Coin98 (C98) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Coin98 (C98) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasıyla birlikte hayatımıza giren merkeziyetsiz finans (DeFi) ile birlikte birçok DEX platformu ve DeFi çözümleri de ortaya çıkıyor. Coin98 (C98) de DeFi alanında getirdiği yenilikler, çözümler ve kripto piyasalarında gösterdiği artış ile kripto yatırımcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Bu içeriğimizde Coin98 nedir, C98 nedir, nasıl ve nereden alınır gibi Coin98 (C98) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Coin98 Nedir?

Coin98, hepsi bir arada DeFi çözümü olarak ortaya çıkan bir protokoldür.

Kripto varlıklar arası takas, bahis, borç verme, borç alma, yatırım yapma ve kazanç sağlama gibi bütün işlemlerin bir arada yapılabildiği bir platform olarak ortaya çıkan Coin98 ile DeFi alanındaki tüm konularda çözümler bulabilmek mümkündür.

Coin98 platformunun içerisinde her biri ayrı başlıkta çözümler, ürünler ve araçlar bulunmaktadır.

Coin98 Finance

Coin98 Finance, açık finansal altyapı inşa etmek üzere oluşturulmuştur.

Coin98 Finance ile merkezi olmayan finansmanın önemli ölçüde olgunlaşması için önemli sektörlerde bir kaynak ekosistemi ortaya çıkarılmıştır.

Coin98 Labs

Coin98 Labs, çoklu blok zincirinde DeFi protokolleri ve uygulamalarının oluşturulmasına, geliştirilmesine ve ekosistemine odaklanan bir DeFi üretim kurucusudur.

Coin98 Labs’ın misyonu ise insanların DeFi hizmetlerine zahmetsizce erişmesine yardımcı olarak, kullanılmayan talebi karşılamak ve DeFi alanındaki talep edilen yardımcı programları geliştirmektir.

Coin98 Ventures

Coin98 Ventures, DeFi kurucuları için yerleşik desteğe sahip birden fazla blok zincirinde merkezi olmayan finans ekosistemini önyüklemek için oluşturulmuş Coin98 Finance‘in yatırım koludur.

Coin98 Ventures ile Ethereum, Solana, Polkadot, Binance Smart Chain ve diğer L1’ler üzerinde DeFi protokolleri ve uygulamaları oluşturan geliştiricilere yatırım yapılır. Finansmanın yanı sıra, gelecek vaat eden erken aşamadaki şirketlere özgür ve zengin bir yaşam için güçlendirici ürünler inşa etmeleri için kaynaklar, endüstri bağlantıları ve kapsamlı destek sağlanır.

Coin98 Network

Herkes İçin Blockchain ve Kripto Bilgisi sloganına sahip olan Coin98 Network, sürekli genişleyen Blockchain, Kripto ve DeFi alanında güncellemeler, iç görüler ve araştırmalar yapmak üzere tasarlanmıştır.

Yatırımcıların teknik analiz ve kripto para birimi alanındaki en son haberler için hedefini belirlemesine yardımcı olurken aynı zamanda istenen tüm ekosistemleri arası etkileşim kurmayı sağlamaktadır.

Coin98 Portfolio

Coin98 Portfolio, sahip olunan kripto varlıkların tek bir noktadan takip edilebilmesi için oluşturulmuş özel bir portföy sistemidir.

Coin98 Markets

Coin98 Markets, kripto piyasalarındaki tüm kripto varlıklara ait güncel piyasa verilerinin ve anlık bilgilerin yer aldığı Coin98’in özel market platformudur.

Coin98 Wallet

Adında da anlaşılacağı üzere Coin98 Wallet, birden fazla blok zincirde ve ekosistemde yer alan kripto varlıkların bir arada tutulmasını sağlayan özel bir kripto cüzdan sistemidir.

Coin98 Exchange

Coin98 Exchange, yine birden fazla blok zincir ve ekosisteme ait kripto varlıkların alımını ve satımını sağlayan, Coin98’in kendi merkeziyetsiz kripto borsa sistemidir.

Yukarıdaki ürün ve hizmetlerin yanı sıra birden fazla adrese kripto varlık transferi sağlayan Multi-Send ve token oluşturma imkânı sunan Token Issuer gibi hizmetlere de sahip olan Coin98, her geçen gün sistemine yeni hizmetler ve ürünler kazandırmaya devam etmektedir.

C98 Nedir?

C98, Coin98 platformunun yerel kripto token birimidir.

Coin98 Token veya C98 Token olarak da betimlenen C98, Coin98 sisteminin bir nevi hem güç sağlayıcısı hem de yardımcısı olarak hizmet etmektedir.

Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Solana‘da mevcut olan C98 Token, staking imkânı sunabilen tokenlar arasındadır. Yatırımcıların likidite sağlayıcısı rolünü oynamaya teşvik edilmesi amacıyla C98 Token için staking işlemi yaparak yatırımcılar C98 Token ödülleri kazanabileceklerdir.

Kullanıcıları likidite sağlayıcıları rolünü oynamaya teşvik etmek ve dijital varlıklarını merkezi olmayan piyasa yapma havuzlarına yatırmak çok önemlidir. Fırsat maliyetlerinin telafisi olarak, Coin98 Borsası‘nın operasyonları için likidite sağlamaya yardımcı olan bu likidite sağlayıcıları, karşılığında varlıkları likidite havuzlarına stake ederek veya dahil ederek C98 tokenları ile ödüllendirilecektir.

Aynı zamanda C98 Token sahipleri Coin98 platformunun bir nevi yönetiminde yer almaktadır. Yani Coin98 platformu ve sistemleriyle alakalı birçok konuda C98 yatırımcılarının oy kullanabilmesine izin verilmektedir.

C98 Token’ın sunduğu bir diğer özellik ise C98 sahipleri için bir hiyerarşi sistemi oluşturulmuştur. Başka bir deyişle diğer yatırımcılara oranla daha fazla C98 sahibi olan kullanıcılar, daha üst katmanlarda yer alacak ve dolayısıyla daha fazla karar alma ve oy kullanma şansına sahip olacaktır.

Toplamda 1.000.000.000 (1 Milyar) arzı bulunan C98 Token’ın %20’lik kısmı kurucu takıma aittir. Kalan kısım ise aşağıdaki gibi dağıtılmıştır:

 • Takım: %20
 • Danışmanlar: %2
 • Yenilik: %5
 • Strateji: %10
 • Ekosistem Büyümesi: %25
 • Topluluk Gelişimi: %20
 • Likidite Teşvikleri: %8
 • Vakıflar: %10

C98 Token Nereden Alınır?

C98 Token satın almak isteyen yatırımcıların C98 satın almak için birden fazla seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekler ise şunlardır:

 • PancakeSwap platformu üzerinden satın almak,
 • C98 listelemesi yapan kripto borsalar üzerinden satın almak.

Her iki seçenekle de Coin98 (C98) Token satın alabilme imkânı olan kullanıcıların seçimleri ise tamamen kendi kararlarına göre değişecek olup iki seçenek arasında satın alma yöntemleri dışında hiçbir fark bulunmamaktadır.

C98 Token Nasıl Alınır?

Dünyanın en çok kullanılan kripto borsası olan Binance üzerinden Coin98 (C98) Token alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Binance Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa hemen oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz miktar kadar Binance Borsası‘na para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretleri uygun olduğu için Tron (TRX) kripto para birimini seçebilirsiniz.
 • Para transferini tamamladıktan sonra Piyasalar bölümüne gelin ve paranızı USDT para birimine çevirin.
 • Tekrar Piyasalar sayfasına gelin ve arama bölümüne C98 yazarak C98/USDT paritesini seçin.
 • Satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra C98 Al (Buy C98) butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance dışında Coin98 Token listelemesi yapan diğer kripto borsalar üzerinden de C98 satın alabilmek mümkündür.

Coin98 (C98) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Coin98 ve C98 Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu alan sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

C98 Coin Nedir?

C98 Coin, kripto kullanıcıları arasına Coin98 Token ve C98 Token yerine kullanılan bir terimdir ancak hatalı bir terimdir. Çünkü Coin98 (C98) Token bir token birimidir.

Aynı şekilde Coin98 Coin nedir gibi terimler de teknik olarak hatalıdır.

Coin98 (C98) Token Geleceği Parlak Bir Kripto Varlık Mı?

C98 sahip olduğu kitle, yatırımcı gücü ve arkasındaki güç Coin98 projesi ile uzun vadede ciddi başarılara imza atacak bir kripto varlık olarak değerlendirilmektedir.

Coin98 (C98) Token Yorumları Nasıl?

Tüm kripto varlıklar arasında en sağlam ve gelecek vaat eden projelerden birine sahip olduğu inanılan Coin98 ve C98 Token ile ilgili yorumlar da oldukça pozitiftir.

Coin98 (C98)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

Coin98 (C98) Resmî Web Sitesi
https://coin98.com/token

Coin98 (C98) Telegram
https://t.me/coin98wallet

Coin98 (C98) Twitter
https://twitter.com/coin98_wallet

Coin98 (C98) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/coin98/

Coin98 (C98) CoinGecko
https://www.coingecko.com/en/coins/coin98

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Coin98 (C98) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. Hocam merhabalar ben tron link pro uygulamasından c,98 aldım bilginiz varmı scam olma ihtimali ?

  Cevapla