Pig Finance Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Pig Finance Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yeni dönemde hızlı bir şekilde bilinirliği artan ve yatırımcı bulan tokenlar arasına sürekli yenileri eklenmeye devam ediyor. Pig Finance Coin de bu tokenlardan sadece biri ancak popülerliği ve yatırımcı sayısı ile gelecek vaad eden bir token olmayı başardı.

Pig Token da denilen Pig Finance Coin nedir sorusunun cevabı ile birlikte Pig Finance Coin nasıl alınır ve Pig Finance Coin nereden alınır sorularının ve diğer tüm soruların cevaplarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Pig Finance Nedir?

Pig Finance Token, Binance Smart Chain (BSC) üzerinde yer alan özel ve etkileyici bir token birimidir.

Pig Token’ın ilk ve en önemli özelliği alım ve satımlarda kestiği komisyonların bir kısmını yakıp kalan kısmını mevcut yatırımcılara dağıtan ilk token olmasıdır. Ayrıca ilk merkeziyetsiz tokenlardan biri de olmasıyla Pig Finance, mevcut özellikleriyle bir nevi benzer olan tokenların öncüsüdür.

Pig Finance Token piyasaya ilk sürüldüğünde toplam arz miktarının %50’lik kısmı yakıldı. Kalan %50’lik kısım için ise her alım ve satımda alınan komisyonların %3’lük kısmı yakılırken kalan %2’lik kısım yatırımcılara dağıtılmaktadır. Bu sistem ile hem elinde Pig Token tutan yatırımcılar ödüllendirilirken hem de toplam arz giderek azaltılarak Pig Finance Coin fiyatı korunarak yükseltilmektedir.

Pig Finance (PIG) Özellikleri Nelerdir?

İlk çıktığı andan bu yana toplam arzının %50’si yakılan Pig Finance Token’ın öne çıkan bazı özellikleri bulunmaktadır. İlk ve en önemli özelliklerinden birisi Pig Token sahipleri hiçbir şekilde ellerinde Pig Token veya diğer adıyla Pig Finance Coin bulundurmamaktadır. Toplam arzın %100’lük kısmının %55’i yakılmış olup kalan %45’lik oran yatırımcıların elinde bulunmaktadır.

Pig Finance Coin’in bir diğer özelliği hiçbir şekilde müdahale şansı olmamasıdır. Çünkü tüm likidite PancakeSwap’ta kilitlenip sözleşmenin sahipliği aktarılmış bulunmaktadır.

Pig Token’ı öne çıkaran başka bir özellik ise uzun vadeli yatırımcılarını her alım ve satım işleminden kazanılan payın %2’lik kısmını dağıtarak ödüllendirmesidir. Bu özelliği ile eğer Pig Finance Coin yatırımcısıysanız elinizdeki miktar sürekli olarak artacaktır.

Belki de Pig Finance Coin’i en çok değerli kılan son bir özellik ise şudur; hiçbir yatırımcı veya cüzdan toplam arzın %1 oranından daha fazla Pig Token sahibi olamamaktadır. Bu sayede Pig Finance Coin veya Pig Token için bir balinadan bahsetmek de hiçbir zaman söz konusu olmayacaktır.

Pig Finance (PIG) ve NFT

Pig Finance Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Pig Finance Coin, tamamen kendine özel bir NFT sistemine sahiptir. Bu sistem ile yatırımcılar cüzdanlarındaki Pig Token jetonları ile Pig Finance NFT sisteminden istedikleri veya beğendikleri tüm NFT’leri satın alabilmektedirler.

Aynı zamanda da Pig Finance NFT sistemi aracılığıyla yatırımcılar satılan tüm NFT’lerden ayrıca ödüller kazanacaklar. Bu sayede halihazırda zaten Pig Finance Token kazanılırken bir taraftan da NFT sistemi aracılığıyla ekstra kazançlar elde edilebilecek.

Pig Finance NFT sistemi henüz tam anlamıyla devreye girmiş sayılmaz ancak kısa bir süre içerisinde sistem tam anlamıyla hizmete gireceği gibi sistemdeki NFT sayısı da artacak ve kazanç sistemi başlatılacaktır.

Pig Finance (PIG) Nasıl Alınır?

Pig Finance Coin satın almak ve Pig Token yatırımcısı olmak için iki seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bu seçeneklerden birincisi PancakeSwap sistemi üzerinden satın almak ve tüm Pig Finance Token’larınızı bir cüzdanda tutmaktır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Pig Finance Coin bir Binance Smart Chain (BSC) token olduğu için Trust Wallet uygulamasını indirin ve kendinize bir cüzdan oluşturun. Cüzdanınızın güvenlik kelimelerini güvenli bir şekilde saklamayı unutmayın.
 • Trust Wallet cüzdanınızı oluşturduktan sonra BSC cüzdanı oluşturun ve cüzdan adresini kopyalayın.
 • Binance hesabınız üzerinden Trust Wallet hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz tutarı BNB olarak BEP20 protokolüne göre transfer edin. Binance en az 0.1 adet BNB gönderimi limitine sahiptir.
 • Trust Wallet transferin geldiğini bildirdikten sonra Trust Wallet uygulamasında alttaki sekmelerden DApps bağlantısına tıklayın ve açılan tarayıcıda PancakeSwap platformunu bulup seçin.
 • PancakeSwap açıldıktan sonra üst kısımdaki alandan BNB para birimini alt kısımda da Pig Finance Coin’i seçin. Eğer arama bölümüne Pig Finance yazınca bir sonuç gelmiyorsa merak etmeyin, sözleşme (contract) kodu girmeniz gerekecektir. Pig Finance için şu sözleşme kodunu kopyalayın ve PancakeSwap arama bölümüne yapıştırın: 0x8850d2c68c632e3b258e612abaa8fada7e6958e5
 • Sözleşme kodunu girdikten sonra PIG başlığı ile gelen Pig Finance Coin (Pig Token)’i seçin.
 • Satın almak istediğiniz miktarı girin ve önce Swap butonuna sonra da Trust Wallet tarafından gönderilen imzalama aşamasında Onayla butonuna tıklayarak Pig Finance satın alma işlemini tamamlayın.

[box type=”warning” align=”alignleft” class=”” width=””]Pig Finance satın alma aşamasında hata mesajı alırsanız yapmanız gereken küçük bir işlem bulunmaktadır. O da satın alma bölümünün hemen üstünde ve sağ kısımda yer alan alt alta üç çizgi Ayarlar ikonuna tıklamak ve sağında % işareti olan kutucuğa 11 veya 12 yazarak tekrar Pig Finance satın almayı denemektir. Bazen 11 bazen de 12 yazdıktan sonra başarılı bir şekilde satın alma işlemi gerçekleşmektedir.[/box]

Eğer PancakeSwap ile uğraşmak istemiyorsanız veya PancakeSwap üzerinden Pig Finance Coin almak sizi zorluyorsa Pig Finance Coin listeleyen Gate.io borsasından daha kolay bir şekilde Pig Token satın alabilirsiniz.

Gate.io borsasından Pig Finance Coin almak için şu adımları izleyin:

 • Gate.io hesabınıza giriş yapın, eğer hesabınız yoksa hesap oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra para bulundurduğunuz veya para transferi yapabileceğiniz borsa hesabınıza giriş yapın ve transfer etmek istediğiniz kripto para birimini belirleyin.
 • Transfer edeceğiniz kripto para birimini Gate.io Spot Hesaplar bölümünden bulun ve Yatırma / Deposit bağlantısına tıklayacak yeni bir cüzdan kodu belirleyin ve kodu kopyalayın.
 • Transferi gerçekleştireceğiniz borsaya giderek kopyaladığınız cüzdana transferi başlatın.
 • Transferiniz gerçekleştikten sonra Gate.io üzerinden Piyasalar / Markets kısmına gelin ve arama bölümüne PIG yazarak Pig Finance Coin’i bulun ve satın almak istediğiniz kadar satın alın.

Pig Finance Coin yeni bir token olduğundan her kripto para ile paritesi bulunmayabilir. Bundan dolayı da elinizdeki kripto parayı önce USDT kripto para birimine çevirip ardından Pig Finance Coin satın almanız gerekebilir.

Pig Finance (PIG) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Pig Finance Coin veya diğer adıyla Pig Token hakkında en çok merak edilen soruları cevaplamaya çalıştık. Sizden gelen sorular doğrultusu bu alan daima güncellenecektir.

Pig Finance Coin Nereden Alınır?

Pig Finance Coin, PancakeSwap üzerinden veya Gate.io borsasından satın alınabilmektedir. Gate.io borsasından Pig Finance Coin satın alabilmek için buraya tıklayın.

Pig Finance Gate.io Üzerinden Ödül Dağıtıyor Mu?

Pig Finance Coin, her işlemden dolayı dağıttığı %2’lik payı Gate.io üzerinden de dağıtmaktadır. Sadece küçük bir fark var o da PancakeSwap bu ödülleri anlık olarak dağıtırken Gate.io dönemsel olarak topluca dağıtmaktadır.

Pig Token Nedir?

Pig Token, Pig Finance Coin’in diğer bilinen adıdır. Aynı zaman Pig Finance olarak da lanse edilen Pig Finance Coin için Pig Token ve Pig Finance isimleri de kendini işaret etmektedir.

Pig Finance Coin Kodu Nedir?

Pig Finance Coin’in kodu PIG olarak belirtilmektedir. CoinMarketCap, Gate.io veya diğer tüm platformlarda PIG yazarak bulunabilir.

Pig Token Binance Borsasında Yer Alıyor Mu?

Pig Token yani Pig Finance Coin henüz Binance borsasında yer almıyor. Binance yerine PancakeSwap ve Gate.io borsalarından satın alım yapabilir ve Binance borsasında Pig Finance Coin açılınca transfer edebilirsiniz.

Pig Finance (PIG)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Pig Finance (PIG) Resmî Web Sitesi
https://pigtoken.finance/

Pig Finance (PIG) Reddit
https://www.reddit.com/r/PigToken/

Pig Finance (PIG) Medium
https://pig-finance.medium.com/

Pig Finance (PIG) Twitter
https://twitter.com/Pig_Finance

Pig Finance (PIG) Telegram
https://t.me/PigTokenBSC

Pig Finance (PIG) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pig-finance/

Pig Finance (PIG) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/pig-finance

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Pig Finance Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir