Binance Referans Kodu (Kimliği): 11756668

Binance Referans Kodu (Kimliği): 11756668
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto borsa denilince akla ilk gelen borsa olan Binance, dünyanın en çok kullanılan ve işlem hacmi olarak en büyük kripto borsasıdır. Bu nedenle de Binance kullanmak isteyen kullanıcılar Binance referans kodu temin ederek bu borsadaki tüm işlemlerden indirim avantajları yakalamak istemektedirler.

Binance referans kodu belki de internette en çok yer alan ve en çok paylaşılan referans kodlarıdır ancak her referans kodu tam anlamıyla istenileni vermemektedir. Çünkü referans kodları arasında farklar bulunmaktadır.

Binance Referans Kodu Nedir?

Binance Referans Kodu, Binance Borsası’nın tüm işlemlerde komisyon indirimi sağlayan kodlarına verilen isimdir.

Eğer Binance referans kodu avantajları hakkında bilgi sahibiyseniz ve sadece bir referans kodu arayışınız varsa aşağıdaki %40 indirimli Binance referans kodu ile indirim avantajı yakalayabilirsiniz.

Binance Referans Kodu: 11756668

Eğer referans kodunu girmekle uğraşmadan doğrudan bir link ile %40 indirimli Binance referans kodu kullanmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Binance Referans Sistemi; hem referans kodu sahiplerine hem de referans sistemi dahilinde üye olan kişilere kattığı avantajlardan dolayı kripto borsa kullanıcılarını tercih etmektedir.

Binance tüm kullanıcılara Binance Referans Kimliği sunmaktadır. Sunulan referans kimliği ile de eş, dost, arkadaş gibi yakın çevresini kayıt etmek isteyen kullanıcılar standart olarak %20’ye kadar referans indirimi sağlamakta veya %20’ye kadar referans kazancı sağlamaktadır.

Binance Referans Kodu Ne İşe Yarar?

Binance referans kodu, diğer borsalarda olduğu gibi borsada yapılan tüm işlemlerde komisyon ve işlem ücreti indirimi sağlamaktadır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi her referans kodu tam anlamıyla istenileni vermemektedir. İnternette yapılan aramalarda birçok referans kodu ve paylaşımı göreceksiniz ancak bilinmesi gereken önemli bazı bilgiler var.

Öncelikle eğer standart bir kullanıcıya ait referans kodu kullanırsanız bu durumda Binance Borsası’nda alabileceğiniz maksimum komisyon ve işlem ücreti indirimi %20 olacaktır. Çünkü Binance tüm kullanıcılara özel referans kodu üretme şansı sunmakta ancak bu oran başlangıç için yalnızca %20’dir. Bu %20’lik oranı da kullanma şansınız tamamen referans kodu sahibine bağlıdır.

Eğer %20’den daha yüksek indirim avantajı yakalamak isterseniz ve Binance Borsası referans kodu kullanma şansınız yalnızca kayıt olurken ve bir defaya mahsus olduğundan bu durumda kullanacağınız referans kodunu özenle seçmeniz gerekecektir.

Binance, standart bir kullanıcıdan ziyade kurumsal üyeliği olan ve iş anlaşmaları sağlayan kişi ve kurumlara %30 ila %40 arası komisyon indirimi ve paylaşımı şansı tanımaktadır. %30 mu yoksa %40 mı olacağı ise tamamen referans kodu sahibinin işlem gücüne bağlıdır.

Sizin için yukarıda paylaştığımız referans kodu, Binance’ın en yüksek komisyon indirimi sağlayan referans kodudur ve %40 oranında işlem ücreti ve komisyon indirimi sağlamaktadır.

Başka bir konu ise tüm kripto borsalar gibi Binance da size referans kodu girmenizi zorunlu tutmaz. Yani referans kodu girmeden de Binance Borsası’na üye olabilirsiniz ama bu durum size hiçbir avantaj sağlamayacaktır ve tamamen Binance Borsası’nın işine gelen bir durumdur.

Binance’a kayıt olurken hiçbir referans kodu kullanmazsanız, yapacağınız tüm alım, satım, transfer, vadeli işlemler, staking gibi işlemlerde 0 (sıfır) indirim alırsınız ve referans kodu ile sağlayabileceğiniz tüm indirimlerin tamamı Binance Borsası’na kalır ve Binance, bu komisyonları kimseyle paylaşmaz.

Bu durumdan dolayı Binance da referans kodu girilmesini açıkça belirtmese de istemez ve referans kodu olmadan üye olan kullanıcılar daha kârlıdır. Yani anlaşılması gereken şudur ki hiç referans kodu ile üye olmamaktansa bir referans kodu ile üye olmak her zaman avantajlıdır.

Hiç referans kodu olmadan Binance’a üye olmak yerine referans kodu ile üye olmak avantajlı olsa da bu noktada bir de referans kodunun işlevselliği devreye girmektedir. Eğer kullanılan referans kodu standart %20’lik indirim sağlayan Binance referans kodları arasındaysa alacağınız indirim maksimum %20’dir ki bu da referans kodunun paylaşıp paylaşmama inisiyatifine kalmıştır.

%20’nin üzeri bir indirim avantajı için ise yukarıda paylaştığımız referans kodu size ilaç olacaktır. Özellikle de çok fazla al sat ve işlem yapacaksınız kesinlikle size özel paylaştığımız Binance referans kodunu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Binance Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

Binance Referans Kodu (Kimliği): 11756668

Yukarıdaki görsel aslında Binance referans kodu nerede yazılır sorusunun bir cevabı niteliğindedir. Binance referans kodunu kullanabilmek yani üyeliğe Binance referans kodu ekleme özelliği için iki seçenek bulunmaktadır.

 1. Referans kodu linki vasıtasıyla kayıt olmak,
 2. Manuel olarak referans kodunu girerek kayıt olmak.

İki seçenekle de Binance Borsası’na referans kodu ile kayıt olma şansı bulunmaktadır ancak Binance referans kodu nerede kullanılır diye sorulacak olursa bu sorunun cevabı tektir; yalnızca kayıt sayfasında kullanılabilir.

Eğer bilgisayar üzerinden Binance Borsası’na %40 indirimli referans kodu ile kayıt olmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Binance resmî web sitesine giriş yapın ve ardından Kayıt Ol butonuna tıklayın. Eğer direkt kayıt sayfasına gitmek isterseniz buraya tıklayın.
 2. Kayıt sayfasında istenen bilgileri girin ve Referans Kimliği (İsteğe bağlı) veya sayfa İngilizce açıldıysa Referral ID (Optional) yazan kısma 11756668 referans kodunu girin ve Hesap Oluştur butonuna tıklayarak hesap oluşturun. Eğer link aracılığı ile kayıt sayfasına gittiyseniz bu kod otomatik eklenecektir.

Eğer mobil uygulama üzerinden Binance referans kodu nereye yazılır merak edip Binance %40 indirimli referans kodu avantajını değerlendirerek kayıt olmak isterseniz şu adımları izleyebilirsiniz:

Binance Referans Kodu (Kimliği): 11756668

 1. Binance uygulamasını açın.
 2. İlk açılış sayfasında sol üstte yer alan Giriş Yap / Kaydol (İngilizce için Login / Register) bağlantısına tıklayın.
 3. Açılan sayfada Kayıt Ol veya Register bağlantısına tıklayın.
 4. İstenen bilgileri eksiksiz girin ve Referans Kimliği (İsteğe Bağlı) veya İngilizcesi ile Referral ID (Optional) yazısına tıklayarak açılan alana 11756668 kodunu yazın ve ardından Hesap Oluştur butonuna veya ok işareti butonuna tıklayın.

Yukarıdaki adımları izleyerek ister bilgisayardan ister mobilden Binance referans kodu ekleme işlemini başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Binance Referans Kodu ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Binance referans kodu veya kodlarıyla ilgili en çok merak edilen ve sorulan soruların cevaplarını paylaşmaya çalışacağız.

Binance Referans Kimliği Nedir?

Binance Referans Kimliği; Binance üyelerinin sahip olduğu ve Binance Referans Sistemi üzerindeki özel bir kimliktir. Buradaki referans kodları ile sevdiklerinizi veya çevrenizi Binance borsasına kayıt ederek işlem ücreti ve komisyon indirimi avantajı sağlayabilirsiniz.

Binance Referans Kimliği Nasıl Alınır?

Binance Referans Kimliği; Binance Borsası’na üye olan herkese otomatik atanan bir sistemdir. Bu nedenle de Binance‘a yukarıdaki referans kodu ile üye olduktan sonra ekstra bir işlem yapmadan Binance Referans Kimliği sayfanız oluşturulmuş olacaktır.

Binance Referans Kodu Ekleme Nasıl Yapılır?

Binance referans kodu nasıl eklenir sorusunun cevabı olarak Binance referans kodu ekleme işlemi oldukça basittir. Tek yapılması gereken kayıt sayfasında Referans Kimliği (İsteğe Bağlı) veya İngilizce kullanıyorsanız Referral ID (Optional) yazan alana elinizdeki referans kodunu eklemektir.

Binance referans kodu ekleme mobil ve bilgisayar üzerinden değişiklik göstermemektedir. Sadece kayıt sayfasına gidiş yolunu bilmek yeterli olacaktır.

Binance Referans Kodu Eklemeyi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Eğer kayıt aşamasında Binance referans kodu ekleme işlemi yapmayı unuttuysanız bu durumda iki seçeneğiniz bulunuyor. Ya hesabınızı herhangi bir referans kodu ve avantajı olmadan kullanmaya devam edeceksiniz ya da yeni bir hesap oluşturup bu kez referans kodunu girerek kaydınızı tamamlayacaksınız.

Binance Referans Kodu Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer bir referans kodu ile Binance kaydı yaptıysanız kayıt olduğunuz referans kodunu hesabınızdan silemezsiniz. Binance Borsası referans kodunu silmenin bir avantajı olmayacağı gibi eğer çok rahatsız olursanız yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Binance Referans Kodu Sonradan Ekleme Yapılabilir Mi?

Binance referans kodu sadece kayıt aşamasında eklenebilir. Bu nedenle de kayıt olduktan sonra ve hali hazırda kullanılan bir hesaba ait işlem yapılamaz. Yani Binance referans kodu sonradan ekleme ve değiştirme şansı bulunmamaktadır.

Binance Referans Kodu Oluşturma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer kendinize ait bir Binance referans kodu oluşturmak isterseniz bunun için Binance web sitesine veya mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra menüden Referans Kimliğim sayfasına giderek Binance referans kodu oluşturabilirsiniz.

Ayrıca Binance referans kodu nerede olur diye soranlar için yine aynı sayfadan Binance referans kodu öğrenme işlemi de yapılmaktadır. Yani daha önce oluşturulmuş referans kodlarını da görmeniz mümkündür.

Binance Referans Kodu Ekleme Nasıl Yapılır?

Binance referans kodu ekleme işleminin iki türlü açıklaması vardır. Birincisi elde edilen Binance referans kodu aracılığı ile Binance Borsası‘na kayıt olmak iken ikincisi ise sahip olunan Binance referans kodu ile çevredekileri kayıt etmek anlamına gelir. Eğer kendiniz bir referans kodu iihtiyacı duyuyorsanız 11756668 Binance referans kodu aracılığıyla ya da buraya tıklayarak üye olabilirsiniz. Başkalarını kayıt etmek için ise üyeliğinize atanan referans kodu linkini çevrenizdekilerle paylaşmanız yeterli olacaktır.

Binance Referans Kodu Ekleme Ne İşe Yarar?

Binance referans kodu ekleme işlemi sayesinde Binance Borsası’nda tüm işlemlerden indirim kazanırsınız ve ödeyeceğiniz tüm komisyon ücretleriyle işlem ücretlerinde avantaj yakalarsınız.

Binance Referans Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance referans değiştirme işlemi daha önce üye olunan Binance referans kodunu değiştirerek yeni bir referans kodu ile üye olmak anlamına gelmektedir ancak ne yazık ki bu işlem mümkün değildir. Daha avantajlı bir Binance referans kodu ile üye olmak isteniyorsa bunun için yeni bir üyelik açılması gerekmektedir.

Binance Referans Kodu Ekleme Mobil Uygulamada Nasıl Yapılır?

Binance referans kodunu mobil uygulamadan eklemek için tek yapmanız gereken Binance mobil uygulamasını açıp kayıt sayfasına geldikten sonra Referans Kimliği (İsteğe Bağlı) yazan ya da İngilizce sayfalarda Referral ID (Optional) yazan alana 11756668 kodunu eklemeniz yeterlidir.

Binance Futures Referans Kodu Nedir?

Binance futures referans kodu diye bir referans kodu türü yoktur. Binance referans kodu tektir ve tüm işlemlerde geçerlidir. Tüm işlemlerde geçerli bir kod ihtiyacınız varsa 11756668 kodunu kullanmanız yeterlidir.

Binance Referans Kodu 2021, 2022 Gibi Yıllara Ayrılır Mı?

Binance referans kodları yıllık olarak ayrılmaz ve kullanılan bir Binance referans kodu ömür boyu geçerlidir. Bu nedenle de Binance referans kodu 2021 ya da Binance referans kodu 2022 gibi araştırmalar yapmanıza gerek yoktur.

Binance Referans Kazancı Ne Kadardır?

Binance referans kazancı referans kodunun sahibine göre değişiklik göstermektedir. Elde edilen referans kodunun sahibi dilerse tüm kazancı size aktarabiliyorken dilerse tamamını kendisine de alabilir.

Ayrıca internette bulabileceğiniz neredeyse tüm Binance referans kodları yüzde 20 indirimli kodlardır. Binance yalnızca belli başlı üyelere yüzde 20 dışında;

 • Yüzde 25 indirimli Binance referans kodu,
 • Yüzde 30 indirimli Binance referans kodu,
 • Yüzde 35 indirimli Binance referans kodu ve
 • Yüzde 40 indirimli Binance referans kodu tanımlamaktadır.

Bizim paylaştığımız referans kodu ise nadir bulunan yüzde 40 indirimli Binance referans kodu‘dur.

Binance Borsası Nasıl Kullanılır?

Binance Borsası için detaylı bir kullanım rehberine ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Binance Referans Kodu (Kimliği): 11756668

Yorumlar kapalı.