Mask Network (MASK) Nedir, Nasıl Alınır?

Mask Network (MASK) Nedir, Nasıl Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasında blockchain odaklı projeler çok ciddi rağbet görse de sosyal medya odaklı ve benzersiz projeler de dikkatleri üzerine çekebiliyor. Mask Network ve projenin yerel token birimi MASK Token da son zamanlarda ortaya çıkan ve dikkat çeken bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

Bu makalemizde MASK Network nedir ve MASK Token nedir, nasıl alınır, nereden alınır gibi soruların cevaplarıyla birlikte Mask Network (MASK) ile ilgili tüm detayları aktarmaya çalışacağız.

Mask Network Nedir?

Mask Network; Twitter ve Facebook üzerinden şifreli mesajlar gönderilmesini sağlayan bir protokoldür.

Dimension.im platformunun kurucusu olan Suji Yan tarafından 2019 yılının Temmuz ayında duyurulan Mask Network, Facebook ve Twitter kullanıcılarının sosyal medya platformlarındaki gönderileri şifrelemesine izin veren ilk kullanım durumuyla başlatılmış olup daha sonra 2020 yılının Kasım ayında ve 2021 yılının Şubat ayında yürütülen finansman turlarında ortalama 5 milyon dolarlık bir finans kaynağı sağlamıştır.

Mask Network, hibe kampanyalarını doğrudan Twitter’dan finanse etme yeteneğinin yanı sıra eşler arası ödemeler ve merkezi olmayan depolama işlevi sunma planları da sunuyor. Ayrıca Mask Network, kullanıcıların kripto ödemeleri, merkezi olmayan finans (DeFi), merkezi olmayan depolama, NFT‘ler ile dijital ürünlere yönelik e-ticaret ve merkezi olmayan kuruluşlar (DAO) gibi DApp‘leri mevcut sosyal ağların üstünden geçiş yapmadan kullanmalarına izin veren merkezi olmayan bir portal olarak da karşımıza çıkıyor.

Mask Network, kullanıcıların çevrimiçi etkileşimlerine belli bir düzeyde gizlilik katarken yine kullanıcıların başka kullanıcılara şifreli mesajlar göndermesine, kripto para gönderip almasına, dosya paylaşmasına ve DApp’lerle etkileşime girmesine izin verdiğinden dolayı ve tüm bunları merkeziyetsiz bir şekilde yaptığı için dikkatleri üzerine çekmektedir.

MASK Token Nedir?

MASK Token, Mask Network projesinin ERC-20 standartlarında oluşturulmuş olan yerel token birimidir.

MaskDAO adında bir DAO sistemine sahip olan Mask Network’te yönetişimde yer alma haklarını sağlayan MASK Token, ayrıca staking özelliğine sahip olmasından dolayı kullanıcılara ekstra kazanç elde etme imkânı da sunmaktadır.

Projesinde yer alan sosyal medya hesaplarında kullanıcılar arası kripto para gönderiminde de kullanılabilen MASK Token, ayrıca Mask Network’ün DAO sisteminin yanı sıra projesi üzerinden sağladığı Web 2.0 ile Web 3.0 arası köprü aşamasında da yardımcı bir token birimidir.

Toplam arzı 100.000.000 adet olarak belirlenen MASK Token, toplam arzı 3 yılda dolaşımda yer alacak şekilde her yıl dolaşıma katılmaktadır. 100.000.00 adet MASK Token arzının dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

  • %7’lik kısım topluluğa,
  • %39,55’lik kısım rezervlere,
  • %14,25’lik kısım ön yatırımcılara,
  • %23’lük kısım Mask Network ekibine.

MASK Token Nasıl ve Nereden Alınır?

MASK Token ile ilgili de diğer tüm kripto paralarda olduğu gibi MASK Coin nereden alınır ve MASK Coin nasıl alınır soruları en çok cevabı aranan sorular arasındadır.

MASK Token nereden alınır sorusunu cevaplayacak olursak MASK Token; birçok merkezi kripto borsadan satın alınabilmektedir.

MASK Token nasıl alınır sorusunun cevabını merak ediyorsanız eğer aşağıdaki adımları takip ederek MASK Token listelemesi yapan kripto borsalardan biri olan Gate.io Borsası üzerinden MASK Token satın alabilirsiniz:

  • Gate.io Borsası hesabınıza giriş yapın. Eğer Gate.io Borsası’nda hesabınız yoksa oluşturmak için buraya tıklayın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan satın almak istediğiniz MASK Token tutarı kadar transfer gerçekleştirin. Uygun transfer ücretlerinden dolayı Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  • Transferiniz Gate.io hesabınıza ulaştıktan sonra Piyasalar sayfasına gidin ve arama bölümüne MASK yazarak MASK/USDT paritesini seçin.
  • Açılan sayfada satın almak istediğiniz miktarı belirleyin ve MASK Satın Al (Buy MASK) butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Gate.io Borsası’nın kullanımı ile ilgili detaylı bir kılavuz arıyorsanız Gate.io Borsası ve Detaylı Kullanma Rehberi başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mask Network (MASK) ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Mask Network ve MASK Token ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen talepler ve sorular doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

MASK Coin Nedir?

Mask Coin, Mask Network’ün token birimi olan MASK Token için kullanıcılar arası oluşmuş bir terimdir ancak hatalıdır. Çünkü Mask Network, Ethereum ağında yer alan bir projedir ve dolayısıyla MASK da bir coin değil token birimidir.

Benzer şekilde Mask Network Coin nedir diye sorulacak olursa bu terim de hatalıdır ve doğru kullanımı Mask Network Token olmalıdır.

Mask Network (MASK) Kurucusu Kimdir?

Mask Network (MASK); dimension.im adresindeki platformun da kurucusu olan Suji Yan tarafından kurulmuştur.

Mask Network (MASK) Projesi Ne İçeriyor?

Mask Network projesi, sosyal medya kullanıcılarına Web 2.0’dan Web 3.0’a geçiş yaparak gizli ve şifrelenmiş mesajlar gönderilmesini sağlıyor.

Mask Network (MASK) Geleceği Olan Bir Proje Mi?

Web 3.0 teknolojisinin ilerleyen yıllarda hayatımızdaki yerinin daha fazla önem kazanacağını düşünecek olursa oldukça Mask Network projesinin iddialı bir proje olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla Mask Network geleceği olan bir projedir demek de yanlış olmaz.

Mask Network (MASK) Hangi Borsalarda Var?

Mask Network (MASK); aslında birçok merkezi kripto borsada yer almaktadır ama hacim büyüklüğü ve güvenilirliği açısından Gate.io Borsası‘ndan alınmasını tavsiye ederiz.

Mask Network (MASK)’ün Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Mask Network (MASK) Resmî Web Sitesi
https://mask.io/

Mask Network (MASK) Twitter
https://twitter.com/realMaskNetwork

Mask Network (MASK) Telegram
https://t.me/maskbook_group#telegram

Mask Network (MASK) Discord
https://discord.gg/4SVXvj7

Mask Network (MASK) Facebook
https://www.facebook.com/masknetwork

Mask Network (MASK) Reddit
https://www.reddit.com/r/MaskNetwork/

Mask Network (MASK) YouTube
https://www.youtube.com/c/MaskNetwork

Mask Network (MASK) Github
https://github.com/DimensionDev

Mask Network (MASK) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/mask-network/

Mask Network (MASK) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/mask-network

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Mask Network (MASK) Nedir, Nasıl Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir