RMRK Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

RMRK Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kabul edilmesi gereken bir gerçek var ki NFT’ler artık hayatımızın bir parçası ve bundan dolayı NFT projeleri her zaman ilgi odağı olmayı başaracak. RMRK ve aynı addaki token birimi RMRK Token, NFT projesi olarak karşımıza çıkan ve kısa zamanda dikkatleri üzerine çeken bir proje olmayı başardı.

Bu makalede RMRK nedir sorusu ve RMRK Token nedir, nasıl alınır, nereden alınır gibi soruların cevaplarıyla birlikte RMRK (RMRK) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

RMRK Nedir?

RMRK, Polkadot blok zincirinin Kusama ağında yer alan, NFT’lere sonsuz genişletilebilirlik sağlayan, parachains ve akıllı sözleşmelere ihtiyaç duymayan bir NFT lego setidir.

Bir blockchain geliştiricisi Bruno Skvorc tarafından 2020 yılının Ağustos ayında başlatılmış olan RMRK, Remark kelimesinin sessiz harflerinden oluşmuş bir isimdir.

NFT alanında en gelişmiş NFT protokoller arasında yer alan RMRK, oluşturulan NFT’lere sonsuz likidite, varsayılan olarak çoklu ağ desteği ve yeni teknolojilere uyumluluk sağlamaktadır. Kolayca NFT oluşturulabilmesine de olanak sağlayan RMRK, bu nedenle son derece kullanıcı dostudur diyebiliriz.

RMRK projesini kullanmak için ilk olarak kullanıcıların bir hesap doğrulaması yapmaları gerekiyor. Her hesabını doğrulayan kullanıcı ödül olarak 10 RMRK Token kazanmaktadır. Ayrıca RMRK platformunda şu anda Singular ve Kanaria adında iki projenin başlatılması beklenmektedir.

Singular projesi bir NFT pazaryeri projesi iken Kanaria projesi çok oyunculu ve NFT tabanlı bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

RMRK Token Nedir?

RMRK Token, RMRK projesinin yerel token belirtecidir ve kullanıcılar arasında daha çok RMRK Coin adıyla bilinip RMRK Coin nedir sorusu ile sorulur.

RMRK projesinin başlatıldığı Polkadot ağında basılan RMRK Token, enflasyonist ya da deflasyonist bir token olmayıp toplamda 10.000.000 adet arza sahiptir. Bu arzın %88’i Kanaria projesi için ayrılmış ve adil bir şekilde dağıtılmış olup %5’lik kısım kurucu ekibe ayrılmış ve kalan kısım borsalara aktarılmıştır.

Staking işlemi yapılamayan RMRK Token aynı zamanda herhangi bir yakım işlemine de girmeyecektir. Ancak RMRK projesinde ödenmesi gereken tüm işlem ücretleri, transfer ücretleri ve NFT ticareti RMRK Token üzerinden gerçekleşecektir. Bundan dolayı proje yükseldikçe bu durum RMRK Token’a da pozitif yansıyacaktır.

RMRK Token Nasıl ve Nereden Alınır?

RMRK Token, adını duyurduğu günden bu yana RMRK Coin nereden alınır ve RMRK Coin nasıl alınır sorularıyla birlikte satın alımı en çok merak edilen kripto paralardan biri olmayı başardı. RMRK Token nereden alınır sorusunun cevabı klasik olarak RMRK listelemesi yapan merkezi kripto borsalardır diyebiliriz.

RMRK Token nasıl alınır sorusunun cevabı için ise aşağıdaki adımları takip ederek RMRK Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden RMRK Token satın alabilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz RMRK Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne RMRK yazarak RMRK/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve RMRK Satın Al (Buy RMRK) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

RMRK (RMRK) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde RMRK projesi ve RMRK Token ile ilgili en sık sorulan ve cevabı merak edilen soruları cevaplamaya çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen sorular doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

RMRK Coin Nedir?

RMRK Coin, RMRK Token için kullanıcılar arası oluşmuş bir terimdir ancak hatalıdır çünkü RMRK bir coin değil token birimidir.

RMRK Geleceği Olan Bir Proje mi?

RMRK, NFT’lerin son derece popüler olmaya başladığı günümüzde projesiyle oldukça dikkat çekmeyi başarmış ve kısa zamanda ilgi görmüştür. Projeyi ilerleyen zamanlarda çok iyi yerlerde görebileceğimizi düşünebiliriz.

RMRK Token Hangi Borsalarda Var?

Henüz merkezi kripto borsalarda yeni yer almasından dolayı RMRK Token birkaç borsada listelenmiştir ve bunlardan en önde geleni Gate.io‘dur.

RMRK (RMRK)’nın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

RMRK (RMRK) Resmî Web Sitesi
https://www.rmrk.app/

RMRK (RMRK) Twitter
https://twitter.com/rmrkapp

RMRK (RMRK) Telegram
https://t.me/rmrkapp

RMRK (RMRK) Discord
https://discord.gg/c74wTQFwhR

RMRK (RMRK) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCZ9dCwNm2aErxsYxDdm-AtQ

RMRK (RMRK) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/rmrk/

RMRK (RMRK) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/rmrk

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
RMRK Token Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir