Tenset (10SET) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Tenset (10SET) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasaların günden güne hayatımızda daha fazla yer almasıyla beraber geleneksel piyasalardan da esinlenerek birçok özellik ve platform hayatımıza giriş yapmaktadır. Tenset veya token adıyla 10SET Token da hayatımızda ileride fazlasıyla yer alacak bir platform olacak gibi görünüyor.

Bu içeriğimizde Tenset nedir, 10SET nedir ve 10SET nasıl alınır, nereden alınır gibi konuları aydınlatmaya çalışacağız.

Tenset Nedir?

Tenset, kripto piyasalarla geleneksel piyasalar arasında köprü olarak oluşturulmuş bir platformdur.

Daha açık bir şekilde anlatılacak olursa Tenset, hem kripto piyasalara hem de geleneksel piyasalara yatırım yapmayı bir arada sağlayan özel bir yatırımcı platformudur.

Birçok yatırımcı yalnızca tek bir yatırım platformunu veya yatırım aracını değerlendirmek yerine birden fazla kazanç sistemini test etmek istemektedir. Bu elbette ayrı ayrı olarak mümkün ancak her birine ayrı ayrı zaman ayrılması ve ilgilenilmesi gerekmektedir.

Tenset, birden fazla yatırım ve kazanç sistemini bir arada değerlendirmeyi ve kazanmayı sağlamak üzere oluşturulmuştur. Mantık olarak ETF (Exchange Traded Funds) yani Türkçe adıyla borsa yatırım fonlarını benimseyen Tenset, ETF mantığını kripto varlıklara ve piyasalara da uyarlayarak Tenset ETF 2.0 sistemini oluşturmayı hedeflemiştir.

Geleneksel ve kripto piyasalarında yer alan başlıca riskler ve sorunlar şu şekildedir:

 • Pörtföy Riskleri,
 • Tekel Oluşumlar,
 • Vergiler,
 • Market Manipülasyonları,
 • Karmaşıklıklar,
 • Yatırım Riskleri,
 • Komisyonlar,
 • Yüksek Enflasyon,
 • Fiyat Keşfi Eksikliği.

Tenset ETF 2.0 ile tüm bu sorunlar ve riskler bertaraf edilerek aşağıdaki adımlarla yatırımlar değerlendirilmektedir.

 1. Yatırımcılar Ethereum (ETH) alt yapısında yer alan 10SET Token satın alır.
 2. Alınan 10SET Token miktarı kendi ekosisteminden dolayı zaten sürekli kazanır.
 3. 10SET Token miktarı karşılığında Tenset Varlık Yönetimi, geleneksel piyasalardan yatırım araçlarını değerlendirir ve kazandırır.
 4. Geleneksel piyasada her elde edilen %30 kâr oranı ile 10SET alınmaya devam eder.
 5. Eldeki tüm 10SET miktarı staking ile ayrıca kazanç sağlar ve hem yatırım miktarı artar hem de 10SET değerini arttırmada yardımcı olur.

Yukarıdaki döngüye göre yatırımcılarına birden fazla yol ve seçenek ile kazandırmayı hedefleyen Tenset ETF 2.0 ile yatırımcılar birçok yönden kazanç sağlarlar.

Tenset platformu özetle; RFI Staking, Yakım Sistemi, ETF 2.0, Geri Alım ve Deflasyonist özelliklerini kullanarak kazandırmayı hedefler.

10SET Token Nedir?

10SET Token, Tenset platformunun kendine özel olan token özellikli kripto varlığıdır.

Yatırımlarını Tenset platformunda değerlendirmek isteyen yatırımcılar, yatırımlarını 10SET token satın alarak ortaya koyar ve kazanmaya başlar.

Ethereum alt yapısında yer alan 10SET Token, Proof of Stake (PoS) protokolüne göre çalışmaktadır ve bu da şu demek oluyor; 10SET Token yatırımcıları, 10SET Token biriminin Staking özelliği ile kazanç sağlayabilirler.

10SET Token stake özelliği RFI mekanizması ile çalışır. Yani staking için sahip olunan 10SET Token miktarını bir cüzdanda kilitlemeye veya bir havuza aktarmaya gerek yoktur.

Her işlemde %2’lik bir kesinti yapan 10SET, bu %2’lik kesintinin %1’lik kısmını otomatik olarak yakar. Bu sayede piyasadaki 10SET arzını azaltır ve birim fiyatın yükselmesi sağlanır. Kalan %1’lik kısım ise cüzdanında 10SET Token bulunduran yatırımcılara ödül olarak dağıtılır ve yatırımcılar ödüllendirilir.

Yazı tarihi verileri ile toplam arz miktarı 203.273.281 adet olan 10SET Token’ın mevcut arz miktarı 85.272.722 adet olup bu zamana kadar toplamda 6.726.119 adet 10SET yakım işlemi gerçekleştirilmiştir.

10SET Token Nereden Alınır?

10SET Token alabilmenin biri kripto borsa diğeri de DEX platformu olmak üzere iki yolu bulunmaktadır.

Eğer bir kripto borsadan kolayca 10SET satın almak isteniyorsa Gate.io borsasını kullanarak satın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Kripto borsa yerine bir DEX platformu aracılığıyla 10SET token satın alınmak isteniyorsa da UniSwap platformu üzerinden 10SET Token satın alınabilmektedir.

10SET Token Nasıl Satın Alınır?

Gate.io kripto borsası aracılığıyla kolayca 10SET Token alıp yatırım yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Gate.io borsasındaki hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra eğer para yatırmanız gerekiyorsa hesabınıza aktarım sağlayın. Gate.io borsasının detaylı kullanımı ile ilgili şu içeriğimizi inceleyebilirsiniz: Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi
 • Para aktarımı yaptıysanız veya hesabınıza para varsa Trade bölümüne gelin ve burada arama kısmından 10SET/USDT paritesini bulun ve seçin.
 • Seçim yaptıktan sonra 10SET Al (Buy 10SET) kısmından satın almak istediğiniz miktarda 10SET Token satın alabilirsiniz.

Gate.io borsası yerine MetaMask veya Trust Wallet gibi bir cüzdan hesabı ile UniSwap üzerinden 10SET Token da satın alınabilmektedir. Eğer UniSwap üzerinden 10SET Token satın almak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • TrustWallet veya MetaMask cüzdanınıza giriş yapıp Ethereum (ETH) kripto para birimine ait cüzdan kodunuzu alın ve kopyalayın.
 • Transferi yapacağınız borsa hesabınıza giriş yapın ve hesabınızdan kopyaladığınız cüzdan hesabına ERC20 protokolü üzerinden minimum miktarı sağlamak koşuluyla dilediğiniz miktarda ETH transferi yapın.
 • Transfer gerçekleştikten sonra DApp sekmesine gelin ve UniSwap platformuna gidin.
 • Karşınıza çıkan takas bölümünde üst kısımdan ETH seçimi yapın ve alt kısımdan 10SET aramasını yaparak seçin. Eğer 10SET araması yapmanıza rağmen sonuç çıkmıyorsa 0x7353c5f127895c2d7ba5d801fd8d81ff5760ff9f 10SET contract address kodunu yani akıllı sözleşme kodunu kopyalayıp arama bölümüne yapıştırın.
 • Satın almak istediğiniz miktarda Tenset (10SET) satın alın ve alt kısımda yer alan Swap butonuna tıklayın.

Tenset (10SET) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Tenset (10SET) ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını paylaşmaya çalışacağız. Bu bölüm düzenli olarak güncellenecek ve okuyucularımıza en güncel bilgiler aktarılacaktır.

Tenset Coin Nedir?

Tenset Coin, Tenset platformuna ait token birimi olan 10SET Token‘ın kullanıcılar arasındaki ismidir ve bu isim kullanımı yanlıştır. Çünkü Tenset yani 10SET bir coin değil token birimidir. Dolayısıyla Tenset Coin gibi 10SET Coin terimi de hatalı kullanım olacaktır.

Tenset (10SET) Binance Borsasında Yer Alıyor Mu?

10SET Token, hali hazırda yalnızca Gate.io borsasında listelenmiştir ve Binance‘da henüz yer almamaktadır.

Tenset (10SET) Geleceği Olan Bir Kripto Varlık Mı?

10SET Token, projesi ve hedefleriyle oldukça iddialı bir sistem ve kripto varlıktır. Dolayısıyla çizgiler ve hedefler bozulmadığı sürece ileride ciddi değerler kazanması işten bile değildir.

Tenset (10SET) Yorumları Nasıl?

10SET yatırımı yapan yatırımcılar nazarında ve piyasa genelinde 10SET Token oldukça iyi ve pozitif yorumlara sahiptir. Tüm kişi ve kurumlar tarafından gelecek vaat eden bir sistem ve token olarak gösterilmektedir.

Tenset (10SET)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Tenset (10SET) Resmî Web Sitesi
https://tenset.io/

Tenset (10SET) Twitter
https://twitter.com/Tenset_io

Tenset (10SET) Facebook
https://www.facebook.com/tensetio

Tenset (10SET) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/tenset/

Tenset (10SET) Github
https://github.com/TensetIO/tenset

Tenset (10SET) Line
https://line.me/ti/g2/QBYVIHDNVY_InQzC-r7kjw

Tenset (10SET) Medium
https://10set.medium.com/

Tenset (10SET) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UC5RxXdhQ6BkbB4lfTMkWGhA

Tenset (10SET) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/tenset/markets/

Tenset (10SET) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/tenset

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Tenset (10SET) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir