MEXC Referans Kodu (Davet Kodu): 18kaP

MEXC Referans Kodu (Davet Kodu): 18kaP
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MEXC Borsası, dünyanın en çok kullanılan ve tercih edilen merkezi kripto borsalarından biridir. Dolayısıyla da MEXC referans kodu ve MEXC Borsası referans kodu araştırmaları da her geçen gün artmaktadır.

Özellikle yeni çıkan kripto paraların listelemelerini ilk yapan kripto borsalardan biri olduğu için MEXC Borsası, yatırımcıların her geçen gün daha çok dikkatini çeken bir kripto borsa olmayı başarmaktadır.

Günden güne artan popülerliği ile birlikte MEXC Borsası‘na kayıt olmak isteyen kripto para yatırımcısı da artmaktadır ancak bu üyelikleri oluştururken kullanılacak MEXC referans kodu bulmakta zorlanmaktadırlar.

MEXC Borsası daha önce MXC Borsası adını kullanıyordu. Bu yüzden MXC referans kodu araştırması yapılıyordu. Ancak MXC Borsası’nın yaptığı isim değişikliği sonrası MXC referans kodu araştıranlar MEXC referans kodu sonuçları ile karşılaştıklarında kararsızlık yaşamasınlar diye bu notu buraya iliştiriyoruz.

MEXC Referans Kodu Nedir?

MEXC Referans Kodu, MEXC Borsası’nda yapılan tüm al & sat işlemlerinde kesilen komisyon ve işlem ücretlerinde indirim sağlayan bir koddur.

Eğer MEXC referans kodunun ne olduğunu biliyorsanız ve sadece bir referans koduna ihtiyacınız varsa %40 indirimli MEXC referans kodu aşağıdaki gibidir:

MEXC Referans Kodu: 18kaP

Kod girişi ile uğraşmadan MEXC Borsası’na üyelik aşamasında MEXC Borsası referans kodunu direkt link üzerinden kullanmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

MEXC referans kodu ile MEXC Borsası’nın tüm işlem ve komisyon ücretlerinden indirimli yararlanma fırsatı elde edersiniz. Yani başka bir şekilde ifade etmek gerekirse; MEXC Borsası’nda yapacağınız tüm al & sat işlemlerinde sizden kesilen komisyon ücreti ve işlem ücreti gibi masraflardan indirim elde etmenizi sağlar. Bu sayede ciddi bir tasarruf imkânı doğar. Böyle bir avantajı olduğu için de MEXC Borsası, referans kodu girişini zorunlu tutmamaktadır. Çünkü referans kodu kullanmayan kullanıcıların tüm komisyon ve işlem ücretleri borsanın kendisine kalmaktadır.

Bu durum aslında şunu ifade eder; MEXC Borsası‘na üye olurken illa ki bir MEXC Borsası referans kodu girmeniz zorunlu değildir ve referans kodu girmeden de üyelik oluşturma şansınız vardır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki eğer MEXC Borsası üyeliği oluştururken referans kodu girmezseniz, bu size değil MEXC Borsası’na avantaj sağlar.

MEXC Davet Kodu Nedir?

MEXC Davet Kodu, MEXC Borsası’na kayıt olurken sizi davet eden kişiyi temsil eden bir koddur ve MEXC referans kodundan hiçbir farkı yoktur.

Eğer MEXC davet kodunun ne olduğunu biliyorsanız ve sadece bir davet koduna ihtiyacınız varsa %40 indirimli MEXC davet kodu aşağıdaki gibidir:

MEXC Davet Kodu: 18kaP

Bazı kripto borsalarda referans kodu terimi yerine davet kodu, yönlendirme kodu, referans id gibi terimler kullanılabiliyor. Bunun başlıca sebebi ise bu borsaların en başında ana dil olarak İngilizce diline sahip olmaları ve Türkçe’ye çevrilen “referral” kelimesinin referans, davet, yönlendirme gibi anlamlara gelmesidir. Bundan dolayı bazı kripto borsalar İngilizce’si “referral code” olan bu terimin esas Türkçe’si olan “referans kodu” tanımı yerine alternatif terimler kullanabiliyorlar.

MEXC Referans Kodu Ne İşe Yarar?

MEXC Borsası referans kodu ile MEXC Borsası üzerinden yapacağınız tüm alım, satım gibi kripto para işlemlerinde %40’a kadar indirim avantajı yakalarsınız.

Normal şartlarda tüm kripto borsalar gibi MEXC Borsası da sizden bir referans kodu girmenizi zorunlu tutmaz ve referans kodu olmadan da üye olmanızı sağlar. Çünkü bu durum tüm kripto borsalar gibi MEXC Borsası‘nın da işine gelen bir durumdur.

MEXC referans kodu ne işe yarar tam olarak bilmek için önce MEXC Borsası Referans Sistemi‘ni bilmek gerekiyor. Bu referans sistemi ile isteyen kullanıcılar için referans kodları oluşturulur ve oluşturulan bu referans kodlarından birini kullanan kişilerden dolayı MEXC Borsası, tahsil ettiği komisyon ve işlem ücretlerini referans kodu sahibi ve referans kodu sahibinin referansları ile paylaşır.

Referans kodu sahibi ise MEXC Borsası tarafından verilen %40’lık komisyon paylaşımını referansları ile paylaşır ve dolayısıyla hem referans kodu sahibi hem de referanslar kazanır.

Eğer bir kullanıcı MEXC referans kodu olmadan MEXC Borsası‘na üye olursa bu durumda tüm komisyon ve işlem ücreti geliri MEXC Borsası‘na kalır ve bunu kimseyle paylaşmaz. Bu durumda üyeler hiçbir komisyon indirimi ve işlem ücreti indirimi almadan işlemlerini sürdürürler.

İşte tam da bu nedenle MEXC referans kodu ile MEXC Borsası’na kayıt olmak çok önemlidir. MEXC referans kodu olmadan üye olmak hiçbir avantaj sağlamaz. Aksine MEXC Borsası, komisyon ücretlerini ve işlem ücretlerini tam tutardan tahsil eder.

İlk bakışta bu komisyon ve işlem ücretleri çok ciddi rakam gibi görünmeyebilir ama kripto borsalarda sürekli alım & satım işlemleri yapılacağından ve birden çok kez para yatırma ve para çekilme işlemi olacağından bu düşük ücretler işlem sayısına göre toplanınca oldukça yüksek ücretlere dönüşmektedir.

Özetle MEXC Borsası referans kodu ile MEXC Borsası’na kayıt olmak her halükarda avantajlıdır ve MEXC referans kodu olmadan üye olmanız ve hesap açmanız MEXC Borsası’nın yararına, sizin zararınızadır.

MEXC Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

MEXC Referans Kodu (Davet Kodu): 18kaP

Yukarıda görünen üyelik oluşturma ekranında yer alan Davet Kodu yazan alana, %40 indirimli, 18kaP koduna sahip MEXC referans kodunu ekleyerek üyelik oluşturduğunuz takdirde ekranda geçen MEXC davet kodu alanını başarılı bir şekilde kullanmış olursunuz.

Mobil cihazlarda ve akıllı telefon uygulamalarında da yine aynı şekilde karşınıza çıkan bu alana 18kaP kodunu girmeniz yeterli olacaktır.

MEXC Referans Kodu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

MEXC referans kodu ile ilgili en çok merak edilen sorulara ve bu soruların cevaplarına bu bölümde ulaşabilirsiniz veya yorumlarınızla sorularınızı iletebilirsiniz.

MXC Referans Kodu Nedir?

MXC Referans Kodu, MEXC Borsası’nın eski adı olan MXC olduğundan, bu isim değişikliği gerçekleşmeden önce MEXC referans kodu terimi yerine kullanılan terimdir. Yani MEXC referans kodu terimi ile MXC referans kodu terimi arasında hiçbir fark bulunmaz. Sadece MXC referans kodu, MXC Borsası referans kodu gibi terimlerdeki MXC ibaresi MEXC olarak güncellenmiştir.

MEXC Global Referans Kodu Nedir?

MEXC Borsası’nın tam adı MEXC Global olarak geçtiğinden MEXC referans kodu yerine tam adıyla kullanılan terim MEXC Global referans kodu şeklindedir. Tıpkı MXC referans kodu örneğinde olduğu gibi MEXC referans kodu ile MEXC Global referans kodu terimleri arasında hiçbir fark yoktur.

MEXC Borsası birçok kişi tarafından MEXC Global olarak da bilinmektedir. Çünkü borsanın daha önceki adı MXC iken resmî olarak MXC Pro adını kullanmaktaydılar ama daha sonra isimlerini MEXC olarak güncelleyince “pro” terimi yerine “global” terimini tercih edip MEXC Global adını kullanmaya başladılar.

MEXC Global adı da beraberinde borsayı ilk olarak bu ismiyle duyan ve kayıt olmak isteyen kişiler arasında MEXC referans kodu yerine MEXC Global referans kodu terimini haklı olarak kullanmaya teşvik etti. Bu nedenle birçok kişi MEXC referans kodu ile MEXC Global referans kodu birbirinden farklı şeyler zannetmiş olsa da böyle bir fark yoktur ve her iki terim de aynı şeyi ifade edip aynı amaca hizmet etmektedir.

Aslında bu fark, borsanın eski adı MXC iken tam adının MXC Pro olmasından kaynaklı ortaya çıkan MXC Pro referans kodu ibaresinin ortaya çıkmasındaki durumla benzerdir. MXC Pro referans kodu terimi de kafalarda karışıklığa sebep oluyorken aslında MXC referans kodu terimi ile aynı amaca hizmet etmekteydi.

MEXC Global Davet Kodu Nedir?

MEXC Global davet kodu her ne kadar kafalarda biraz karışıklık oluştursa da aslında MEXC Global referans kodu ile aynı şeydir. Hatta bu terimi daha genişletilmiş olarak MEXC Borsası davet kodu gibi ibarelerle de görebilir ya da duyabilirsiniz ama yine altını çizelim bu terimlerin tamamı MEXC referans kodu ile aynı anlamı taşır.

MEXC Borsası daha önceki MXC Borsası adıyla hizmet verirken referans kodu terimi yerine davet kodu terimini tercih etmiştir. Dolayısıyla MXC davet kodu terimi de tıpkı MXC referans kodu gibi sıkça aranmaktaydı.

Yeni adı MEXC olan kripto borsanın bu isim değişikliğinden dolayı MXC davet kodu ibaresi de yerini özellikle yeni kullanıcılar için MEXC davet kodu ibaresine bıraktı. Yani özetlemek gerekirse MEXC Global davet kodu ile MEXC davet kodu ve MEXC referans kodu aynı şeyi ifade etmektedir ve aralarında hiçbir fark bulunmamaktadır.

MEXC Referans Kodu Üyelikten Sonra Kullanılabilir mi?

MEXC Referans Kodu, sadece üyelik oluşturma ekranında girilebilir. Eğer üyeliğinizi MEXC referans kodu olmadan oluşturursanız sonradan referans kodu girme şansınız olmaz.

MEXC Referans Kodu Girmeyi Unuttuysam Ne Yapmam Lazım?

MEXC Borsası referans kodunu girmeyi unuttuysanız, yani hesabınızı referans kodu olmadan oluşturduysanız ya hesabınızı bu şekilde kullanmaya devam edeceksiniz ya da farklı bilgilerle yeni bir hesap oluşturmanız gerekecek.

MEXC Borsası Nasıl Kullanılır?

MEXC Borsası nasıl kullanılır bilmiyorsanız ve bir kullanım rehberine ihtiyacınız var ise MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

MEXC Referans Kodu Nasıl Alınır?

MEXC Borsası referans kodu nasıl alınır merak ediyorsanız artık aramanıza gerek yok çünkü 18kaP kodu ile üyeliğinizi oluşturabilirsiniz veya buraya tıklayarak direkt MEXC referans kodu ile üye olabilirsiniz.

MEXC Referans Linki Nedir?

MEXC Referans Linki, MEXC Borsası’na referans kodu ile üye olmak için kullanılacak olan kodun doğrudan link vasıtasıyla kullanılmasıdır. Yani bu kodu elle girmek yerine otomatik çıksın isteyenler yukarıda paylaşılan linke tıklayarak direkt olarak MEXC referans kodu kullanıp kayıt olabilirler.

MEXC Davet Linki Nedir?

MEXC Davet Linki, MEXC Borsası’na davet kodu ile üye olmak için kullanılacak olan kodun doğrudan link vasıtasıyla kullanılmasıdır. Yani bu kodu elle girmek yerine otomatik çıksın isteyenler yukarıda paylaşılan linke tıklayarak direkt olarak MEXC davet kodu kullanıp kayıt olabilirler.

MEXC Davet Kodu ile MEXC Referans Kodu Farkı Nedir?

MEXC davet kodu ile MEXC referans kodu arasında hiçbir fark yoktur. Bu kafa karışıklığına sebep olan tek şey ise MEXC Borsası’nın referans kodu yerine davet kodu terimini tercih etmesidir.

MEXC Borsası’nın davet kodu terimini tercih etmesinin sebebi ise aslında İngilizce referans anlamına gelen “referral” kelimesinin bazı kaynaklarca davet olarak çevrilmesinden kaynaklanıyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi hem MEXC davet kodu, hem MEXC Global davet kodu hem de MEXC Borsası davet kodu gibi terimlerin tamamı MEXC referans kodu ile aynıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
MEXC Referans Kodu (Davet Kodu): 18kaP

Yorumlar kapalı.