Cryowar (CWAR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Cryowar (CWAR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem metaverse hem de oyun sektörü ciddi bir popülarite kazanınca bu kategorilerde yer alan kripto para projeleri de artış gösterdi. Cryowar ve yerel token birimi CWAR Token da son zamanların dikkat çeken projelerinden biri olmayı başarmıştır.

Bu makalemizde sizlere Cryowar nedir ve CWAR Token nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevaplarıyla birlikte Cryowar (CWAR) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Cryowar Nedir?

Cryowar, Unreal Engine’de ve Solana ağında geliştirilen gerçek zamanlı çok oyunculu bir PVP arena NFT oyunudur.

Solana ağı üzerinde yer alan Cryowar, Unreal Engine üzerine kurulu olup hem mobil cihazlardan hem de bilgisayarlar üzerinden oynanabilen bir blockchain oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Kendini “Yeni Nesil Çok Oyunculu Blockchain Oyunu” olarak tanıtan Cryowar, geleneksel oyun deneyimi ile blockchain dünyasının en iyi uygulamaları, DAO, NFT ve merkezi olmayan finans (DeFi) arasında bir karışımdır.

Fikir olarak 3 yıldan uzun bir süredir oyun dünyasından olan Nikolai Petrovich ve Alessandro Ciavola Pennelli tarafından değerlendirilen Cryowar, bu iki sıkı arkadaşın 2020 yılın son çeyreğinde Konstantina Georgieva ve Mariyan Boychev ile yollarının kesişmesi sonucu uygulamaya geçirilmiştir. Hayata geçirilirken ekibin Cryowar için ana hedefi Blockchain, GameFi, DeFi, DAO ve Metaverse karışımı olarak öncü bir proje ortaya koymak olarak belirlenmiştir.

Cryowar, Unreal Engine 4’ün grafik gücünden tam olarak yararlanıyor ve saniyede 120 kareye kadar bilgisayar düzeyinde grafikleri sorunsuz bir şekilde doğrudan akıllı telefonlara getirebiliyor.

Oyun içerisindeki mağazada yer alan hiçbir nesnenin satın alan oyuncuya avantaj sağlamadığı Cryowar’da eşitlik ve adalet ilkesi üzerinde fazlaca durularak herkese eşit bir platform sağlanmış olup oyuncuların kendi yetenekleri doğrultusunda başarı elde etmeleri sağlanmıştır.

Ayrıca uzun süreli oyunlarla insanların zamanını çalmak yerine zamanın kısa ve değerli olduğu konusu üzerinde durarak maksimum 3 dakikalık oyunlarla hızlı ve heyecan dolu oyun deneyimi yaşatmak isteyen Cryowar, oyun dünyasına oldukça iddialı bir bakış açısı ve anlayış getirmeyi hedefliyor.

Cryowar dünyasında, tanrısal teknolojiyi kullanan güçlü kahramanlar kutsal savaş alanlarında çatışırken her birinin farklı oyun stili, becerileri ve hikayesi bulunuyor. Bu kahramanlar iki kişilik gruplar halinde eşleştirilip, güçleri özelleştirilerek savaş alanına hükmetmeye çalışılıyor.

CWAR Token Nedir?

CWAR Token, Cryowar platformunun ve ekosisteminin yerel token belirtecidir.

Solana ağı üzerinde yer alan CWAR Token’ın toplam arzı, Cryowar’ın geleceği ve sürdürülebilir bir DAO tasarımını kolaylaştırmak için 1.000.000.000 (1 Milyar) adet olarak sınırlandırılmıştır.

Staking yapılabilme imkânı da sunan Cryowar (CWAR) Token’ın özellikle oyun içi NFT alışverişleri, yönetişim sistemi, turnuvalar, düellolar, şampiyonalar vb. birçok konuda istikrar sağlaması hedeflenmiştir ve buna göre tasarlanmıştır.

CWAR Token’ın toplam arzının dağılımı işe şu şekildedir:

 • %45 stake havuzuna,
 • %20,7 pazarlama çalışmalarına ve ekosisteme,
 • %14 özel satışlara,
 • %12 kurucu ekibe,
 • %3,71 tohum çalışmalarına,
 • %2,29 genel satışlara,
 • %2 reklam çalışmalarına ve
 • %0,3 airdrop dağıtımına.

CWAR Token Nereden Alınır?

CWAR Token, merkezi ve merkeziyetsiz CWAR listelemesi yapan tüm kripto borsalardan alınabilir ancak henüz yeni bir proje olduğundan yeni yeni kripto borsalarda listelenmeye başlamıştır.

Bu nedenle de Cryowar Token da denilen CWAR Token satın alabilmek için öncelikle Cryowar (CWAR) listelemesi yapan kripto borsaları bilmek gerekmektedir. Hemen aşağıda CWAR listelemesi yapan bir borsadan nasıl satın alma işlemi yapabileceğinizi anlattık.

CWAR Token Nasıl Alınır?

CWAR Token listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan biri olan Gate.io üzerinden CWAR Token satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz CWAR tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
 • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne CWAR yazarak CWAR/USDT paritesini seçin.
 • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve CWAR Satın Al (Buy CWAR) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gate.io Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden CWAR Token satın almak isterseniz MEXC Borsası‘nı da tercih edebilirsiniz. MEXC Borsası üzerinden CWAR Token almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cryowar (CWAR) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Cryowar ve CWAR Token ile ilgili akıllara takılan ve en çok sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

CWAR Coin Nedir?

CWAR Coin, Cryowar (CWAR) Token için kullanılan hatalı bir terimdir çünkü CWAR kendine ait bir blok zinciri olmadığından ve Solana ağında yer aldığından token özellikli bir kripto paradır.

Aynı şekilde Cryowar Coin nedir diye sorulacak olursa da benzer cevabı vermek mümkündür. Doğru kullanımları ise Cryowar Token ya da CWAR Token şeklindedir.

Cryowar (CWAR) Kurucusu Kim?

Cryowar (CWAR); Nikolai Petrovich ve Alessandro Ciavola Pennelli adlı iki sıkı arkadaşın Konstantina Georgieva ve Mariyan Boychev adındaki diğer ekip üyeleri ile tanışmasıyla beraber yürütülmüş bir proje olarak ortaya çıkmıştır.

Cryowar (CWAR)’ın Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Cryowar (CWAR) Resmî Web Sitesi
https://cryowar.com/

Cryowar (CWAR) Twitter
https://twitter.com/CryowarDevs

Cryowar (CWAR) Telegram
https://t.me/cryowar

Cryowar (CWAR) Discord
https://discord.com/invite/cryowar

Cryowar (CWAR) Medium
https://medium.com/@cryowar

Cryowar (CWAR) YouTube
https://www.youtube.com/channel/UC1ZfYjmd5uM9LDwbcD2azLA

Cryowar (CWAR) Facebook
https://www.facebook.com/cryowar/

Cryowar (CWAR) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/cryowar/

Cryowar (CWAR) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/cryowar

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Cryowar (CWAR) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir