Hamster Coin (HAM) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Hamster Coin (HAM) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topluluk odaklı kripto varlıkların bir anda kripto piyasaları ele geçirdiği bu dönemlerde Hamster Coin ya da token adıyla HAM Token, son zamanların yükselen yıldızlarından biri olmayı başardı.

Kısa zamanda gösterdiği popülaritenin yanı sıra geçtiğimiz günlerde birim fiyatının bir hata sonucu tavan yapmasıyla bir anda gözleri üzerine çeken Hamster Coin, şu anda Hamster Coin nedir, Hamster Coin nasıl alınır ve Hamster Coin nereden alınır gibi birçok soruyla da popülerleşmeye devam ediyor.

Bu içeriğimizde sizlere Hamster Coin nedir, nasıl ve nereden alınır başta olmak üzere Hamster Coin (HAM) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Hamster Coin (HAM) Nedir?

Hamster Coin, tamamen topluluk odaklı olarak oluşturulmuş bir mem token birimidir.

Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer alan, kripto varlık kodu HAM olan ve bu nedenle de HAM Coin ya da HAM Token da denilen Hamster Coin, adını logosunda da bulunan Hamster cinsi canlıdan almaktadır. Her ne kadar adı Hamster Coin olsa da aslında Hamster Coin bir coin birimi değil token birimidir.

Merkeziyetsizliğini vurgulayan ve tamamen topluluk odaklı olduğunun altını çizen bir kripto varlık olan Hamster Coin; özellikle şeffaf olduğunu, güven noktasına öncelik tanıdığını ve sahip olduğu topluluğun tek karar mekanizması olduğunu vurgulayarak öne çıkmaktadır.

Proje anlamında öncelikle kendine bir topluluk kazanmayı hedef edinmiş Hamster Coin’in öne çıkan tek projesi ise HamsterSwap adı verilen kripto borsa platformu açma hedefidir. HamsterSwap ile başta Hamster Coin (HAM) olmak üzere birçok kripto varlığın alım ve satımının gerçekleştirileceği ve tamamen topluluğun karar mekanizması olacağı DEX adı verilen merkeziyetsiz bir borsa açma hedefi bulunmaktadır.

2021 başlangıcı itibariyle piyasada yerini alan Hamster Coin, belirlediği yol haritasındaki birçok aşamayı gerçekleştirmeyi başardı. Yol haritasında şu anda henüz gerçekleşmesi beklenen büyük kripto borsalarda listelenmek olan ve HamsterSwap’ı hayata geçirmek olan Hamster Coin’in ayrıca 2022 yılının ilk çeyreğinde kendine hedef edindiği ancak açıklamadığı sürpriz bir hedefi de bulunmaktadır.

Toplam arzı 10.000.000.000.000.000 (10 Katrilyon) olan Hamster Coin’in %50’lik kısmı yakılmak üzere kilitlenmiştir. Kalan kısım ise şu anda piyasada PancakeSwap ve Hamster Coin listeleyen kripto borsalarda yer almaktadır.

Piyasada yer alan %50’lik dilimin ise %4’lük kısmı halihazırda Hamster Coin sahiplerine ödül olarak dağıtılacakken bir diğer %4’lük kısmı likidite havuzunu desteklemek ve bir %4’lük kısım ise pazarlama çalışmalarında kullanılmak üzere ayrılmıştır. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta ise ödül olarak dağıtılacak olan Hamster Coin miktarından pay alabilmek için minimum 75.000.000.000 (75 Milyar) HAM Token sahibi olunması gerekmektedir.

Hamster Coin (HAM) Nereden Alınır?

Hamster Coin yani HAM Token alabilmenin iki temel yolu vardır:

 1. PancakeSwap DEX platformundan satın almak,
 2. Hamster Coin listelemesi yapan kripto borsalardan satın almak.

Her iki yöntemle de kolaylıkla Hamster Coin (HAM) satın alınabilmektedir. Aradaki tek fark ise merkeziyetsiz bir borsa olan PancakeSwap üzerinden HAM Token satın aldığınız takdirde kazanacağınız ödüller anında hesabınıza geçebilecekken merkezi borsalardan yapılan alımlarda bu ödüller belli periyotlarda borsanın kendisi tarafından dağıtılacaktır.

Hamster Coin (HAM) Nasıl Alınır?

Hamster Coin yani HAM Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan MEXC Borsası üzerinden Hamster Coin (HAM) satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra HAM Token satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Market sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Market sayfasına gidin ve arama bölümünden HAM araması yaparak HAM/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek HAM Al (Buy HAM) butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyerek destek alabilirsiniz.

Merkezi bir kripto borsa yerine PancakeSwap üzerinden YooShi Token satın almak isterseniz de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • TrustWallet ya da MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 01 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan HAM aramasını yaparak seçin. Eğer HAM araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0xb7b36ca86685af52186f1f9394e91d115a9da654 Hamster Coin (HAM) BSC contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Hamster Coin (HAM) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap DEX platformunun detaylı kullanımı ile ilgili bilgi almak için PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hamster Coin (HAM) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Hamster Coin yani HAM Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Sizden gelen sorular ve talepler üzerine bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

Hamster Coin Geleceği Nasıl?

Hamster Coin, arkasına aldığı ciddi bir topluluk desteği ile kısa zamanda ciddi bir potansiyel ve yükseliş sağladı. Tamamen topluluk odaklı olması ve topluluğun da Hamster Coin‘e gösterdiği ilgiden dolayı Hamster Coin‘in geleceği oldukça parlak görünüyor denilebilir.

Hamster Coin Hangi Borsalarda Var?

Hamster Coin, ilk olarak PancakeSwap’ta listelenmiş ve daha sonra Hotbit, XT ve MEXC kripto borsalarında yer almıştır. Yakın bir gelecekte ise Gate.io Borsası’nda listelenecektir.

Hamster Coin (HAM)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Hamster Coin (HAM) Resmî Web Sitesi
https://coinhamster.io/

Hamster Coin (HAM) Twitter
https://twitter.com/_hamster_coin

Hamster Coin (HAM) Telegram
https://t.me/Hamster_Finance

Hamster Coin (HAM) Instagram
https://www.instagram.com/hamster_coin/

Hamster Coin (HAM) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCfG0gFpF7GNTusfwrtT47Vw

Hamster Coin (HAM) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/hamster-coin

Hamster Coin (HAM) GitHub
https://github.com/Hamstersfinance

Hamster Coin (HAM) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/hamster/

Hamster Coin (HAM) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/hamster

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Hamster Coin (HAM) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir