Pandacoin (PND Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

Pandacoin (PND Coin) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarda yer alan bazı kripto varlıklar uzun zamandır piyasadaki yerini almış olsa da parlama ve dikkat çekme dönemleri daha ileride olabiliyor. Pandacoin (PND Coin) de bu örneğe en çok uyan kripto varlık olma özelliğine sahiptir.

Bu içeriğimizde Pandacoin (PND Coin) nedir sorusu ile birlikte Pandacoin ve PND Coin ile ilgili merak edilen tüm sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Pandacoin (PND Coin) Nedir?

Pancacoin, 2014 yılında piyasaya sürülen bağımsız bir blok zinciridir.

PND Coin nedir diye sorulacak olursa da PND Coin, Pandacoin blok zincirinin yerel kripto para birimidir ve Panda kelimesinin kısaltması olan PND terimini kullanmaktadır.

Çıktığı ilk zamanlar İş Kanıtı protokolü olan Proof of Work (PoW)’e göre çalışan Pandacoin, daha sonra Hisse Kanıtı protokolü olan Proof of Stake (PoS)’e geçiş yapmıştır.

Hedef olarak kripto borsaların ücretlerine ve kesintilerine bir çözüm olmak üzere ortaya çıkarılan Pandacoin (PND) bir süre çalışmalarına ara vermiş olsa da yoğun istek ve iletişim sonrası yeniden aktif hale getirilmiştir.

Merkezi olmayan finans (DeFi) projelerine kendi ekosisteminde yer vermeyi planlayan ve tüm ödemeleri ve masrafları kendi kripto para birimi PND Coin ile ödemeyi sağlayacak olan Pandacoin, ilerleyen süreçte ayrıca kendi özel kripto cüzdanını da çıkarmayı hedeflemektedir.

Pandacoin Network Swap (Ağ Takası) ile 17 Mayıs’tan sonra Peercoin kod tabanı altında yeni ağ sistemine geçiş yapan Pandacoin, cüzdan senkronizasyon süresini azaltıp kullanıcıların yoğun talepleri sonrası PND Coin kripto para birimini kripto borsalarda listelemeye başlamıştır.

Pandacoin (PND Coin) Nereden Alınır?

Pandacoin veya kripto para birimi adıyla PND Coin alabilmek için tek seçenek kripto borsalar olup 3 farklı borsadan satın alma işlemi yapılabilmektedir. Bu kripto borsalar ise aşağıdaki gibidir:

  • Dex-Trade
  • Bitubu
  • Altmarkets

Bu kripto borsalardan bizim tavsiyemiz olan borsa, işlem hacmi ile 61. sırada yer alan Dex-Trade kripto borsasıdır. Dex-Trade borsasından nasıl PND Coin alacağınızı merak ediyorsanız içeriğimizi okumaya devam edin.

Pandacoin (PND Coin) Nasıl Satın Alınır?

Dex-Trade kripto borsasından Pandacoin (PND Coin) almak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Dex-Trade kripto borsa hesabınıza giriş yapın. Eğer Dex-Trade hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan Wallet bağlantısına tıklayın ve hesabınıza para transferi için kullanacağınız kripto para ya da token birimini bulup sağ tarafındaki Deposit bağlantısına tıklayın ve size verilen cüzdan kodunu kopyalayın.
  3. Para transferini yapacağınız kripto borsada hesabınıza giriş yapın ve kopyaladığınız cüzdan koduna yatırım yapmak istediğiniz miktarı transfer edin.
  4. Transferiniz tamamlandıktan sonra Dex-Trade hesabınızda önce gönderdiğiniz parayı USDT, BTC veya ETH para birimlerinden birine çevirin. Ardından Markets bağlantısına tıklayın ve açılan sayfada arama bölümüne PND yazarak PND/USDT, PND/BTC ve PND/ETH paritelerinden hangisi sizin için uygunsa onu seçin.
  5. Satın almak istediğiniz miktarı ve fiyatı girdikten sonra yeşil Buy PND butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Pancacoin (PND Coin) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Pandacoin veya diğer adıyla PND Coin ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Sizden gelen sorular ve talepler doğrultusunda bu bölüm düzenli olarak güncellenecektir.

PND Coin Nedir?

PND Coin, Pandacoin blok zinciri projesinin yerel kripto para birimidir. Pandacoin ismi yerine çoğu zaman PND Coin ismi kullanılmaktadır.

Pandacoin (PND Coin) Yorumları Nasıl?

PND Coin, oldukça büyük bir yatırımcı topluluğu tarafından desteklenmekte ve bu topluluktan çıkan çok güzel yorumlar bulunmaktadır.

Pandacoin (PND Coin) Geleceği Olan Bir Kripto Para Mı?

PND Coin, 2014 yılında çıktığından kendisine köklü bir kripto para gözüyle bakılmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi de büyük bir destekçi topluluğa sahip olan Pandacoin (PND Coin) kesin olarak geleceği olan kripto paralar arasında gösterilmektedir.

Pandacoin (PND Coin) Staking İşlemi Yapılabilir Mi?

Proof of Work (PoW) protokolünden Proof of Stake (PoS) protokolüne geçiş yapan Pandacoin (PND Coin) için staking işlemi yapılabilmektedir.

Pandacoin (PND Coin)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Pandacoin (PND Coin) Resmî Web Sitesi
https://pandacoin.tech/

Pandacoin (PND Coin) Twitter
https://twitter.com/PandaCoinPND

Pandacoin (PND Coin) Telegram
https://t.me/pandacoin

Pandacoin (PND Coin) Facebook
https://www.facebook.com/Pandacoin.PND/

Pandacoin (PND Coin) Reddit
https://www.reddit.com/r/PandacoinPND/

Pandacoin (PND Coin) Discord
https://discord.com/invite/9UAXtm2ApS

Pancacoin (PND Coin) Medium
https://medium.com/@Pandacoin_PND

Pandacoin (PND Coin) BitcoinTalk.org
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1960307.0

Pandacoin (PND Coin) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/pandacoin-pnd/

Pandacoin (PND Coin) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/pandacoin

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Pandacoin (PND Coin) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir