Gala Games (GALA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Gala Games (GALA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyası ve oyun sektörü her ne kadar birbiri için yaratılmış gibi olsa da projeler de bu iki sektörün birleşiminde önemli bir rol oynamaktadır. Gala Games (GALA) ise adeta yepyeni bir bakış açısı ile hem kripto oyun sektörünü hem de oyun anlayışını yeniden yaratmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere Gala Games nedir, GALA Token nedir, GALA Token nasıl alınır ve GALA Token nereden alınır gibi merak edilen tüm soruların cevaplarıyla birlikte Gala Games (GALA) ile ilgili tüm bilgileri aktarmaya çalışacağız.

Gala Games Nedir?

Gala Games, kullanıcılarına gerçekten de oynamak istedikleri oyunları oluşturma imkanı veren bir oyun projesidir.

Oyun sektöründe önceliğin eğlenmek olduğunu ve bu nedenle de blockchain teknolojisinin arka planda kalması gerektiğine inanan Gala Games, blockchain uzmanı olsun ya da olmasın tüm kullanıcılara keyif alabilecekleri basit bir oyun mekaniği sunmaktadır.

2019 yılında faaliyete geçen ve hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ekosisteminde yer alan Gala Games, şu zamana kadar aylık 1,3 milyon aktif kullanıcıya ulaşmasının yanı sıra 26.000 NFT sattı. Satılan en pahalı NFT ise 3 milyon dolar değerindeydi.

Merkezi olmayan Gala Games ekosistemi, kapıları sonuna kadar açmayı ve oyunculara hak ettikleri kontrolü geri vermeyi hedefliyor. Ademi merkeziyetçilik sayesinde oyuncular yalnızca oyun içi öğelere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda Gala Games yol haritasının nasıl gelişeceği konusunda da söz sahibi olurlar.

Oyuncular ve düğüm sahipleri, platforma hangi oyunların eklenmesi gerektiğini veya merkezi olmayan Gala Games ekosistemi tarafından nelerin finanse edilmesi gerektiğini belirlemeye yardımcı olmak için dağıtılmış oylama mekanizmaları ile karar verirler.

Gala Games ekosisteminde oyuncuların kazandıkları tamamen oyunculara aittir. Tüm kazanılan ve elde edilen öğeler NFT öğesi olup ayrıca blok zincir tarafından doğrulanabilir öğelerdir.

Oyuncularla sürekli başta Discord olmak üzere tüm sosyal medya kanallarında etkileşim halinde olan Gala Games ekibi, tüm olasılıkları ve talepleri değerlendirerek oy çoğunluğu ile platforma kazandırmaktadır. Gala Games Network‘teki her şey, oyuncunun sahip olduğu Node Ecosystem denilen oyuncular ağına bağlıdır. GALA Ağı, GALA Düğümleri‘ni (GALA Nodes) kişisel bilgisayarlarından çalıştıran kullanıcılar tarafından desteklenmektedir.

Gala Games Node‘ları, Gala Games ağının güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Bir düğüm operatörü olarak, hazine sandığınıza eklenen ve basılmayı bekleyen öğeler ile GALA Token olarak puanlar kazanılır. Bir bakıma GameFi yani Oyna Kazan ve DeFi sistemlerini de sunan Gala Games‘in önceliği oyun olsa da aslında bir oyundan çok daha fazlasını sunmaktadır.

Gala Games şu ana kadar, Town Star isimli oynanabilir oyun ve VOX adlı NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. İlerleyen süreçte ise bir fantezi RPG, bir bilim kurgu strateji ve bir de kule savunma oyununu hayata geçirmeyi planlamaktadır.

GALA Token Nedir?

GALA Token, Gala Games Ekosistemi’nin yerel kripto token birimidir.

Maksimum toplam arzı 35.000.000.000 (35 Milyar) olarak ayarlanan GALA Token‘ın günümüzde 7 milyar adedi dolaşımda yer almaktadır.

Gala Games, günlük olarak yaklaşık 17 milyon adet GALA Token dağıtmaktadır. Dağıtılan bu GALA Token miktarının yarısı kurucu düğüm operatörlerine diğer yarısı ise Gala Games koruyucularına verilmektedir. Ayrıca her yıl 21 Temmuz tarihinden sonra dağıtılan bu miktar yarı yarıya düşürülmektedir.

GALA Token Nereden Alınır?

GALA Token alabilmek için hem GALA Token listelemesi yapan merkezi kripto borsaları hem de merkezi olmayan ve DEX adı verilen kripto borsaları tercih edebilirsiniz.

Eğer merkezi olmayan bir kripto borsa tercih edilecekse hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ekosisteminde yer almasından dolayı GALA Token‘ı PancakeSwap ya da UniSwap gibi birçok DEX platformundan satın alabilirsiniz.

GALA Token Nasıl Alınır?

GALA Token listeleyen bir merkezi kripto borsa üzerinden GALA Token satın almak isterseniz GALA Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Binance Borsası üzerinden aşağıdaki adımları izleyerek GALA Token satın alabilirsiniz:

  • Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT veya BUSD kripto varlık birimine çevirin.
  • Daha sonra aynı yerden GALA/USDT veya GALA/BUSD paritelerinden satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra GALA Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Binance Borsası’nın detaylı kullanımı hakkında desteğe ihtiyacınız var ise Binance Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Binance Borsası dışında farklı bir kripto borsa üzerinden GALA Token satın almak isterseniz her ne kadar Binance Borsası‘nı önersek de aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz:

Gala Games (GALA) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Gala Games ve GALA Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız. Sizden gelen talepler ve sorularla birlikte bu bölümü düzenli olarak güncelleyeceğiz.

GALA Coin Nedir?

GALA Coin terimi GALA Token için kullanılan hatalı bir terimdir. Gala Games herhangi bir blok zincirine sahip değildir ve Ethereum ile birlikte Binance Smart Chain ekosistemini kullanmaktadır. Bundan dolayı da GALA bir coin değil token birimidir.

Gala Games (GALA) Geleceği Olan Bir Proje Mi?

Gala Games standart bir oyun anlayışının dışında blockchain teknolojisi ile birlikte tamamen kullanıcı odaklı ve benzersiz bir proje ortaya çıkardığından hemen herkes geleceği olan bir proje olduğunda inanmaktadır.

Gala Games (GALA) Projesi Nedir?

Gala Games proje olarak ekosisteminde yer alan tüm oyunların ve öğelerin tamamen kullanıcılar tarafından belirlenebileceği şekilde tasarlanan bir projedir. Tüm sistem kullanıcılara bağlı ve kullanıcı odaklıdır. Bu nedenle de oldukça sadık ve sahiplenici bir topluluğa sahiptir.

Gala Games (GALA)’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesaplar

Gala Games (GALA) Resmî Web Sitesi
https://app.gala.games/

Gala Games (GALA) Twitter
https://twitter.com/GoGalaGamesh

Gala Games (GALA) Facebook
https://www.facebook.com/GoGalaGames

Gala Games (GALA) YouTube
https://www.youtube.com/c/GalaGames

Gala Games (GALA) Resmi Web Sitesi
https://discord.com/invite/JtnCNMFnnK

Gala Games (GALA) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/gala/

Gala Games (GALA) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/gala

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Gala Games (GALA) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir