Splinterlands (SPS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Splinterlands (SPS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oyun dünyasının git gide kripto dünyasına ve blockchain teknolojisine sağladığı uyum ile son zamanlarda birçok blockchain oyun platformu ortaya çıkmıştır. Splinterlands veya token adı ile SPS Token da bu platformlardan yalnızca birisidir.

Bu içeriğimizde Splinterlands nedir, SPS Token nedir, nasıl ve nereden alınır gibi Splinterlands ve SPS Token ile ilgili en çok merak edilen soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

Splinterlands Nedir?

Splinterlands, blockchain teknolojisi üzerine inşa edilmiş dijital, tahsil edilebilir bir kart oyunudur.

Konsept olarak Magic the Gathering ve Hearthstone gibi, hepsi çeşitli istatistiklere ve yeteneklere sahip bir kart koleksiyonu oluşturduğunuz ve bunları beceri tabanlı maçlarda diğer oyuncularla savaşmak için kullandığınız oyunlara benzer.

Oyuncular blockchain teknolojisini kullanarak dijital varlıklarını tıpkı fiziksel kartlarmış gibi özgürce satın alabilir, satabilir, takas edebilir ve tüm işlemler herkese açık ve değişmez bir şekilde kaydedilir.

Splinterlands, tahsil edilebilir kart oyunlarının yeni neslidir.

Oyuncuların gerçek dünya değerine sahip, sınırlı olduğu kanıtlanan dijital koleksiyonları toplamasına, takas etmesine ve bunlarla savaşmasına olanak tanır. Her savaş, dinamik olarak oluşturulmuş savaş kurallarından, zamanlanmış bir ekip oluşturma oturumundan ve savaşın kendisinden oluşan benzersiz bir mücadeledir.

Splinterlands, fiziksel kart oyunlarının toplanabilirliğini ve yeniden satış değerini dijital oyunun rahatlığı ve hızıyla birleştirir.

Splinterlands, diğer blockchain oyunlarının çoğunun hala geliştirmeye çalıştığı şeyi başarıyor. Oyundaki her eylem, her şeyi doğrulanabilir ve kanıtlanabilir şekilde adil kılan Hive blok zincirindeki bir işlemdir.

Tüm bunlar, oyuncuların beklediği hız ve kullanım kolaylığı ile elde edilir. Splinterlands, oyuncuya kartlarının tam kontrolünü sağlayan sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş bir pazar yeri sağlayan ilk strateji kart oyunudur.

Bu kartlar, gerçek parasal değere sahip, değiştirilemez jetonlardır (NFT). Oyuncular bu dijital varlıkları tıpkı fiziksel ticaret kartları gibi satın alabilir, satabilir veya takas edebilir!

SPS Token Nedir?

SPS Token, Splinterlands platformunun yerel token birimidir.

Splinterlands platformunun bir nevi değerini taşıyan ve Splinterlands Token olarak da adlandırılan SPS, Splinterlands platformu popülerlik kazandıkça ve rağbet gördükçe değeri artacağı gözü ile bakılan bir kripto varlıktır.

SPS Token Nereden Alınır?

Splinterlands Token (SPS Token) satın alabilmek için temelde iki seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler ise şu şekildedir:

 • SPS Token listelemesi yapan kripto borsalardan satın almak,
 • PancakeSwap platformu üzerinden satın almak.

Hali hazırda birkaç kripto borsa tarafından listelenmiş olan SPS Token, kolaylıkla kripto borsalardan da satın alınabilmektedir ancak Trust Wallet ya da MetaMask gibi bir cüzdanda tutmak isteyen yatırımcılar, PancakeSwap üzerinden de SPS Token satın alabilirler. Yani özetle SPS Token nereden alınır sorusunun cevabı kripto borsalar ya da PancakeSwap olarak verilebilir.

SPS Token Nasıl Alınır?

Gate.io kripto borsası aracılığıyla kolayca SPS Token alıp yatırım yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Gate.io borsasındaki hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra eğer para yatırmanız gerekiyorsa hesabınıza aktarım sağlayın. Gate.io borsasının detaylı kullanımı ile ilgili şu içeriğimizi inceleyebilirsiniz: Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi
 • Para aktarımı yaptıysanız veya hesabınıza para varsa Trade bölümüne gelin ve burada arama kısmından SPS/USDT veya SPS/ETH paritesini bulun ve seçin.
 • Seçim yaptıktan sonra SPS Al (Buy SPS) kısmından satın almak istediğiniz miktarda SPS Token satın alabilirsiniz.

Gate.io borsası yerine MetaMask veya Trust Wallet gibi bir cüzdan hesabı ile PancakeSwap üzerinden SPS Token da satın alınabilmektedir. Eğer PancakeSwap üzerinden SPS Token satın almak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet veya MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Binance Coin (BNB) kripto para birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Transferi yapacağınız borsa hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına minimum miktarı sağlamak koşuluyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan SPS aramasını yaparak seçin. Eğer SPS araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x1633b7157e7638c4d6593436111bf125ee74703f SPS contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda SPS Token satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

Splinterlands (SPS) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Splinterlands ve SPS Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını paylaşmaya çalışacağız. Bu bölüm düzenli olarak güncellenecek ve okuyucularımıza en güncel bilgiler aktarılacaktır.

SPS Coin Nedir?

SPS Coin, Splinterlands platformunun yerel token birimi olan SPS Token için kullanıcıların kullandığı bir terimdir. SPS Token bir kripto para (coin) değil bir token birimidir. Bu nedenle de SPS Coin kullanımı hatalıdır.

Aynı şekilde Splinterlands Coin nedir gibi kullanımlar da hatalı olacaktır.

SPS Token Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

Oyun sektörünün internet dünyasındaki popülaritesi göz önüne alındığında SPS Token ile ilgili güzel bir gelecekten bahsetmek mümkün olacaktır.

Splinterlands platformu eğer iradeli bir çalışma sağlarsa bu çalışmanın sonucu SPS Token da ciddi anlamda değer kazanacaktır.

SPS Token Hangi Borsada Listelenmiştir?

SPS Token halihazırda Gate.io Borsası’nda listelenmiştir. Gate.io Borsası üzerinden SPS Token almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Splinterlands (SPS)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Splinterlands (SPS) Resmî Web Sitesi
https://splinterlands.com/

Splinterlands (SPS) Facebook
https://www.facebook.com/officialsplinterlands/

Splinterlands (SPS) Twitter
https://twitter.com/splinterlands

Splinterlands (SPS) Telegram
https://t.me/splinterlandsHQ

Splinterlands (SPS) Discord
https://discord.com/invite/CAFJRjY

Splinterlands (SPS) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/splinterlands/

Splinterlands (SPS) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/splinterlands

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Splinterlands (SPS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir