Kryptomon (KMON) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Kryptomon (KMON) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

NFT teknolojisi tüm dünyada hızlıca yaygınlaşıyor ve buna bağlı olarak başta oyun projeleri olmak üzere birçok proje ortaya çıkıyor. Kryptomon ve KMON Token da hem oyun projesi olarak hem de oyun içi NFT nesneleriyle öne çıkan projelerden birisi!

Bu makalemizde Kryptomon nedir ve KMON Token nedir, nasıl ve nereden alınır sorularının cevaplarıyla birlikte Kryptomon (KMON) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Kryptomon Nedir?

Kryptomon, blok zincirinde gerçekten 38 genli DNA ile oluşturulmuş, genetik olarak benzersiz ve canlı NFT yaratıklarının yer aldığı metaverse kripto oyunudur.

Proje olarak Tamagotchi ve Pokemon oyunlarının ve 2017 yılında çıkan CryptoKitties projesinin etkisiyle Binance Smart Chain (BSC) blok zincirinde ortaya çıkarılan Kryptomon oyununda tüm oyuncular birer eğitmen rolüyle NFT özellikli kendi bireysel canavarlarını üretip, bu canavarları eğitip diğer canavarlarla savaşa sokarak kazanırlar. Oluşturulan tüm NFT karakterleri fiziksel ve davranışsal yönden 38 farklı parametreden oluşan ve rastgele belirlenen genetik koda sahiptirler.

Oyun evreni Kryptomon Metaverse olarak adlandırılan bu oyunda gerçek dünyadan büyük oranda esinlenilmiştir ve bu da oyunu öne çıkarmaktadır. Örneğin canavar olarak adlandırılan NFT karakterleri tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi öğrenebilirler, hastalanabilirler, acıkabilirler ve eğitmenlerini koruma içgüdüsüne sahiptirler.

Bu özellikleri ile Kryptomon, gelişmiş blok zinciri teknolojileri, dijital genetik ve konum tabanlı teknolojiler kullanarak kripto oyunlarının evriminde bir sonraki adımı oluşturuyor diyebiliriz. Başka bir deyişle de Kryptomon’un metaverse dünyasını gerçek dünyayla birleştiren ilk blok zinciri oyunu olduğunu da söyleyebiliriz.

Kryptomon evreninde birçok etkinlik ve turnuva bulunduğu gibi Kryptomon World Championship Super-League adında yılda yalnızca bir kere düzenlenen büyük bir turnuvada bulunmaktadır.

Turnuvalar dışında Treasure Hunt adında hazine avı etkinliği de var olan Kryptomon projesinde KMarket adında bir NFT pazaryeri bulunmaktadır. Bu markette sahip olunan yaratıklar, nesneler ve koleksiyonlar KMON Token karşılığında alınıp satılabilmektedir.

Yarım milyondan fazla kullanıcıya kısa sürede oluşan Kryptomon, birçok yatırım almış ve ortaklık kurmuştur. 12.000’den fazla NFT karakterinin oluşturulduğu projede 5 ayda 13 milyon dolardan fazla NFT işlem hacmi oluşturulmuş ve en yüksek NFT karakteri 49.000 dolardan satılmıştır.

Mevcut pozisyonda Sony PlayStation, Simplex, Playtika, Citigroup, PokerStars gibi dünyaca ünlü şirketlerle ortaklığı ve iş birliği bulunan Kryptomon’un ayrıca 6 NFT pazaryeri ile de anlaşması bulunduğu gibi merkezi kripto borsalarda da listelenmeye başlamıştır.

Günden güne popülaritesi artan Kryptomon’un bu yıl sonuna kadar 2.0 versiyonun yayınlanması ve Android, iOS gibi akıllı telefonlarda uygulamasının başlatılması beklenmektedir. Ayrıca dünyanın en çok kullanılan kripto borsalarında da listelenme hedefi bulunmaktadır.

KMON Token Nedir?

KMON Token, Kryptomon oyunun ve evreninin yerel token belirtecidir.

Maksimum arzı 1.000.000.000 (1 Milyar) adet olan KMON Token’ın arzının tamamı dolaşımda yer almaktadır. Bir BEP20 token birimi olan KMON’un bir token biriminden çok daha fazlası olduğu proje ekibi tarafından belirtilmektedir.

Kryptomon evreninde NFT alışverişlerinde tek belirteç KMON Token olduğundan oyunu oynamak ve ilerlemek isteyenlerin mutlaka KMON sahibi olması gerekmektedir. Ayrıca stake özelliğine de sahip olan KMON ile staking yaparak ödül KMON Token’lar kazanmak da mümkündür.

KMON Token Nereden Alınır?

KMON Token satın alabilmek için temel anlamda 2 yol bulunmaktadır.

  1. PancakeSwap DEX platformundan satın almak,
  2. KMON listelemesi yapan merkezi kripto borsalardan satın almak.

Seçim yapmak açısından zorlanıyorsanız şöyle bir tavsiyede bulunabiliriz; eğer uzun vadeli KMON Token satın alıp tutmak istiyorsanız PancakeSwap üzerinden bir kripto cüzdan vasıtasıyla satın alabilirsiniz. Eğer henüz acemi bir kullanıcıysanız veya sürekli alım satım yapmayı düşünüyorsanız merkezi bir kripto borsa tercih edebilirsiniz.

KMON Token Nasıl Alınır?

Halihazırda KMON listelemesi yapan tek merkezi kripto borsa olan Gate.io üzerinden Kryptomon (KMON) Token satın alabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz KMON tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne KMON yazarak KMON/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve KMON Satın Al (Buy KMON) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kryptomon (KMON) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Kryptomon ve KMON Token ile ilgili en çok sorulan soruların cevaplarını aktarmaya çalışacağız.

KMON Coin Nedir?

Kryptomon, Binance Smart Chain (BSC) ekosisteminde yer aldığından ve KMON da bir BEP20 token birimi olduğundan KMON Token terimi doğru kullanım olmasına rağmen birçok kişi KMON Coin terimi kullanmaktadır.

Kryptomon Coin Nedir?

Kryptomon Coin de KMON Coin teriminde olduğu gibi hatalı bir terimdir ve doğru kullanımı Kryptomon Token olmalıdır.

Kryptomon (KMON) Hangi Borsalarda Var?

Kryptomon (KMON), PancakeSwap dışında şu anda Gate.io ve LBank kripto borsalarında yer almaktadır. Satın alım için Gate.io Borsası‘nı tercih etmenizi öneririz..

Kryptomon (KMON)’un Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Kryptomon (KMON) Resmî Web Sitesi
https://www.kryptomon.co/

Kryptomon (KMON) Twitter
https://twitter.com/kryptomonteam

Kryptomon (KMON) Telegram
https://t.me/kryptomonofficial

Kryptomon (KMON) Reddit
https://www.reddit.com/r/Kryptomon/

Kryptomon (KMON) Facebook
https://www.facebook.com/KryptomonTeam/

Kryptomon (KMON) Medium
https://medium.com/kryptomon

Kryptomon (KMON) Discord
https://discord.com/invite/hYRjSfsWXt

Kryptomon (KMON) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/currencies/kryptomon/

Kryptomon (KMON) CoinGecko
https://www.coingecko.com/en/coins/kryptomon

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Kryptomon (KMON) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir