Casper Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Casper Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasına blockchain yani blok zinciri teknolojisinin kazandırdığı projelere ait kripto paralar, yatırımcıların çok daha fazla dikkatini çekmektedir. Uzun bir süredir Casper Coin nedir araştırmasının en çok yapılan araştırmalardan biri olmasının sebebi de Casper Network ve yerel kripto para birimi Casper Coin‘in yatırımcılara güvendir.

Bu içeriğimizde Casper Network nedir, Casper Coin nedir, CSPR Coin nedir gibi kripto yatırımcılarının en çok sorduğu soruların cevaplarını tüm detayları ile aktarmaya çalışacağız.

Casper Network Nedir?

Casper Network, Casper CBC spesifikasyonunu temel alan ilk hisse kanıtı blok zinciridir.

Casper, günümüzde blockchain teknolojisinin kurumsal firmalar ve geliştiriciler tarafından benimsenmesini hızlandırmak ve gelecekte kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamak üzere gelişmek üzere tasarlanmıştır.

Ethereum geliştiricileri tarafından tasarlanan orijinal CBC Casper spesifikasyonlarından oluşturulan Casper, işletmelerin, ağ üzerinde özel veya izin verilen uygulamalar oluşturmayı seçebilmelerini sağlamaktadır.

Casper‘ın PoS mimarisi, bir veri tabanı ölçeklendirme çözümü olan sharding’i mümkün kılabilecektir.

CasperLabs, merkezi olmayan altyapı projesi finansmanı arayan potansiyel geliştiricileri, araştırmacıları ve bilim insanlarını bünyesine katmak için bir İsviçre kuruluşu olan ETA ile işbirliği yapmak için şimdi DEVxDAO ile ortaklık yapıyor.

Ayrıca Casper‘a bağlı Casper Association, Casper Network‘ün devam eden evrimini ve merkeziyetsizleşmesini denetleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluş bulunmaktadır. Bu kuruluş Casper‘ın ve büyüyen merkezi olmayan uygulamalar ekosisteminin benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak kaynaklar sağlamaktadır.

Casper Coin Nedir?

Casper Coin (CSPR Coin), Casper Network‘ün yerel kripto para birimidir.

Proof of Stake (PoS) blok zinciri olarak Casper, ağı korumak için PoS konsensüs mekanizmasına katılan doğrulayıcıları ödüllendirmek için Casper Coin yani CSPR kullanmaktadır.

Casper kullanıcıları ayrıca blok zincirindeki işlemlerde ağ ücretlerini ödemek için CSPR Coin kullandırmaktadır.

Yazı tarihinde toplam arzı 10.125.500.721 CSPR olan Casper Coin‘in dolaşımdaki arzı ise 590.273.359 CSPR olarak görünmektedir. Ayrıca şimdiye kadar Casper (CSPR) Coin‘in en yüksek seviyesi (ATH) ise 1.37 dolar olup mevcut fiyatı 0.13 dolardır.

Casper Coin Nereden Alınır?

Casper Coin‘in şu anda alınmasının tek yolu CSPR Coin listelemesi yapan kripto borsalar üzerinden satın almaktır.

Casper Coin hangi borsada ve borsalarda var merak edenler için aslında birden fazla seçenek var ancak aşağıda sizin için en uygun kripto borsadan nasıl satın alınabileceğini anlatacağız.

Casper Coin Nasıl Alınır?

Casper Coin ya da kripto para birimi adıyla CSRP Coin listelemesi yapan MXC (MEXC) Borsası‘ndan CSRP Coin alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. MEXC Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer MEXC Borsası’nda hesabınız yoksa hemen açmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Casper Coin satın almak istediğiniz miktarda hesabınıza transfer yapın. Uygun transfer ücretinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
  3. Hesabınıza para yatırdıktan sonra bakiyenizi Market sayfasına giderek USDT para birimine çevirin.
  4. Tekrar Market sayfasına gidin ve arama bölümünden CSPR araması yaparak CSPR/USDT paritesini seçin.
  5. Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyerek Buy CSPR butonuna tıklayarak satın alma işlemini gerçekleştirin.

MEXC Borsası’nın kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise aşağıdaki başlığa tıklayarak destek alabilirsiniz.

MEXC Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi

MEXC Borsası dışında isteyen kullanıcılar Casper Coin listelemesi yapan diğer kripto borsalardan da CSRP satın alma işlemi yapabilirler. Bizim tavsiyemiz MEXC Borsası olsa da aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz.

Casper Coin (CSPR) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Casper Coin veya diğer adıyla CSPR Coin ile ilgili en sık sorulan ve merak edilen soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm sizler için düzenli olarak güncellenecektir.

CSPR Coin Nedir?

CSPR Coin, Casper Network‘e ait olan Casper Coin‘in diğer adıdır ya da başka bir tabirle belirteç adıdır.

CSPR nedir diye soracak olursanız da CSPR, Casper kelimesinden sesli harflerin atılması sonucu oluşmuş kısaltmadır.

Casper Coin Ön Satış Yapıyor Mu?

Casper Coin ilk olarak CoinList Borsası‘nda ön satışa sunuldu ancak şu an listeleme yapan tüm kripto borsalar zaten Casper Coin için hala ön satış aşamasındadır diyebiliriz. Çünkü Casper Coin fiyat konusunda projesiyle ve gelen yatırımlarla çok daha değerli olacağı öngörülmektedir.

CSPR Binance Borsası’nda Yer Alıyor Mu?

CSPR Coin yani Casper Coin Binance Borsası‘nda henüz listelenmemiştir. Binance dışında birçok büyük ve güvenilir kripto borsada listelenen Casper Coin‘in yakın bir zaman içerisinde Binance Borsası‘nda da listelenmesi beklenmektedir.

Casper (CSPR) Coin‘e Binance ve diğer büyük borsalarda listelenmeden erken yatırım yapma fırsatı için MXC veya yeni adıyla MEXC Borsası‘nı tercih edebilirsiniz. MEXC Borsası‘ndan hemen CSPR Coin almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Casper Coin Yorumları Nasıl?

Casper Coin (CSPR), geleceği en parlak olan kripto projelerden ve varlıklardan biri olarak öngörülmektedir. Bu nedenle de Casper Coin yorum ve tahminleri oldukça pozitif diyebiliriz.

CSPR Coin yorum ve tahminleriniz var ise sizler de yorumlar kısmından bizimle ve diğer tüm okuyucularla paylaşabilirsiniz.

Casper Coin (CSPR)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Casper Coin (CSPR) Resmî Web Sitesi
https://casper.network/network

Casper Coin (CSPR) Twitter
https://twitter.com/Casper_Network

Casper Coin (CSPR) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCjFz9Sfi4yFwocnDQTWDSqA

Casper Coin (CSPR) GitHub
https://github.com/casper-network

Casper Coin (CSPR) Telegram
https://t.me/casperblockchain

Casper Coin (CSPR) Discord
https://discord.com/invite/Q38s3Vh

Casper Coin (CSPR Coin) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/casper/

Casper Coin (CSPR Coin) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/casper-network

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Casper Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir