kayıtlı iFinex Inc. şirketine ait olan Bitfinex kripto para borsası, bir zamanlar çok ciddi sorunlar ve kayıplar yaşasa da günümüz koşullarında hala kripto para borsacılarının en çok tercih ettiği kripto borsalardan biridir.

Bitfinex hesabınız yoksa hemen bir hesap açmak istiyorsanız buraya tıklayın.

Bitstamp

Hacmiyle dünyanın en büyük ilk 10 borsasından biri olan Bitstamp kripto para borsası, Slovenya merkezli olup kripto para borsacılarının güvenilirliği ve hacmiyle en çok tercih ettiği borsalardan biridir.

Bitstamp hesabı açarak kripto borsada yerinizi almak ve alım satım yapmak için buraya tıklayın.

CoinDCX

Singapur merkezli CoinDCX, hacmiyle rakiplerine göre geride kalsa da yine de en çok tercih edilen kripto para borsalarından biridir. CoinDCX’in en çok tercih edilme sebeplerinde ilk sırada yer alan özellik ise kaldıraç ya da diğer adıyla margin sisteminde ilk 24 saat ücret talep etmemesi ve 24 saat sonrasında talep edilen ücretlerin çok düşük olmasıdır.

CoinDCX hesabınızı oluşturarak ilk 24 saat ücret ödemeden kaldıraç/margin alım satımları gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

OKX (OKEx)

Malta merkezli bir diğer kripto para borsası OKX, piyasada var olduğu süre ve düşük alım & satım komisyonlarıyla kripto borsacıların en çok sempati duyduğu ve tercih ettiği kripto borsalardan biridir.

OKX hesabınız yoksa hemen bir hesap açarak düşük komisyonlarla kripto para alımı ve satımı gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

CEX.io

Kripto para borsalarından en popüler bir diğer borsa İngiltere merkezli CEX.io kripto para alımlarındaki kolaylığı, işlemlerdeki hızı ve düşük komisyon ücretleriyle çok tercih edilenler arasında yerini almaktadır.

CEX.io hesabı oluşturarak kripto para alımı ve satımı gerçekleştirmek için buraya tıklayın.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Dünyanın En Çok Tercih Edilen 10 Kripto Borsası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir