Starlink (STARL) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Starlink (STARL) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse teknolojisinin başlattığı furya ile birlikte metaverse projeleri özelinde oluşturulmuş kripto paralar ve token birimleri de ilgi görmeye başladı. Starlink ve STARL Token da bu furya ile birlikte son zamanların en çok dikkat çeken kripto projelerinden yalnızca biri…

Gösterilen yoğun ilgi ile beraber birçok kullanıcı Starlink nedir, STARL Token nedir gibi soruları peş peşe sormaya başlayınca bizler de sizin için Starlink nedir ve STARL Token nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevaplarını vermek üzere bu içeriği hazırladık.

Starlink Nedir?

Starlink, %100 topluluk odaklı ve ilk merkezi olmayan dijital alan (metaverse) projesidir.

Bir metaverse projesi olarak öne çıkmayı başaran Starlink, sanal olarak uzayda bir evren oluşturup bu evren üzerinden insanların gayrimenkul, arazi, reklam panosu vb. ürünler satın almalarını ve ayrıca satın alınan ürünler aracılığı ile DeFi kapsamında pasif gelir elde etmelerini sağlamaktadır.

Merkezi olmayan ilk ve tek metaverse projesi olarak dikkatleri üzerine çeken Starlink ya da kullanmayı tercih ettiği diğer adıyla STARL Metaverse, ayrıca uzay temalı ilk ve tek metaverse projesi olma unvanına da sahiptir.

Bir nevi metaverse oyunu da diyebileceğimiz Starlink aslında bir oyundan çok daha fazlasıdır. Sunduğu 3B uzay evreninde hem sanal bir evren hem sanal etkileşimler hem de ticari ve gelir odaklı imkânlar sunması Starlink’in bir oyundan çok daha fazlası olduğunu göstermektedir.

Ayrıca Starlink projesi, oluşturduğu sanal dünya içerisinde birçok oyun da sunacaktır. Bu oyunlar tıpkı gerçek hayatta katıldığımız ve ilgi gösterdiğimiz oyunlarla aynı mantıkta olacak ve tek fark bu oyunların metaverse evreninde deneyimlenecek olmasıdır.

Starlink, merkeziyetsizliğe ve %100 topluluk odaklı olmaya adeta adanmıştır. Hiç kimsenin öncelikli, ayrıcalıklı olmadığı ve tamamen adil bir sanal evren oluşturarak insanların hem eğlenmesini hem de sanal bir dünyada gelir kaynakları oluşturmasını sağlamayı hedef edinmiştir.

Özetleyecek olursak dijital olarak metaverse teknolojisiyle birlikte uzayda sanal bir evren sunan Starlink yani STARL Metaverse, sanal bir evren sunmasının yanı sıra birden fazla gerçekçi sanal oyun oynama, oynanan oyunlardan GameFi sayesinde kazançlar elde etme ve NFT alışverişleri yapma gibi birçok imkân sunmaktadır.

STARL Token Nedir?

STARL Token, Starlink metaverse projesinin yerel ve resmi kripto birimidir.

Ethereum ERC-20 token birimi olan STARL Token’ın toplam arzı 10.000.000.000.000 (10 Trilyon) olarak ayarlanmıştır. %100 adil bir şekilde dağıtılmış olan toplam STARL arzının tamamı şu anda dolaşımda yer almaktadır. Yani ilerleyen süreçte piyasaya yeni girecek ya da kilidi açılacak farklı bir STARL Token arzı bulunmamaktadır.

STARL Token, Starlink evreninde gerçekleştirilecek ticari işlemlerde kullanılacaktır. Evrendeki tüm gayrimenkul, pano, arsa, arazi vb. nesnelerin yani anlaşılacağı üzere NFT öğelerinin yanı sıra oynanacak oyunlarda da STARL Token ile tüm ticaretler gerçekleşecektir.

Ayrıca Starlink evrenindeki oyunların oynanarak sağlayacağı kazançlar da GameFi kapsamında değerlendirebileceğimiz Oyna Kazan (Play2Earn veya P2E) sistemiyle yine STARL Token olarak kazanılacaktır.

STARL Token Nereden Alınır?

STARL Token ya da diğer adıyla Starlink Token alabilmenin iki yolu bulunmaktadır:

  • UniSwap DEX platformundan satın almak,
  • STARL Token listeleyen kripto borsalardan satın almak.

Her iki yolla da gayet güvenilir bir şekilde STARL Token satın alabileceğiniz gibi aldığınız miktarı muhafaza edebilirsiniz. STARL Token‘ın otomatik staking ve yakım özelliği olmadığından her iki yol arasında bir fark bulunmamaktadır.

STARL Token Nasıl Alınır?

Eğer merkezi bir kripto borsa üzerinden Starlink (STARL) Token satın almak istiyorsanız STARL Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek STARL Token satın alabilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz STARL tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve önce transferinizi Tether (USDT) birimine çevirip daha sonra arama bölümüne STARL yazarak STARL/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve STARL Al (Buy STARL) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası yerine farklı bir merkezi kripto borsa istiyorsanız da yine STARL Token listelemesi yapan MEXC Borsası’nı tercih edebilirsiniz.

MEXC Borsası’ndan hemen bir hesap açarak STARL Token almak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında detaylı bilgi için de MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Starlink (STARL) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Starlink ve STARL Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu alan sizden gelen sorular ve taleplerle birlikte düzenli olarak güncellenecektir.

Starlink Coin Nedir?

Starlink Coin aslında hatalı bir terim olup Starlink Token yani STARL Token için kullanılan bir terimdir.

Starlink (STARL) Token, Ethereum blok zincirinde ERC-20 protokolünde oluşturulmuş bir kripto varlık olduğundan kripto para yani coin değil token birimidir. Yani Starlink Coin ile başlayan tüm terimler doğru sonuçlara götürse de aslında hatalı terimlerdir.

STARL Coin Nedir?

STARL Coin de tıpkı Starlink Coin gibi hatalı bir terimdir ve yine Starlink (STARL) için kullanılmaktadır. Doğru kullanımı ise STARL Token şeklindedir.

Starlink (STARL) ile Elon Musk’ın Bir İlişkisi Var Mıdır?

Starlink (STARL) hem isim hem de proje olarak Elon Musk‘a ait olan SpaceX şirketinin Starlink projesinden ilham almıştır ancak Elon Musk ve SpaceX ile kanıtlanmış herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Starlink (STARL) Geleceği Olan Bir Proje Midir?

Starlink (STARL) hem uzay temalı olmasıyla hem de metaverse projesi olmasıyla özellikle son dönemde oldukça öne çıkmış ve kesinlikle parlak bir geleceği olduğuna inanılan bir projedir.

Starlink (STARL)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Starlink (STARL) Resmî Web Sitesi
https://www.starltoken.com/

Starlink (STARL) Twitter
https://twitter.com/StarLinkETH

Starlink (STARL) Telegram
https://t.me/Starlinkofficial

Starlink (STARL) Reddit
https://www.reddit.com/r/Starlink_Metaverse/

Starlink (STARL) Github
https://github.com/StarlinkMeta

Starlink (STARL) Medium
https://starlmeta.medium.com/

Starlink (STARL) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/star-link/

Starlink (STARL) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/starlink

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Starlink (STARL) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir