Automata Network (ATA) Nedir, Nasıl Alınır?

Automata Network (ATA) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gün geçmiyor ki bir kripto varlık bir anda popüler olmasın ve herkesin radarına girmesin! Automata Network yani ATA Token da son dönemin çıkış yakalayan ve bir anda popüler olan kripto varlıklarından birisi…

Bu içeriğimizde kullanıcıların en son sorduğu ve cevabını merak ettiği sorular olan Automata Network nedir, ATA Token nedir, ATA Token nasıl ve nereden alınır gibi soruların cevapları ile birlikte Automata Network (ATA) ile ilgili tüm detayları açıklamaya çalışacağız.

Automata Network Nedir?

Automata Network, WEB 3.0 teknolojisindeki dApp’ler için bir gizlilik ara yazılımıdır.

Kullanıcıların bir blok zinciri yönetiminde kimliklerini ve tercihlerini ifşa etmeden katılım sağlamalarına olanak tanıyan blok zincir dışı özel bir çözüm projesi olan Automata Network, izlenmeyen veri indekslemeleri ve sorgulamaları sağlar.

Mevcut blok zincirleri ile dApp’ler arasında müdahaleci olmayan entegrasyon imkânı sunan bir ara yazılım çözümü olan Automata Network, başta kod değişiklikleri olmak üzere tüm entegrasyon işlemlerinde gerçekleştirdiği değişiklikler minimum düzeydedir.

Kullanıcı gizliliğini sağlamak için barındırma düğümlerinde dahi gizlilik sağlayan Automata, teknik mimarisi sayesinde yetkisiz tüm işlemleri engelleyebilmektedir.

Automata Network’ün Witness, Librarian ve Conveyor adında üç çözümü bulunur. Witness adındaki hizmet zincir dışı bir yönetişim çözümüyken Conveyor ise MEV (Miner Extractable Value) minimizasyon çözümüdür. Librarian hizmeti ise takip edilemeyen bir dizin oluşturma çözümüdür. 3 çözüm ya da hizmet de WEB 3.0 teknolojisine özel olarak oluşturulmuş çözümlerdir.

Zilliqa‘nın önceki kurucu üyeleri de dahil olmak üzere, endüstrinin önde gelen blok zinciri geliştiricileri ve araştırmacılarından bazıları tarafından inşa edilen Automata, ortaya çıkan WEB 3.0 yığınındaki önemli bir gizlilik boşluğunu doldurmak için piyasaya sürüldü.

2019 yılında kurulan Automata; Web3 Grant (2020), Web 3.0 Bootcamp (2020), Berkeley Blockchain Xcelerator (2021) ve Polkadot Decoding Mainstage (2021) katılımcısıdır.

Takımın yatırımcıları arasında KR1, Alameda Research, IOSG Ventures, Divergence Capital, Genesis Block Ventures ve Jump Trading yer alıyor.

ATA Token Nedir?

ATA Token, Automata Network’ün yerel token birimi ve belirtecidir.

Binance Smart Chain ekosisteminde yer alan ATA, Automata Network’ün tüm işlem ve masraf giderlerinin ödenmesi üzerine belirlenen bir token birimidir.

Toplam arzı 1.000.000.000 (1 Milyar) adet olan ATA Token’ın bu yazı tarihi ile dolaşımda olan arzı ise 172.252.000 adet olarak görünmektedir.

ATA Token Nereden Alınır?

ATA Token alabilmenin BSC ekosistemindeki token birimlerine benzer şekilde iki yolu vardır:

 1. PancakeSwap DEX üzerinden satın almak,
 2. ATA listelemesi yapan kripto borsalardan satın almak.

PancakeSwap merkeziyetsiz kripto borsasından satın alınabilen ATA Token aynı zamanda da ATA Token listelemesi gerçekleştiren kripto borsalar üzerinden satın alınabilmektedir.

ATA Token Nasıl Alınır?

ATA Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan ve dünyanın en çok tercih edilen kripto borsası olan Binance üzerinden ATA Token alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Binance Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar Binance Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Para transferini tamamladıktan sonra Piyasalar bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Piyasalar sayfasına gelin ve arama bölümüne ATA yazarak ATA/USDT paritesini seçin.
 • Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra ATA Al (Buy ATA) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz.

Automata Network yani ATA Token alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance Borsası’nda hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise PancakeSwap üzerinden ATA almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan ATA aramasını yaparak seçin. Eğer ATA araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0xa2120b9e674d3fc3875f415a7df52e382f141225 ATA contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda ATA satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayıp gerekli onayları verin.

PancakeSwap üzerinden ATA satın alma işleminde eğer hata kodu olursanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

PancakeSwap Borsası’nın kullanımı ile ilgili yardıma ihtiyacınız var ise buraya tıklayabilirsiniz.

Automata Network (ATA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

ATA Coin Nedir?

Automata Network‘ün kripto varlık birimi olan ATA, bir coin yani kripto para değil bir token birimidir. Bu nedenle de Ata Coin, Automata Coin veya Automata Network Coin gibi kullanımlar teknik olarak hatalıdır.

ATA Token Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

Automata Network‘ün ekibinin daha önceden bilinen ve güvenilen bir ekip olmasının yanı sıra sunduğu hizmetler ve çözümler benzersiz olduğu için Automata Token yani ATA Token da geleceği en parlak kripto varlıklar arasında görülmektedir.

ATA Token Yorumları Nasıl?

ATA Token, şu anda daha önce gerçekleştirdiği ATH seviyesine çok yakın bir seviyede ve aynı zamanda istikrarlı bir eğilimde olduğundan başta Automata Network (ATA) topluluğu olmak üzere hemen her kripto yatırımcısı ve kullanıcısı ATA Token hakkında oldukça pozitif yorumlara sahip.

ATA Token Fiyatı Ne Kadar?

ATA Token‘ın güncel fiyatını Türk Lirası (TL), Dolar (USD) ve Euro (EUR) gibi para birimlerinde görmek, ATA grafik bilgilerini incelemek ve ATA Token‘a ait diğer tüm fiyat ve analiz verilerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ATA Token Hangi Borsada ya da Borsalarda Listelendi?

ATA Token, şu anda daha önce gerçekleştirdiği ATH seviyesine çok yakın bir seviyede ve aynı zamanda istikrarlı bir eğilimde olduğundan başta Automata Network (ATA) topluluğu olmak üzere hemen her kripto yatırımcısı ve kullanıcısı ATA Token hakkında oldukça pozitif yorumlara sahip.

Automata Network (ATA)’ün Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Automata Network (ATA) Resmî Web Sitesi
https://www.ata.network/

Automata Network (ATA) Twitter
https://twitter.com/AutomataNetwork

Automata Network (ATA) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/automatanetwork/

Automata Network (ATA) Telegram
https://t.me/ata_network

Automata Network (ATA) Discord
https://discord.com/invite/Us8cxTVRxG

Automata Network (ATA) Github
https://github.com/automata-network

Automata Network (ATA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/automata-network/

Automata Network (ATA) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/automata

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Automata Network (ATA) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir