Chiliz (CHZ) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Chiliz (CHZ) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektörü oyun sektörüyle iç içe olduğu kadar aynı zamanda spor ve eğlence dünyasıyla da oldukça içli dışlı bir yapıdadır. Bu yapının en güzel örneği de Chiliz ve kripto para birimi CHZ olmuştur.

Fan token kavramını kripto dünyasına kazandıran kripto para ve proje diyebileceğimiz Chiliz, spor dünyasıyla bütünleşen adı sonrası Chiliz nedir, CHZ nedir gibi birçok sorunun da muhatabı olmuştur.

Bu içeriğimizde sizlere Chiliz nedir ve CHZ nedir, nasıl ve nereden alınır gibi en sık sorulan soruların yanı sıra Chiliz (CHZ) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Chiliz Nedir?

Chiliz, spor ve eğlence kuruluşlarına, kitleleriyle etkileşim kurmalarına ve bunlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı araçlar sağlayan bir kripto projesidir.

Socios.com platformuyla birlikte başta futbol olmak üzere tüm spor takımlarıyla yaptığı anlaşmalar sonucu ilgili kulüplerin ve takımların fan token birimlerini üreten Chiliz, bu fan token birimleri sayesinde hayran ve taraftarlarının tuttukları ve destekleri takımlar ve kulüplerle bütünleşmesini sağlamaktadır.

Malta ülkesinde 2018 yılında kurulan Chiliz ve Socios.com, fan token birimleri sayesinde taraftarlara hem kulüplerine yatırım yapma imkânı sunarken aynı zamanda da yine kulüpleriyle alakalı alınacak kararlarda oy kullanma hakkı da elde ederler.

Kendine ait blok zinciri üzerinden ürettiği fan token birimlerini başta kendine ait Chiliz Exchange adındaki kripto borsada listeleyen Chiliz, aynı zamanda birçok önde gelen kripto borsada da bu fan token birimlerinin listelenmesini ve yatırımcılar tarafından elde edilmesini sağlamaktadır.

Daha şimdiden dünyanın en büyük spor kulüpleriyle anlaşma yapmış olan Chiliz & Socios, ayrıca birçok ülkede de resmi ofisini açmış durumdadır. 200’e yakın personel istihdam eden firma, ayrıca önümüzdeki yıllarda da yepyeni projelerle adından sıkça söz ettirmeyi planlamaktadır.

Chiliz Exchange Nedir?

Chiliz Exchange, adından da anlaşılacağı üzere Chiliz’in ve Socios.com’un resmi kripto borsasıdır.

Chiliz’in CHZ para birimi üzerinden üretilen tüm fan token birimlerinin alımının ve satımının gerçekleştiği bu borsada isteyen yatırımcılar ve kullanıcılar hesap açarak tuttukları ve destekledikleri spor kulüplerinin fan token birimlerini satın alabilmektedir.

Chiliz Borsası hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için Chiliz Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

CHZ Coin Nedir?

CHZ Coin; Chiliz ve Socios.com platformlarının resmi kripto para birimidir.

Başta Chiliz Borsası olmak üzere tüm Chiliz alt yapısında yer alan fan token birimlerinin listelemesini yapan kripto borsalarda kullanılan CHZ Coin, ayrıca Chiliz ve Socios.com projesinden dolayı yatırımlık değerlendirilen bir kripto para birimidir.

Maksimum arzı 8.888.888.888 adet olan CHZ’nin mevcutta dolaşımdaki miktarı 5.954.921.248 adettir. Şimdiye kadar en yüksek seviyesini (ATH) 13 Mart 2021 tarihinde 12,30 TL ile gerçekleştiren CHZ’nin en düşük seviyesi (ATL) ise 27 Eylül 2019 tarihinde sahip olduğu 0,05 TL değeridir.

CHZ Coin Nereden Alınır?

Chiliz (CHZ) Coin satın almak için Chiliz‘in resmi kripto borsasını veya CHZ listelemesi yapan merkezi kripto borsalar arasında seçim yapılabilir.

Chiliz Borsası ile diğer merkezi kripto borsalar arasında CHZ Coin almak arasında herhangi bir fark yoktur ancak Chiliz Borsası‘nda hesap açmak yerine hali hazırda hesabınız olan ve daha büyük işlem hacmine sahip bir merkezi kripto borsa seçmek elbette avantajınıza olacaktır.

CHZ Coin Nasıl Alınır?

CHZ Coin listeleyen bir merkezi kripto borsa üzerinden Chiliz (CHZ) Coin satın almak isterseniz CHZ Coin listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Binance Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek CHZ Coin satın alabilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden CHZ/USDT veya CHZ/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra CHZ Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden CHZ Coin satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

Chiliz (CHZ) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde hem Chiliz hem de CHZ Coin ile ilgili kullanıcıların en sık sorduğu sorulara cevap vermeye çalışacağız. Bu alan sizden gelen talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Chiliz (CHZ) Coin Geleceği Olan Bir Proje Mi?

Kripto sektörüne fan token kavramını ilk kazandıran bir kripto projesi olan Chiliz‘in ve kripto para birimi CHZ Coin‘in geleceğinin oldukça parlak olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü dünyanın en büyük spor kulüpleri ile anlaşmayı başaran Chiliz ayrıca her geçen gün büyümeye de devam etmektedir.

Socios Nedir?

Socios; Chiliz’in taraftar etkileşim uzantısı olmasının yanı sıra ayrıca Socios.com üzerinden taraftarlara özel hizmetler, fırsatlar, avantajlar ve ödüller sunan bir platformdur.

Chiliz (CHZ) Coin Binance Borsası’nda Yer Alıyor Mu?

Chiliz (CHZ), başta Binance Borsası olmak üzere dünya genelindeki birçok kripto borsada yer almaktadır.

Chiliz (CHZ) Coin Hangi Ülkenin?

Chiliz (CHZ), 2018 yılında Malta’da kurulmuştur. Dünya üzerinde birçok resmi ofisi olan Chiliz‘in merkezi Malta‘dır diyebiliriz.

CHZ Coin Anlaşmaları Nasıl Takip Edilebilir?

Chiliz (CHZ) resmi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında gerçekleştirilen tüm resmi anlaşmalar duyurulduğu gibi Binansal internet sitemizde de bu anlaşmalar haber olarak yayınlanmaktadır.

CHZ Coin Fiyatı Ne Kadar?

Chiliz (CHZ) fiyatını anlık ve hem Türk Lirası hem de Dolar, Euro gibi diğer para birimlerinde görebilmek ve ayrıca Chiliz (CHZ) grafik bilgilerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Chiliz (CHZ)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Chiliz (CHZ) Resmî Web Sitesi
https://www.chiliz.com/

Chiliz Exchange Resmî Web Sitesi
https://www.chiliz.net/

Chiliz (CHZ) Twitter
https://twitter.com/chiliz

Chiliz (CHZ) Medium
https://medium.com/chiliz

Chiliz (CHZ) Discord
https://discord.com/invite/QsJ8dAnsDy

Chiliz (CHZ) LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/mediarex-sports-&-entertainment/

Chiliz (CHZ) Instagram
https://www.instagram.com/chilizdotcom/

Chiliz (CHZ) Facebook
https://www.facebook.com/Chilizdotcom/

Chiliz (CHZ) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UCyRKX_JvGZw58GHvrlc-mjA

Chiliz (CHZ) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/chiliz/

Chiliz (CHZ) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/chiliz

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Chiliz (CHZ) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir