SafeMoon Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

SafeMoon Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kısa süre içerisinde kripto dünyasının en çok konuşulan kripto para birimi ve SafeMoon nedir sorularının muhatabı SafeMoon‘u belki de duymayan kalmamıştır.

Bu içeriğimizde sizlere SafeMoon nedir sorusunun cevabı başta olmak üzere SafeMoon nasıl alınır, nereden alınır gibi SafeMoon ile ilgili merak edilen tüm soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

SafeMoon Nedir?

SafeMoon; RFO tokenları ve otomatik likidite protokollerinin oluşturduğu bir kombinasyona ait DeFi token birimidir.

8 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürülen; NFT, yardım projeleri ve kripto eğitim uygulamaları geliştirmeyi ve SafeMoon Wallet adlı özel bir kripto para cüzdanı, SafeMoon Blockchain adında kendine özel blok zinciri oluşturmayı planlayan SafeMoon‘un internette yer alan kaynaklara göre CEO görevinde John Karony  bulunmaktadır.

Piyasaya çıktığı ilk anda $0.00000031 gibi bir birim fiyattan işlem gören ve bugün itibariyle güncel birim fiyatı [mcrypto coin=”SFM”] olan SafeMoon, giderek daha popülerleşmeye devam etmektedir.

Hoge Finance adlı para biriminin benzeri bir alt yapıya sahip olan SafeMoon, DeFi endüstrisi içinde meydana gelen büyük bir problemin, sektörde yeni olanlar için kolay erişime sahip olmayan APY LP-farm’larının varlığı olduğunu belirtiyor.

SafeMoon‘u en özel yapan özelliklerden biri de satış baskısını kaldırmak ve uzun vadede elinde SafeMoon tutmak isteyenleri ödüllendiren bir statik ödül sistemidir. Bu sistemi daha net bir şekilde açıklayacak olursak elinde SafeMoon olan kişiler SafeMoon satışı yapan kişilerden kazanılan komisyon miktarlarını eşit bir miktarda ödül olarak kazanmaktadır. Daha da özetle elinizdeki SafeMoon miktarı başkaları aldıkça ya da sattıkça artış gösterecektir.

SafeMoon Nereden Alınır?

SafeMoon satın alabilmek için kullanıcıların ve yatırımcıların iki temel seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler şunlardır:

  • PancakeSwap ile SafeMoon Satın Almak
  • SafeMoon Listelemesi Yapan Kripto Borsalardan SafeMoon Satın Almak

PancakeSwap ile kripto borsalar üzerinden SafeMoon almak arasında ufak bir detay hariç bir fark yoktur. Ufak detay ise şudur; PancakeSwap ile SafeMoon satın aldığınızda ve sahip olduğunuz SafeMoon miktarını Trust Wallet gibi bir cüzdanda tuttuğunuzda ödül tokenler anında hesabınıza geçerken, kripto borsalarda bu ödüller belli periyotlarda hesabınıza geçmektedir.

SafeMoon Nasıl Alınır?

SafeMoon‘un nereden satın alınabileceğini anlattığımıza göre şimdi de SafeMoon nasıl alınır onu anlatalım. SafeMoon Nereden Alınır başlığı altında belirttiğimiz gibi SafeMoon alabilmek için ya PancakeSwap platformunu kullanmanız ya da SafeMoon listelemesi yapan kripto borsalardan satın almanız gerekecektir.

SafeMoon‘un nasıl satın alınacağını hem PancakeSwap için hem de kripto borsalar için ayrı ayrı anlatacağız.

SafeMoon Kripto Borsalardan Nasıl Alınır?

Kripto borsalar üzerinden SafeMoon alabilmek için öncelikle SafeMoon listelemesi yapan kripto borsalar arasından hangisi ile çalışacağınıza karar vermeniz gerekecektir. Örnek teşkil etmesi açısından MEXC Borsası üzerinden SafeMoon alma işlemini anlatacağız.

MEXC Borsası üzerinden SafeMoon satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra SafeMoon satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  3. Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Market sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
  4. Tekrar Market sayfasına gidin ve arama bölümünden SAFEMOON araması yaparak SAFEMOON/USDT paritesini seçin.
  5. Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek Buy SAFEMOON butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise aşağıdaki başlığa tıklayarak destek alabilirsiniz.

MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC Borsası yerine SafeMoon listelemesi yapan alternatif kripto borsaları tercih etmek istiyorsanız da aşağıdaki borsaları tercih edebilirsiniz:

Dünyanın en çok kullanılan kripto borsası Binance SafeMoon listelemesi henüz yapmamıştır. Dolayısıyla da Safemoon Binance araştırması yapan ve Binance Borsası‘ndan SafeMoon satın almak isteyen yatırımcılar ne yazık ki bir süre daha beklemek zorundalar.

PancakeSwap & Trust Wallet ile SafeMoon Coin Alma

SafeMoon ilk olarak Binance Smart Chain Network Token olarak Pancake Swap sitesinde işlem görmeye başlamıştır ve piyasaya çıkar çıkmaz ciddi bir talep almayı başarmıştır. PancakeSwap ile SafeMoon almak pek kolay sayılmaz hatta birazcık sinirlerinizi bozabilir ancak yine de sabırla hareket ederek aşağıdaki tarifimize uyarsanız alabilirsiniz.

Öncelikle Trust Wallet uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın ve açılan sitede cihazınız iPhone ise App Store, Android ise Google Play logosuna tıklayın. Eski bir Android telefon kullanıyorsanız üçüncü seçeneği tıklayın.

SafeMoon Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Uygulamayı indirdikten sonra bir kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekecektir. Uygulamayı açtığınız zaman gördüğünüz ekranda Continue butonuna tıklayın, ardından açılan sayfada Create Wallet yazısına tıklayın ve ücretsiz bir cüzdan hesabı oluşturun. Eğer daha önce bir hesap açtıysanız bir alttaki seçenek olan Already have a wallet? yazısına tıklayarak devam edin ve daha önce size verilen cüzdan kodunu doğrulayın.

SafeMoon Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Eğer yeni bir cüzdan oluşturuyorsanız ve Create Wallet yazısına tıkladıysanız karşınıza karışık kelimelerden oluşan bir ekran gelecektir. Altta yer alan Copy yazısına tıklayın ve kelimelerden oluşan kodu kaybetmeyeceğiniz ya da unutmayacağınız bir yere not edin. Bu işlemden sonra tekrar Continue butonuna tıklayarak ilerleyin.

Yeni ekranda size bir önceki ekranda verdiği kodları karışık olarak dizen Trust Wallet kelimeleri doğru sırada dizmenizi isteyecektir. Bu işlemi yani sıralamayı doğru gerçekleştirirseniz alttaki Done yazılı buton aktifleşecektir. Eğer yanlış bir dizilim yaparsanız gri olarak kalmaya devam edecektir.

Tebrikler! Trust Wallet hesabınız oluştu! Şimdi sıra geldi Trust Wallet hesabınıza para göndermeye… Bunun için ilk yöntem Binance hesabınıza giriş yapmanız gerekecek. Eğer Binance hesabınız yoksa hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın!

Binance hesabınızı açıp hesabınıza para gönderdikten sonra ilk yapmanız gereken Trust Wallet uygulamasını açmak ve Binance Smart Chain‘i aktifleştirip ardından Binance hesabınızdan BSC (BEP20) protokolünde BNB transfer etmek olacaktır. Bu konuda eğer bilginiz yoksa ya da zayıfsa lütfen bilen birine danışın.

İkinci bir yöntem olarak da Trust Wallet içerisinde kredi kartı ile BNB satın alma işlemi gerçekleştirmektir. Bu yöntemde minimum 50 dolar satın alma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Binance veya kredi kartı ile satın alma işleminden sonra Browser bölümünden PancakeSwap sayfasına giderek SafeMoon satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek de nasıl yapılacağını görebilirsiniz.

SafeMoon (SFM) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda sizler için SafeMoon (SFM) ile ilgili en sık sorulan soruları derledik ve cevaplarını verdik. Sorular ve cevaplar düzenli olarak sizlere en doğru bilgileri vermek üzere düzenlenecektir.

SafeMoon Coin Nedir?

SafeMoon Coin, SafeMoon‘un kripto kullanıcıları ve yatırımcılarının kendi aralarında kullandığı bir terim olup teknik olarak hatalı bir kullanımdır. Çünkü SafeMoon bir coin değil bir DeFi token birimidir. Dolayısıyla SafeMoon Coin ile başlayan tüm kullanımlar hatalı olacaktır.

SFM Coin Nedir?

SFM Coin, SafeMoon‘un kod olarak SFM kodunu almasından sonra kripto kullanıcıları ve yatırımcılarının kendi aralarında kullandığı bir terim olup teknik olarak hatalı bir kullanımdır. Çünkü SafeMoon bir coin değil token birimidir. Dolayısıyla doğru kullanım SFM Token olmalıdır.

SafeMoon Ne Demek?

SafeMoon, Safe ve Moon olarak iki kelimenin birleşiminden oluşmuştur. Safe kelimesi İngilizce güvenli, Moon ise İngilizce Ay anlamına gelmektedir. Dolayısıyla SafeMoon kelimesi Güvenli Ay anlamına gelmektedir.

SafeMoon Yorumları Nasıl?

SafeMoon yorumları kripto para yeni çıkmış olmasına rağmen çok iyi seviyede diyebiliriz. Hatta son dönemin en çok konuşulan kripto parası SafeMoon olmuştur.

SafeMoon Geleceği Olan Bir Kripto Para mı?

SafeMoon geleceği ile ilgili konuşmak için henüz erken ancak mevcut gidişata bakılacak olursa SafeMoon ekibi çok iyi çalışıyor ve güzel işler çıkaracağa benziyor.

SafeMoon Token mı Yoksa Coin mi?

SafeMoon, token özellikli bir kripto paradır. Borsalarda listelenmeye devam ettikçe ileride coin atılımı gerçekleştirebilir.

SafeMoon Nereden Alınır?

SafeMoon MEXC Borsası, Gate.io Borsası, Bitmart Borsası, WhiteBIT Borsası ve PancakeSwap platformundan alınabilmektedir.

SafeMoon Binance Üzerinden Alınabilir mi?

SafeMoon Binance Borsası‘nda henüz listelenmedi ancak yakın bir zamanda bir sürpriz yaparak Binance Borsası‘ndaki yerini de alabilir.

SafeMoon Wallet Nedir?

SafeMoon Wallet, SafeMoon‘un resmî cüzdan uygulamasıdır ve yakın bir zamanda hizmete girecektir. Sahip olacağı özelliklerle ciddi merak ve ilgi uyandıran SafeMoon Wallet cüzdan ile SafeMoon başta olmak üzere birçok kripto para muhafaza edilebilecektir.

SafeMoon Blockchain Nedir?

SafeMoon Blockchain, SafeMoon‘un resmî blok zinciri uygulamasıdır ve hızlı bir şekilde çalışmaları başlamıştır. Tamamen SafeMoon Protocol özelinde bir blok zincir olacak olan SafeMoon Blockchain‘in yerel para birimi de SafeMoon olacaktır.

SafeMoon Protocol Nedir?

SafeMoon Protocol, RFO tokenları ve otomatik likidite protokollerinin oluşturduğu bir kombinasyondur. SafeMoon ise SafeMoon Protocol‘ün dijital varlığıdır.

SafeMoon Swap Nedir?

SafeMoon Swap, SafeMoon’un kendine ait olan kripto para alım, satım ve takas platformudur. SafeMoon Swap sayesinde kullanıcılar Safemoon (SFM) ile diğer kripto paralar arası takas işlemleri gerçekleştirebilecekler. Şu anda hizmette olan platformda an için yalnızca SFM ile BNB (Binance Coin) ve WBNB arasında takas gerçekleştirebilmektedir ancak ilerleyen süreçte seçenekler arttırılacaktır.

SafeMoon Swap platformunun bir önemi de yakım işlemini hızlandırmış olmasıdır. SafeMoon Swap üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlerde toplam miktarın %0,25 miktarı kesilerek %0,03’lük kısmı yakılmaktadır.

SafeMoon Swap web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

SafeMoon Hangi Borsada Listelenecek?

SafeMoon ekibi hangi borsalarda listeleneceklerini anlık olarak bildirmektedirler. SafeMoon şu anda hali hazırda 5 borsada listelenmiş durumdadır ve en çok PancakeSwap ile MEXC Borsası‘ndan satın alınmaktadır.

1 SafeMoon Kaç TL?

SafeMoon kaç tl, ne kadar, kaç dolar sorularının cevabını ve SafeMoon grafiğini incelemek için buraya tıklayın.

SafeMoon (SFM)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

SafeMoon (SFM) Resmî İnternet Sitesi
https://safemoon.net/

SafeMoon (SFM) Twitter
https://twitter.com/safemoon

SafeMoon (SFM) Facebook
https://www.facebook.com/safemoonprotocol

SafeMoon (SFM) Instagram
https://www.instagram.com/safemoonhq/

SafeMoon (SFM) Telegram
https://t.me/safemoonv2

SafeMoon (SFM) Discord
https://discord.com/invite/safemoon

SafeMoon (SFM) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCbfKS3AEsY9QMYK7nxJjKqw

SafeMoon (SFM) Reddit
https://www.reddit.com/r/SafeMoon/

SafeMoon (SFM) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/safemoon/

SafeMoon (SFM) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/safemoon

Siz de SafeMoon ile ilgili bilgi ve düşüncelerinizi yorumlarınızla belirterek hem diğer kullanıcılara hem de bizlere destek verebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
SafeMoon Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir