JEDSTAR (JED) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

JEDSTAR (JED) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında ve blockchain teknolojisinde yenilikler de yeni projeler de asla bitmiyor! Son zamanlarda en çok konuşulun ve dikkat çeken projelerden biri de JEDSTAR ve kripto varlık birimi JED Token!

Oldukça iddialı bir şekilde ortaya çıkan ve kısa zamanda dikkatleri üzerine çıkan JEDSTAR ile ilgili JEDSTAR nedir sorusu daha şimdiden çok sorulmaya başladı. Ayrıca yerel token birimi JED Token nedir, nasıl ve nereden alınır merak eden kişi sayısı da oldukça fazla.

Bu içeriğimizde sizlere JEDSTAR (JED) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

JEDSTAR Nedir?

JEDSTAR; reel fayda ve potansiyel gelir sağlamak üzerine kurulmuş olup içinde DeFi, GameFi ve NFT teknolojilerini barındıran bir merkezi olmayan ekosistem (DECO) projesidir.

Vizyon olarak para yatırılarak oyun oynama kültürünü tamamen yok edip oyun oynayarak para kazanma sistemini tüm dünyada etkin kılmayı benimseyen JEDSTAR, oyunların daha çok beceri ve şans ile ilgili bir kültür olduğunu düşünmekte ve topluluk odaklı oyunları kullanıcılara kazandırmayı hedeflemektedir.

Oyun üzerine kurduğu projede anlaşılacağı üzere hem DeFi hem de GameFi ile insanlara aynı zamanda para kazandırmayı da sağlayacak olan JEDSTAR, NFT teknolojisi sayesinde NFT Marketplace ile NFT ticareti yapılmasına imkan tanıyacak, oyun oynayarak para kazanılmasını sağlayacak ve Proof-of-Play (PoP) denilen bir protokol ile staking yaparak ekstra gelir elde etme imkânı sunacaktır.

Mevcuttaki oyun sektöründe geçmiş yıllarda harcanan milyonlarca doların oyun kültürüne göre mantıksız olduğunu düşünen JEDSTAR, aynı zamanda bu yatırılan paralarla satın alınan tüm oyun içi öğelerin en ufak aksaklıkta kaybolma ve yok olma riskinin olmasının da kabul edilemez olduğunu düşünmektedir.

Oyun sektöründeki kaybetme risklerini ve para harcama kültürünü blockchain teknolojisi ile yok edebileceğine inanan JEDSTAR, DECO (Decentralized Ecosystem) sayesinde hem oyunlara ait tüm verileri güvenli bir şekilde birden fazla yerde kaydederek kaybetme riskini ortadan kaldırmayı hem de oyuncuların artık para harcamak yerine para kazanmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Son olarak da sanatçıların kendilerine ait eserlerini AGORA adı verilen NFT Marketplace ile NFT olarak satmalarına izin verecek olan proje kendini tam anlamıyla bir kazan-kazan projesi olarak tanıtmaktadır.

JED Token Nedir?

JED Token; deflasyonist, %100 merkezi olmayan bir token birimi olup JEDSTAR ekosisteminin üç yerel belirtecinden ilkidir.

0,0001 dolar lansman fiyatıyla ortaya çıkan JEDSTAR Token da diyebileceğimiz JED Token‘ın maksimum arzı 100.000.000 adet olarak belirlenmiştir. Toplam arzın ilk lansmanda %45’i ve ikinci aşamada %15’i olmak üzere toplam %60’ı 2 aşamalı olarak yakılacaktır.

Kalan arzının %30’u PancakeSwap‘a kilitlenecek olan JED Token‘ın yalnızca %2’lik kısmı merkezi ve merkezi olmayan kripto borsalara dağıtılacaktır. %3’lük bir dilim ise daha önce DSTAR Token ile dolandırılan kişilere airdrop olarak verilecektir. Geriye kalan %5’lik dilimin ise yarısı NFT ve oyun geliştirme cüzdanlarına aktarılacak ve kalan yarısı pazarlama cüzdanına ayrılacaktır.

JED Token‘ın sürekli büyümesini sağlamak için, birçok kripto para birimini olumsuz etkileyen faktörlere tedbir olarak tokenomikte özel özellikler uygulanmıştır. JED Token ile yapılan her işlemden %12 kesinti uygulanmakta ve bu kesintinin %6’lık kısmı JED Token sahiplerine dağıtılmaktadır. %2’lik kısım ise ölü bir cüzdana gönderilerek yakılmaktadır. %4’lük dilim ise likidite havuzuna geri gönderilerek fiyat tabanının sürekli yükselmesini sağlamaktadır.

Balinaların ortaya çıkmaması için ise JED Token; dolaşımdaki arzın %0,5’ine eşit veya daha fazlasına tekabül eden satış işlemlerine ek %30, dolaşımdaki arzın %0,3 ila %0,5’ine eşit olan satış işlemlerine ek %20 kesinti uygulayıp bu kesilen tutarları likidite havuzuna iade etmektedir.

JED Token Nereden Alınır?

JED Token satın alabilmenin şu anda tek yolu merkeziyetsiz kripto borsa (DEX) olan PancakeSwap üzerinden satın almaktır.

Zaman içerisinde merkezi kripto borsalarda da yerini alacak olan JEDSTAR (JED) Token‘a erkenden sahip olmak için PancakeSwap Borsası‘nı tercih edebilirsiniz.

JED Token Nasıl Alınır?

PancakeSwap üzerinden JEDSTAR yani JED Token alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance Borsası‘nda hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
  • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
  • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
  • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan JED aramasını yaparak seçin. Eğer JED araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x058a7af19bdb63411d0a84e79e3312610d7fa90c JED contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
  • Satın almak istediğiniz miktarda JEDSTAR (JED) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

JEDSTAR (JED) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde JEDSTAR ve JED Token ile ilgili sıkça sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Sizden gelen sorular ve talepler üzerine bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

JED Coin Nedir?

JED Coin, JEDSTAR (JED) Token için kripto kullanıcılarının kullandığı hatalı bir terimdir çünkü JED Token, Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer aldığından coin değil token birimidir.

KRED Token Nedir?

KRED Token, JEDSTAR projesinin JED Token‘dan sonra ikinci kripto token birimidir. JEDSTAR projesinin toplamda üç kripto birimi olacak olup bunlardan ilki JED ikincisi ise KRED olarak belirlenmiştir. Üçüncüsü ise henüz açıklanmadı.

Muhtemelen ilerleyen günlerde kullanıcıların KRED Coin diyeceği KRED Token da tıpkı JED Token gibi ön satışla dağıtılacak ve ilerleyen süreçte kripto borsalardaki yerini alacaktır.

AGORA Nedir?

AGORA, JEDSTAR projesinin NFT pazarına verilen isimdir. NFT Marketplace olarak da geçen pazaryeri AGORA olarak adlandırılmıştır.

JEDSTAR (JED)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

JEDSTAR (JED) Resmî Web Sitesi
https://jedstar.app/

JEDSTAR (JED) Twitter
https://twitter.com/jedstarofficial

JEDSTAR (JED) Telegram
https://t.me/JedstarOfficial

JEDSTAR (JED) Discord
https://discord.com/invite/jedstar-officialserver

JEDSTAR (JED) Instagram
https://www.instagram.com/jedstarofficial/

JEDSTAR (JED) YouTube
https://www.youtube.com/c/JEDSTAROfficial

JEDSTAR (JED) Reddit
https://www.reddit.com/r/JedStarOfficial/

JEDSTAR (JED) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/jedstar/

JEDSTAR (JED) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/jedstar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
JEDSTAR (JED) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir