eCash (XEC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

eCash (XEC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında bazı kripto para birimleri özellikle projesi ve ekibiyle öne çıkmayı başarmaktadır. eCash (XEC) de başta ekibinin sağlamlığı ve projesi ile öne çıkan kripto para birimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Bu içeriğimizde sizlere eCash nedir, XEC nedir ve eCash (XEC) nasıl ve nereden alınır gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

eCash Nedir?

eCash, Bitcoin Cash’in ekibi tarafından oluşturulmuş yeni dijital para birimidir.

“Basit, Hızlı ve Güvenli” sloganıyla 2017 yılında ortaya çıkan eCash, ilk çıktığı zamanlarda Bitcoin Cash ABC (BCHA) adı ve koduyla ortaya çıkmıştır ancak daha sonra şimdiki adını ve kodunu almıştır.

eCash, yüzlerce yıllık ekonomik teoriden ve on yılı aşkın gerçek dünya kripto deneyiminden dövülmüş, savaşta test edilmiş yeni kripto para birimi olarak kendini tanıtmakta ve kendini Milton Friedman gibi para felsefesindeki aydınlatıcılar tarafından tasavvur edilen teknoloji güvenceli sağlam paranın uygulanması olarak görmektedir.

eCash; blok zinciri güvenliğini artırmak, neredeyse anında onay sürelerini sağlamak ve gelecekteki ağ yükseltmelerini kolaylaştırmak için bir fikir birliği protokolü olarak Avalanche üzerine kurulmuştur.

Staking özelliğine sahip olan ve anlaşılacağı üzere Proof of Stake (PoS) protokolüne göre çalışan eCash, paranın 8 ondalık değeri olmamalı düşüncesi ile çok küçük ve uygun bir değer olarak oluşturulmaya çalışılmış olup aynı zamanda da özel token birimleri ve simgeleri oluşturulmasını destekleyecek şekilde ortaya çıkarılmıştır.

eCash‘in ~100 tx/s’den 5.000.000 tx/s’nin üzerine ölçeklenmesi ve genişletilebilir bir protokol olması hedeflenmektedir.

Blok ve altıgen unsurlarını birleştirerek “e” ve “c” harflerinin dünyanın en tanınmış sembolleri olduğu inancıyla logosu oluşturulan eCash, Bitcoin‘in başarısının ardındaki temel teknolojiyi (aynı sabit arz, yarılanma takvimi ve başlangıç bloğu) en son Proof of Stake konsensüs ve protokol yönetimiyle birleştirerek daha önce ulaşılamayan olasılıklara kapı açmayı hedef edinmiştir.

eCash, Bitcoin Cash projesinin devamı niteliğindedir ve 2017 yılında başlatan ekip olan Bitcoin ABC tarafından geliştirilmeye devam etmektedir.

XEC Nedir?

XEC, eCash’in yerel kripto para birimidir.

eCash’in kripto para piyasalarındaki sembolik ismi olan XEC, projeden de anlaşılacağı üzere eCash’in hedeflediği yeni nesil dijital para birimi olma hedefi taşımaktadır.

2017 yılında eCash’in ortaya çıkması ile piyasalardaki yerini alan XEC Coin, yazı tarihinde ₺0.001887 değerine sahip olup tüm kripto para piyasaları içerisinde 37. sırada yer almaktadır.

Yine yazı tarihinde ₺35,441,901,596.78 piyasa değeri olan eCash (XEC)’in yazı tarihine kadarki en yüksek seviyesi (ATH) ₺0.003346 olarak 4 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşmiştir. Dolaşımdaki arz miktarı 18.847.917.173.313 XEC iken maksimum arz miktarı ise 21.000.000.000.000 XEC olarak belirlenmiştir.

eCash (XEC) Nereden Alınır?

XEC satın almak, kripto piyasalarındaki birçok kripto para ve token birimine göre alım ve satımı en kolay kripto paralardan biridir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi eCash (XEC) arkasında yer alan ekip ve sahip olduğu proje ile çok güven duyulan ve ileride güzel noktalara geleceğine inanılan bir kripto varlık olmasından dolayı birçok kripto borsa tarafından listelenmiştir.

Dolayısıyla eCash (XEC) listelemesi yapan kripto borsalar arasından herhangi biri aracılığı ile eCash (XEC) satın alabilmek mümkündür.

eCash (XEC) Nasıl Alınır?

eCash yani XEC Coin listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan ve dünyanın en çok kullanılan kripto borsası unvanına sahip Binance Borsası’ndan eCash (XEC) satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden XEC/USDT veya XEC/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra XEC Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

eCash (XEC) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde eCash Coin veya diğer adıyla XEC Coin ile ilgili en çok sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Bu alan sizden gelen talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenmektedir.

Bitcoin Cash ABC (BCHA) Nedir?

Bitcoin Cash ABC veya kısa adıyla BCHA, eCash (XEC) kripto para biriminin ilk çıktığı zamanlarda kullandığı isimdir. Daha sonra isim değişikliğine giderek eCash (XEC) ismini almıştır.

eCash (XEC) Ne Kadar, Kaç TL, Kaç Dolar?

eCash (XEC) fiyatını Dolar (USD), Euro (EUR) ve Türk Lirası (TL) para birimleri üzerinden görüntülemek ve eCash (XEC) hesaplamaları yaparak fiyat değişim grafiğini incelemek için buraya tıklayın.

eCash (XEC) Geleceği Olan Bir Kripto Para Mı?

Bitcoin Cash ekibi tarafından ortaya çıkarılan eCash (XEC), geleceği parlak olan ve güvenilir kripto para birimleri arasında görülmektedir.

eCash (XEC) Yorumları Nasıl?

Hem takipçisi hem de yatırımcısı açısından büyük bir kitleye sahip olan eCash (XEC) oldukça pozitif yorumlara sahip olup ciddi anlamda desteklenmektedir.

eCash (XEC)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

eCash (XEC) Resmî Web Sitesi
https://e.cash/

eCash (XEC) Facebook
https://www.facebook.com/ecashofficial

eCash (XEC) Twitter
https://twitter.com/ecashofficial

eCash (XEC) LinkedIn
https://www.linkedin.com/in/e-cash

eCash (XEC) YouTube
https://www.youtube.com/eCashOfficial

eCash (XEC) Github
https://github.com/bitcoin-abc/

eCash (XEC) Reddit
https://www.reddit.com/r/ecash/

eCash (XEC) Telegram
https://t.me/ecash_official

eCash (XEC) Discord
https://discord.com/invite/d5EHW3PgTy

eCash (XEC) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/ecash/

eCash (XEC) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/ecash

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
eCash (XEC) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir