Dreamverse (DV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Dreamverse (DV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse giderek tüm dünyaya yayıldıkça ve popülerliğini arttırdıkça birçok metaverse projesi hayatımıza girmeye başladı. Dreamverse de bir metaverse projesi olarak öne çıktığı gibi yerel token birimi DV Token da buna paralel olarak kendisine bir topluluk bulmaya başladı.

Metaverse projesi olması bile Dreamverse nedir sorusunu insanlara sıkça sordurduğundan bu makalemizde Dreamverse nedir ve DV Token nedir gibi soruların cevaplarıyla birlikte Dreamverse (DV) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Dreamverse Nedir?

Dreamverse; birçok yıldız, film, animasyon ve oyunun yanı sıra en iyi IP dünyalarını ve gerçek dünyayı yüksek doğruluk ve incelikle sunan bir metaverse projesidir.

Proje olarak kendini yüksek doğruluk, güçlü görsel etki ve sürükleyici deneyime sahip bir metaverse evreni yaratmaya adayan Dreamverse’de kullanıcılar, gerçek dünyadaki gibi deneyim duygusunu elde etmelerini sağlamak için sanal evrende alım & satım yapabilir, nesneler oluşturup paylaşabilir, topluluklara katılabilir ve başkalarıyla etkileşime girebilir.

Başka bir deyişle Certik onaylı olan Dreamverse’de kullanıcılar arazi satın alabildikleri gibi satın alınan arazi üzerinde özgürce mükemmel bir dünya inşa edebilir ve diğer oyuncuların arazilerine girip izleyebilirler ve etkileşimde bulunabilirler. Ayrıca alışverişler ile de gelir elde edebilirler.

Ethereum blok zincirinde oluşturulan Dreamverse evreninde Dreamverse Land adında bir alan bulunmaktadır. Bu kıta başlı başına bir NFT olup blok zincirinde yer almaktadır. Bu alan üzerinden oyuncular arazi satın alabilmektedir ve satın alınabilecek arazileri görebilmek için Dreamverse web sitesi üzerinden Map kategorisine gidilerek ve uygunluk kontrolü yapılarak satın alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Bu sanal evrende oyuncular arazi satın alıp kendi binalarını ve bölgelerini oluşturabildikleri gibi aynı zamanda geliştiriciler de kendi NFT nesnelerini ve kendi oyunlarını oluşturabilmektedir. Bu da hem oyuncuları hem de geliştiricileri bir araya getirdiğinden projeye özel bir topluluk kazandırmaktadır.

DV Token Nedir?

DV Token, DreamVerse’in yerel token belirtecidir. DreamVerse’in meta veri deposunda arazi veya diğer NFT’leri satın almak ve satmak için kullanılabilmektedir.

Hem Ethereum hem de Binance Smart Chain blok zincirinde yer alan ve maksimum arzı 2.100.000.000 adet olan DV Token’ın toplam dağılımı ise şu şekildedir:

  • %30 Araştırma ve Geliştirme Çalışmalarına (3 yıl kilitli olarak),
  • %5 Özel Satışlara,
  • %5 Pazarlama Çalışmalarına,
  • %15 IP Çalışmalarına ve
  • %45 Ekolojik Ödüllere.

DV Token Nereden Alınır?

DV Token satın alabilmenin tek yolu DV Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalar üzerinden satın almaktır. Yazı tarihine göre şu anda DV Token yalnızca tek bir kripto borsada listelenmiş olup bir alt başlıkta nasıl alınabileceğini inceleyebilirsiniz.

DV Token Nasıl Alınır?

Mevcutta DV Token listelemesi yapan tek merkezi kripto borsa olan Gate.io üzerinden DV Token satın alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz DV Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne DV yazarak DV/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve DV Satın Al (Buy DV) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dreamverse (DV) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu başlık altında Dreamverse ve DV Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

DV Coin Nedir?

DV Coin, kripto paralarla ilgilenen kişilerin coin terimini kullanma alışkanlığına istinaden türemiş olan bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü Dreamverse (DV) Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirinde yer aldığından bir token birimidir ve doğru kullanım DV Token şeklindedir.

Dreamverse Coin Nedir?

Dreamverse Coin de DV Coin teriminde olduğu gibi ve aynı sebepten hatalı olup doğru kullanım Dreamverse Token şeklindedir.

Dreamverse (DV) Hangi Borsalarda Var?

Dreamverse (DV) yazının yazıldığı tarihte sadece Gate.io Borsası’nda yer almaktadır. İleride farklı kripto borsalar DV Token listelemesi yaptıkça makalemizi güncelleyeceğiz.

Dreamverse (DV)’nin Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Dreamverse (DV) Resmî Web Sitesi
http://www.dreamverse.pro

Dreamverse (DV) Twitter
https://twitter.com/DreamversePro

Dreamverse (DV) Telegram
https://t.me/dreamversepro

Dreamverse (DV) Medium
https://medium.com/@Dreamverse

Dreamverse (DV) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCJgNQjPS2Hy_oE6jutw8hSw

Dreamverse (DV) Discord
https://discord.gg/Xudxrra5Ce

Dreamverse (DV) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/dreamverse/

Dreamverse (DV) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/dreamverse

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Dreamverse (DV) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir