Lucky Block (LBLOCK) Nedir, Nasıl Alınır?

Lucky Block (LBLOCK) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasında projeler bitmediği gibi birçok sektör de blockchain teknolojisi ve kripto dünyasıyla tanışmaya devam ediyor. Lucky Block (LBLOCK), herkesin bildiği ve en az bir defa içinde olduğu şans oyunları ve piyango sektörünü blockchain teknolojisi ile tanıştırmaya çalışan bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Henüz yeni olan ve ileride ciddi fırsatlar çıkarma potansiyeline sahip Lucky Block nedir, yerel token belirteci olan LBLOCK Token nedir ve nasıl, nereden alınır gibi konuları Lucky Block (LBLOCK) ile ilgili tüm detaylarıyla birlikte bu makalemizde inceleyeceğiz.

Lucky Block Nedir?

Lucky Block, “Herkesin Kazandığı Kripto Piyango” sloganı ile ortaya çıkan bir blockchain tabanlı piyango projesidir.

Binance Smart Chain (BNB Chain) eko sisteminde yer alan Lucky Block projesi, gerçek dünyada sıkça kullandığımız ve bildiğimiz şans oyunlarını yalnızca blockchain alt yapısına taşımakla kalmayıp aynı zamanda sistemdeki belirsizlik ve eşitsizlik sorunlarını da çözmeye odaklanmıştır.

Proje tanıtımında piyango oyunlarının milattan önce 200’lü yıllara dayandığını ve takip eden yıllarda Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu gibi eski imparatorlukların yanı sıra Avrupa’da Fransa, İtalya, İngiltere gibi ülkelerin de piyango oyunlarıyla finansman sağladığının altını çizen Lucky Block, bunun kripto dünyasına taşınmasının kaçınılmaz olduğunun altını çizmektedir.

Ancak bunu yani Lucky Block projesini geliştirirken gerçek dünyadaki piyango oyunlarda var olan eşitsizliği, sistemsel sorunları ve spekülatif durumları ortadan kaldırmak isteyen proje ekibi, daha şeffaf ve adaletli bir sistem ortaya çıkarmaya çalışmıştır.

Aslında çevrimiçi piyango sistemleri hali hazırda var olsa da ve bilet fiyatları nispeten daha uygun olsa da bu sistemlerin de güvenlik, hız ve güvensizlik sorunları olduğunu söyleyen Lucky Block, bu sorunları da tamamen çözmek üzere geliştirilmiştir.

Lucky Block Nasıl Çalışır?

Lucky Block piyango sisteminde piyango bileti almak isteyen kişiler, belli bir bileti seçip almak yerine kendi şanslı numaraları ya da hissettikleri numaralarla bilet alabilecekler. Ayrıca belli bir numara sırasına sahip olan bileti yalnızca bir kişi değil birden fazla kişi satın alabilir.

Piyango sistemindeki tüm verilen blok zincir üzerinde akıllı sözleşmeler ile kayıt altına alınacak. Bu sayede herhangi bir spekülasyon durumu söz konusu olmayacağı gibi tamamen adaletli bir sistem sağlanacak.

Kazanan biletin seçimi rastgele sayı seçimi sistemi ile sağlanacak. Bu sistem kontrol edilemeyecek ve şeffaflığı ispatlanmış olacak. Birçok piyango dolandırıcılığında var olmayan bu rastgele sayı seçimi sayesinde kazanan biletler hep daha önceden belirlenmiş olduğu için Lucky Block’ta bu konunun üzerinde hassasiyet gösterilmiştir.

Kazanan numaralar belirlendikten sonra tüm işlemler blok zincir üzerinde akıllı sözleşmeler ile gerçekleştiği için kazanan biletlere ikramiyeler çok hızlı bir şekilde aktarılacak.

LBLOCK Token Nedir?

Muhtemelen birçok kişinin LBLOCK Coin diyeceği ve bu soruyu da LBLOCK Coin nedir diye soracağı LBLOCK Token, Lucky Block projesinin yerel token belirtecidir.

Tahmin edileceği üzere bir BEP20 token birimi olan LBLOCK Token, toplamda 100.000.000.000 (100 Trilyon) arza sahiptir. Toplam arzın dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

 • %10 Özel Satışlara,
 • %22,5 Ön Satışlara,
 • %2,5 PancakeSwap Kilitli Havuzuna,
 • %20 Kurucu Ekibe,
 • %20 Partnerlere,
 • %22,5 Pazarlama Çalışmalarına,
 • %2,5 Geliştirici Ekibe.

Bot işlemlerin ve balinaların ortaya çıkmasının önüne geçilmiş olan LBLOCK Token ilk olarak 5.000-250.000 dolar arası yatırım yapan kişilere özel bir lansman ile tanıtıldı.

2021 yılının son çeyreğinde ise ilk ön satışlar gerçekleştirildi. 60-90 gün arası süre biçilen ancak 49 gün içerisinde sonuçlanan ön satışlardaki gelirlerin %10’u kilitli havuza tahsis edildi.

Deflasyonist bir sisteme sahip olan LBLOCK Token’ın her işlemde %1 oranında bir yakım işlemi söz konusudur. Bu yakım işlemleriyle toplam arzını azaltarak değerini korumayı ve yükseltmeyi hedeflenmektedir.

Ek olarak 1.000 adet Gold Lucky Block Token da Lucky Block tarafından basılmıştır. Bu tokenlar özel üyeler ve kulüpler bölümü için ayrılmıştır.

LBLOCK Token Nereden Alınır?

Lucky Block Token da diyebileceğimiz LBLOCK Token’ı satın almak için iki yol bulunmaktadır:

 • PancakeSwap üzerinden satın almak,
 • LBLOCK listelemesi yapan kripto borsalardan satın almak.

Her iki yöntemle de LBLOCK satın alabilirsiniz. PancakeSwap üzerinden satın aldığınız takdirde ödülleri anında alabilirsiniz ancak orta ve uzun vadeli bir yatırımcı olmak istiyorsanız bunu tercih edebilirsiniz. Kısa vadeli yatırımcı olmak istiyorsanız merkezi kripto borsaları tercih edebilirsiniz.

LBLOCK Token Nasıl Alınır?

Mevcut şartlarda LBLOCK Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan LBANK Borsası üzerinden LBLOCK Token satın alabilirsiniz. LBANK üzerinden LBLOCK Token satın almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • LBank Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz LBLOCK Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz LBANK hesabınıza ulaştıktan sonra Markets sayfasına gidin ve arama bölümüne LBLOCK yazarak LBLOCK/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve Buy LBLOCK butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

PancakeSwap üzerinden LBLOCK alabilmek için eğer bir adet TrustWallet cüzdan hesabınız ve Binance Borsası’nda hesabınızla birlikte yatırım için yeterli paranız var ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet cüzdanınıza giriş yapıp Smart Chain (BNB) kripto token birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Binance hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına BEP20 protokolü üzerinden 0.1 BNB altında olmamak şartıyla dilediğiniz miktarda BNB transferi yapın. Binance hesabınız yoksa oluşturmak için hemen buraya tıklayın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve PancakeSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan BNB seçimi yapın ve alt kısımdan LBLOCK aramasını yaparak seçin. Eğer LBLOCK araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x2cD96e8C3FF6b5E01169F6E3b61D28204E7810Bb LBLOCK contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Lucky Block (LBLOCK) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

PancakeSwap üzerinden LBLOCK satın alma işleminde eğer hata kodu alırsanız üst kısımdaki üç çizgiden oluşan ayarlar butonuna tıklayın ve yüzdelik kısma 11, eğer olmazsa 12 değerini girerek satın alma işlemini tekrarlayın.

PancakeSwap Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız PancakeSwap Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lucky Block (LBLOCK) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Lucky Block ve LBLOCK Token ile ilgili en sık sorulan sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

Lucky Block (LBLOCK) Kurucusu Kim?

Projenin CEO görevinde Scott Ryder, CPO görevinde James Bason, CTO görevinde James Thatcher, CMO görevinde Nelson Campelo ve CCO görevinde Oliver Calveley yer almaktadır. Ayrıca geliştirme ekibinin başında Alkesh Gupta, pazarlamada Darnell McWilliams bulunuyor.

Lucky Block (LBLOCK) Hangi Borsalarda Var?

Lucky Block (LBLOCK) Token şu anda merkeziyetsiz kripto borsa olarak PancakeSwap, merkezi kripto borsa olarak da yalnızca LBANK Borsası’nda yer almaktadır.

Lucky Block (LBLOCK) Geleceği Olan Bir Proje Mi?

Piyango kültürünün projede de bahsedildiği gibi milattan önceki yıllardan bu yana var olduğunu ve hala popüler olduğunu hesaba katarsak Lucky Block da uzun vadeli bir proje olarak düşünülebilir.

Lucky Block (LBLOCK)’a Ait Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

Lucky Block (LBLOCK) Resmî Web Sitesi
https://luckyblock.com/

Lucky Block (LBLOCK) Twitter
https://twitter.com/luckyblockcoin

Lucky Block (LBLOCK) Telegram
https://t.me/LuckyBlockChainTG

Lucky Block (LBLOCK) Instagram
https://www.instagram.com/luckyblockcoin/

Lucky Block (LBLOCK) Discord
https://discord.com/invite/Ps5FNu5QAv

Lucky Block (LBLOCK) Reddit
https://www.reddit.com/r/LuckyBlock/

Lucky Block (LBLOCK) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/lucky-block/

Lucky Block (LBLOCK) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/lucky-block

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Lucky Block (LBLOCK) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir