Tellor (TRB) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Tellor (TRB) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalarda bazı kripto varlıklar, benzersiz veya az benzeri olan projelerle ortaya çıkıp dünya genelinde büyük bir çoğunluğun gözdesi haline gelebilmektedir. Tellor ve yerel token birimi TRB Token da, bu gözde projeler arasına girme olasılığı olan kripto para projelerinden birisidir.

Bu makalemizde Tellor nedir ve TRB Token nedir, nasıl alınır, nereden alınır sorularının yanıtlarıyla birlikte Tellor (TRB) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Tellor Nedir?

Tellor, Ethereum blok zincirinde bulunan akıllı sözleşmelerin, blok zinciri dışındaki verilere erişimini sağlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır.

Oracle, bir blok zincirinin dışındaki verilerin kaynaklarını güncelleyen ve bu verileri akıllı sözleşmeler için kullanılabilir hale getiren bir teknolojidir. Ethereum ağında akıllı sözleşme ile oluşturulmuş projelerin, normalde blok zinciri dışındaki verilere erişimi yoktur. Fakat Tellor, oracle teknolojisi ile kullanıcıların ihtiyaç duydukları verileri platform altyapısı ile sunuyor.

Tellor, büyük oranda DeFi platformlarının geliştirilmesi için kullanılıyor. Bu sayede, DeFi için yazılan kodlar ve programlar kullanıcılar için anlaşılabilir hale getiriliyor.

Daha kısa ve net bir özet geçmek gerekirse Tellor, blok zinciri üzerinde oluşturulmuş projeleri, kullanıcılara şeffaf bir şekilde sunabilmek veya açıklamak için oluşturulan platformların altyapısında kullanılan yapıdır.

TRB Token Nedir?

TRB Coin nedir sorusuyla daha çok sorulan TRB Token, Tellor ağının yerel token birimidir. Ethereum ağında bulunan Tellor uygulamasının token’ı olan TRB, ERC-20 akıllı kontratı ile oluşturulmuştur.

Temelde TRB’nin kullanım alanları şu şekildedir:

  • Tellor topluluğunu ve oracle kullanıcılarını birbirine bağlayarak uyumlu hale getirmek,
  • Kullanıcıların, token’lerı stake ederek ek gelir elde etmesini sağlamak,
  • Merkezi olmayan Tellor ağının yönetim sistemine katılma ve yönetişimde bir miktar da olsa söz sahibi olmak.

Toplam arzı 2.386.448 adet olan TRB Token’ın bu arzının neredeyse tamamı dolaşımda yer almaktadır.

TRB Token Nasıl ve Nereden Alınır?

Yine birçok kişinin TRB Coin nereden alınır veya TRB Coin nasıl alınır olarak sorduğu TRB Token, hali hazırda merkezi kripto borsalarda listelendiğinden TRB Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan satın alım yapmak mümkündür.

TRB Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden TRB satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz TRB Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne TRB yazarak TRB/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve TRB Satın Al (Buy TRB) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tellor (TRB) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu alanda Tellor ve TRB Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda bu alan düzenli olarak güncellenecektir.

Tellor (TRB) Coin Nedir?

Tellor Coin ve TRB Coin terimleri her ne kadar ortada bir blok zinciri olmasa da kullanıcıların Tellor (TRB) için en sık kullandığı terimlerdir ancak hatalıdır. Çünkü Tellor (TRB) bir coin değil Ethereum blok zincirinde yer alan ERC-20 türünde bir token birimidir.

Tellor (TRB) Hangi Borsalarda Var?

Tellor (TRB) Token aslında birden fazla merkezi kripto borsada listelenmiştir ancak bu borsalar arasında satın alınabilecek en ideal borsa Gate.io Borsası‘dır.

Tellor (TRB)’un Kendi Blok Zinciri Var mı?

Tellor (TRB), Ethereum blok zincirinde yer almaktadır. Ethereum ağındaki akıllı kontrat türü olan ERC-20 formatında üretilmiştir. Dolayısıyla kendisine ait bir blok zinciri bulunmuyor.

Tellor (TRB) Kurucusu Kimdir?

Tellor; 2019 yılında Brenda Loya, Nick Fett ve Michael Zemrose tarafından kuruldu.

Tellor (TRB) Geleceği Olan Bir Proje mi?

Tellor’un DeFi platformlarındaki sorunlara çözüm sağlayan bir proje olduğunu düşünürsek ve DeFi projelerinin de 2017 yılından beri rövanşta olduğunu düşünürsek geleceği olmayacak demek yanlış olur.

Tellor (TRB)’un Resmi ve Takip Edilebilir Hesapları

Tellor (TRB) Resmî Web Sitesi
https://tellor.io/

Tellor (TRB) Twitter
https://twitter.com/WeAreTellor

Tellor (TRB) YouTube
https://www.youtube.com/tellor

Tellor (TRB) Github
https://github.com/tellor-io

Tellor (TRB) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/tellor/

Tellor (TRB) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/tellor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Tellor (TRB) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir