PNL Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

PNL Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında projeler bitmek bilmiyor ve her geçen gün yenilikçi, uçuk veya yaratıcı fikirler piyasalarda etki uyandırıyor. TruePNL veya kripto token adıyla PNL Token da yankı uyandıran projelerden biri olduğundan TruePNL nedir, PNL Token nedir gibi sorularla beraber popülerleşmeye başlayan bir soru bombardımanı yaşanıyor.

Bu içeriğimizde TruePNL nedir sorusu ile birlikte TruePNL ve PNL Token hakkında en çok merak edilen soruları ve konuları aydınlatmayı sağlayacağız.

TruePNL Nedir?

TruePNL, kripto piyasalarda teknik analiz ve ticaret sağlayan ticaret botlarından oluşan bir platformdur.

TruePNL ile teknik analiz ticaret mantığını takip eden, takip edilen kripto varlıkların geçmiş performanslarını test eden, piyasa koşullarına uygun parametreler ayarlayan ve ticareti de teknik analizi de tam anlamıyla kontrol edebilen gelişmiş ticaret botları sağlanmaktadır.

Gün geçtikçe kripto piyasalar sürekli hareket kazanırken ve kripto varlık sayısı durmadan artarken bu değişkenliği ve hızı yakalamak da bir hayli zor oluyor. Bu durumlarda da insan gücünün yetersiz kalacağını ön görerek ortaya çıkan TruePNL, kripto piyasalardaki takibi ve yapılacak işlemleri botlar aracılığıyla otomatikleştirmeyi hedefliyor.

TruePNL botları ile piyasanın doğru bir şekilde analiz edilmesi, risk yönetimi ve alım & satımlar robotik bir sistemle ilerleyerek özellikle başlangıç seviyesindeki kripto yatırımcılara kolaylıklar sağlanması hedefleniyor.

TruePNL‘nin sağladığı avantajlar ise şu şekilde başlıklandırılabilmektedir.

 1. Sinyal Oluşturucu (Signal Generator): TruePNL botlarının sahip olduğu veya olacağı sinyal oluşturucular; fiyat takibi, geçmiş performans, piyasa durumu gibi birçok etmeni değerlendirerek alım ve satım sinyalleri oluşturmak üzere kodlanmıştır. Pyhton komut dosyaları ile işleyen sistem TradingView üzerinden aldığı verileri değerlendirerek sinyallerini oluşturmaktadır.
 2. Risk Yönetimi (Risk Management): TruePNL risk yönetimi sistemi ile sahip olunan kripto varlıklar risk durumlarında sinyaller aracılığı ile elden çıkarılabilecekken aynı zamanda alım fırsatlarını da yine TradingView üzerinden alınan verilerle sağlanan sinyallerle değerlendirerek kazanç sağlamaktadır. Hem alım hem de satım kısmını yönettiğinden özetle risk yönetimi sağlayan bu sistem hem korumayı hem de kazandırmayı amaçlıyor.
 3. Çalıştırma (Execution): Çalışma veya yürütme de denilen bu sistem ile oluşturulan sinyaller ve sağlanan risk yönetimi kusursuz bir şekilde yürütülmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca çalıştırma veya yürütme esnasında sadece sinyaller ve risk yönetimi değil komisyonlar, değişkenler gibi birçok faktör de göz önünde bulunduruluyor.

TruePNL Nasıl Çalışır?

[box type=”info” align=”alignleft” class=”” width=””]TruePNL sisteminin token birimi olan PNL Token satın alabilmek için illa ki TruePNL üyesi olmak ve sistemi kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer TruePNL (PNL Token) ile ilgili pozitif görüşleriniz varsa ve yatırım yapmak istiyorsanız normal bir kripto para veya token için olduğu gibi alım ve satım yapabilirsiniz.[/box]

Öncelikle şundan bahsedelim; TruePNL sistemi ilk 3 ay için tamamen ücretsizdir. Yani hesap oluşturduktan sonra ilk 3 ay sistemi ücretsiz kullanıp test edebilirsiniz.

TruePNL sistemini çalıştırabilmek için öncelikle alım & satım yaptığınız veya tercih ettiğiniz borsadan API kod almanız gerekecektir. Eğer Binance borsası üzerinden tarif edecek olursak aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

[box type=”warning” align=”alignleft” class=”” width=””]Binance veya başka bir borsadan oluşturduğunuz API kodlar aracılığı ile TruePNL veya başka bir sisteme kayıt yaptığınız takdirde hesabınızı tamamen yönetebilme yetkisi verdiğinizden bu işlem aşırı risk içermektedir.

Bu sebeple de güvenmediğiniz hiçbir sistem için bu işlemleri yapmayınız. Buradaki anlatım tamamen bilgilendirme amaçlıdır ve doğacak olumsuz sonuçlardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilmez.[/box]

 1. Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar (Settings) bölümünden API Management sayfasına gidin. Eğer Binance hesabınız yoksa hemen hesap oluşturmak için buraya tıklayın.
 2. API Management sayfasında sizden oluşturmak istediğiniz API için bir isim veya etiket belirlemeniz istenecektir. Bu kısma rastgele bir şeyler de yazabilirsiniz ama ileride bulması kolay olsun diye TruePNL yazılabilir.
 3. API Oluştur (Create API) butonuna tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılacak ve size API Key ve Secret Key olarak iki kod verilecek. Bu kısımda sadece Enable Futures kısmını solundaki kutucuktan işaretleyin ve Kaydet (Save) butonuna tıklayın. Ayarlar kaydedildikten sonra API Key ve Secret Key kodlarını kopyalayın.

Şimdi TruePNL tarafını tarif edelim:

 1. TruePNL hesabınıza giriş yapın ve Trading sayfasına gelin.
 2. Açılan sayfada kullanmak istediğiniz botu seçtikten sonra Connect Strategy bağlantısına ve ardından Create New API bağlantısına tıklayın.
 3. Kopyaladığınız API Key ve Secret Key kodlarını yapıştırdıktan sonra Start Trading butonuna tıklayabilirsiniz.

[box type=”warning” align=”alignleft” class=”” width=””]TruePNL, henüz güvenilirliği %100 kanıtlanmış bir sistem değildir ve hiçbir söze itibar etmeyiniz. Eğer yine de TruePNL sistemini kullanmak istiyorsanız tavsiyemiz en çok kullandığınız borsa dışında farklı bir borsadan hesap açıp küçük bir meblağ yatırarak sistemi test edin ve ileride kullanıp kullanmayacağınıza bu şekilde karar verin.[/box]

PNL Token Nedir?

TruePNL Token veya PNL Token, TruePNL sisteminin kendine özel kripto token birimidir.

PNL Token, TruePNL sistemini kullanan veya kullanacak kişilerin ödemesi gereken ücretleri ödemesi üzerine oluşturulmuş bir kripto token birimidir.

TruePNL Token (PNL Token) Nereden ve Nasıl Alınır?

TruePNL (PNL Token) için güzel haber şu ki Gate.io Borsası, PNL Token listelemesi yaptığından yatırım yapmak isteniyorsa TruePNL veya token adıyla PNL Token alımı ve satımı yapmak mümkündür.

Gate.io borsasından TruePNL (PNL Token) alabilmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. Gate.io borsasındaki hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
 2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra eğer para yatırmanız gerekiyorsa hesabınıza aktarım sağlayın. Gate.io borsasının detaylı kullanımı ile ilgili şu içeriğimizi inceleyebilirsiniz: Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi
 3. Para aktarımı yaptıysanız veya hesabınıza para varsa Trade bölümüne gelin ve burada arama kısmından PNL/USDT paritesini bulun ve seçin.
 4. Seçim yaptıktan sonra PNL Al (Buy PNL) kısmından satın almak istediğiniz miktarda PNL Token satın alabilirsiniz.

TruePNL (PNL Token) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

True PNL Coin Nedir?

True PNL Coin, TruePNL Token veya PNL Token biriminin kullanıcılar arasında oluşmuş adıdır ve kullanımı yanlıştır. TruePNL Token bir coin yani kripto para değil bir token birimidir ve token olarak PNL Token veya TruePNL Token olarak isimlendirilmiştir.

PNL Coin Nedir?

PNL Coin de True PNL Coin gibi yanlış bir kullanımdır. PNL Token kullanımı doğru kullanımdır. Dolayısıyla PNL Coin ne kadar, PNL Coin Binance gibi yapılan tüm aramalar doğru sonuca götürse dahi yanlış kullanım olacaktır ve doğrusunun PNL Token şeklinde yapılması gerekmektedir.

PNL Coin (Token) Ne Kadar?

PNL Coin olarak bilinen PNL Token şu anda ön satış aşamasındadır ancak güncel fiyat ve grafik bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz.

TruePNL (PNL Token)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

TruePNL Resmî Web Sitesi
https://truepnl.com/

TruePNL Twitter
https://twitter.com/truepnl

TruePNL Facebook
https://www.facebook.com/truepnl

TruePNL Telegram
https://t.me/truepnlchat

TruePNL Facebook
https://truepnl.medium.com/

TruePNL Reddit
https://www.reddit.com/r/TruePNL/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
PNL Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir