Neo Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

Neo Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto dünyasının en çok ilgi uyandıran ve merak edilen kripto paralarından biri olan Neo Coin ve blok zincir platformu olan Neo, belki de internetin en çok aranan kripto projesi ve varlığı olarak zirveye oynamaktadır.

Uzun zamandır kripto dünyasında yer alan kişilerin mutlaka duyduğu ve bildiği bir kripto para olan Neo Coin, yine de bu dünyaya yeni giren kullanıcıların yeni duymasıyla birlikte soru yağmuruna tutulmaktadır.

Bu içeriğimizde sizlere Neo nedir, Neo Coin nedir gibi soruların yanı sıra Neo Coin nasıl alınır ve nereden alınır gibi soruların da cevaplarını vermeye çalışacağız.

Neo Nedir?

Neo, 2014 yılında Da Hongfei ve Erik Zhang tarafından Çin’de kurulan birinci sınıf akıllı sözleşme ve blok zinciri platformudur.

İlk çıktığı zamanlar Antshares adıyla kurulan Neo’nun orijinal kaynak kodu, Temmuz 2015 tarihinde Github’da yayınlandı ve Ekim 2016 tarihinde başlatılan MainNet sonrası Neo adını aldı.

Açık kaynaklı ve topluluk odaklı bir blok zincir platformu olan Neo, merkezi olmayan (decentralized) projeler oluşturmak için en özellikli blok zincir platformudur. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla varlıkların yönetimini ve dijitalleştirilmesini sağlayan platform aynı zamanda merkezi olmayan depolama, oracle projeleri ile birlikte alan adı hizmeti de vererek yeni nesil internet için bir temel oluşturmaktadır.

Akıllı ekonomi için açık bir ağ olma misyonuyla oluşturulan Neo’nun misyonu ise dijital ya da fiziksel herhangi bir varlığı maksimum güven ve açıklıkla erişilebilir hale getirmektir.

Akıllı Sözleşmeler 2.0 güncellemesi ve Neo ismini almasıyla birlikte bir anda hızlı bir yükseliş ve talep yaşayan Neo, daha sonra ise kendi yerel kripto para birimi olan Neo Coin’leri ödül olarak dağıtmaya başladı.

Pragmatik İdealizm felsefesini uygulayan Neo, başlangıçta sadece Çin’de kurulmuş ilk halka açık akıllı sözleşme olmakla kalmayıp aynı zamanda ikili token modelini kullanan ve BFT tarzı bir konsensüs mekanizması uygulayan ilk blok zincir oldu.

Haziran 2018’de N3 adı verilen 3.0 sürümüne güncellemesi başlatılan Neo, 2021 yılında tam anlamıyla güncellenmiş olacak ve en büyük ilerlemesini kaydedecek. Çünkü N3 güncellemesi ile Neo, yönetim ve ekonomik modeli olmasına karşın daha basit ve daha modüler bir mimariye sahip olacak.

Ayrıca Neo N3 ile birlikte Neo sahipleri; blok zincirini yönetmekten, konsensüs düğümlerini çalıştırmaktan ve işlem ücretleri gibi kritik blok zinciri parametrelerini belirlemekten sorumlu bir Neo Konseyi’nde oy kullanma fırsatına sahip olacaklar.

Neo Coin Nedir?

Neo Coin, Neo blok zincir ve akıllı sözleşme platformunun yerel kripto para birimidir.

Neo Coin başlangıçta Neo projesini idame ettirmek üzere üretilip İlk Coin Arzı (ICO) ile halka arz edilmiş olsa da daha sonra kalan tüm miktarın bir kısmı topluluğa ödül olarak dağıtılmış ve borsa listelemeleri ile yatırımlara açık hale getirilmiştir.

Toplamda 100.000.000 arzı olup yazı tarihinde dolaşımdaki arzı 70.538.831 adet olan Neo Coin’in yine yazı tarihinde piyasa değeri 2,298,531,981.30 dolardır. Birim fiyatı yazı tarihinde 32,96 dolar olan Neo’nun şimdiye kadarki en yüksek birim fiyatı (ATH) 196.85 dolardır.

Neo Coin Nereden Alınır?

Neo Coin, belki de satın alınabilmesi en kolay kripto paralardan biridir. Çünkü kendi alanının öncüsü ve çok popüler olan Neo Coin, neredeyse tüm büyük kripto borsalarda listelenmiştir.

Eğer herhangi bir kripto borsada hesabınız yoksa ya da hesabınız olan kripto borsa Neo Coin listelemesi yapmadıysa Binance, Huobi ve KuCoin kripto borsalarından birini tercih edebilirsiniz.

Neo Coin Nasıl Alınır?

Binance kripto para borsası üzerinden Neo Coin satın alabilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Binance hesabınızda oturum açın. Eğer Binance hesabınız yoksa komisyon indirimli hesabınızı oluşturmak için buraya tıklayın.
  2. Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesabınıza yatırım yapmak istediğiniz miktarda para transferi gerçekleştirin. Transfer ücretini minimize etmek için Tron (TRX) kripto para birimini kullanabilirsiniz.
  3. Hesabınıza para yatırdıktan sonra Spot Ticaret, Market alım ve satım yapılan platforma gelin ve elinizde bulunan para birimini USDT, BTC, TRY gibi bir kripto varlık birimine çevirin.
  4. Daha sonra aynı yerden NEO/USDT, NEO/BTC, NEO/TRY gibi satın almak istediğiniz pariteyi bulun ve satın almak istediğiniz miktarı belirledikten sonra NEO Al butonuna tıklayarak satın alma işlemini tamamlayın.

Neo ve NEO Coin ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Neo ve Neo Coin ile ilgili en sık sorulan soruların cevaplarını vermeye çalışacağız. Bu bölüm sizden gelen soru ve talepler doğrultusunda düzenli olarak güncellenecektir.

Antshares Nedir?

Antshares, Neo projesinin ilk çıktığı zamanlar kullanılan adıdır. Başlangıçta Antshares ismi ile çıkan proje daha sonra Neo ismini almış ve Neo ismiyle devam etmiştir.

Neo Coin Geleceği Nasıl?

Neo Coin, kendi alanın öncüsü olan ve daha ilk çıktığı zamanlarda dahi hızlı bir büyüme gösteren Neo projesinden dolayı güzel bir geleceği olduğuna inanılan kripto paralardan biridir.

Neo Coin Kaç Dolar ve Kaç TL?

Neo Coin fiyatını hem dolar hem de Türk Lirası üzerinden en güncel fiyatıyla görebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Noe Coin Nedir?

Noe Coin adında herhangi bir kripto para ya da token yoktur. Bazı kullanıcıların Neo Coin yerine yanlışlıkla Noe Coin yazması sonucu birçok kişi Neo Coin‘i Noe Coin olarak bilmektedir.

Neo ve NEO Coin’in Resmî ve Takip Edilebilir Hesapları

Neo (NEO Coin) Resmî Web Sitesi
https://neo.org/

Neo (NEO Coin) Facebook
https://www.facebook.com/NeoBlockchainOfficial

Neo (NEO Coin) Twitter
https://twitter.com/neo_blockchain

Neo (NEO Coin) Discord
https://discord.com/invite/rvZFQ5382k

Neo (NEO Coin) Telegram
https://t.me/NEO_EN

Neo (NEO Coin) Medium
https://medium.com/neo-smart-economy

Neo (NEO Coin) Reddit
https://www.reddit.com/r/NEO/

Neo (NEO Coin) CoinMarketCap
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/neo/

Neo (NEO Coin) CoinGecko
https://www.coingecko.com/tr/coins/neo

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
k_zg_n
Kızgın
0
_a_k_n
Şaşkın
0
hasta
Hasta
Neo Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir