İngilizce Öğreterek Kazandıran Let Me Speak Nedir?

İngilizce Öğreterek Kazandıran Let Me Speak Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir şeyler yaparak para kazanma kültürü; NFT‘lerin hızlıca benimsenmiş olması, metaverse teknolojisinin ortaya çıkması, Web 3.0 gibi birden fazla faktörün birleşmesi sonucu ortaya çıkan DeFi kavramı ile günden güne geniş kitlelelere yayılmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde oyun oynayarak kazanma (play-to-earn) kültürünün hızla benimsenmesinden sonra hareket ederek kazanma (move-to-earn) modası hızlıca yayılmış ve bununla birlikte STEPN, Step App gibi birçok uygulama ortaya çıkmıştır. Şimdi ise bir şeyler yaparak kazanç sağlamada yeni moda öğrenerek kazanma (learn-to-earn) olmaya başladı ve bunun ilk temsilcilerinden biri de Let Me Speak oldu diyebiliriz.

Let Me Speak Nedir?

Let Me Speak; kullanıcıların oluşturdukları NFT karakterleri aracılığıyla İngilizce öğrenmelerini ve öğrenirken kazanç sağlamalarına olanak tanıyan bir uygulamadır.

Bilindiği üzere İngilizce, tüm dünyada geçerliliğini koruyan ve global bir dildir. Bundan dolayı pek çok ülke vatandaşı gerek iş gerek kariyer gerekse de seyahat amacıyla İngilizce öğrenmeyi kendine misyon edinmiştir.

İngilizce öğrenmek için ise bir dil kursuna gitmek, özel eğitim almak, online derslerden ve uygulamalardan faydalanmak en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor ve ücretsiz seçenekler de söz konusu olsa dahi seçimi yapılacak yönteme göre bir maliyet söz konusu olabiliyor. Peki birisi bir gün çıkıp gelse ve size İngilizce öğrenirken para kazanabilirsin dese ne derdiniz? Herhalde gülüp geçerdiniz ama bu Let Me Speak ile mümkün hale geldi.

Let Me Speak, İngilizce öğrenmeye çalışan ve bunu bu amaca özel ücretli veya ücretsiz uygulamalarla yapmayı denemiş pek çok kişinin aşina olduğu benzerlikte bir uygulamaya sahip. Uygulama şu anda web tabanlı olarak ve iOS cihazlarda çalışıyor olsa da yakın bir zaman içerisinde Android cihazlara uygun bir uygulamayla da hizmete başlayacak.

Uygulamada temel amaç bahsettiğimiz gibi İngilizce öğrenirken kazanç sağlamak! Bunun için ise uygulama içerisinde pek çok faktör yer alıyor. Dilerseniz hemen şimdi onları inceleyelim.

Let Me Speak Nasıl Oynanır veya Kullanılır?

Eğer İngilizce öğrenerek para kazanma fikrine sıcak bakıyorsanız ilk olarak letmespeak.org web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Açılan sayfada karşınıza çıkan buton Go to Marketplace yazılı NFT ticaretinin döndüğü pazaryeri olacaktır.

Let Me Speak uygulamasını kullanmaya başlamak için ilk aşamada iki seçeneğiniz var. İlk seçenek herhangi bir para yatırmadan ve tamamen ücretsiz olarak kendi NFT karakterinizi oluşturup uygulamayı kullanmaya başlamaktır. Bu şekilde başlarsanız eğer başlangıçta herhangi bir kazanç elde edemezsiniz ancak ücretsiz İngilizce öğrenme deneyimi yaşayabilirsiniz.

Eğer öğrenirken kazanç sağlamayı kesin olarak istiyorsanız bu durumda bir NFT karakteri satın almanız gerekiyor. Uygulama içinde ana kategorizasyonda bu NFT karakterleri 5 kategoriye ayrılıyor:

 • Common: Yaygın anlamına gelen, ücretsiz ve kazanç sağlamayan karakterlerin olduğu kategoridir.
 • Uncommon: Yaygın olmayan ve başlangıç seviyesinde kazanç sağlanmasına olanak tanıyan NFT’lerin olduğu kategoridir.
 • Rare: Nadir bulunan ve orta seviyede kazanç sağlanmasına olanak tanıtan NFT’lerin bulunduğu kategoridir.
 • Epic: Oldukça az bulunan ve bir önceki kategori türüne göre daha çok kazandıran NFT’lerin yer aldığı kategoridir.
 • Legendary: Uygulama içerisindeki en iyi kazancı sağlayan NFT karakterlerin olduğu kategoridir.

Let Me Speak’in NFT pazaryerinde Common kategorisi hariç her kategoriden NFT karakterleri bulmak ve satın almak mümkündür. Satışa açık olan karakterler ise bulunduğu kategoriye ve sahip olduğu özelliklere göre fiyatlandırılmıştır.

Ana kategorizasyon dışında her bir NFT karakterinin sahip olduğu bir seviye ve özellikler bulunmaktadır. Karakterler bu özellikler doğrultusunda uygulamanın token birimi olan LSTAR kazanır ve elde edilen kazançlar USDC‘ye çevrilebilir. Bunlardan da kısaca bahsetmek gerekirse:

 • Level: Uygulama içerisinde her NFT karakteri 1. seviyeden başlar ve uygulama kullanıldıkça kazanılan XP puanlarıyla birlikte karakterin seviyesi ana kategorizasyonun sağladığı maksimum seviyeye kadar yükselir.
 • Talent: Yeteneği kapsayan bu özellik, NFT karakterinin öğrenme kabiliyetine eş değerdir diyebiliriz.
 • Rewards Rate: Ödül oranı anlamına gelen bu özellik, öğrendikçe elde edilecek kazancın oranını temsil ediyor.
 • Learning Speed: Öğrenme hızı anlamına gelen bu özellik ise NFT karakterinin öğrenme hızını yüzdelik olarak gösteriyor.
 • Invite: Aynı kategoride iki NFT karakterinin birleşimi ile yeni karakter oluşturulmasını sağlayan bir özelliktir. Tabi burada da ana kategorizasyona göre bir sınırlandırma mevcuttur. Uncommon ve Rare kategorisinde 4, Epic kategorisinde 5, Legendary kategorisinde 6 invite slotu yer almaktadır.
 • Daily Earning: Günlük kazanç anlamına gelen bu özellik NFT karakterinin günlük kazanabileceği LSTAR miktarını ve bunun USDC karşılığını gösteriyor.
 • Visa Days: Her karakterin sahip olduğu bir süre mevcuttur. Bu süre Uncommon kategorisinde 4 ay, Rare kategorisinde 5 ay, Epic kategorisinde 6 ay ve Legendary kategorisinde 7 aydır. Bu süreç uygulama kullanılmaya başladığı andan itibaren geri sayıma başlar ve süresi tamamlandığında dolar. Eğer dolan vize süresi yenilenmezse kazanç sağlanamayacağı gibi bu süreyi yenilemek için ücret ödenilmesi gerekmektedir.

NFT karakterine karar verildikten sonra yapılması gereken son şey ise uygulamaya kripto cüzdanınızı bağlamak olacaktır. Cüzdan olarak Phantom, Sollet, Solfare ve Ledger gibi kripto para cüzdanları bağlayarak elde edilen kazançları cüzdana çekebilmek mümkündür.

Eğer cüzdan bağlama işlemi de tamamlandıysa artık tek yapılması gereken öğrenmeye başlamak olacaktır. Her karakter günlük 100 enerjiye sahiptir ve bu 100 enerji oranında İngilizce öğrenebilir. Öğrenme seçenekleri arasında dilbilgisi ve kelime öğrenimleriyle birlikte İngilizce konuşmayı ve dinlemeyi sağlayan bir hikaye bölümü de yer alıyor.

Günlük enerji dolduktan sonra NFT karakterinin bir gün boyunca dinlendirilmesi gerekmektedir. Bunu da yine oyun içi cuzi miktarlarla sağlamak mümkündür.

Let Me Speak ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Let Me Speak ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen sorulara göre düzenli olarak güncellenecektir.

Let Me Speak Ne Demek?

Let Me Speak, Türkçe olarak Konuşmama İzin Ver anlamına gelmektedir.

Let Me Speak Uygulaması Ücretli mi?

Let Me Speak uygulaması ücretsizdir ve dileyen herkes kullanabilir. Yalnızca hem öğrenip hem kazanmak isteyen kullanıcılar uygulama içerisinde NFT karakteri alırken bir ücret öderler.

Let Me Speak Android Sürümü Nasıl İndirilir?

Let Me Speak uygulamasının henüz Android sürümü hazır değil ve kısa bir zaman içerisinde yayınlanması planlanmaktadır.

Let Me Speak’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Let Me Speak Resmî Web Sitesi
https://www.letmespeak.org/

Let Me Speak Twitter
https://twitter.com/Letmespeak_org

Let Me Speak Telegram
https://t.me/letmespeak_org

Let Me Speak Discord
https://discord.com/invite/letmespeak

Let Me Speak Instagram
https://www.instagram.com/letmespeak_org/

Let Me Speak Medium
https://letmespeak.medium.com/

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
İngilizce Öğreterek Kazandıran Let Me Speak Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir